Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-12, 11:10   #16
zoly_bike

Stage 3
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 90
Default Re: E36 Compact, ajutor!

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Am eu jante pt tine , exact ce e nevoie pt masina asta 8,5 j et 13 17' cu buza , gata incaltate cu 201.40.17 polishate integral Vezi la anunturile mele ( sunt pe tel si nu pot pune poze) bafta
bine man, imi plak jantele, cum facem sa le si vad live si sa mai negociem un pik k....cam piperate , e criza frate
zoly_bike is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 11:18   #17
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 Compact, ajutor!

Quote:
Originally Posted by zoly_bike View Post
bine man, imi plak jantele, cum facem sa le si vad live si sa mai negociem un pik k....cam piperate , e criza frate
Stiu ca e criza deaia le las la banii aia , sincer mie imi stau in 500 euro , nu au nici cea mai mica problema , au fost reconditionate total de curand plus polishate integral , gumele 2 sezoane merg linistit....sub 350 nu le dau, daca te hotarasti si e ok pretul aranjam sa le vezi live
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 11:59   #18
zoly_bike

Stage 3
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 90
Default Re: E36 Compact, ajutor!

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Stiu ca e criza deaia le las la banii aia , sincer mie imi stau in 500 euro , nu au nici cea mai mica problema , au fost reconditionate total de curand plus polishate integral , gumele 2 sezoane merg linistit....sub 350 nu le dau, daca te hotarasti si e ok pretul aranjam sa le vezi live
OK, 0752827695 (zoly) sunama sa vin sa le vad si poate batem palma
zoly_bike is offline   Reply With Quote
Old 14-03-12, 11:44   #19
zoly_bike

Stage 3
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 90
Default Re: E36 Compact, ajutor!

am si eu o problema, imi scapa un pic de ulei la capacu de la distributie , intrebarea e:- Daka dau jos capacu de distributie sa schimb garnitura imi sare distributia??? e motor de 1.8 dublu ax cu came ,distributie pe lant (103KW)
zoly_bike is offline   Reply With Quote
Old 15-03-12, 22:04   #20
YSR DAN

Stage 5
 
YSR DAN's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,642
Default Re: E36 Compact, ajutor!

Quote:
Originally Posted by zoly_bike View Post
salutare tuturor, numele meu e Zoly si sunt din Cluj-Napoca ,am si eu o pisicuta mai uritika (fiind compact) dar astept pareri sa o facem frumoasa.....am masina de mai bine de un an, am bagat ceva bani in ea dar mai trebe multe, cred... asa k astept parerile tuturor , in afara de jante si suspensie sport, alea urmeaza sa le pun in martie, dar daka stiti pe cineva care are jante sunt dispus la negocieri (preferabil cu buza scoasa si pe 17) merge pe 17 cu cauciucuri 17/45/215 nu? si de cat tre sa fie ET-u? de 35 e ok? k am avut jante pe 17 cu et 9 si imi freca in aripa...probabil si din cauza k nu am avut suspensii sport reglabile.
masina e din 95 motorizare 1.8 103 kw, 143 cp (dublu ax de came) , are scaune reccaro ,piele ,aer conditionat ,pachet M , oglinzi electrice, toba sport, etc..... NU are geamuri electrice ceea ce ma dispera , vreau si 2 macarale electrice cu instalatie si cu butoane cu tot, merge de pe IS? si stie cineva cum se leaga instalatia, trebe legat la sigurante?
MACARALELE DE LA GEAMURI SE POTRIVESC DOAR CELE DE ,,COMPACT,,
YSR DAN is offline   Reply With Quote
Old 17-03-12, 08:25   #21
zoly_bike

Stage 3
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 90
Default Re: E36 Compact, ajutor!

Quote:
Originally Posted by YSR DAN View Post
MACARALELE DE LA GEAMURI SE POTRIVESC DOAR CELE DE ,,COMPACT,,
ok, ms dar esti sigur??? multa lume zice k merge si de pe berlina ,coupe .... +k greu gasesc compact in dezmembrari.....berline sunt multe...
zoly_bike is offline   Reply With Quote
Old 17-03-12, 19:01   #22
YSR DAN

Stage 5
 
YSR DAN's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,642
Default Re: E36 Compact, ajutor!

Quote:
Originally Posted by zoly_bike View Post
ok, ms dar esti sigur??? multa lume zice k merge si de pe berlina ,coupe .... +k greu gasesc compact in dezmembrari.....berline sunt multe...
sint f sigur,daca vrei le am eu 350 ron complete,macarale ,butoane ,fire etc
YSR DAN is offline   Reply With Quote
Old 18-03-12, 11:16   #23
zoly_bike

Stage 3
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 90
Default Re: E36 Compact, ajutor!

Quote:
Originally Posted by YSR DAN View Post
sint f sigur,daca vrei le am eu 350 ron complete,macarale ,butoane ,fire etc
da, mi le trebe continuam discutia pe mess sa vedem cum facem si cu transportu zoly_bike id-meu.
zoly_bike is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -