Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-03-12, 17:49   #166
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Cateva poze cu bunataturile cumparate recent !
frumos proiect dar cu stopurile alea depo si farurile ai dat-o in bara parerea mea....
intra apa in ele la greu scoti cu buretii cand ploua
motzu is offline  
Old 06-03-12, 18:05   #167
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by motzu View Post
frumos proiect dar cu stopurile alea depo si farurile ai dat-o in bara parerea mea....
intra apa in ele la greu scoti cu buretii cand ploua
Stiu ce spui , dar asta valabil pentru cele din germania [ cele depo produse sub licenta FK ], nu cele cumparate de mine.
DEVIL's Style is offline  
Old 06-03-12, 18:09   #168
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by motzu View Post
frumos proiect dar cu stopurile alea depo si farurile ai dat-o in bara parerea mea....
intra apa in ele la greu scoti cu buretii cand ploua
motz..eu tot pe depo merg ...sa mor daca ma plang de ele ..din orice pct de vedere.....poate sunt eu mai norocos)
myky99 is offline  
Old 06-03-12, 18:13   #169
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by myky99 View Post
motz..eu tot pe depo merg ...sa mor daca ma plang de ele ..din orice pct de vedere.....poate sunt eu mai norocos)
sa stii ca esti norocos stiu altii care nu au fost
pt mine depo sunt niste.......
motzu is offline  
Old 06-03-12, 18:17   #170
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by motzu View Post
sa stii ca esti norocos stiu altii care nu au fost
pt mine depo sunt niste.......


Motzule , acum 3 ani aprox , cand spuneai depo , stiai ca se refera la calitate , asta pana cand fk sa hotarat sa cumpere licenta pentru europa [ inainte toate erau importate ]. Am vazut si eu depo made in germany , cazute la datorie dupa maxim 3 luni , iti arat depo uri originale care au 5 ani de cand nu au fost desfacute niciodata si lumineaza la fel de bine pe drum cu xenon. Inainte cand nu iti puteai permite un set de oem la faruri /stopuri etc , depo intotdeauna a fost prima alegere la produsele aftermarket , nu dectane , fk , inpro sau altele .
DEVIL's Style is offline  
Old 06-03-12, 18:17   #171
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by motzu View Post
frumos proiect dar cu stopurile alea depo si farurile ai dat-o in bara parerea mea....
intra apa in ele la greu scoti cu buretii cand ploua
AI FOST DOTAT CU ASA CEVA? DACA "DA", INSEAMNA C-AI FOST CEL MAI MARE GHINIONIST

DACA N-AI FOST DOTAT CU ASA CEVA, INSEAMNA CA NU STII CE E CU ELE AM AVUT SI EU ASA CEVA TIMP DE 3ANI DE ZILE....IAR ANUL TRECUT AM SCAPAT DE ELE, MI-AM PUS ZKW, DAR NU LE-AM DAT PENTRU CA AVEAU PROBLEME, NICI GAND SA INTRE APA IN ELE

ASA CA DEVILE, FOLOSESTE-LE CU INCREDERE

O SEARA BUNA VA DORESC !!!
GOGU_VL is offline  
Old 06-03-12, 18:20   #172
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by jm3k3rd3mik View Post
AI FOST DOTAT CU ASA CEVA? DACA "DA", INSEAMNA C-AI FOST CEL MAI MARE GHINIONIST

DACA N-AI FOST DOTAT CU ASA CEVA, INSEAMNA CA NU STII CE E CU ELE AM AVUT SI EU ASA CEVA TIMP DE 3ANI DE ZILE....IAR ANUL TRECUT AM SCAPAT DE ELE, MI-AM PUS ZKW, DAR NU LE-AM DAT PENTRU CA AVEAU PROBLEME, NICI GAND SA INTRE APA IN ELE

ASA CA DEVILE, FOLOSESTE-LE CU INCREDERE

O SEARA BUNA VA DORESC !!!
goguleeeeeeeeeeee nu am fost dotat cu asa ceva si nici nu vreau au fost altii si am scos apa la greu din ele....nush cate tipuri de depo sunt dar pt mine tot asa raman.....
__________________
motzu is offline  
Old 06-03-12, 18:22   #173
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by jm3k3rd3mik View Post
AI FOST DOTAT CU ASA CEVA? DACA "DA", INSEAMNA C-AI FOST CEL MAI MARE GHINIONIST

DACA N-AI FOST DOTAT CU ASA CEVA, INSEAMNA CA NU STII CE E CU ELE AM AVUT SI EU ASA CEVA TIMP DE 3ANI DE ZILE....IAR ANUL TRECUT AM SCAPAT DE ELE, MI-AM PUS ZKW, DAR NU LE-AM DAT PENTRU CA AVEAU PROBLEME, NICI GAND SA INTRE APA IN ELE

ASA CA DEVILE, FOLOSESTE-LE CU INCREDERE

O SEARA BUNA VA DORESC !!!
Gogule , stie motzu ce stie , are si el partea lui de dreptate , se pare ca si tu ai prins acele depo uri originale , asta e si motivul pentru care le am cumparat din america [ doar acolo le mai gasesti la ora actuala ] , plus ca sunt dupa specificatiile zkw urilor + ca au lupa de sticla [ nu pexiglas ca la cele germane ]. Iar calitatea finisajelor si a asamblarii e cu mult mai ridicat , decat porcariile alea facute in germania la ora actuala.
DEVIL's Style is offline  
Old 06-03-12, 18:25   #174
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Gogule , stie motzu ce stie , are si el partea lui de dreptate , se pare ca si tu ai prins acele depo uri originale , asta e si motivul pentru care le am cumparat din america [ doar acolo le mai gasesti la ora actuala ] , plus ca sunt dupa specificatiile zkw urilor + ca au lupa de sticla [ nu pexiglas ca la cele germane ]. Iar calitatea finisajelor si a asamblarii e cu mult mai ridicat , decat porcariile alea facute in germania la ora actuala.
Nici Germania si nici nemtii nu mai sunt ce erau odata si aici fac referire si la calitatea produselor.
Wilgax is offline  
Old 06-03-12, 18:26   #175
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Gogule , stie motzu ce stie , are si el partea lui de dreptate , se pare ca si tu ai prins acele depo uri originale , asta e si motivul pentru care le am cumparat din america [ doar acolo le mai gasesti la ora actuala ] , plus ca sunt dupa specificatiile zkw urilor + ca au lupa de sticla [ nu pexiglas ca la cele germane ]. Iar calitatea finisajelor si a asamblarii e cu mult mai ridicat , decat porcariile alea facute in germania la ora actuala.
ce sa zic sper sa nu ai probleme cu ele
bafta cu proiectul!
motzu is offline  
Old 06-03-12, 18:29   #176
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

VAD CA SI TRIPLELE LE AI FIX CEEA CE AM EU PE LED SI TOT DEPO.

SPER SA FIE FIX CA ALE MELE DE REZISTENTE.....LA MINE TRIPLELE AU FOST PRIMA INVESTITIE IN MASINA MEA, ADICA ACUM 5ANI, SI DE ATUNCI SI PANA ACUM, N-AM AVUT PROBLEME CU ELE....LE-AM DAT JOS O SINGURA DATA, CAND AM VOPSIT MASINA
GOGU_VL is offline  
Old 06-03-12, 18:35   #177
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
Nici Germania si nici nemtii nu mai sunt ce erau odata si aici fac referire si la calitatea produselor.
Exact wilgax , nu mai sunt ce erau odata !

Quote:
Originally Posted by motzu View Post
ce sa zic sper sa nu ai probleme cu ele
bafta cu proiectul!
Mersi frumos motzule , probleme nu vor fi , te asigur de asta din doua motive cel putin :

1 : intotdeauna cand cumpar ceva la masina asta , ma documentez , intreb , si caut pareri la cei care au cumparat deja acel produs.

2: Sunt foarte atent la detaliile unui produs , calitatea asamblarii si finisaje , iar ce au vazut ochii mei la acele faruri si stopuri , iti garantez ca nu au ce probleme sa imi faca , mai ales la felul cum au fost facute !

Quote:
Originally Posted by jm3k3rd3mik View Post
VAD CA SI TRIPLELE LE AI FIX CEEA CE AM EU PE LED SI TOT DEPO.

SPER SA FIE FIX CA ALE MELE DE REZISTENTE.....LA MINE TRIPLELE AU FOST PRIMA INVESTITIE IN MASINA MEA, ADICA ACUM 5ANI, SI DE ATUNCI SI PANA ACUM, N-AM AVUT PROBLEME CU ELE....LE-AM DAT JOS O SINGURA DATA, CAND AM VOPSIT MASINA
Stai sa ghicesc , se pot deface [ nu sunt capsate ] , ai garnituri de etanseizare la ele , si scriu pana si tipul de led folosit si puterea lor in caz ca se arde vreo unul.
DEVIL's Style is offline  
Old 18-03-12, 16:07   #178
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Cine se baga la modificat faruri de bmw e36 cu lupe FX-R ?
DEVIL's Style is offline  
Old 19-03-12, 00:19   #179
<<COSMIN>>

Stage 5
 
<<COSMIN>>'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 814
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Nu tziganii etrierii ..ca nu trebuie sa se vada , aia cu vazutul etrierilor e de pe vremea cand se facea tuningul din kit si bari pana in pamant ...poftim combinatie de zile mari daca tot vrei ...

ai idee ce cod de culoare are vopseaua asta de pe jante ?
<<COSMIN>> is offline  
Old 19-03-12, 00:23   #180
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by <<COSMIN>> View Post
ai idee ce cod de culoare are vopseaua asta de pe jante ?
Din pacate nu stiu...
RIcKO is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -