Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 28-02-12, 21:37   #76
vlad300

Stage 5
 
vlad300's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 378
Default re: e46 simple & clean

Felicitari!
De la ce bine MMG daca imi permiti?
Sper ca nu de la vre-o injuratura
vlad300 is offline   Reply With Quote
Old 29-02-12, 20:07   #77
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default re: e46 simple & clean

Quote:
Originally Posted by vlad300 View Post
Felicitari!
De la ce bine MMG daca imi permiti?
Sper ca nu de la vre-o injuratura
Mohammad Al-Mojil Ghosty
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 01-03-12, 23:11   #78
vlad300

Stage 5
 
vlad300's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 378
Default re: e46 simple & clean

Sunt sigur!
vlad300 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 20:28   #79
Ghostyz0r

Stage 5
 
Ghostyz0r's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 397
Default re: e46 simple & clean

Intre timp....in asteptarea sistemului audio masinuta a primit mici update-uri.
Dat jos stickere luneta(toate)+ cele 2 stickere de rovineta din germania
Dat jos sticker 318i..(mama celor de la bmw...ca m-am chinuit de mi-au sarit ochii...cat am frecat..)
Singurul sticker care l-am pus,este cel de sub stop stanga.
Intre timp am pus si protectie de praguri..cu BMW
Click image for larger version

Name:	02032012172.jpg
Views:	223
Size:	423.7 KB
ID:	2348165 Click image for larger version

Name:	SAM_0161.JPG
Views:	312
Size:	3.01 MB
ID:	2348167
Click image for larger version

Name:	SAM_0163.JPG
Views:	343
Size:	2.94 MB
ID:	2348168
__________________
Încă de când am fost copii, mereu am știut că oamenii pot fi cumpăraţi.Întrebarea era cine îi cumpăra şi pentru cât.

Last edited by Ghostyz0r; 03-03-12 at 20:31.
Ghostyz0r is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 23:21   #80
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default re: e46 simple & clean

Imi place masina, arata foarte bine : x
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 04-03-12, 11:34   #81
bmw4life91

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 1
Exclamation re: e46 simple & clean

Suna bine, dar dc ti-ai dat jos sticker-ul cu 318 (te-ai gandit ca ai gusturi mai bune decat baietii de la departamentul de marketing al celor de la bmw?)ideea cu stickerele (puse de tine) date jos ai facut masina sa para mai matura, cat despre sistemul audio....iti recomand tot ceva de la bmw......oldies but goldies a da si se scrie rovigneta nu rovinieta....si e treaba ta, masina ta.....dar serios din respect pentru noi cei de pe aici spala-o si tu cand o postezi.....nu o lasa sa arate ca proiectu rabla sau o masina uitata pe camp....totodata asta ar fi cel mai tare tuning la masina ta.....o vizita la spalatorie....si nici nu te costa mult
bmw4life91 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-12, 11:37   #82
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default re: e46 simple & clean

Quote:
Originally Posted by bmw4life91 View Post
Suna bine, dar dc ti-ai dat jos sticker-ul cu 318 (te-ai gandit ca ai gusturi mai bune decat baietii de la departamentul de marketing al celor de la bmw?)ideea cu stickerele (puse de tine) date jos ai facut masina sa para mai matura, cat despre sistemul audio....iti recomand tot ceva de la bmw......oldies but goldies a da si se scrie rovigneta nu rovinieta....si e treaba ta, masina ta.....dar serios din respect pentru noi cei de pe aici spala-o si tu cand o postezi.....nu o lasa sa arate ca proiectu rabla sau o masina uitata pe camp....totodata asta ar fi cel mai tare tuning la masina ta.....o vizita la spalatorie....si nici nu te costa mult
Ti-ai facut cont sa comentezi undercover... ? Crezi ca lucrurile din fabrica (sticker 318i) trebuie sa le acceptam toti? fiecare isi FACE CUM DORESTE MASINA,CUM II PLACE LUI.NU CUM O VRETI VOI.El o conduce.
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 04-03-12, 11:45   #83
Ghostyz0r

Stage 5
 
Ghostyz0r's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 397
Default re: e46 simple & clean

Quote:
Originally Posted by bmw4life91 View Post
Suna bine, dar dc ti-ai dat jos sticker-ul cu 318 (te-ai gandit ca ai gusturi mai bune decat baietii de la departamentul de marketing al celor de la bmw?)ideea cu stickerele (puse de tine) date jos ai facut masina sa para mai matura, cat despre sistemul audio....iti recomand tot ceva de la bmw......oldies but goldies a da si se scrie rovigneta nu rovinieta....si e treaba ta, masina ta.....dar serios din respect pentru noi cei de pe aici spala-o si tu cand o postezi.....nu o lasa sa arate ca proiectu rabla sau o masina uitata pe camp....totodata asta ar fi cel mai tare tuning la masina ta.....o vizita la spalatorie....si nici nu te costa mult
Off.....din cauza unora ca voi se inchid ZECI de topicuri ,care au un viitor.....
In legatura cu "baietii de la marketing".. Vorba aia "Dupa ce ca esti pr*st mai si semnalizezi te descrie perfect"...e DOAR UN GUST,pur si simplu nu imi plac inscriptile 318i/325i/328i/316i...
Cati metrii cubi de apa a consumat masinuta asta la spalatorie nu a consumat familia ta de cand v-ati mutat la bloc...
Uite si o poza ca sa intelegi de ce...arata asa..
Click image for larger version

Name:	SAM_0159.JPG
Views:	335
Size:	2.98 MB
ID:	2348660
In fata locului de parcare este o groapa,care de la zapada topita...s-a transformat in "delta"
PS:chiar inainte cu o zi de a face pozele A FOST SPALATA(daca vrei..am sa cer bon,sa-mi decontezi..)
PS: o zi buna si tie
Ghostyz0r is offline   Reply With Quote
Old 04-03-12, 12:33   #84
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default re: e46 simple & clean

Quote:
Originally Posted by bmw4life91 View Post
Suna bine, dar dc ti-ai dat jos sticker-ul cu 318 (te-ai gandit ca ai gusturi mai bune decat baietii de la departamentul de marketing al celor de la bmw?)ideea cu stickerele (puse de tine) date jos ai facut masina sa para mai matura, cat despre sistemul audio....iti recomand tot ceva de la bmw......oldies but goldies a da si se scrie rovigneta nu rovinieta....si e treaba ta, masina ta.....dar serios din respect pentru noi cei de pe aici spala-o si tu cand o postezi.....nu o lasa sa arate ca proiectu rabla sau o masina uitata pe camp....totodata asta ar fi cel mai tare tuning la masina ta.....o vizita la spalatorie....si nici nu te costa mult
Te ai trezit si tu vorbind pe aici nu? Si eu sunt in categoria celor carora nu le plac stickerele de acel gen , e vreo problema? Cat despre sunet bmw oem , iti zic sincer , ma p** pe el de sistem audio oem bmw , sunt praf de la un capat la altul, bmw niciodata nu a excelat la acest capitol , asa ca o solutie aftermarket aleasa cu grija , merita cu mult mai mult. Si ce spalat vrei tu pe vremea asta? o spala si in juma de ora e neagra din nou , dar la logica ta nu se poate cere mai mult

Quote:
Originally Posted by Ghostyz0r View Post
Off.....din cauza unora ca voi se inchid ZECI de topicuri ,care au un viitor.....
In legatura cu "baietii de la marketing".. Vorba aia "Dupa ce ca esti pr*st mai si semnalizezi te descrie perfect"...e DOAR UN GUST,pur si simplu nu imi plac inscriptile 318i/325i/328i/316i...
Cati metrii cubi de apa a consumat masinuta asta la spalatorie nu a consumat familia ta de cand v-ati mutat la bloc...
Uite si o poza ca sa intelegi de ce...arata asa..
Attachment 2348660
In fata locului de parcare este o groapa,care de la zapada topita...s-a transformat in "delta"
PS:chiar inainte cu o zi de a face pozele A FOST SPALATA(daca vrei..am sa cer bon,sa-mi decontezi..)
PS: o zi buna si tie
Tu fii calm , nu vezi ca e cu un singur post? sigur e vreo clona si cauta bagare de seama cu japca.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 04-03-12, 15:47   #85
vlad300

Stage 5
 
vlad300's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 378
Exclamation re: e46 simple & clean

Quote:
Originally Posted by bmw4life91 View Post
Suna bine, dar dc ti-ai dat jos sticker-ul cu 318 (te-ai gandit ca ai gusturi mai bune decat baietii de la departamentul de marketing al celor de la bmw?)ideea cu stickerele (puse de tine) date jos ai facut masina sa para mai matura, cat despre sistemul audio....iti recomand tot ceva de la bmw......oldies but goldies a da si se scrie rovigneta nu rovinieta....si e treaba ta, masina ta.....dar serios din respect pentru noi cei de pe aici spala-o si tu cand o postezi.....nu o lasa sa arate ca proiectu rabla sau o masina uitata pe camp....totodata asta ar fi cel mai tare tuning la masina ta.....o vizita la spalatorie....si nici nu te costa mult
in primul rand inscriptia cu 318i nu tine de estetica si gusturile celor de la departamentul de marketing de la bmw...in caz ca nu stiai asta iti spun eu acum.(poate sti daca ai cumparat vreo masina noua din fabrica....vreodata)
Exista optiunea sa nu iti inscriptioneze motorizarea sau modelul pe spatele masinii...Macar daca vrei sa cometezi ,comenteaza cu cap nu cu gelozie.Acum pe bune, tu ce masina ai?Ai cumva vreun M6 pe care il speli de 3 ori pe zi?

PS: Si chiar se scrie rovinieta....

Last edited by vlad300; 04-03-12 at 15:51.
vlad300 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-12, 21:05   #86
CazyRoll

Stage 4
 
CazyRoll's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 239
Default re: e46 simple & clean

nu'l baga in seama pe bmw4life91, comentator sportiv, cel mai probabil inca viseaza la "eM-uri", nu stie ce inseamna sa'ti rupi de la gura si sa investesti in auto.
Probabil cand va avea o masina va sti cat de repede se murdareste iarna, in special pe o culoare mai inchisa.
__________________
CazyRoll is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 13:52   #87
Ghostyz0r

Stage 5
 
Ghostyz0r's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 397
Default re: e46 simple & clean

Astazi...am facut-o....bine rau....
Partea rea:
Era sa rup toata bara fata....cu o bordura...din fericire..am rupt doar aparatoarea+senzorul de temperatura exterioara....(**** ADP)
Am dat bornele bateriei jos,am scos mufa,am ridicat masina...si culmea) s-a rupt doar aparatoarea+locasul...asa ca l-am prins la loc cu un soricel..
Click image for larger version

Name:	05032012207.jpg
Views:	211
Size:	1.18 MB
ID:	2350156
Partea buna:
Am facut un "mic" upgrade......Acuma astept sa iau banii pe data de 10...sa-l cablez+schimbare de casetofon....
Click image for larger version

Name:	05032012209.jpg
Views:	126
Size:	922.1 KB
ID:	2350157
Click image for larger version

Name:	05032012212.jpg
Views:	104
Size:	648.7 KB
ID:	2350158
Click image for larger version

Name:	05032012208.jpg
Views:	78
Size:	979.9 KB
ID:	2350160

Quote:
Originally Posted by CazyRoll View Post
nu'l baga in seama pe bmw4life91, comentator sportiv, cel mai probabil inca viseaza la "eM-uri", nu stie ce inseamna sa'ti rupi de la gura si sa investesti in auto.
Probabil cand va avea o masina va sti cat de repede se murdareste iarna, in special pe o culoare mai inchisa.
I-am raspuns...ca era necesar dar vorba aia,bicicleta daca stai la bloc o tii in casa,nu in fata blocului il inteleg pana la urma

Last edited by Ghostyz0r; 05-03-12 at 13:56.
Ghostyz0r is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 19:06   #88
cllaudiu

Stage 4
 
cllaudiu's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 210
Default re: e46 simple & clean

Quote:
Originally Posted by Ghostyz0r View Post
Partea buna:
Am facut un "mic" upgrade......Acuma astept sa iau banii pe data de 10...sa-l cablez+schimbare de casetofon....
Attachment 2350157
Attachment 2350158
Attachment 2350160


Frumos frumos sa il stapanesti sanatos ! L-ai legat la casetofonul oem ?
cllaudiu is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 19:57   #89
Ghostyz0r

Stage 5
 
Ghostyz0r's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 397
Default re: e46 simple & clean

Quote:
Originally Posted by cllaudiu View Post
Frumos frumos sa il stapanesti sanatos ! L-ai legat la casetofonul oem ?
Inca nu,astept ca sa-l montez odata cu boxele si casetofonul(ma ajutat DEVIL's Style in alegerea modelelor)
Ii multumesc pe aceasta cale
Ghostyz0r is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 22:07   #90
Ghostyz0r

Stage 5
 
Ghostyz0r's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 397
Default re: e46 simple & clean

Dupa ..vreo 4zile in care....saracuta era jegoasa,astazi am dus-o la DEGRESAT+spalare(2spalatorii diferite)...maine o sa-i fac niste poze...

Si o poza Click image for larger version

Name:	SAM_0213.JPG
Views:	119
Size:	2.23 MB
ID:	2353605
Ghostyz0r is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -