Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-11, 10:18   #76
maxmartinez

Stage 5
 
maxmartinez's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 592
Default Re: E36 - 316 Sedan HellRot

numai ghertoi peste tot!

cu cat e masina mai pusa la punct, cu atat sare in ochi...dupa ce mi-au chelit-o si p a mea (bandouri, oglinzi, proiectoare, eleron, capacele jante etc) acum o tin cat mai prafuita, bandouri laterale nici nu mai chinui sa imi iau, am pus banda adeziva neagra, proiectoarele sunt aproape sudate pe suporti, oglinzile vor primi nshpe mii de suruburi/nituri antifurt, 'tem-as in mortii lor de lesinati, eu n-am nici curte nici garaj, e "in za striitt".

sa ai grija cu bara de M, mai bine lipesti bine pe dedesubt bandourile din lateral, suportul numar il prinzi bine bine cu holsuruburi (oricum vine nr peste) si lasi liber doar capacelul de carlig.
__________________
maxmartinez is offline   Reply With Quote
Old 14-10-11, 23:00   #77
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: E36 - 316 Sedan HellRot

Quote:
Originally Posted by maxmartinez View Post
numai ghertoi peste tot!

cu cat e masina mai pusa la punct, cu atat sare in ochi...dupa ce mi-au chelit-o si p a mea (bandouri, oglinzi, proiectoare, eleron, capacele jante etc) acum o tin cat mai prafuita, bandouri laterale nici nu mai chinui sa imi iau, am pus banda adeziva neagra, proiectoarele sunt aproape sudate pe suporti, oglinzile vor primi nshpe mii de suruburi/nituri antifurt, 'tem-as in mortii lor de lesinati, eu n-am nici curte nici garaj, e "in za striitt".

sa ai grija cu bara de M, mai bine lipesti bine pe dedesubt bandourile din lateral, suportul numar il prinzi bine bine cu holsuruburi (oricum vine nr peste) si lasi liber doar capacelul de carlig.
E tragic ce se intampla, am auzit ca "se lucreaza" dupa lista.
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 05:29   #78
GL91ANB

Stage 5
 
GL91ANB's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Default Re: E36 - 316 Sedan HellRot

Nu mi-am imaginat niciodata ca urmatorul post al meu in acest topic va anunta urmatorul lucru.
Astazi , cand m-am dus la masina sa plec spre Tulcea mi-am gasit masina suspendata pe 4 caramizi fara roti.
Rog ajutor de la toti forumistii care ma pot ajuta.
Daca le vede cineva pe vreo masina rog sa ma contacteze : 0724489740 0757738150.
Vreau sa stiu daca mai exista un set identic in tara.Rotile erau pe 17 et38 8j iar cauciucurile erau 2 Fulda Carat Exelero si 2 Nankang profil in V.
Din acest moment se vinde interiorul dar si masina.
Acest fapt a pus capac la toate planurile pe care le aveam cu masina.
__________________
2001 Seat Leon 1.8 20vT AUQ
1993 VW Corrado 53i ex 2.0 16v 9A - 1.8 20vT AEB
ex 1996 BMW 316i E36
GL91ANB is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 07:37   #79
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Unhappy Re: E36 - 316 Sedan HellRot

Quote:
Originally Posted by GL91ANB View Post
......
Astazi , cand m-am dus la masina sa plec spre Tulcea mi-am gasit masina suspendata pe 4 caramizi fara roti.
......
Daca ii prinzi, taiele degetele cu care au desfacut prezoanele

Este foarte trist cea ce se intampla, de-si cred ca vor aparea sub un alta strat de vopsea, in diferite vulcanizari, ca doar nu o sa aprinda focul cu ele !
__________________
E38 M62B44

ex.E38 M67D40
ex.E36 M44B19
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 09:06   #80
maxmartinez

Stage 5
 
maxmartinez's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 592
Default Re: E36 - 316 Sedan HellRot

ahhhh?!!!!!!!!!!!!! wtf?

ps: nu avai antifurturi la roti? DE CE????? E Romania, aici se poate orice...

Nu o vinde.Peste ceva timp o sa regreti.
maxmartinez is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 18:06   #81
GL91ANB

Stage 5
 
GL91ANB's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Default Re: E36 - 316 Sedan HellRot

Din pacate nu aveam antifurturi pentru ca nu as fi crezut ca in fata casei , in centrul orasului se poate intampla asa ceva.
Dupa cum am zis interiorul este de vanzare , ca si masina de altfel.Daca este cineva interesat ma poate contacta prin PM.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	23102011008.jpg
Views:	508
Size:	1.30 MB
ID:	2195994  
GL91ANB is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 19:10   #82
zepolikahhh_

Stage 5
 
zepolikahhh_'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 753
Default Re: E36 - 316 Sedan HellRot

ce jigodii de oameni,gura mamii lor.trebuiesc prinsi si batuti.
nu ai idee cine ar fi ?
zepolikahhh_ is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 19:33   #83
maxmartinez

Stage 5
 
maxmartinez's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 592
Default Re: E36 - 316 Sedan HellRot

eu dau la pariu ca au fost unii care te stiau, stiau ca locuiesti acolo, stiau ca esti acasa si dormi, nu stiu daca ai alarma dar aia sigur stiau daca ai sau nu, stiau ca nu ai antifurt la ele deci au mers la sigur, din timp ce n-au avut nici un stres sa ti-o lase pe caramizi in fata casei.

eu zic sa mergi la politie (e furt calificat), si as incerca sa aflu cine a fost, merita bagati in spital, daca polita nu isi face treaba.
maxmartinez is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 21:25   #84
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: E36 - 316 Sedan HellRot

Quote:
Originally Posted by GL91ANB View Post
Din pacate nu aveam antifurturi pentru ca nu as fi crezut ca in fata casei , in centrul orasului se poate intampla asa ceva.
Dupa cum am zis interiorul este de vanzare , ca si masina de altfel.Daca este cineva interesat ma poate contacta prin PM.
Asta sincer chiar nu-mi vin s-o cred....
Recunosc nici eu nu am prezoane antifurt nu mi-am permis sa dau 2 mil pe 4 suruburi...
Vorba colegului dute la sectia de polite...
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 21:38   #85
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - 316 Sedan HellRot

Deci am ajuns sa o vad si p-asta!Macar bine ca nu aveai vreun set de RS/RC-uri.Hai ca poate asa urmeaza un set mai frumos si pana atunci umbli cu table ca si asa vine iarna!Keep up the good work!
__________________

E36 318i BMW sport package.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 22:27   #86
GL91ANB

Stage 5
 
GL91ANB's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Default Re: E36 - 316 Sedan HellRot

Va dati seama ca la 5:30 eram la sectia de politie.Au luat amprente dar s-au gasit urme de manusi.
Daca le vede cineva pe vreo masina il rog sa ma contacteze.Nu cred , sau cel putin eu nu am mai vazut alt set , exact in aceasa combinatie de culori.
Mi-au marturisit niste prieteni cum ca ar fi vazut rotile pe un alt BMW dar pana nu verific nu dau alte detalii.Cert este ca stiind defectele pe care le aveau le pot recunoaste din 1000.
In orice caz , astept oferte pentru interior , iar daca il voi vinde primul voi stabili un pret si pentru masina.Alte jante nici nu intra in planuri.
GL91ANB is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 08:18   #87
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: E36 - 316 Sedan HellRot

Quote:
Originally Posted by GL91ANB View Post
.....
In orice caz , astept oferte pentru interior , iar daca il voi vinde primul voi stabili un pret si pentru masina.Alte jante nici nu intra in planuri.
Eu zic sa te razgandesti; nu vinde masina din cauza asta ! Daca vrei sa o dai si sa iei coupe ... eu sunt pentru ; altfel nu !

P.S. Un sut in fund = un salt inainte !!!
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 19:44   #88
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: E36 - 316 Sedan HellRot

E trist ca se intampla asa ceva...pacat.
Sper sa ai taria sa treci peste asta si sa gasesti faptasii.Sa fie pedepsiti de lege.Sa treci peste asta pentru ca ai un Bmw ! un E36...care merita !
Felicitari ca ai adus masina in starea asta.Ti-am urmarit topicul de o vreme.
Nu uita, "ce nu te omoara, te face mai puternic".
Bafta ! Si sper sa-ti gasesti jantele !
FED express is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 21:19   #89
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: E36 - 316 Sedan HellRot

Sa fim seriosi ca tu sa-ti regasesti jantele... este foarte greu, sa nu uitam cazul 5-arului negru mat care s-a furat ziua in amiaza mare si nimeni nu mai stie de el.

Parerea mea e sa-ti pui 4 jante de tabla cu gume de iarna iar pana in martie ai timp sa meditezi
Numai bine te astept prin Focsani!
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 25-10-11, 02:06   #90
GL91ANB

Stage 5
 
GL91ANB's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Default Re: E36 - 316 Sedan HellRot

Multumesc de incurajari insa am montat jantele de tabla iar astazi am vandut interiorul.Urmeaza un interior stock , capace la roti iar daca nu se vinde in primavara voi cauta un alt set de roti.
GL91ANB is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -