Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 20-06-11, 21:51   #466
FAST&FURIOUS

Stage 5
 
FAST&FURIOUS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,076
Member of:
[CSR]
[DACIA]
Default Re: E36 - DARTH VADER

Riko calmeaza-te si lasa masina acolo in garaj unde ii acuma.
Oricat de bine ti-ar face-o cineva , tot nu o sa o faca asa cum vrei tu.Asa ca ai rabdare pana vii acasa si o bibilesti tu si o sa iasa bine.Daca nu pui tu mana sa-ti aranjezi toate detaliile sa dee bine proiectu asta nu are nici un farmec.
Tu crezi ca doar banii care i-ai trimis is destui?Trebuie sa-ti mai curga o data transpiratia cand aranjezi totul sa iasa perfect.Asta este farmecul si in asta se vede pasiunea pentru modificari.
Bafta!!!
FAST&FURIOUS is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 22:00   #467
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: E36 - DARTH VADER

Rickoooo caaalm ca se rezolva toate mai devreme sau mai tarziu. Masina arata SUPER proaspat scoasa de la vopsit, problemele alea sunt doar niste nimicuri mici care na, normal ca te deranjeaza acum... pentru ca te asteptai sa iasa totul perfect, insa se pot remedia. Si eu am comandat niste piese care nu se potriveau pe a mea chiar daca erau de pe e36 sedan, insa probabil era diferenta de ani intre masini si s-au schimbat prinderiile in timp dar mi-a facut mecanicul alte prinderi si totul e ok.
__________________
BMWERKE
Nosfer is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 22:18   #468
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: E36 - DARTH VADER

CE POT SA MAI ZIC?
EU AM VAZUT MASINA PE VIU(EU AM INCERCAT SA O PUN TOATA LA LOC)
DAR DIN PACATE GRILA SEMNALELE SUPORTI PROIECTOARE CLEME ETC M-AU DISPERAT AZI!
DAR SA FIM SERIOSI RICKO E MAI IMPULSIV EL SI GANDESTE REPEDE....DAR APOI ISI REVINE
MASINA NU SE VA VINDE VA ASIGUR EU
__________________
motzu is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 22:19   #469
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: E36 - DARTH VADER

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
ce sa mai repar ? nu mai fac nimic ...exact asa cum e o dau si larevedere
Ca sa pierzi iarasi bani?! nu stiam ca esti ministru acolo in spania si ca-ti permiti sa arunci bani pe fereastra, cum ziceam, nu te hazarda, pune-l putin pe pauza vezi ce se poate repara. Crezi ca-l mai poti vinde incat sa recuperezi macar 80 la suta din banii investiti? veci...nu vezi ca sunt spemii de E36 coupe de vanzare? nu vezi ca sunt pe la 2500 toate si nici alea nu se vand?!(ca doar romanul nu stie numai diesel, si ala care vrea benzina deja nu m ai are bani sa o cumpere chiar daca-i place pentru ca....a inceput si el alta masina de care nu e multumit si si-a bagat banii acolo) deci....vezi ce faci, ai noroc ca a iesit vopseaua bine si ca nu s-a tiganit masina.
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 22:22   #470
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - DARTH VADER

o sa vad eu ce fac ,,,,e mare dezamagirea pt ca eu o vedeam gata .....problema e ca nu stiu cand o sa ajung si vroiam macar cateva poze sa am cu ea gata, vroiam la urmatorul salar sa nu ma gandesc iar ...cati bani trebuie pt masina ? .....nu stiti ce a fost in sufletul meu pana acum ..de acolo si dezamagirea asa mare ...in fine , asta e situatia ,,,
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 22:23   #471
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: E36 - DARTH VADER

Nu mergi tu la masina....poate merge masina la tine....
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 22:25   #472
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - DARTH VADER

Quote:
Originally Posted by Antilles View Post
Nu mergi tu la masina....poate merge masina la tine....
era o varianta dar a cazut , aici e destul de rau cu locurile de parcare , zilnic vad avioane de masini ...lovite in parcare si etc , nu cred ca as rezista sa imi vad masina lovita pe toate partile pt ca nu au handicapatii astia loc sa parcheze ..mai bine asa in garaj
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 22:28   #473
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: E36 - DARTH VADER

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
era o varianta dar a cazut , aici e destul de rau cu locurile de parcare , zilnic vad avioane de masini ...lovite in parcare si etc , nu cred ca as rezista sa imi vad masina lovita pe toate partile pt ca nu au handicapatii astia loc sa parcheze ..mai bine asa in garaj
Noh bun si...nu se gaseste undeva un garaj (chiar daca nu e aproape de casa) unde sa stea masina si sa mai bibilesti tu ceva pe la ea? ma indoiesc.....plus ca, din cate stiu eu, langa Madrid e unul dintre cele mai mari centre de dezmembrari din europa....sau ma insel?!
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 22:30   #474
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - DARTH VADER

Quote:
Originally Posted by Antilles View Post
Noh bun si...nu se gaseste undeva un garaj (chiar daca nu e aproape de casa) unde sa stea masina si sa mai bibilesti tu ceva pe la ea? ma indoiesc.....plus ca, din cate stiu eu, langa Madrid e unul dintre cele mai mari centre de dezmembrari din europa....sau ma insel?!
nu te inseli acolo e , dar nu am de gand sa stau toata ziua in dezmembrari, plus ca eu stau destul de central si aici este infernal , nu gasesti nimic
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 22:36   #475
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: E36 - DARTH VADER

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
nu te inseli acolo e , dar nu am de gand sa stau toata ziua in dezmembrari, plus ca eu stau destul de central si aici este infernal , nu gasesti nimic
Gica Contra...."never say never", ia si varianta asta in calcul, cat despre dezmembrari....mai bine petreci 1 zi intreaga acolo (cand ai timp) decat sa arunci bani pe piese de calitate proasta sau in stare proasta, nu am nici un interes sa te imping sa faci asta, dar eu unu asta as fi facut de cand m-am hotarat ca nu ma intorc degraba in tara, si parca ti-am mai spus ceva de genul asta de ceva vreme....dar batman, BATMAN....
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 22:46   #476
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 - DARTH VADER

Are dreptate Ricko, pe strada nu se poate lasa sub nici o forma , cei care nu ati fost sau ati fost dar fara masini nu vorbiti daca nu stiti .Eu pierdeam 30 minute seara de seara sa parchez si mergeam pe jos 5 colturi .... E imposibil sa parchezi , nu exista masina fara zgarieturi in toate colturile. Se sparg masinile in strada in fiecare noapte , sa nu uitam ca mai are si numere de RO . Garajul costa 500-600 e pe an ( zona mea, ) plus 450-500 e drumul sa vina si tot atat s-o intoarca in tara .
SAX1987 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 23:02   #477
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - DARTH VADER

Quote:
Originally Posted by SAX1987 View Post
Are dreptate Ricko, pe strada nu se poate lasa sub nici o forma , cei care nu ati fost sau ati fost dar fara masini nu vorbiti daca nu stiti .Eu pierdeam 30 minute seara de seara sa parchez si mergeam pe jos 5 colturi .... E imposibil sa parchezi , nu exista masina fara zgarieturi in toate colturile. Se sparg masinile in strada in fiecare noapte , sa nu uitam ca mai are si numere de RO . Garajul costa 500-600 e pe an ( zona mea, ) plus 450-500 e drumul sa vina si tot atat s-o intoarca in tara .
da ai dreptate la fel e si aici , folosesc un fiat doblo pt munca si e f greu seara cand vin de la munca sa gasesc loc de parcare , te invarti pana mori de foame sa gasesti un loc , + ca pe zi ce trece apar tot mai multe zgarieturi , infundaturi etc , deci nu e pont , iar cu garajul hai sa zicem...ca dai 500 p an dar si garajele astea nu sunt individuale , stai la comun si parchezi la 5 cm de altul , plus ca daca vrei sa iesi il chemi pe vecinul sa scoata el primu si etc ...
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 23:24   #478
bogdan.t

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 546
Default Re: E36 - DARTH VADER

eu zic sa te calmezi si sa te linistesti si sa o termini ca mie unu imi place ft. mult si asa neterminata!
bogdan.t is offline   Reply With Quote
Old 21-06-11, 00:15   #479
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - DARTH VADER

o termin eu cumva ,,,maine cateva poze in starea actuala, + cateva de la interior
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 21-06-11, 07:22   #480
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default Re: E36 - DARTH VADER

prietene, exact cum spun si ceilalti, spun si eu...crede-ma ca eu de 5 ori am vrut sa o vand sau sa ii dau foc din cauza neseriozitatii sau a pieselor de *** pe care la un moment dat le-am luat sau le-am primit. Dar ... las-o 2 zile in pace, ai rabdare (multa rabdare) si cand o sa vii tu personal acasa, o sa iei o cheie de 10 si una de 13 si o sa o iei de la capat. Incearca sa iei lucrurile asa cum sunt, acum nu mai ai ce face, dar e pacat de banii pe care i-ai bagat pana acum, de nervi si de telefoane, sa vinzi masina numai ca sa te scapi de ea

PS - nimeni nu lucreaza cum trebuie nimic daca nu esti acolo, e chestie romaneasca demonstrata si probata de n ori, era de asteptat sa nu fie totul cum trebuie...dar, oricum nu umbli cu masina, de vopsit e vopsita, bag-o in garaj, trage prelata pe ea, si cand vii acasa te ocupi 100%...si o sa vezi ca si cu bani putini, si mai repede, o sa fie facuta asa cum iti doresti si asa cum trebuie ! fara putina ranspiratie din partea ta , pe langa efortul financiar, nu iese treaba...
__________________
My wide E36

Last edited by daflyer_oradea; 21-06-11 at 07:28.
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -