Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 09-01-11, 14:23   #76
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'

Quote:
Originally Posted by Andu_focus View Post
sa traiesti taica cat mai mult.....frumoase povestiile astea...mai baga cateva, poate scoatem un roman si il vindem (za Nebunu's stories)...
inainte de romanul asta as putea sa mai scriu unul dar cu masina trecuta " Manula de distrugere opel vectra c 20 let "
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 16:12   #77
Andu_focus

Stage 5
 
Andu_focus's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 710
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
inainte de romanul asta as putea sa mai scriu unul dar cu masina trecuta " Manula de distrugere opel vectra c 20 let "
da da....buna buna asta...
Andu_focus is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 19:49   #78
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'

una bucata poveste...incerc sa scurtez cat pot de mult
vara....seara...iesirea din bucuresti spre constantza[]...
la datorie mai multe masini.se dau oamenii pana se plictisesc si intr-un tarziu sa plecam si noi spre casa[noi=nebunu la volan eu dreapta].
plecam din benzinarie si incep semafoarele.nebunu intre semafoare drifturi ca la nebuni,fum din cauciucuri,haos total.
prindem un semafor pe rosu si apare un taximetrist langa noi cu un clio symbol.imi face semn,las geamul si ma intreaba: ce motor aveti mai baieti pe masina?
zic 1.5 diesel...citesc pe fata lui o umbra de nelamurire....taximetristulai asta nu suna a diesel!?zic nu dom'le e motor de bmw de 2.5.s-a luminat la fata si zice ''are vreo 200 de cai nu''? zic uneva dublu. ''da-i tare cand pleci''zice taximetristul...
nebunu abia asteapta un mic burn si la verde de-a latu .a ramas interzis taximetristul cu un zambet tampit pe fatza.
ii zic nebunului las-o frate mai incet ca ne ia dracu vreun radar.se potoleste omul si la cateva minute bune mai prindem un semafor pe rosu.
bineinteles ca dobitocul nu s-a putut abtzine si pleaca de-a latu la verde.la nici 100 m de semafor iese un politist in fata noastra si ne tage pe dreapta.
zic:bagamia-ash piciaorele ramai fara permis!!!tocmai ma uitasem pe bord si arata vreo 120...ai pus-o!!!
se apropie de masina o politista:''actele dvst la control''
inainte sa vina aia la masina ii zic nebunului nu dai frate nici un act!!
bineinteles ca vine aia si nebunu ii pune in brate toate actele
__________________
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 19:59   #79
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'

se uita tipa la acte si intreaba :autorizatie de folie nu avetzi?
asta micu de la volan:am uitat-o acasa!!pai in cazul asta va iau talonul si avetzi si amenda ca v-am prins cu 85 km/h[noi eram in drift cand arata 120 si de fapt erau 80 la ora]
ii zic du-te ma dupa ea si incearca sa o dregi cu talonul.
iese asta din masina se duce dupa politista la masina si se intoarce in 2 minute.zic ai rezolvat?
nebunu:nu vrea frate asta ma lasa fara talon!!!
il intreb:ma lasi sa ma duc eu sa vb?zice:du-te dar vezi poate raman fara acte de tot!!
cobor din masina si ma duc la politista.erau 4 ''organe'' la masina,trei masculine si unul feminin.
dau buna seara si ii spun tipei ca nu are voie sa ii i-a talonul daca se remediaza defectiunea,in cazul de fata se da jos folia.ea foarte tare in gura imi spune ca pot sa dau si geamurile jos ca tot imi i-a talonul!!
fara sa imi dau seama ridic si eu vocea la ea[de fapt am tipat la ea]''tu ai senzatia ca daca esti in uniforma,asta iti da dreptul sa faci legile cum vrei!!!intre timp se sesizeaza masculii ca am ridicat eu vocea la ea.domnule va rugam sa va duceti la masina sa dati folia jos si va aducem talonul.
mandru de mine,ma duc spre masina,gata boss am rezolvat,hai sa dam folia jos!!!
usor de zis,greu de intrat in spate la masina ca erau scaune scoica si rollcage-ul
cu greu m-am strecurat,mai mult m-a impins nebunu inauntru si m-am pus pe jupuit...
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 20:11   #80
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'

in timp ce eu jupuiam acolo vine tipa sa vada daca se face treaba cum trebuie.cum se uita ea asa in masina observa rollcage-ul,ceasuri suplimentare,scaune scoica centurile alea smechere si ramane oarecum interzisa asa...
se duce la masina si se intoarce cu procesul verbal ptr viteza.
intre timp eu termin de jupui si da-i sa ies din masina.dau s aies cu spatele nu imi incapea fundulprintre scaun si rollcage.na belea ca am ramas prins in masina!!!
polistista cu fata la masina,nebunu in fata ei citea procesul verbal inainte sa il semneze.eu captiv in spate.scot capul printre rollcage si scaun,ies pana la jumate din masina si raman intepenit.aia se uita la mine...la un moment dat ma las in jos cu mainile pe asfalt si incercam sa imi trag picioarele din masina.deci eram jumate pe jos jumate in masina...politista:aveti nevoie de ajutor?.cum eram pe jos asa eu zic nu multumesc.reusesc sa ma eliberez si ma duc langa ei.
ea zice :domnule nici mie nu imi face placere sa fiu la ora asta pe strazi,dar5 ne-au scos astia si acum trebuie sa ma duc la intare pe a1 ca sunt curse acolo....
eu ma uit la nebunu,el la mine si zicem amandoi intr-un glas''pai de acolo venim si noi!!!
aia se uita la noi ciudat si zice cum asa????
ii zic pe un ton mai scazut asa:doamna,a-ti vazut cum arata masina,suntem de la filaj si am fost acolo in misiune!
eaai e ce nu ai zis asa de la inceput???acum v-am facut procesul verbal.dar vb cu seful dvst si stie el ce are de facut cu el.a salutat si a plecat.
si uita asa am lucrat eu cu nebunul in seara aia la filaj....
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 20:23   #81
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'

da buoss treaba asta cu gaborii . ai uitat exact cum era faza dar suna mai bine asa . de dupa o varsta e de inteles
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 20:43   #82
Andu_focus

Stage 5
 
Andu_focus's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 710
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
da buoss treaba asta cu gaborii . ai uitat exact cum era faza dar suna mai bine asa . de dupa o varsta e de inteles
Andu_focus is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 20:54   #83
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
da buoss treaba asta cu gaborii . ai uitat exact cum era faza dar suna mai bine asa . de dupa o varsta e de inteles
pai mai corecteaza tu din greseli.varsta...
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 20:48   #84
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'

cu parere de rau va anunt ca se pare ca o sa renunt la caroseria de pisica . imi place f mult pisica dar daca e vb de performante trebuie sa reduc greutatea . E vb si de vht-u care o sa fie la anul si de mai multe probleme .
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 21:08   #85
Alecs'xx

Stage 3
 
Alecs'xx's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 155
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'

Treci la urs??
Alecs'xx is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 21:50   #86
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'

Quote:
Originally Posted by Alecs'xx View Post
Treci la urs??
da pt masina de curse ursul este cheia .
pentru masina de zi de zi clar pisica si sa fie coupe
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 08:30   #87
Andu_focus

Stage 5
 
Andu_focus's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 710
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
cu parere de rau va anunt ca se pare ca o sa renunt la caroseria de pisica . imi place f mult pisica dar daca e vb de performante trebuie sa reduc greutatea . E vb si de vht-u care o sa fie la anul si de mai multe probleme .
e treaba asta ! fortza...
Andu_focus is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 09:09   #88
ciprian_the_1

Stage 5
 
ciprian_the_1's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 836
Member of:
[BMW]
Default re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
da pt masina de curse ursul este cheia .
pentru masina de zi de zi clar pisica si sa fie coupe
lasa baiete ca ramanem noi cu pisica in forta cu tot cu vht ,saq sti ca nu te-am uitat dar nam mai avut drum la buc cand avem iti facem o vizita
__________________
1.4 ...............
ciprian_the_1 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 09:31   #89
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'

Quote:
Originally Posted by ciprian_the_1 View Post
lasa baiete ca ramanem noi cu pisica in forta cu tot cu vht ,saq sti ca nu te-am uitat dar nam mai avut drum la buc cand avem iti facem o vizita
nu-i problema buosss nu au intrat zilele in sac
unde sa ne grabim cand nimeni nu te asteaptaaa????????
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 21:30   #90
LAFv8

Stage 5
 
LAFv8's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,499
Default re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
da pt masina de curse ursul este cheia .
pentru masina de zi de zi clar pisica si sa fie coupe
de cumetre numai cand zici urs suna mai fioross si pisik mai a p...a
LAFv8 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -