Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 25-11-10, 15:17   #46
PitziAerox

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 229
Default Re: E36 -

multumesc pentru aprecieri ..deocamdata astept sa mai strang niste bani si apoi ma apoc deabinelea de ea
PitziAerox is offline   Reply With Quote
Old 25-11-10, 16:58   #47
PitziAerox

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 229
Default Re: E36 -

as dori sa bag pe masina motor mai mare inainte sa o inmatriculez ..si apoi vreau sa o inmatriculez pe bulgaria .. pe romania nu se merita sa o inmatriculez datorita taxelor enorme .. as vrea sa-i bag motor 328.. cum trebuie procedat inmatriculata prima oara pe 1,6 pe bulgaria si apoi merg si fac la ei recarosarea sau mi-o inmatriculeaza direct acolo cu motorul de 2,8 ?
PitziAerox is offline   Reply With Quote
Old 25-11-10, 17:01   #48
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E36 -

Quote:
Originally Posted by PitziAerox View Post
as dori sa bag pe masina motor mai mare inainte sa o inmatriculez ..si apoi vreau sa o inmatriculez pe bulgaria .. pe romania nu se merita sa o inmatriculez datorita taxelor enorme .. as vrea sa-i bag motor 328.. cum trebuie procedat inmatriculata prima oara pe 1,6 pe bulgaria si apoi merg si fac la ei recarosarea sau mi-o inmatriculeaza direct acolo cu motorul de 2,8 ?
MAI BINE CU 1.6 P ROMANIA DECAT CU 2.8 P BULGARIA,ASCULTA LA FRATELE TAU CA NU E COMBINATIE CU BULGARIA !!!
CE E IN MANA NU-I MINCIUNA ...TRECE MASINA P NUMELE TAU !!!SI LASA FITZELE !!

pune un 1.8 is sau un 2.0 la inceput...pune un blocant invata cum sta treaba vreo 6 luni ...si dupa ce dai de sarme la cateva randuri prin oras atunci poti aspira la 2.5 sau 2.8 !!!

ESTE PERICOL PENTRU TINE CA INCEPATOR,PUSTAN LA 18 ANI UN MOTOR DE 2.8 (TRACTIUNE PE SPATE) DIFERENTIAL CU AUTOBLOCANT !!!
NU REALIZEZI CE INSEAMNA CAND SE PUNE INVERS LA 60KM PE SOSEA SI SA NU FII IN STARE SA O REDRESEZI !!!!

NU ESTI CONSTIENT INTREABA BAIETII DIN GIURGIU CARE AU RUPT 5 COPACI ,UN GARD SI AU LOVIT SI 2 MASINI !!!! CA AU INTRAT TARE IN CURBA CU NISIP PE JOS !!!

Last edited by Marian_nebunu; 25-11-10 at 17:09.
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 25-11-10, 17:37   #49
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E36 -

Ai gasit prezoane pana la urma? Distantiere de ce vrei sa pui? ce J ai la jante?
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 25-11-10, 19:08   #50
PitziAerox

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 229
Default Re: E36 -

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
MAI BINE CU 1.6 P ROMANIA DECAT CU 2.8 P BULGARIA,ASCULTA LA FRATELE TAU CA NU E COMBINATIE CU BULGARIA !!!
CE E IN MANA NU-I MINCIUNA ...TRECE MASINA P NUMELE TAU !!!SI LASA FITZELE !!

pune un 1.8 is sau un 2.0 la inceput...pune un blocant invata cum sta treaba vreo 6 luni ...si dupa ce dai de sarme la cateva randuri prin oras atunci poti aspira la 2.5 sau 2.8 !!!

ESTE PERICOL PENTRU TINE CA INCEPATOR,PUSTAN LA 18 ANI UN MOTOR DE 2.8 (TRACTIUNE PE SPATE) DIFERENTIAL CU AUTOBLOCANT !!!
NU REALIZEZI CE INSEAMNA CAND SE PUNE INVERS LA 60KM PE SOSEA SI SA NU FII IN STARE SA O REDRESEZI !!!!

NU ESTI CONSTIENT INTREABA BAIETII DIN GIURGIU CARE AU RUPT 5 COPACI ,UN GARD SI AU LOVIT SI 2 MASINI !!!! CA AU INTRAT TARE IN CURBA CU NISIP PE JOS !!!
intr-un fel ai dreptate si multumesc pentru sfat, dar pe romania chiar si daca bag 1,8is tot trebuie sa fac recarosare aia e aiurea.. si cu taxa asta e foarte mare plus ca nu apuc sa o inmatriculez pana se mareste si nu stiu in cati bani o sa ma duca oricum cu toate actele depasesc mult valoarea masini .. regret mult ca m-am nascut in romania.. si cu ..controlatul nu ar fi o problema adica am instincte in mine ma dau si cu motociclete de mic copil nu e aia o problema si cu masini am mai fost pot sa zic destul de mult dar nu in trafic ..oricum merci de sfat asta ma face sa ma mai gandesc

Last edited by PitziAerox; 25-11-10 at 19:12.
PitziAerox is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 12:30   #51
PitziAerox

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 229
Default Re: E36 -

astazi imi ajung prezoanele .. pe luni o sa montez jantele sa vad cum arata cu distantiere si tot ce trebuie ..pana atunci am pus una pe spate fara distantier sami fac o idee
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG341.jpg
Views:	110
Size:	605.5 KB
ID:	1757809   Click image for larger version

Name:	IMG344.jpg
Views:	169
Size:	567.5 KB
ID:	1757810   Click image for larger version

Name:	IMG345.jpg
Views:	185
Size:	483.5 KB
ID:	1757811  

PitziAerox is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 12:33   #52
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: E36 -

Quote:
Originally Posted by PitziAerox View Post
intr-un fel ai dreptate si multumesc pentru sfat, dar pe romania chiar si daca bag 1,8is tot trebuie sa fac recarosare aia e aiurea.. si cu taxa asta e foarte mare plus ca nu apuc sa o inmatriculez pana se mareste si nu stiu in cati bani o sa ma duca oricum cu toate actele depasesc mult valoarea masini .. regret mult ca m-am nascut in romania.. si cu ..controlatul nu ar fi o problema adica am instincte in mine ma dau si cu motociclete de mic copil nu e aia o problema si cu masini am mai fost pot sa zic destul de mult dar nu in trafic ..oricum merci de sfat asta ma face sa ma mai gandesc
nu te baza ca stii ..........ca mergi cu motoare..etc..prostii ...... un 2.8 da' cu tine rau de tot , pacat ca in cele mai multe cazuri e incontrolabil
myky99 is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 12:56   #53
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 -

Quote:
Originally Posted by myky99 View Post
nu te baza ca stii ..........ca mergi cu motoare..etc..prostii ...... un 2.8 da' cu tine rau de tot , pacat ca in cele mai multe cazuri e incontrolabil

+ 1 de la mine la ce a zis Myky.Intai invata sa stapanesti ce ai si dupa o iei treptat ca de motoare e plina Romania acum.E un sfat bun crede-ma.Pe langa pasiunea ce ne uneste pe forum, mai tinem si la siguranta noastra.Hai ca da bine cu jantele.
__________________

E36 318i BMW sport package.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 13:52   #54
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E36 -

te intreb a 2-a oara... ce J ai la jante ???? 8 si 9 ????
pt ce iti trebuie distantiere ???????????????????????
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 15:57   #55
PitziAerox

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 229
Default Re: E36 -

jantele au 9j-10j din cate mia spus baiatul ce le-a avut si le pun si distantiere sa nu fie bagate inauntru.. vreau sa o las si jos masina sa fie in gen stance works
PitziAerox is offline   Reply With Quote
Old 29-11-10, 22:22   #56
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E36 -

nu par "bagate inauntru" la 10J defel .... depinde si etrierul cat de mic e. Eu le-as lasa asa ca arata bine sau daca vrei sa iti bati capul cu umflatul aripilortu stii
Sa stii ca nu e asa simplu + ca nu stiu unde gasesti tu in Arad sa iti si faca bine + ca trebuie sa modifici si plasticul de la oala aripilor...si s-ar putea sa nu iasa bine vopseaua si sa iti apara rugina dupa. Esti supus compromisurilor?
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-10, 20:56   #57
PitziAerox

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 229
Default Re: E36 -

o sa umflu si aripile si tot ce trebuie ca sa iasa cum vreau eu ..am planuri foarte mari cu aceasta masina deocamdata e mai greu fiindca sunt clasa a11a si e greu cu bani ..si toti stim ca tuningul costa .. pe mine singurul lucru care ma supara la masina este motorul de 1,6 ..nu suport gandul ca am 1,6 pe bmw sper ca pe viitor sa ajung sa o fac pentru 400m ..oricum mai am un ford mondeo mk3 de 1,8 benzinar ..care momentan e al batranului ..ar el isi va lua altceva si o sa mil dea mie prin ianuarie .. asa ca e posibil sa fac bmw-ul numai de show ..sper sa ajung intr-un an ..doi unde as vrea cu el
PitziAerox is offline   Reply With Quote
Old 30-11-10, 21:32   #58
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 -

Quote:
Originally Posted by PitziAerox View Post
o sa umflu si aripile si tot ce trebuie ca sa iasa cum vreau eu ..am planuri foarte mari cu aceasta masina deocamdata e mai greu fiindca sunt clasa a11a si e greu cu bani ..si toti stim ca tuningul costa .. pe mine singurul lucru care ma supara la masina este motorul de 1,6 ..nu suport gandul ca am 1,6 pe bmw sper ca pe viitor sa ajung sa o fac pentru 400m ..oricum mai am un ford mondeo mk3 de 1,8 benzinar ..care momentan e al batranului ..ar el isi va lua altceva si o sa mil dea mie prin ianuarie .. asa ca e posibil sa fac bmw-ul numai de show ..sper sa ajung intr-un an ..doi unde as vrea cu el

Lasa ca ai tip si de inima mare.Momentan invata sa o manevrezi asa cu motorul asa ca si 1.6 e capabil daca stii sa-l folosesti.Este timp de toate doar nu te pripi.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 01-12-10, 00:10   #59
SB09HMM

Stage 5
 
SB09HMM's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 969
Default Re: E36 -

gandesti ca mine, dar gandesti gresit. eu o sa mai raman cel putin vreo 4-5 luni cu 1.6 si te sfatuiesc si pe tine sa stai macar 1 an cu el. tractiunea spate e plina de surprize si credema ca chiar cand ziceam k mam obisnuit, imi dadea peste nas in unele cazuri .... u ocupate de interior exterior , sa fie tot full cum vrei tu ... dupaia schimbi inima:Pbafta la modificari poate vinzi fordu ala si inscri matza si bagi ceva bani in ea ....
SB09HMM is offline   Reply With Quote
Old 01-12-10, 17:43   #60
PitziAerox

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 229
Default Re: E36 -

nu as vinde fordul ala pentru nimic in lume bani voi avea si de inmatriculat bmw-ul si restul dar toate pe rand..
PitziAerox is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -