Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 10-11-10, 16:57   #16
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 -

daca avea sigla M si pe portbagaj ....il felicitai pt achizitia unui M3 316 ......nu tot ce zboara se si mananca

p.s Mariane ....avem noul Sfetnic 4T tata
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html


Last edited by RIcKO; 10-11-10 at 17:03.
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 17:32   #17
PitziAerox

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 229
Default Re: E36 -

bandourile sunt stock dar au semnul m/// pe ele asa am luato din germania .. si asa o sa le las.. cat despre pleoape deocamdata raman acolo pana vine kitul m apoi mai vad .. mie bad boy look ,chiar nu imi place e coca parerea mea ..momentan caut 20 de prezoane sa pot sa urc jantele cu tot cu distantiere pe masina
PitziAerox is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 17:55   #18
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: E36 -

pai daca nemtii au pus semnul IEM pe bandou sa stiti si voi ca'i M bai baieti! are si pe grila!!

mie'mi place cu pleoape!hai cu jantilii!!
liviu tex is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 19:10   #19
PitziAerox

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 229
Default Re: E36 -

ala de pe grila lam dat jos astazi am vrut sa pun jantele macar de proba sa vad cum arata intro parte cu distantiere ca inca nu am inca 20 de prezoane necesare pt montarea jantelor cu tot cu distantiere.. dar pe vremea asta.. nu prea iti vine sa iesi afara .. oare unde pot gasi prezoane in arad?
PitziAerox is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 19:13   #20
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 -

in dezmembrari ....sigur gasesti
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 23:19   #21
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E36 -

Ricko pentru ce sa primeasca depreciere daca are clima airbag ABS geamuri electrice?
Vreo 1000 de euro te costa sigur inmatriculatul cu toate drumurile iar firma aceea a zis 1300 fiindca umbla ei cele 100.000 de drumuri care trebuie sa faci ca sa o inscrii
Unde ai intrebat? Visavis de politia rutiera?
Apropo cat te-a costat masina?

Last edited by Maniak22; 10-11-10 at 23:22.
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 10:35   #22
b 88 jsk

Stage 5
 
b 88 jsk's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 510
Default Re: E36 -

dute la directia finante la tine in arad si intreba cat este taxa de inmatriculat.Eu am tot 1,6 si am platit 800e .Si te duci si la RAR sati faca depreciere si scade aproape pe jumatate taxa
dar dute la FINANTE si intreaba k tot la ei o platesti
b 88 jsk is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 10:43   #23
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E36 -

b 88 jsk si tu esti batut in cap ? cum sa faca depreciere daca are clima airbag abs geamuri electrice? Nu ii da nimeni depreciere la RAR pentru masina lui. Sau hai explikami si mie de ce ar primi depreciere?)))))
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 13:41   #24
PitziAerox

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 229
Default Re: E36 -

ai dreptate nu se face depreciere..am fost acolo in vlaicu la intermedieri aproximativ peste drum de sectia de politie din vlaicu pe acolo vine.. pe masina am dat 2000 de euro..oricum is foarte multumit de starea ei..nu prea am ce sa ii bag de vina ca dotari este full inafara de piele ..dar ma gandesc la un interior de m pe viitor bafta
PitziAerox is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 13:49   #25
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: E36 -

Poate iti face depreciere ca nu ai kitul de M Cred ca unii habar nu au ce e aia depreciere si pentru ce se face sau cum functioneaza..... Bafta cu permisul, si cu masina, sa ai bani sa ii faci ce vrei tu! Du-te cauta mai repede prezoanele ca sa iti pui jantele ca o sa arate crima
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 14:06   #26
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 -

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Poate iti face depreciere ca nu ai kitul de M Cred ca unii habar nu au ce e aia depreciere si pentru ce se face sau cum functioneaza..... Bafta cu permisul, si cu masina, sa ai bani sa ii faci ce vrei tu! Du-te cauta mai repede prezoanele ca sa iti pui jantele ca o sa arate crima
ce tot vorbesti mah ? hai sa te duc eu la cineva sa vezi ca se poate .....daca dai cat trebuie si la cine trebuie
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 14:14   #27
vali vtk
Dacia Driver

Stage 5
 
vali vtk's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 831
Member of:
[DACIA]
Default Re: E36 -

se face depreciere stai linistit du-te personal la finante si intereseaza-te si ai grija sa faci peste un numar de km pe an .Multa lume vorbeste din auzite, nu ar trebui sa depasesti 7-800 euro, monteaza si tu ceasuri cu multi km cand te duci sa faci deprecierea
__________________
„Nu te certa niciodată cu un prost! Te aduce la nivelul lui şi te bate cu experienţa! ..."
My tires are worn from the street not from idiot camber,
E36 320i sedan BR 36 EVO
E46 320d touring BR 04 KRO

Last edited by vali vtk; 11-11-10 at 14:18.
vali vtk is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 14:59   #28
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: E36 -

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
ce tot vorbesti mah ? hai sa te duc eu la cineva sa vezi ca se poate .....daca dai cat trebuie si la cine trebuie
Pai eu ziceam sa o faca pe bune... ca asa stiu si eu ca daca dai cateva telefoane se rezolva...
Quote:
Originally Posted by vali vtk View Post
se face depreciere stai linistit du-te personal la finante si intereseaza-te si ai grija sa faci peste un numar de km pe an .Multa lume vorbeste din auzite, nu ar trebui sa depasesti 7-800 euro, monteaza si tu ceasuri cu multi km cand te duci sa faci deprecierea
Buna asta cu ceasurile, nu ma gandisem.... plus ca eu nu am zis sa nu faca depreciere, ci doar ca nu cred ca ii da ceva/foarte mult, pentru ca are ceva dotari la masina. Atat.
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 15:28   #29
Sir 10

Stage 5
 
Sir 10's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 719
Default Re: E36 -

Deprecieri se fac chiar daca are ce ai enumerat tu pe acolo...nu vorbesc din auzite,asta am facut si eu la a mea...intereseaza-te ca se fac...bafta
Sir 10 is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 18:16   #30
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E36 -

Bai expertilor ce sunteti in deprecieri) Depreciere el nu primeste pe bune la RAR.... asta e clar batut in cuie!!!
Poate sa dea jos volanu cu airbag si sa scoata ABS-u si clima ca aia verifica VIN-ul seria de sasiu si isi dau seama cu ce dotari a iesit din fabrica
@vali vtk Da la finante e altceva dar eu vorbeam de RAR.. trebuie sa declare pe proprie raspundere LA FINANTE ca are peste un anumit numar de kilometrii anual si atunci ii scade taxa cu vreo 200 nicidecum la jumate din taxa ca doar nu declari ca faci peste 100.000 anual cand masina are vreo 200.000

Si faza cu ceasurile cu multi kilometrii pentru ce sa le montati???? RAR-ul nu are treaba cu kilometrii, doar dupa ce ati trecut de ei si mergeti la finante sa platiti taxa acolo completati ca pe proprie raspundere faceti multi kilometrii anual... chiar nu vin doamnele de la ghiseu sa va verifice kilometrii

@ Ricko am auzit si eu de laudarosi ca tine si chiar am mers cu ei sa vad sa rezolv de depreciere si DA se poate dar se da spaga atat de mult incat ajungi cam tot acolo decat daca nu ai face deprecierea...... da-mi un pm (ca sa nu zici ca afla toti ) cu cati bani ma rezolvi de o depreciere si iti iei si tu partea ta daca tu zici ca se poate, ok??

@Sir 10 la ce sa se faca depreciere daca are dotari????? LA CE explicami si mie?
Ca e ruginita masina?? ca starea exterioara e naspa?? da se poate si asta nu zic dar nu se merita ca iesi in paguba cu banii care ii dai sa faci deprecierea ca nimeni nu iti face depreciere gratis.... unii au platit 270 sa ii fie facuta depreciere iar ultima data un prieten la un E36 318TDS ca nu avea clima a platit 700 lei numa ca sa i se faca deprecierea !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Si totusi Sir 10 ce masina ai? ce motor ai ce an? ce dotari? si la ce ai primit depreciere? si cat ai platit sa ti se faca depreciere? daca tot ai inceput SPUNE PANA LA CAPAT

Oameni buni nu vorbesc din auzite... chiar am fost destul de des in ultimul timp la RAR si nu am stat degeaba am intrebat in stanga si in dreapta de la portari pana la sefi si mecanici....

Last edited by Maniak22; 11-11-10 at 18:30.
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -