Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 31-12-11, 00:37   #3046
Zakk

Stage 5
 
Zakk's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 664
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Domnu Saby-Sebastian mai imi trimiti proiectoarele alea sau nu? nu de alta dar ca sa stiu sa caut in alta parte...
Zakk is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 01:24   #3047
ff650

Stage 5
 
ff650's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 389
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by B XX ADI View Post
proiect de vis...la suspensie mai umblii?
are deja bilstein B6
ff650 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 01:31   #3048
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by ff650 View Post
are deja bilstein B6
ma refeream la o idee mai jos
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 07:27   #3049
ff650

Stage 5
 
ff650's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 389
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by B XX ADI View Post
ma refeream la o idee mai jos
cand o sa fie echipata complet o sa stea mai jos
ff650 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 10:42   #3050
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by ff650 View Post
cand o sa fie echipata complet o sa stea mai jos
bravo bravo..eu sunt disperat cu rechinul meu is la al doilea si cu asta am probleme mari...astia baga taxa asta noua si eu nu am apucat sa o trec pe numele meu la politie ,sa ii fak rar-ul,si propietarul din carte e un mos mort de multi aninici nu stiu dak sa ii mai fac ceva ..inca nu am vopsito dar am antifonato profesional si am sudatat-o,e data in fuller dar...stau in dubii
Un an nou fericit si implinirea tuturor viselor!!
MON-u is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 11:49   #3051
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by MON-u View Post
bravo bravo..eu sunt disperat cu rechinul meu is la al doilea si cu asta am probleme mari...astia baga taxa asta noua si eu nu am apucat sa o trec pe numele meu la politie ,sa ii fak rar-ul,si propietarul din carte e un mos mort de multi aninici nu stiu dak sa ii mai fac ceva ..inca nu am vopsito dar am antifonato profesional si am sudatat-o,e data in fuller dar...stau in dubii
Un an nou fericit si implinirea tuturor viselor!!
daca ai patit ce ai patit cu prima masina nu inteleg de ce nu ai facut din prima actele la masina asta oricat de cazan ar fi fost...in cazul in care dupa ce o faci o sa te opreasca un politist pe drum si iti retine talonul pt ce i se scoala lui, o sa poti sa tii masina pe post de cotet pt caini, asta in cazul in care umblii cu talonul la tine, eu unul sper sa nu se puna taxa in speranta de a inscrie si eu masina.daca nu o sa umblu fara talon la mine si asta este.
__________________
[size=1]Prea adevarat ca sa fie light ...
Cosmetica auto--Curatare chimica a interioarelor-- Tratamente vopsea--
Curatarea motorului--degresarea jantelor, indepartarea calaminei, polishari profesionale, reconditionari jante, vopsitorie!
https://forum.4tuning.ro/83-car-styli...e-chimica.html
CONTACT 0763096148
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 12:05   #3052
pfrazvan2001

Stage 5
 
pfrazvan2001's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 511
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by B XX ADI View Post
daca ai patit ce ai patit cu prima masina nu inteleg de ce nu ai facut din prima actele la masina asta oricat de cazan ar fi fost...in cazul in care dupa ce o faci o sa te opreasca un politist pe drum si iti retine talonul pt ce i se scoala lui, o sa poti sa tii masina pe post de cotet pt caini, asta in cazul in care umblii cu talonul la tine, eu unul sper sa nu se puna taxa in speranta de a inscrie si eu masina.daca nu o sa umblu fara talon la mine si asta este.
vorba lu adi sa dea Domnu sa nu se bage taxa(daca nu s.o fi bagat deja) ca nici yo nu am inscris.o pe numele meu....dar la fisc o am bagata deci taxe platesc la ea ..dar ...e naspa cu politia...(((..sa ma mai interesez pe la niste tovarasi de la rutiera daca merge fentata chestia asta....
__________________
nu lasa nici un cauciuc in viata.
OPEL ASTRA F '93 1.4 MPI c14se
BMW E21 316 2.5 12v
0746105076
pfrazvan2001 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 12:09   #3053
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

foarte rau ca nu ai trecut-o pe numele tau.eu cand am luat rechinul ,asta a fost prima grija.mai mult de 3 zile nu iti lua sa faci toate actele.daca baga astia taxa poti sa faci procura notariala precum ca tu conduci masina ,si mergi pe actele mosului.dar acum nu stiu cum sta treaba daca mosul zici ca a dat coltu' . e foarte nasoala treaba asta cu noua taxa.ce duceau astia pana acum rechinii ( si nu numai) la remat,sa vedeti de acum incolo.or sa dispara si aia putini care au mai ramas
daman is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 12:18   #3054
pfrazvan2001

Stage 5
 
pfrazvan2001's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 511
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by daman View Post
foarte rau ca nu ai trecut-o pe numele tau.eu cand am luat rechinul ,asta a fost prima grija.mai mult de 3 zile nu iti lua sa faci toate actele.daca baga astia taxa poti sa faci procura notariala precum ca tu conduci masina ,si mergi pe actele mosului.dar acum nu stiu cum sta treaba daca mosul zici ca a dat coltu' . e foarte nasoala treaba asta cu noua taxa.ce duceau astia pana acum rechinii ( si nu numai) la remat,sa vedeti de acum incolo.or sa dispara si aia putini care au mai ramas
da asa era bine dar....cascavalu a fost problema si aku la fel in ultimele 2 sapt ca nu a mai mers trb abia am scapat de banca le.am dat vreo 3000 si ceva am scapat de ei ....dar masina nu are asig nici rov...si mai trebuiau vreo 5 mil cu tot cu acte...si am ramas pe 0...vorba aia speram ca anu acare vine sa fie mai bun ...
pfrazvan2001 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 12:40   #3055
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by daman View Post
foarte rau ca nu ai trecut-o pe numele tau.eu cand am luat rechinul ,asta a fost prima grija.mai mult de 3 zile nu iti lua sa faci toate actele.daca baga astia taxa poti sa faci procura notariala precum ca tu conduci masina ,si mergi pe actele mosului.dar acum nu stiu cum sta treaba daca mosul zici ca a dat coltu' . e foarte nasoala treaba asta cu noua taxa.ce duceau astia pana acum rechinii ( si nu numai) la remat,sa vedeti de acum incolo.or sa dispara si aia putini care au mai ramas
https://forum.4tuning.ro/images/smilies/icon_wink.gif

asa era in plan sa ii fak mai intai toate actele..dar nu am reusit decat la primarie la mine sa o inscriu..platesc deja impozit la ea de 1 an jumate...eu cand am luato mam dus cu tupeu si am luato din brasov de la un baietas fara itp si asigurare..si am venit cu morcovul pana la mine..in rar nu am putut sa ma duc pt ca nu aveam bani sa ii omologhez motorul iar acolo ma obliga sa ii fak si itp-ul iar masina nu era chiar in stare ok sa treaca...ma doare capul de o saptamana...de asta stau si in dubii daca sa mai arunc cu bani si sa dau vopseaua si lacul pe ea Romania dulce romanie cu oameni de rahat..
MON-u is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 13:59   #3056
Zakk

Stage 5
 
Zakk's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 664
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Ce oameni neseriosi....
Zakk is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 14:46   #3057
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

pai asta e faza...itp-ul puteai bine mersi sa il faci NU la RAR...cu o mica atentie acolo si peste o doua saptamani gen te duceai si la rar si omologai motorul...ca sa nu bata la ochi si nu mai aveai treaba...cu 8 mil faceai toate actele inclusiv si numere preferentiale
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 15:50   #3058
MARY4N

Stage 3
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 138
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

unde gasesc o injectie de m10 completa?stie cineva? si app..LA MULTI ANI MULTA SANATAE LA TOATA LUMEA.....SA NE AZIM CU BINE SI IN ANUL URMATOR
MARY4N is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 16:05   #3059
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by MON-u View Post
https://forum.4tuning.ro/images/smilies/icon_wink.gif

asa era in plan sa ii fak mai intai toate actele..dar nu am reusit decat la primarie la mine sa o inscriu..platesc deja impozit la ea de 1 an jumate...eu cand am luato mam dus cu tupeu si am luato din brasov de la un baietas fara itp si asigurare..si am venit cu morcovul pana la mine..in rar nu am putut sa ma duc pt ca nu aveam bani sa ii omologhez motorul iar acolo ma obliga sa ii fak si itp-ul iar masina nu era chiar in stare ok sa treaca...ma doare capul de o saptamana...de asta stau si in dubii daca sa mai arunc cu bani si sa dau vopseaua si lacul pe ea Romania dulce romanie cu oameni de rahat..
trebuia sa faci itp-ul si apoi te duceai la rar.sunt multi care au facut asa . dupa aia puteai sa te apuci de reconditionat linistit.
daman is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 17:11   #3060
MARY4N

Stage 3
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 138
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by MON-u View Post
https://forum.4tuning.ro/images/smilies/icon_wink.gif

asa era in plan sa ii fak mai intai toate actele..dar nu am reusit decat la primarie la mine sa o inscriu..platesc deja impozit la ea de 1 an jumate...eu cand am luato mam dus cu tupeu si am luato din brasov de la un baietas fara itp si asigurare..si am venit cu morcovul pana la mine..in rar nu am putut sa ma duc pt ca nu aveam bani sa ii omologhez motorul iar acolo ma obliga sa ii fak si itp-ul iar masina nu era chiar in stare ok sa treaca...ma doare capul de o saptamana...de asta stau si in dubii daca sa mai arunc cu bani si sa dau vopseaua si lacul pe ea Romania dulce romanie cu oameni de rahat..
puteai sa faci si RAR-ul fara probleme nu iti trebuiea decat asig... nu e obligatoriu itp....de asta ma temeam si eu dar am reusit
MARY4N is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -