Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-08-06, 04:41   #46
b16yzx

Stage 4
 
b16yzx's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 197
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: jaf-ul meu,316 E21 din '79

da cel rosu ma spart, evazari aripi si spoileru fata criminal ... dar de.. cine sa faca... faza cu "nu facem rechin" mi sa pare o aberatie.. e o masina ca toate cele se ia o masura si se face niste fibra... of duamne.. normal daca intru in garaj cu e46 2004 .. e alta treaba.. dar ce rost are .. intai o fac pe cea veche si dupa ce pe cea noua.. si oricum.. ce mi-e un rechin drept pe tabla ce mi-e un urs rabalgit si ex lovit.. tot aia e... aceiasi munca...
__________________
inca sunt mic, da ma fac io mare )
b16yzx is offline  
Old 11-08-06, 08:12   #47
piratu_volvo

Stage 5
 
piratu_volvo's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 580
Default Re: jaf-ul meu,316 E21 din '79

Intra pe pgina 3 la "Spoilere Ursuletz" a lui horguemtuning poate iti face ca am vazut ca se ocupa,vezi ca are si nr de telefon.O sa ma uit si eu ca nu prea sunt multumit cum a iesit asta de fata.Poate o sa-l schimb.
piratu_volvo is offline  
Old 11-08-06, 08:20   #48
piratu_volvo

Stage 5
 
piratu_volvo's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 580
Default Re: jaf-ul meu,316 E21 din '79

Quote:
Originally Posted by andy_wpo
nu crezi ca arata mai bine fara spoilere?uite niste poze.cred ca iesi ai si mai ieftin.vopsit plus niste jenti si suspensie si ar fii aratat mult mai bine
Cred ca ar arata bine dar trebuie sa recunosti ca ala rosu e bestial,si adevarul e ca am iesit in 100euro cu spoilerele si pragurile dar foarte multa munca.
piratu_volvo is offline  
Old 11-08-06, 10:19   #49
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: jaf-ul meu,316 E21 din '79

Salut si scuze de offtopic. Piratu_volvo intra si tu pe https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/21746-topicul-posesorilor-pasionatilor-bmw-e21-rechin.html ... e un topic numai pt pasionatii de E21 sau asa zisi rechini ... sa incercam sa ne facem si noi o grupare macar daca nu un club. Mersi si BAFTA la proiectul tau
Aaaaaa si daac tot m-am bagat in seama am si eu o intrebare ... nu sti cumva cum as putea lasa garda la sol mai jos tot la un E21? ... dar fara sa mai imi iau suspensie sport ca ma cam dau banii afara din casa si .... (intelegi ce vreau sa spun ) si ma gandeam k poate o merge k la dacie si anume sa tai o spira doua din arcuri ... k pe mine ma intereseaza doar sa il las mai jos nu sa si am stabilitate foarte mare ...
Rebel_Boy is offline  
Old 11-08-06, 10:50   #50
piratu_volvo

Stage 5
 
piratu_volvo's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 580
Default Re: jaf-ul meu,316 E21 din '79

Tot asa o sa cobor si eu garda la sol,si scuze ca nu ti-am raspuns mai rapid dar eram in pod,intorceam banii cu furca sa nu prinda mucegai.
piratu_volvo is offline  
Old 11-08-06, 13:13   #51
haifisch

Stage 3
 
haifisch's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 85
Default Re: jaf-ul meu,316 E21 din '79

eu zic sa pastrati look-ul original.....ca il stricati cu fibra

daca il coborati un pic si gasiti spoilere originale arata bestial

scapati la fel de ieftin....

fara suparare piratu_volvo sau b16yzx
__________________
E28 528i '86
haifisch is offline  
Old 11-08-06, 15:51   #52
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: jaf-ul meu,316 E21 din '79

Io asta am de gand ... doar sa-l las mai jos si sa-i pun jante mai mari ... fara spoilare, praguri, eleroane si mai stiu io ce ... doar barile lui originale si poate un sortz ceva sub bara fata ...si referitor la chestia cu lasatul garzii mai jos sa inteleg ca e buna si merge varianta cu taiatu spirei la arc?
Rebel_Boy is offline  
Old 11-08-06, 20:53   #53
piratu_volvo

Stage 5
 
piratu_volvo's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 580
Default Re: jaf-ul meu,316 E21 din '79

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy
Io asta am de gand ... doar sa-l las mai jos si sa-i pun jante mai mari ... fara spoilare, praguri, eleroane si mai stiu io ce ... doar barile lui originale si poate un sortz ceva sub bara fata ...si referitor la chestia cu lasatul garzii mai jos sa inteleg ca e buna si merge varianta cu taiatu spirei la arc?
Si io tot asa vreu sa fac,nu am bani sa iau o suspensie sport acuma asa ca nu am alta optiune.
piratu_volvo is offline  
Old 11-08-06, 21:01   #54
piratu_volvo

Stage 5
 
piratu_volvo's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 580
Default Re: jaf-ul meu,316 E21 din '79

Quote:
Originally Posted by haifisch
eu zic sa pastrati look-ul original.....ca il stricati cu fibra

daca il coborati un pic si gasiti spoilere originale arata bestial

scapati la fel de ieftin....

fara suparare piratu_volvo sau b16yzx
Nici o suparare,dar am modificat deja prea mult pe el si nu mai pot sa dau inapoi si adevarul este ca imi si place cum arata.
piratu_volvo is offline  
Old 11-08-06, 21:35   #55
andy_wpo

Stage 5
 
andy_wpo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,162
Member of:
[RENAULT]
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
Default Re: jaf-ul meu,316 E21 din '79

acuma ramai asa da incearca sa nu il imbrezezi ca o sa iasa urat.eu cred ca masinile vechi arat fff bine fara spoilere.si sa aiba un motor pe masura.macar sa umileasca masinile mai noi.eu cred ca din orice masina poate sa iasa ceva bun atata timp cat ai bani si o faci cu gust.bafta in continuare
andy_wpo is offline  
Old 11-08-06, 21:53   #56
piratu_volvo

Stage 5
 
piratu_volvo's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 580
Default Re: jaf-ul meu,316 E21 din '79

Asa e,si daca nu ai bani sa ai rabdare pana cand o sa ai suficienti sa il faci cum ai vrea sau macar pe aproape.
piratu_volvo is offline  
Old 11-08-06, 22:16   #57
haifisch

Stage 3
 
haifisch's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 85
Default Re: jaf-ul meu,316 E21 din '79

daca ai pe rechin cel putin un 2.3, in mintile lui binenteles dai rusine la multi

dar sa fie 2.3-ul de rechin cu k-jetronic ....ala e mai salbatic
haifisch is offline  
Old 11-08-06, 22:36   #58
RAZvan15
4Rally

Stage 5
 
RAZvan15's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Member of:
[4Rally]
Default Re: jaf-ul meu,316 E21 din '79

O sa iasa ceva frumos.. o sa vezi... Spor la treaba...
RAZvan15 is offline  
Old 11-08-06, 22:48   #59
andy_wpo

Stage 5
 
andy_wpo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,162
Member of:
[RENAULT]
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
Default Re: jaf-ul meu,316 E21 din '79

eu consider ca ar trebui sa luam ex celor de afara.cine ii pasionat de masini cred ca sa uitat si pe site-uri de tuning din germania,franta,etc si au vazut cam ce inseamna tuning(exceptind kich-urile pe care le u si ei).orice masina poate arat bine indiferent de varsta,daca proprietaru are bun gust si pasiunea necesara.nu cred ca conteaza masina(ca la noi multi au darul sa zica ca ii jaf daca nu ai ursuletz,subaru,etc)conteaza pasiunea fiecaruia pt arta asta numita tuning.
andy_wpo is offline  
Old 12-08-06, 15:27   #60
piratu_volvo

Stage 5
 
piratu_volvo's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 580
Default Re: jaf-ul meu,316 E21 din '79

Sunt foarte multe pareri si idei.Adevarul ca la mine nu as putea spune ca am facut neaparat o arta din a face tuning pe masina asta dar m-am atasat foarte mult de ea si pentru asta vreau sa arate mai deosebit,nu vreau sa aranjez o masina ca sa o vand dupa aia.Sunt de acord cu toti cei care spun ca ar arata mult mai bine cat mai original(elemente originale)dar eu vreau ca lumea de pe strada sa stea pe ganduri cand o vede,sa se intrebe oare ce model de BMW este.Asta era ideea pt care m-am apucat sa fac lucrarea asta si nu sa restaurez o masina ca sa arat ce bine se poate tine o masina care are aproape 30 de ani.Probabil ca multi osa ma critice si(sau)nu o sa fie de acord cu mine dar asta e.Imi pare rau si imi cer scuze daca am dezamagit pe cineva.Pentru mine inseamna sa sacrific mult,dar merita pt ca stiu ca va fi rezultatul pe care eu l-am asteptat.
piratu_volvo is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -