Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 18-09-10, 23:10   #106
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by crysty.bobok View Post
Ai semnat procesul verbal
faptul ca am semnat nu ma baga in groapa. Prin semnatura inseamna ca am luat la cunostinta de cele semnalate nu ca is de acord cu ei. La mentiuni am scris clar NU AM TRECUT PE CULOAREA ROSIE A SEMAFORULUI. dar in fine, nu o mai lungesc, revin cu detalii cand sunt acasa...

Quote:
Originally Posted by plictisit View Post
ba frate urat .. daca era verde toata ziua chiar sunt nesimtiti
Am sa'i cer examen medical sa'mi demonstreze ca nu e daltonist, eu asa il cred...dar asta dupa ce'mi spune de unde sia luat ochi care vad prin panouri publicitare si in unghiuri de 90*...sau poate imi aduce o filmare in alb negru in instanta ) si incepe UITE UITE> ROSU ROSU )

Last edited by morpheusmaster; 18-09-10 at 23:18.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 21:10   #107
Undying_Renault
Renault Driver

Stage 4
 
Undying_Renault's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 202
Member of:
[RENAULT]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Am ajuns inaintea ta mah.. ca atare imi permit sa postez si sa afirm sus si tare ca esti un pericol social grav Oricum felicitari pentru achizitie(asta spusa oficial) si... mai vorbeste cu razvan
__________________
Life's just a blast... Movin' really fast..
Undying_Renault is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 22:49   #108
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by Undying_Renault View Post
Am ajuns inaintea ta mah.. ca atare imi permit sa postez si sa afirm sus si tare ca esti un pericol social grav Oricum felicitari pentru achizitie(asta spusa oficial) si... mai vorbeste cu razvan
Ma deci acum chiar ca trebuie povestita treaba si detaliata ) + is in a good mood (desi nu ar trebui sa fiu...da plm, soarta! N'ai ce'i face, asa ghinion mai putin vezi)...

deci...vineri seara dom'le, defapt sambata de acum. Eu cu waste(userul dp forum) ne intoarcem amandoi cu ursuletii nostri de NemTia din Ikeea...trecem prin pasaj, pnm...la iesire el incepe sa faca serpisori dp o banda p alta, eu ii dau cox sa'l ajung din urma...dupa curba un agent ne trage pe dreapta. El avertisment pentru "schimbarea benzii fara semnalizare" eu amenda 240 ron (120 in 48h) pentru 89km/h...boooooon...stam asteptam, semnez, nu contest nimic (10x god ca talonu e la mine)...caterink, panarama, hihihi hahaha plecam noi mai departe in drumul nostru (prima amenda in my life). It was about fucking time...dar nu ne oprim aici
...
...
...
ajung la Unirii unde cand fac dreapta spre splai (dupa waste) ...ma opreste al 2lea ofiter (15 min diferenta pe ceas...maxim, MAXIM am zis)...imi cere actele, etc...eu il vad cu fiola'n mana am zis ca'i control de rutina (care stiu ca nu exista dar ei il practica la greu)...ok ok, dau acolo toate cele...la care el asa foarte sictirit si libidinos "ati trecut pe rosu". La faza aia mia picat fatza, nu alta. Mam blocat pur si simplu nu am stiut ce sa'i spun...eu trec pe verde, semaforul se face galben odata cu trecerea mea, taxiul din spatele meu opreste iar el imi spune ca eu trec pe rosu. THE FUCK??? In fine...mam rugat ca toti dracii de el peste 45 minute sa'mi dea orice altceva in afara de permis, n'a mers...bagat si "asigurarea"...n'a mers. Omu era fixat sa'mi ia permisul. Mda...deci inca 120 ron in 48h si 30 zile fara permisache...JUST GREAT!!!

...
...

ma gandeam sa'l dau in contestatie si asa aveam de gand, pentru ca nu mi se pare corect sa'mi faca astfel de afirmatii dintr'o pozitie din care el nici macar nu vedea semaforul, nici inregistrare nimic. (check pictures) Doar cuvantului lui vs. cuvantul meu. La fata locului cuvantul lui a fost mai presus dar in fata legii al meu ar fi locul castigator.

Totusi nu am sa fac asta deoarece si pentru ca astazi cum eram eu in drum spre Poiana Brasov (etapa 5 a CND)...merg eu merg asa frumos si ajung pe coborare unde un 407 frana cam violent la fiecare serpentina. Adica viteza viteza si cand era serpentina, hop picioru brusc pe frana si lua curba in viteza minina...deranjant pentru cel din spate. Asa ca ce zic eu...linie continua? CHECK...copaci stanga dreapta? CHECK...gogogo, din fata nu venea nimic (2 benzi pe urcare libere pe care puteam "depasi")...dar dom politai era imediat la baza dupa curba...si a vazut toata faza.

La inceput s'a comportat fff urat cu mine, m'a tras pe dreapta, cand a vazut ca scot dovada in loc de permis afirma "astia ca tine n'au ce cauta pe drumurile publice"...imi cere buletinul si din greseala SCOT din portofel cardul (nu intind)...el il smulge si dupa ce observa ca nu'i buletin mi'l arunca in fata...foarte urat din partea lui. Se duce la masina (nici n'a stat sa discute cu mine, totul s'a intamplat fff repede...nu'mi venea sa cred ca INCA una, INCA o luna)...si cand vine...scapa si el bomba...inca 120 ron si cum ziceam inca o luna. Ba...ori suntem golani ori nu suntem? Am gresit, am recunoscut, nimic de obiectat. Imi bag pwla pe romaneste si le dau drq de contestatii si procese si tot. Ma duc maine si platesc amenzile (3 amenzi in 24h =)) 2 sambata si 1 duminica) si GATA cu masina 2 luni. N'am sa mor sigur. Dar de asa ghinioane mai auziti doar din dume date la betii...ba si la tot drumul a fost singura abatere sa zic asa...mers incet, regulamentar tot...asta ziceau si baietii...acolo ma prins That's just sad... La intoarcere nu mai zic ca am mers tot 2kt la fund...ca un mosneag, ma depaseau toti )...asta este, shit happen's, right? Dar pe mine s'a golit vidanja.

Umor negru? Sa fie si ala...Talonul e la mine ) (de parca mai conteaza)...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	semafor1.jpg
Views:	382
Size:	297.1 KB
ID:	1662940   Click image for larger version

Name:	semafor2.jpg
Views:	441
Size:	481.6 KB
ID:	1662941   Click image for larger version

Name:	semafor3.jpg
Views:	323
Size:	196.3 KB
ID:	1662942  

morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 22:58   #109
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

da-i in judacata.....lucreaza doar la 75% din capacitate pt ca nu sint multumiti de salariu si nu o sa se prezinte nimeni de la ei la proces....



Poliţiştii îşi reduc activitatea, începând de luni nu mai participă la audieri în dosarele penale, nu mai dau amenzi, nu mai dirijează circulaţia, a declarat miercuri, preşedintele Sindicatul Naţional al Poliţiştilor şi Personalului Constractual (SNPPC), Marian Gruia.


Liderul poliţiştilor a declarat că poliţiştii îşi vor limita activitatea la 75 la sută, pentru că sunt plătiţi doar 75 la sută, anunţă Mediafax. Membrii din teritoriu au cerut chiar întreruperea totală a activităţii. „Din 20 septembrie anumite activităţi vor fi reduse. Poliţiştii vor merge în teren, dar vor sta în puncte fixe, nu vor acţiona decât la apelurile de urgenţă 112. Poliţia rutieră nu va mai dirija circulaţia, nu va mai da amenzi, ci doar avertismente, nu vor mai face audieri în dosarele penale. Protestul nostru este similar cu cel al magistraţilor. Avertizăm autorităţile să nu facă presiuni la adresa noastră că s-ar putea să se trezească cu o revoltă fără precedent”, a spus Gruia, potrivit sursei citate. SNPPC a solicitat o întâlnire urgentă cu premierul Emil Boc, dar nu au primit încă răspuns. „Din informaţiile pe care le deţin sindicatele, şefii inspectoratelor judeţene au comunicat ierarhic despre starea de tensiune care se acutizează în unităţi fără a se solidariza cu problemele personalului. în acest context, conducerea superioară a poliţiei fără să prezinte public o viziune, o strategie sau un plan de măsuri motivat a reacţionat transmiţând conducerilor profesionale teritoriale atenţionări privind interdicţia poliţiştilor de a declara sau de a participa la grevă”, a zis Gruia. Liderul sindical a precizat că poliţiştii nu vor declara grevă şi nici nu vor participa la această formă de protest, acţiunile lor fiind similare cu cele ale magistraţilor din septembrie 2009 şi poliţiştii va trebui să fie trataţi similar cu magistraţii de către instuţiile statului.
__________________



contact 0766-671407
jakal is offline   Reply With Quote
Old 20-09-10, 10:43   #110
SiLoTh

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 726
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

incearca sa contesti, doar ca judecatorii de multe ori le tin partea poltistilor , chiar daca au gresit si legea e de partea noastra. eu am pierdut proces cu datele lipsa pe PV
SiLoTh is offline   Reply With Quote
Old 20-09-10, 11:32   #111
SiloS@1300

Stage 5
 
SiloS@1300's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 727
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Eu am castigat PV.
Intotdeauna mi-am exprimat punctul de vedere pe PV.
Daca nu semnez sau daca semnez "Nu am mentiuni" cu siguranta amenda va ramane.
SiloS@1300 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-10, 12:00   #112
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Ideea e ca la cel cu semaforul am sanse mari sa castig, la cel cu linia continua nu prea...dar totusi asi face la amandoua, chit ca la unu pierd, unu castig, ambele pierd sau...doar ca sa raman fara el in iarna. Nu stiu...ieri eram mai vesel...azi cand ma gandesc ma apuca dracii.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 20-09-10, 13:27   #113
babau88

Stage 5
 
babau88's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 559
Member of:
[MERCEDES]
[PORSCHE]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Ideea e ca la cel cu semaforul am sanse mari sa castig, la cel cu linia continua nu prea...dar totusi asi face la amandoua, chit ca la unu pierd, unu castig, ambele pierd sau...doar ca sa raman fara el in iarna. Nu stiu...ieri eram mai vesel...azi cand ma gandesc ma apuca dracii.
la cel cu linia continua ai fost filmat?sau a semnat ca martor cel care l-ai depasit?
babau88 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-10, 13:48   #114
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by babau88 View Post
la cel cu linia continua ai fost filmat?sau a semnat ca martor cel care l-ai depasit?
Nici nici dar la mentiuni am semnat in blanc...adica nu era scris nimic...si dupa a scris politistul "recunosc fapta" deci e cam gata smecheria acolo...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 20-09-10, 16:11   #115
waste31

Stage 4
 
waste31's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 220
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

ba morphule,poti conta pe mine oricand sa aprind o lumanare in memoria permisului tau !
waste31 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-10, 16:42   #116
alex.p7m

Stage 5
 
alex.p7m's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,699
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

fa proces macar pentru primu PV ... ca e pacat de permisu tau ... iar la a2 ... e discutabil si nu prea ...
alex.p7m is offline   Reply With Quote
Old 20-09-10, 17:11   #117
martin21

Stage 5
 
martin21's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 531
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Eu zic sa contesti ambele procese, pt ca politisti nu se prezinta la proces, ei trimit doar o declaratie in care zic ca ei au dreptate si la infatisare iti poti "face numarul", eu am castigat 3 procese cu politia rutiera si m-am "reprezentat" singur in instanta. Nu ai nimic de pierdut ca nu trebuie sa platesti nimic la judecatorie si nici avocat nu iti trebuie. Doar un martor sau 2 chiar daca nu sun trecuti in PV, pt ca la prima infatisare o sa te intrebe daca ai martori....si normal ca AI (2 amici buni) le zici ce trebuie sa zica si cam aia e.....eu zic ca ai cam 80% sanse sa castigi. Bafta si sper sa ai rabdare sa citesti.
__________________
is this the life?

http://www.stoauto.ro
martin21 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-10, 23:17   #118
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by alex.p7m View Post
fa proces macar pentru primu PV ... ca e pacat de permisu tau ... iar la a2 ... e discutabil si nu prea ...
Quote:
Originally Posted by martin21 View Post
Eu zic sa contesti ambele procese, pt ca politisti nu se prezinta la proces, ei trimit doar o declaratie in care zic ca ei au dreptate si la infatisare iti poti "face numarul", eu am castigat 3 procese cu politia rutiera si m-am "reprezentat" singur in instanta. Nu ai nimic de pierdut ca nu trebuie sa platesti nimic la judecatorie si nici avocat nu iti trebuie. Doar un martor sau 2 chiar daca nu sun trecuti in PV, pt ca la prima infatisare o sa te intrebe daca ai martori....si normal ca AI (2 amici buni) le zici ce trebuie sa zica si cam aia e.....eu zic ca ai cam 80% sanse sa castigi. Bafta si sper sa ai rabdare sa citesti.
Am sa vad...la ROSU fac sigur, la cealalta as putea fi tzigan sa fac...acum sa vad exact care'i procedura. Am vb. cu un politist si mia zis ca's caz particular.

Daca fac la rosu...tot nu'mi da dovada pana la proces...ca am cealalta luna de stat. Teoretic miar da dovada dupa o luna, daca nu se solutioneaza pana atunci. El mia zis sa fac si la linia continua ca sa am permisul...dar nu stiu ce sa zic. It's complicated...e ambigua treaba in ochii mei.

Ceva tare:
(azi la ghiseu cu amenzile)

Buna ziua. Am si eu aceste amenzi de platit, aici se poate?
Da, dati la mine.
...1...2...3...
Dumneavastra sunteti cu toate 3?
Da.
18, 19...in 2 zile ati reusit sa luati 3 amenzi?
DA!
Cum ati reusit? Ce va venit sa va bagati asa ****'n ea de viata?
...eu rad...ia radea...

...ce sa'i mai zic?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 00:30   #119
bmw_motorsport

Stage 5
 
bmw_motorsport's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,320
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

adica tu platesti amenzile?
bmw_motorsport is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 00:42   #120
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by bmw_motorsport View Post
adica tu platesti amenzile?
Faza e ca am o treaba cu statul anul asta...mai exact luna viitoare. Asa ca ori le platesc atunci ca altfel nu o sa ma lase sa'mi fac treaba ori acum...si dc sa dau dublu in loc sa dau la jumate.

Asta'i faza...bine iar fi stat cu niste arcuri de $ aia, nu?...dar asta este.

De nu aveam treaba cu firma nici nu ma uitam sa le platesc dar asa...n'am de ales.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -