Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 07-09-10, 16:23   #76
SiloS@1300

Stage 5
 
SiloS@1300's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 727
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
De pus alta momentan nu am de unde.
Diametrul siglei fata este acelasi ca diametrul siglei fata de BMW E46.
SiloS@1300 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 16:28   #77
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by SiloS@1300 View Post
Diametrul siglei fata este acelasi ca diametrul siglei fata de BMW E46.
Uite cine stie ...) Ii faci si lu' Morph rost?

..lasand gluma la o parte, a iesit bine umbra asta de urs , acum se'ntreaba toti cat tine , dar eu am incredere in Morph ca a frecat bine ... si o sa tina mullllttttt
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 21:55   #78
ulie.cozmi

Stage 5
 
ulie.cozmi's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,707
Member of:
[VW]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

morph iti donez eu o sigla impecabila de capota. da un tziganal cand esti pe mess si vedem cum rezolvam.
app e foarte misto ursu' mai ales cu shadowline-ul
sa ai noroc de el
__________________
Bmw E30 proud owner !

- >Dezmembrez Bmw e30 (ursulet)
ulie.cozmi is offline   Reply With Quote
Old 09-09-10, 00:37   #79
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Nu credeam ca asa devreme dar JANTELE SUNT LA VANZARE!!! Momentan nu am pus un pret pe ele...e un interval in care primul care tinteste le ia acasa. Se dau cu gume...fara gume...nici nu stiu. Ideea e ca sunt la vanzare si's deschis ofertelor. (pe PM preferabil ca sa nu facem messy messy pe aici)

Sa dam detalii (ca asa se poarta)...

16", 4x100, valve ascunse (f misto), vopsea originala, capace la toate 4 jantele, nu bat, nu nimic.

Motivul vanzarii: An offer I can't refuse.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	BMW-318-18i.jpg
Views:	1058
Size:	83.7 KB
ID:	1646395   Click image for larger version

Name:	P1020191.JPG
Views:	461
Size:	2.99 MB
ID:	1646396   Click image for larger version

Name:	bg.jpg
Views:	735
Size:	1.75 MB
ID:	1646397  

morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 09-09-10, 09:43   #80
spaga

Stage 2
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 49
Member of:
[VW]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Morph.....(sper ca nu te superi ca iti spun asa)...ti`am urmarit topic`ul la Fiat cu cel mai mare interes....si acum....CLAR....il urmaresc cu acelasi interes si pe acesta.In fiecare zi ma uit sa vad daca ai mai facut cate ceva la masina. Iti urez mult succes in ceea ce ti`ai propus....drumuri cat mai drepte...sau in functie de masina cu care esti....cu cat mai multe curbe luate de`a latu`.Felicitari pt ceea ce ai facut pana acum.....keep up the good work...
spaga is offline   Reply With Quote
Old 09-09-10, 12:22   #81
waste31

Stage 4
 
waste31's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 220
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

traiasca`ti sacu fara fund nene ! hai ca ne auzim prin bucale
waste31 is offline   Reply With Quote
Old 10-09-10, 00:33   #82
lopezz

Stage 5
 
lopezz's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

din partea mea .TOT respectul pentru cei care se apuca de proiecte cu ursi pe vreamea aceasta ..bafta multa nervi de otel si bani multi sa iti iasa din buzunar...si .sa ai asa multi incat sa imi dai si mie).sa vedem cat mai multi ursi pe strada
lopezz is offline   Reply With Quote
Old 10-09-10, 01:18   #83
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by spaga View Post
Morph.....(sper ca nu te superi ca iti spun asa)...ti`am urmarit topic`ul la Fiat cu cel mai mare interes....si acum....CLAR....il urmaresc cu acelasi interes si pe acesta.In fiecare zi ma uit sa vad daca ai mai facut cate ceva la masina. Iti urez mult succes in ceea ce ti`ai propus....drumuri cat mai drepte...sau in functie de masina cu care esti....cu cat mai multe curbe luate de`a latu`.Felicitari pt ceea ce ai facut pana acum.....keep up the good work...
@"Morph"- deloc, ba din contra, asa'mi zic toti. Merci mult pentru vorbele frumoase. Sper la drumuri cat mai late ca dupa vedem noi abordarea in functie de ora si stare de spirit

Quote:
Originally Posted by waste31 View Post
traiasca`ti sacu fara fund nene ! hai ca ne auzim prin bucale
Cu siguranta.

Quote:
Originally Posted by lopezz View Post
din partea mea .TOT respectul pentru cei care se apuca de proiecte cu ursi pe vreamea aceasta ..bafta multa nervi de otel si bani multi sa iti iasa din buzunar...si .sa ai asa multi incat sa imi dai si mie).sa vedem cat mai multi ursi pe strada
Merci frumos lopezz. Pe vreamea aceasta sau pe cea din urma tot aia e...unde e vointa e o cale, indiferent de vremuri. Atunci ca si acum conteaza cat esti dispus sa sacrifici si intotdeauna pasiunea nu o sa cunoasca limite.

Acum sper sa am bafta multa, sa reusesc sa ma inconjor de oameni seriosi, pasionati si cu ei sa fac o treaba buna. Acum sa vedem ce ne rezerva viitorul.

In rest...drept drept drept si seara mai putin drept. Cam atat.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 10-09-10, 14:22   #84
lopezz

Stage 5
 
lopezz's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
@"Morph"- deloc, ba din contra, asa'mi zic toti. Merci mult pentru vorbele frumoase. Sper la drumuri cat mai late ca dupa vedem noi abordarea in functie de ora si stare de spirit



Cu siguranta.



Merci frumos lopezz. Pe vreamea aceasta sau pe cea din urma tot aia e...unde e vointa e o cale, indiferent de vremuri. Atunci ca si acum conteaza cat esti dispus sa sacrifici si intotdeauna pasiunea nu o sa cunoasca limite.

Acum sper sa am bafta multa, sa reusesc sa ma inconjor de oameni seriosi, pasionati si cu ei sa fac o treaba buna. Acum sa vedem ce ne rezerva viitorul.

In rest...drept drept drept si seara mai putin drept. Cam atat.

ATAAAAAAAAAAAAAATTT!!!!!! vreau sa vad cat mai multi ursi care danseaza din C|_|R
lopezz is offline   Reply With Quote
Old 13-09-10, 22:58   #85
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Ce tzigan am fost aaaaaziii...pfoaaa...

...nu plec bine la drum ca ma trage ARR pe dreapta. Initial am crezut ca'i un gabor care ma trage pe dreapta...dar cand ma apropii dupa camionul stationat pe dreapta era ARR...vai sa'mi bag. Am inceput sa tremur ca varga nu alta...tremura si ursu odata cu mine. Trag pe dreapta, asteptarea parca nu se mai termina...asta se tot invartea in jurul masinii mele si cand vine la geam...

Discutia a decurs in genu:

De jante sa nu te verific si toba dar vreau sa vad autorizatia la folii. II dau eu acolo toate actele...(ca era arr ce drq sa'i mai fac) se uita prin ele si'mi zice "pe fata nu ai autorizatie" si eu ii arat omului pe geam bulina si el zice "bine da nu o ai trecuta pe foaie" (sa mor nu alta)...mai trece putin si se uita la gume...acolo sa terminat smecheria. Iti retin certificatu...la care a iesit tziganu din mine la suprafata "da stiti, eu acum ma duc la servici, la facultate. Abea miati trimis certificatu, abea am inmatriculato, acum mil luati la loc? Eu asa am luato, nu am apucat sa'i fac nimic, dar totusi pe spate iam schimbat cauciucurile ca acolo e tractiunea si erau si mai uzate (si'i arat urma lasata de cacatu ala cu care se unge cauciucu), iau altele cu 1 ocazie"

...la care el

"Vad ca nu ma inteleg cu tine romaneste. Foliile ca foliile, evacuarea, jantele...dar data viitoare cand te mai prind cu cauciucuri asa uzate eu iti iau certificatu"

"Gata, am inteles! Multumesc frumos!"

...si cam asta a fost...AM SCAPAT!!! Da ma termina asta daca'mi lua talonu acu. Daca eram cu fiatu imi luau si masura la sicriu ca ala eram...

@ topic: Sapt asta mergem dupa jante!!! & btw...am observat azi cand am schimbat cauciucurile pe spate ca jantele au prindere dubla...mai mult ca sigur is 4x100 cu 4x108!!! LA VANZARE!!! Pentru cei care nu stiu. Cine face primul pretul, ala le ia acasa, cu gume cu tot la pachet!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 13-09-10, 23:46   #86
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

fa un pret la jantele cu care ai luat masina...mie imi plac...
jakal is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 00:14   #87
tracky

Stage 5
 
tracky's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 852
Member of:
[VW]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

vreau sa zic ca astia din piatra sunt cei mai mari jepcari pe care-i cunosc ..ai scapat usor tu cu ei ..eu n-am scapat nici cu interventii
tracky is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 00:16   #88
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

cred ca peste tot sunt unii mai de treaba si unii care pur si simplu nu sunt .. depinde cum ti-e norocul
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 00:19   #89
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by tracky View Post
vreau sa zic ca astia din piatra sunt cei mai mari jepcari pe care-i cunosc ..ai scapat usor tu cu ei ..eu n-am scapat nici cu interventii
s'a intamplat in Bogdan Voda, iesirea din Bacau. Politistul a fost superbaietzas dpmdv! Ma luat, ma cacat la cur dar mia dat drumu, apreciez. Inca odata se poate! Mai exista sanse la o politie, nu melitie. Putea sa imi faca mult rau...da, imi lua certificatu, il luam la loc usor. Dar era imposibil pt mine sa ajung in termen la RAR Neamt, imposibil. Ma nenorocea nu alta.

Oricum, pe langa asta se dovedeste inca odata ca vb. dulce mult aduce si daca le vorbesti frumos, respectuos, fara sa'i pupi in pwla, fara sa sari cu banu, se poate. Multi am intalnit care cand dau de organ isi fac rau cu mana lor desi motivul opririi a fost unul simplu.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 08:46   #90
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Ce bine c-ai scapat... Unii e de treaba, altii e chiar magari cu toate ca le vorbesti frumos si poate nu ai nici o vina Oricum, talonu e la locu lui acuma Asteptam jantele....
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -