Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 01-09-10, 10:53   #31
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Ar fi ideal sa fie asta 10x again de help. Frumos Bogdan ce vrei sa'ti iei tu acolo ) dar pe mine ma bate gandul sa trec la 5 prezoane ) deci punte de Z3 (again, dupa iarna > )

Cu putin noroc azi ma apuc de shadowline vremea e buna spre ideala
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 18:12   #32
CiRiNeL

Stage 4
 
CiRiNeL's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 254
Member of:
[Crazy Drivers]
[VW]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

z3??? wtf??? fii si tu in rand cu ursii din tara... ti-ar mai trebui o masina.... un M5
CiRiNeL is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 22:54   #33
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Bv Morph te-ai apucat de nebuni,nu-ti mai place 1.1 MPI`ul a ?
Te astept la Tulcea pe 11-12 vii nu ?
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 02:28   #34
fuNky!

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 45
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

supercoceanultaietor

Last edited by fuNky!; 02-09-10 at 02:54.
fuNky! is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 02:56   #35
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by CiRiNeL View Post
z3??? wtf??? fii si tu in rand cu ursii din tara... ti-ar mai trebui o masina.... un M5
...sa'i iau motorul si cam atat

Quote:
Originally Posted by Geox` View Post
Bv Morph te-ai apucat de nebuni,nu-ti mai place 1.1 MPI`ul a ?
Te astept la Tulcea pe 11-12 vii nu ?
Ba imi place mult man dar e loc si de un fratior mai mare. La corason e loc de amandoua, ramane de vazut la in cealalta parte...
...cu Tulcea nu promit nimic. Miar face mare placere sa vin (stii asta) dar pe 10 eu fac mutatia...daca's loco si am cu cine ma combina la gaz pana la voi, vin daca nu...stam acasa ca o sa mai fie...

Quote:
Originally Posted by fuNky! View Post
+1 la cupa cocean ciri , jucam table in 3 acum , castigatoru la masa
Taaaaaaaci we. Tablele in 2 se joaca...dar acu mai e unu la coada

Oricum...una faina d'a lu ursu...

Azi mam plimbat asa lejer cu el...(pe la pranz) cand da o ploaie de aia zdravana...ma hotarasesc eu sa ma duc in parcare la un supa'market pentru ceva sideways...numa bine ajung in dreptul parcarii...cine era inside? C0PS frate...treci mai departe cu gandu sa ma duc in 1 sens...ajung eu acolo...dau juma de sens...tot bun...hai sa mai dam odata...cand dau a 2a oara pe final ma trezesc cu o tanti intrun passat care pur si simplu sa blocat in giratoriu cand ma vazut ca vin sideways...am franat si am ajuns cam paraleli...ea tot blocata...dau cu spatele, o ocolesc si ma duc cu gandul la urmatoriu giratoriu unde era prea fuleala sa incerc ceva...asa ca incercam iar in 1 parcare...Ce sa vezi? no more C0ps! Dai dai dai...ajung la concluzia ca anvelopele spate is prea moi...

...trece un timp in care fac altele

...si ajung la vulcanizare...unde intrun final gaseste ala o chestie improvizata (un mustiuc ceva de pe la tiruri) care sa'mi intre in valvele mele "ascunse"...cand se uita la o roata...ghici? 1.3...se uita la cealalta...0.9! Sa mor nu alta...deci am ramas masca si eu si el...that explained a lot!

...acum parca'i alta masina frate (nu stiu de cand mergeam asa...cred ca de sambata seara cand iar a fost ploaie...iar a fost haos sideways)...bag 1a si fuge grav acum (de fund ca drept fugea si inainte) ) ALTA VIATAAAAAA!!!

...abea astept table pe 14 :X :X :X


P.S. Ce "shadowline" sa'i fac? A plouat ca drq azi...maybe tomorrow...

Eu va salut si bag somn ca'i nevoie

...cam atat pe azi


----------
later edited (bine ca a mai mers)...legat de problema cu pozitia...SUPER TARE FRATE...

opresc masina in fata casei...ies...ii zic lu pasageru, inchide motoru...inchide asta motoru cand ma uit, mergeau ambele pozitii...miam facut cruce si mam 2kt pe mine de ras...ii zic ia opreste pozitiile (le opreste)...cand le aprinde iar...TZEAPAAAAA...iar nu mai mergea decat aia de la sofer...DECI MAXIM FRATE!!! MAXIM!!! Asta'i ursu...merge cum are el chef...

Partea buna: firul e ok
Partea naspa: dupa 2 pumnisori si 3 batai pozitia tot nu sa aprins...becul e ok...deci WTF???
...vedem noi...


...deci gata...chiar gata. hai nb

Last edited by morpheusmaster; 02-09-10 at 03:20.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 13:49   #36
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Felicitari pentru alegere! arata super ok Baloo, ii sade bine cu jantele alea dar cu cele pe care vrei sa i le montezi o sa-i stea si mai si. Spor la $ si la dat de-a latu`


ps : nu te-a injurat Skipper cand te-a vazut cu ditamai ursu in curte ?
__________________
https://img387.imageshack.us/img387/3759/35831263nm9.png
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 02:49   #37
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Baftă cu ursul, sper să te văd īn competiţii oficiale cāt de repede
aleks is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 09:29   #38
Razvan_DOI

Stage 5
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 431
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Felicitari..o alegere potrivita.
Daca accepti niste sfaturi.
Nu da banii pe autoblocant, sudeaza unul scurt..tot acolo o sa ajungi (in special pt ca n-ai putere mare si cel sudat e obligatoriu) asa ca mai bine sari etapa cu autoblocantul..poti merge bine si cu cel sudat pe strada.
Pune la punte bucse din teflon.
Intareste amortizoarele si pune arcuri mai scurte.
Total investitie 100 Eur, rezultat: comportamentul masinii radical schimbat (in bine ar zice unii )
Pt inceput e ok atat, cand te bagi in ea (vezi ca n-am scris daca), iti facem o lista de 2 pagini cu modificarile , bafta.
Razvan_DOI is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 09:54   #39
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by Razvan_DOI View Post
Pt inceput e ok atat, cand te bagi in ea (vezi ca n-am scris daca), iti facem o lista de 2 pagini cu modificarile , bafta.
) It's just a matter of time
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 10:13   #40
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Bravo ai facut topic si la urs (abea acum l-am vazut ). Fa-i macar suspensia, coboara putin, si in primavara vezi tu ce-i pui. Sper sa te vedem la competiile oficiale, si in acelasi timp pe strada Intr-adevar, ar fi pacat sa bagi flexu in el... Si e un sentiment frumos sa mergi cu ursu pe strada, pe roti, intri in aren, il dai de-a latu, apoi pleci la fel cum ai venit Spor la treaba!
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 11:55   #41
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Baftă cu ursul, sper să te văd īn competiţii oficiale cāt de repede
Merci fain Aleks...am tot zis eu am tot zis...usor usor poate am sa ajung sa redecorez pistele. (glumesc)

Quote:
Originally Posted by Razvan_DOI View Post
Felicitari..o alegere potrivita.
Daca accepti niste sfaturi.
Nu da banii pe autoblocant, sudeaza unul scurt..tot acolo o sa ajungi (in special pt ca n-ai putere mare si cel sudat e obligatoriu) asa ca mai bine sari etapa cu autoblocantul..poti merge bine si cu cel sudat pe strada.
Pune la punte bucse din teflon.
Intareste amortizoarele si pune arcuri mai scurte.
Total investitie 100 Eur, rezultat: comportamentul masinii radical schimbat (in bine ar zice unii )
Pt inceput e ok atat, cand te bagi in ea (vezi ca n-am scris daca), iti facem o lista de 2 pagini cu modificarile , bafta.
Salut Razvan. Ma bucura mult prezenta ta aici si ma bucura si mai mult ca ai venit cu sfaturile astea. Miai schimbat perspectiva si planurile "before winter" Ce pot spune e atat: asa am sa fac si imediat ce ajung in Bucuresti ne auzim, vedem...vorbim mai multe (normal, daca vrei si tu...).

P.S. Nu exista daca exista doar CAND , ai punctat bine...iar app de lista aia cu modificarile...am mai ciugulit asa din anuntul lui Rotti (de vanzare)...rugat pe Sant0s de o lista...vedem noi.
P.S.2 Totuuuusi...la iarna crezi ca mai scot masina din fata blocului cu difu sudat?

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
) It's just a matter of time
Yep. It's in my blood ) Nu trece seara sa nu fac sensu cand ma duc acasa ) nu trece seara fara sa dau nas in nas cu extraterestrii, exact cand zic "de data asta nu, lasa..." (parca'i simt...) ...dar it's just a matter of time ) pana cand o sa ma simta si ei...momentan ma aud )

Faza tare: abea mam trezit...ghici ce am visat? CA NU MAI ERA SENSU =)))))))))) MAAAAAXIM!!! Si eram suparat ca nu mai aveam unde sa'i dau...si iam dat asa fara "sens"...si am facut spin...

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
... Si e un sentiment frumos sa mergi cu ursu pe strada, pe roti, intri in aren, il dai de-a latu, apoi pleci la fel cum ai venit Spor la treaba!
Xactly...asta si'mi doresc. Acum e clar ca e o solutie de compromis. Trebuiesc facute mici sacrificii din ambele parti si riscurile aferente. Dar cred ca o sa ne descurcam noi cumva.


Ca sa vin si cu ceva nou:

Am facut si pozitia fata la pasager! Nu facea contact bine la cupla de pe traseu. Deci in momentul asta pot spune ca masina e 100% operational. merge tot tot tot pe ea (mai face figuri faza lunga pasager...dar ii dai un bobarnac la far si pleaca si aia ) )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 12:01   #42
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

are nevoie de afectiune, sa ii vorbesti frumos.
omule ce cosmaruri ai
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 12:45   #43
Razvan_DOI

Stage 5
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 431
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
imediat ce ajung in Bucuresti ne auzim, vedem...vorbim mai multe (normal, daca vrei si tu...).

iar app de lista aia cu modificarile...am mai ciugulit asa din anuntul lui Rotti (de vanzare)...rugat pe Sant0s de o lista...vedem noi.

P.S.2 Totuuuusi...la iarna crezi ca mai scot masina din fata blocului cu difu sudat?
Vorbim cand vrei..eu as putea vb de drift si de E30 ore intregi doar din placere.
Nu vii la Poiana?

Daca vrei o lista cu ce trebuie modificat imi face placere sa-ti fac una cand prind o zi mai libera la munca.

Vis a vis de dif..iti iei un open scurt si il sudezi iar iarna mergi cu cel de acum..autoblocantul e scump si nu prea te ajuta, fiind autoblocant 25%-40% + puterea mica a masinii = bani aruncati.
Eu cand am vazut diferenta dintre autoblocant si sudat, am vandut autoblocantul si cu banii aia mi-am facut 4 sudate cu diferite rapoarte.
Nu stiu ce rapoarte are cutia ta dar cred ca un 4.10 ti-ar fi bun ca sa poti mentine cat de cat driftul cu viteza a doua.

Sa stii ca E30-ul este o masina buna pt drift (orice ar spune altii) dar numai daca ii aduci modificarile corespunzatoare..stoc intr-adevar nu e tocmai usor de controlat.
Razvan_DOI is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 20:09   #44
SiloS@1300

Stage 5
 
SiloS@1300's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 727
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Referitor la problemele de electrica.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	sigurante ursulet.jpg
Views:	134
Size:	282.5 KB
ID:	1639254  
SiloS@1300 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 23:22   #45
optimus

Stage 5
 
optimus's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 374
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Frumos ursu parca e mai frumos ca al meu pana la urma ai ajuns la urs paraca iti bate altfel inima cand mergi cu el
optimus is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -