Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-01-09, 10:26   #31
Reality Check

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 44
Default Re: E90 - 320xD

Pentru cei care se pricep:

In cazul in care imi vine vreo zapaceala la cap si vreau ceva mai multa putere de la motorul asta, ce parere aveti de:

http://www.racechip.de/racechip-chip...fff22fj73bo0s3 ?

Ce probleme pot sa apara? In cazul in care as monta asa ceva, masina ar iesi din garantie?

Va multumesc!
Reality Check is offline  
Old 23-01-09, 01:30   #32
erikk

Stage 3
 
erikk's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 78
Default Re: E90 - 320xD

daca vrei jante pe 17"...model frumos...originale bmw...tot de pe E90...da-mi un add pe mess...
ciprian_erikk
erikk is offline  
Old 23-01-09, 13:31   #33
cj90rzv
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 201
Lightbulb Re: E90 - 320xD

Quote:
Originally Posted by Reality Check View Post
Pentru cei care se pricep:

In cazul in care imi vine vreo zapaceala la cap si vreau ceva mai multa putere de la motorul asta, ce parere aveti de:

http://www.racechip.de/racechip-chip...fff22fj73bo0s3 ?

Ce probleme pot sa apara? In cazul in care as monta asa ceva, masina ar iesi din garantie?

Va multumesc!



DIN Cate stiu eu . clar cade garantia.... am un prieten in aceasi situatie .. e90 nou... si nici finala de la evacuare nu l-au lasat sa o schimbe.....
cj90rzv is offline  
Old 23-01-09, 16:28   #34
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: E90 - 320xD

Quote:
Originally Posted by cj90rzv View Post
DIN Cate stiu eu . clar cade garantia.... am un prieten in aceasi situatie .. e90 nou... si nici finala de la evacuare nu l-au lasat sa o schimbe.....
Vorbesti de Leasing ...
Nu de garantia internationala pe care o primesti atunci cand iti cumperi Cash un BMW ...
Acolo nu mai intervine problema garantiei decat atunci cand umbli direct in calculatorul masinii si se schimba chipul si alte magarii ... Din acel moment poti spune PA garantiei indiferent care ar fi ...
Dar din moment ce masina o duci la revizie stock si a 2-a zi montezi inapoi pe ea evacuare custom , admisie , bodykit , etc nu vad unde sa fie problema .
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline  
Old 15-04-09, 23:08   #35
KnightRider

Stage 1
 
KnightRider's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 24
Default Re: E90 - 320xD

la cati bani ai dat pe ea nu are nici navigatie?!
KnightRider is offline  
Old 16-04-09, 08:06   #36
Reality Check

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 44
Default Re: E90 - 320xD

Dragul meu, am spus inca de la inceput cum am luat masina asta: am cumparat ce aveau in stoc pentru ca n-am vrut sa astept. Urmatoarea (asta peste vreo 2-3 ani) va fi serie 3 Individual cu iDrive, senzori si ce-o mai aparea la vremea respectiva. Pana una alta, ma multumesc cu ce am (iar masinuta asta este, pentru mine, o minunatie: se comporta excelent, nu consuma deloc mult - 6,8% in primiii 7400 de km). Si sa stii ca nu ma deranjeaza faptul ca nu are navigatie, cunosc destul de bine orasele prin care trec si, in caz de nevoie, am GPS (dat tot de ei).
Reality Check is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -