Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Piese BMW de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 13-12-12, 19:12   #16
adrianpgtt

Stage 3
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 168
Default Re: Eleron portbagaj BMW e36/e46/e39 LIP

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
Pai e la fel,doar ca asta e nou si trebuie putin "pilit" ...sa nu mai fie asa "taiat urat" ..dupa ce il vopsesti arata ca cel din poze.
tu daca iei capota noua sau orice alt eleron de porbagaj sau luneta, IL PILESTI ca sa arate ok??? sau il vopsesti si-l pui pe masina?
eu am avut dar am ramas fara el in mirificul nostru Bucuresti si crede-ma ca nu arata ca asta nou, cand l-am cumparat, arata ca cel din poza in care este montat pe masina
adrianpgtt is offline   Reply With Quote
Old 13-12-12, 19:14   #17
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Eleron portbagaj BMW e36/e46/e39 LIP

Quote:
Originally Posted by adrianpgtt View Post
tu daca iei capota noua sau orice alt eleron de porbagaj sau luneta, IL PILESTI ca sa arate ok??? sau il vopsesti si-l pui pe masina?
eu am avut dar am ramas fara el in mirificul nostru Bucuresti si crede-ma ca nu arata ca asta nou, cand l-am cumparat, arata ca cel din poza in care este montat pe masina
Pai la 50lei ce pretentii ai ) un lip cum il vrei tu..e 100lei +..original..nu d-astea facute in garaj.cine vrea cumpara..cine nu..nu...omul a pus poze cu produsul.nu ascunde nimic..
Eu l-am lipit cu silicon si inca il am..nu mi-a fost furat...
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 13-12-12, 22:47   #18
al3cs

Stage 5
 
al3cs's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 303
Default Re: Eleron portbagaj BMW e36/e46/e39 LIP

Quote:
Originally Posted by adrianpgtt View Post
tu daca iei capota noua sau orice alt eleron de porbagaj sau luneta, IL PILESTI ca sa arate ok??? sau il vopsesti si-l pui pe masina?
eu am avut dar am ramas fara el in mirificul nostru Bucuresti si crede-ma ca nu arata ca asta nou, cand l-am cumparat, arata ca cel din poza in care este montat pe masina
sunt 2 modele, cel din plastic ABS si acesta din cauciuc, modelul asta care-l vand si eu, ptr. 50 lei chiar primesti mai mult decat platesti, avand in vedere ce preturi am vazut pe aici si pe alte sit-uri
P.S.
referitor la faza cu pilitul, si un spoiler nou cand il cumperi trebuie sa-l "pilesti" inainte sa-l vopsesti
al3cs is offline   Reply With Quote
Old 15-12-12, 08:43   #19
adrianpgtt

Stage 3
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 168
Default Re: Eleron portbagaj BMW e36/e46/e39 LIP

Quote:
Originally Posted by al3cs View Post
sunt 2 modele, cel din plastic ABS si acesta din cauciuc, modelul asta care-l vand si eu, ptr. 50 lei chiar primesti mai mult decat platesti, avand in vedere ce preturi am vazut pe aici si pe alte sit-uri
P.S.
referitor la faza cu pilitul, si un spoiler nou cand il cumperi trebuie sa-l "pilesti" inainte sa-l vopsesti
aia se numeste "matuire, pregatire de vopsit" (in cazul asta se pastreaza forma initiala), nu pilire, polizare (caz in care se schimba forma obiectului) ...
ai si tu dreaptate, la 50 de lei este ok
adrianpgtt is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -