Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Piese BMW de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 15-08-12, 14:30   #1
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,046
Default cumpar grup

cumpar grup carcasa ''foarte mare'' cu prinde ca la urs si 8 suruburi la prinderea din spatele planetarei . s-a montat de fabrica pe e28 si e32
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 15-08-12, 15:04   #2
florineluspr

Stage 5
 
florineluspr's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,190
Member of:
[Competitor CNCA]
[BMW]
Default Re: cumpar grup

Am o punte completa cu discuri de e30 cred ca este si diferential pe ea planetare tot ce trebuie sa fie montata. dif are raportul 3.73 i-am rupt eu tablita sa vad daca e sau nu blocant dar nu se prea intelege. 3.73 am descifrat. puntea arata foarte bine. e a unui prieten nu a mea. cere 250 lei pe ea cu diferential planetare si tot ce trebuie.cred ca are si etrieri+ placute.
La cere iti fac si poze, dar numai daca esti intresat pentru ca tre sa fac 15 km pana la el.
Tot acolo am gasit si un bord de e28, probabil puntea sa fie de e28 habar n-am, pentru ca nu o cunosc prea bine.Eu voiam sa iau diferentialul si sa bag miezul la o pisica, dar am renuntat, pentru ca nu aveam planetare groase.
florineluspr is offline   Reply With Quote
Old 15-08-12, 15:55   #3
Guwy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
Default Re: cumpar grup

Quote:
Originally Posted by florineluspr View Post
Am o punte completa cu discuri de e30 cred ca este si diferential pe ea planetare tot ce trebuie sa fie montata. dif are raportul 3.73 i-am rupt eu tablita sa vad daca e sau nu blocant dar nu se prea intelege. 3.73 am descifrat. puntea arata foarte bine. e a unui prieten nu a mea. cere 250 lei pe ea cu diferential planetare si tot ce trebuie.cred ca are si etrieri+ placute.
La cere iti fac si poze, dar numai daca esti intresat pentru ca tre sa fac 15 km pana la el.
Tot acolo am gasit si un bord de e28, probabil puntea sa fie de e28 habar n-am, pentru ca nu o cunosc prea bine.Eu voiam sa iau diferentialul si sa bag miezul la o pisica, dar am renuntat, pentru ca nu aveam planetare groase.
Nu este ceea ce ai tu .
Guwy is offline   Reply With Quote
Old 15-08-12, 21:52   #4
YSR DAN

Stage 5
 
YSR DAN's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,642
Default Re: cumpar grup

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
cumpar grup carcasa ''foarte mare'' cu prinde ca la urs si 8 suruburi la prinderea din spatele planetarei . s-a montat de fabrica pe e28 si e32
,, succes uri,, la gasit,ca la cautat ai
YSR DAN is offline   Reply With Quote
Old 15-08-12, 22:33   #5
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,046
Default Re: cumpar grup

Quote:
Originally Posted by YSR DAN View Post
,, succes uri,, la gasit,ca la cautat ai
mercic
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 15-08-12, 22:35   #6
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,046
Default Re: cumpar grup

Quote:
Originally Posted by florineluspr View Post
Am o punte completa cu discuri de e30 cred ca este si diferential pe ea planetare tot ce trebuie sa fie montata. dif are raportul 3.73 i-am rupt eu tablita sa vad daca e sau nu blocant dar nu se prea intelege. 3.73 am descifrat. puntea arata foarte bine. e a unui prieten nu a mea. cere 250 lei pe ea cu diferential planetare si tot ce trebuie.cred ca are si etrieri+ placute.
La cere iti fac si poze, dar numai daca esti intresat pentru ca tre sa fac 15 km pana la el.
Tot acolo am gasit si un bord de e28, probabil puntea sa fie de e28 habar n-am, pentru ca nu o cunosc prea bine.Eu voiam sa iau diferentialul si sa bag miezul la o pisica, dar am renuntat, pentru ca nu aveam planetare groase.
da te rog fa-mi niste poze si suna-ma sa mi le pui pe mess. ma intereseaza sa ii faci poze grupului din lateral un pic sus daca se poate
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2026 4Tuning -