Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Piese BMW de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-13, 22:28   #541
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by dutzurel View Post
A mai primit de la mine feedback negativ si nu numai.
Ce sa legatura sa iau cu el daca nu raspunde?
Nu are rost, iar sa iau buleala de la el.
Deci din punctul meu de vedere NU RECOMAND !
eu nu am avut treaba cu el si am cumparat cate ceva.
o singura data mi-a trimis o macara gresit,in loc de sofer mi-a dat pt pasager,dar s a rezolvat in 3-4 zile.
ultima oara am luat o pompa de ABS de la el pe care inca n am montat o,dar nu cred ca are probleme.
Cand o montez si daca nu merge pun mana pe telefon ca nu e cine stie ce piesa scumpa si nici valoare.
Un singur lucru as putea sa ii reprosez si anume am cumparat o bara M3 de la el si difuzoru era taiat ca sa incapa evacuarea dubla.Nu m-ar fi deranjat foarte tare daca ar fi fost taiat perfect si nu mi-ar fi dat si mie de lucru.
In rest..recomand,ii baiat ok.
La fel si EMU de la care am luat ceva in valoare de 450 de lei si a venit foarte bine impachetat.
numa bine baieti
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 23-09-13, 11:27   #542
marcelbigboy

Stage 4
 
marcelbigboy's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 293
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Cine vrea sa piarda bani / piese sa trimita la aici :

Stoica Ioan Lucian
ORas : Zlatna
Sat : Podul Lui Paul
Nr : 8
Judetul : Alba Iulia

Userul nu il stiu pentru ca mi-a zis ca a vazut pe forum un prieten si i-a dat numarul de telefon.
Cand e vorba de comandat piese imediat suna/raspunde la telefon iar cand ajung coletele numai raspunde la telefon deloc . Nu are pic de bun simt . Femeile de la posta il stiu de tepar .
marcelbigboy is offline   Reply With Quote
Old 26-09-13, 23:59   #543
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by ALeXF12 View Post
Recomand Lucian_GXZ (tuning-parts.bg)

O mica problema fost (care nu m-a deranjat pot sa zic si nici nu l-am sunat sa ii spun) si anume pretul la ce am comandat eu era 84 lei pe bazar si am primit pe ramburs 105 lei + plata curier (131 lei daca bine tin minte)

Nici nu am bagat de seama treaba asta ca am primit exact ce am comandat si cu ce trebuia sa vina in cutie!

Oricum, un plus de la mine!

Pe mine sincer m-ar fi deranjat...
Pai cum ar fi sa vii la mine in restaurant sa zicem si sa comanzi de 80 de ron si sa-ti trec pe nota 100 de ron ?
Ar fi ok ? Si sa-ti bag si o abureala de genul " stiti azi am cumparat rosiile ceva mai scump si nu mai aveau ulei floriol si am luat 'de la bunica' mai bun dar mai scump ".
Pai nu sareai ca ars 3 metri ?
Mie mi se pare tzeapa...

Pai nu ma intereseaza cu cat schimba el leva sau euro si nici cu cat cumpara nu stiu cine carnea pt shaorma. Platesc pretul pe care ne-am inteles sau care este afishat !!!

Chiar mai grav. Mi se pare ca incurajezi astfel de practici prin " plusul tau "...

De-aia vine si factura la curent mai mare decat consumi , de-aia vine telefonul cu lista detaliata ce contine numere pe care nu le-ai format in viata ta , de-aia la restaurant nu iti schimba nici dracu' scrumiera dar vor minim 10 la suta spaga ca si cand ar fi normal sa lasi bacshish dar nu si normal sa fii servit de acel procent...
Bravo. De-aia suntem mizeria europei. Pt ca o meritam...

Esti cumparatorul perfect. Stii cum esti numit de catre vanzator, ospatar ,taximetrist , in cazul asta ?

GĀSCĂ

Mac-mac , Lipa-lipa...
Nu te intrista, ciocul sus si fii mandru ca esti "ardilean" ! Mai si te lauzi pe forum cu isprava facuta.
Hai pa GĀSCĂ

Last edited by the_rifle; 27-09-13 at 00:28.
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 30-09-13, 16:55   #544
Fant0ma

Stage 3
 
Fant0ma's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 94
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Scary vinde produse chinezesti care nu sunt conform descrierii lor , se strica rapid etc . va trimis link catre thread sa intelegeti mai bine despre ce e vb.

https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...ca/page-3.html
Fant0ma is offline   Reply With Quote
Old 01-10-13, 01:54   #545
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Exclamation Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Si eu am cumparat de la Scary si nu mi-a placut nuca dar e perfect adevarat ca produsul e conform cu fotografia... El nu are nicio vina... La banii respectivi e ceea ce trebuie.

Mai mult chiar , baiatul a vrut sa imi returneze banii dar mi-a fost lene asa ca n-am ce sa-i reprosez... Nici nu ar fi fost corect din partea mea sa-i solicit returnarea banilor atata timp cat fotografia si descrierea au fost conforme cu realitatea.

Cred ca are o atitudine corecta ceea ce conteaza mult mai mult decat calitatea produsului in sine.

Nu poti sa ceri calitate OEM la preturi de 10-15%...
O nuca originala BMW costa 700 de ron.

De la mine Scary are rating pozitiv.

Si daca stau bine si ma uit la poza ta de avatar , pana si poza aia cu sigla BMW e contrafacuta...
Asa ai tu noroc de facaturi

Last edited by the_rifle; 01-10-13 at 02:16.
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 01-10-13, 21:49   #546
Fant0ma

Stage 3
 
Fant0ma's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 94
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by the_rifle View Post
Si eu am cumparat de la Scary si nu mi-a placut nuca dar e perfect adevarat ca produsul e conform cu fotografia... El nu are nicio vina... La banii respectivi e ceea ce trebuie.

Mai mult chiar , baiatul a vrut sa imi returneze banii dar mi-a fost lene asa ca n-am ce sa-i reprosez... Nici nu ar fi fost corect din partea mea sa-i solicit returnarea banilor atata timp cat fotografia si descrierea au fost conforme cu realitatea.

Cred ca are o atitudine corecta ceea ce conteaza mult mai mult decat calitatea produsului in sine.

Nu poti sa ceri calitate OEM la preturi de 10-15%...
O nuca originala BMW costa 700 de ron.

De la mine Scary are rating pozitiv.

Si daca stau bine si ma uit la poza ta de avatar , pana si poza aia cu sigla BMW e contrafacuta...
Asa ai tu noroc de facaturi
Justitiarul dreptati puneti ochelari cu dioptrie marita te rog sa poti face diferenta intre poza postata de le cu nuca si nuca care ai primito tu.

Io inteleg chestiile astea dar nuca nu arata deloc cu cea din poza nici nu seamana nici nu se aduna inteleg ca nu pot avea pretenti de OEM , dar nu pui poze cu o nuca si defapt iti vine alta nuca...hai sa fim seriosi da cutie zf am

uitate la poza ,e luata din primul post si atasata...

nuca din poza nu are pielea lucioasa ci mata
nuca are dimensiuniile cel putin asemanatoare daca nu fixe ca si una oem

nuca care am primito are pielea lucioasa
nuca care am primito are jumatate din dimensiuniile unei nuci oem

si multe alte diferente plus ca nu mai intra pe tija metalica de la schimbator am bagato si a pocnit cand am bagato sa dezlipit plasticul din interior de acea piele neagra lucioasa deci calitatea e 0% hai sa fim seriosi nu vindem chiar produse asa low cost...in fine nici eu nu am cerut bani inapoi doar spun o realitate ... ca sa nu cumpere lumea daca poza nu e in concordanta cu produsul oferit.


ca sa se inteleaga https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...ca/page-3.html

"motoul" - cumparati nuci primiti muci !!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	194.88.148.40.jpg
Views:	48
Size:	1.44 MB
ID:	2864855  
Fant0ma is offline   Reply With Quote
Old 05-10-13, 20:05   #547
BUBa^^^
Dacia Driver

Stage 5
 
BUBa^^^'s Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 707
Member of:
[DACIA]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Nu recomand user-ul ruller .Am cumparat de la dansul o "piesa cu tepi" care este defecta si acum nu mai raspunde la mesaje.
BUBa^^^ is offline   Reply With Quote
Old 05-10-13, 21:04   #548
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by BUBa^^^ View Post
Nu recomand user-ul ruller .Am cumparat de la dansul o "piesa cu tepi" care este defecta si acum nu mai raspunde la mesaje.
macar te-ai intors la Sb cu ea functionala
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 06-10-13, 11:17   #549
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Fant0ma View Post
Justitiarul dreptati puneti ochelari cu dioptrie marita te rog sa poti face diferenta intre poza postata de le cu nuca si nuca care ai primito tu.

Io inteleg chestiile astea dar nuca nu arata deloc cu cea din poza nici nu seamana nici nu se aduna inteleg ca nu pot avea pretenti de OEM , dar nu pui poze cu o nuca si defapt iti vine alta nuca...hai sa fim seriosi da cutie zf am

uitate la poza ,e luata din primul post si atasata...

nuca din poza nu are pielea lucioasa ci mata
nuca are dimensiuniile cel putin asemanatoare daca nu fixe ca si una oem

nuca care am primito are pielea lucioasa
nuca care am primito are jumatate din dimensiuniile unei nuci oem

si multe alte diferente plus ca nu mai intra pe tija metalica de la schimbator am bagato si a pocnit cand am bagato sa dezlipit plasticul din interior de acea piele neagra lucioasa deci calitatea e 0% hai sa fim seriosi nu vindem chiar produse asa low cost...in fine nici eu nu am cerut bani inapoi doar spun o realitate ... ca sa nu cumpere lumea daca poza nu e in concordanta cu produsul oferit.


ca sa se inteleaga https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...ca/page-3.html

"motoul" - cumparati nuci primiti muci !!!
Nucile alea sunt cumparate cu 25 lei din targ de la vitan si vandute la prosti cu 80 lei. )))))))))))
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 06-10-13, 11:19   #550
dutzurel

Stage 4
 
dutzurel's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 261
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
Nucile alea sunt cumparate cu 25 lei din targ de la vitan si vandute la prosti cu 80 lei. )))))))))))
dutzurel is offline   Reply With Quote
Old 06-10-13, 20:42   #551
BUBa^^^
Dacia Driver

Stage 5
 
BUBa^^^'s Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 707
Member of:
[DACIA]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by ;5586484
macar te-ai intors la Sb cu ea functionala
Da, multumesc frumos pentru piese. Deci intelegi de ce am venit personal pana in AB. Si dupa cum ti-am promis, iti raman client fidel.

+1 pt. BMnWA, piese bune la preturi decente.
__________________
Dacia 1310L
BUBa^^^ is offline   Reply With Quote
Old 21-10-13, 22:53   #552
vlad.pop

Stage 4
 
vlad.pop's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 280
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Recomand userul mihaitzaa!
vlad.pop is offline   Reply With Quote
Old 04-12-13, 21:22   #553
OdorogLGV

Stage 5
 
OdorogLGV's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 587
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

uf,ar fi cativa pe care ii recomd si eu!pacat sa nu se stie ca sunt oameni seriosi!in ultima vreme achizitionand diferite piese recomand:alex_und,baiatul de la timisoara cu ursul,absolut de incredere,florian 328,ara 525,folii auto,de asemenea baietii livreaza piese de calitate la preturi decente,si nu in ultimul rand mestru tex,aka liviu_tex....ps,te-am lasat in 'curu' gol,ar mai fi cativa dar nu stiu daca au cont aici,avand contact cu ei pe facebook.avand in vedere ca inca caut piese,sper ca la final toti cu care voi avea contact sa se afle in lista asta

Last edited by OdorogLGV; 04-12-13 at 21:32.
OdorogLGV is offline   Reply With Quote
Old 28-12-13, 21:50   #554
vali vtk
Dacia Driver

Stage 5
 
vali vtk's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 831
Member of:
[DACIA]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Recomand:
SL 63 AK toba finala e36 320i/323i
<<COSMIN>> tunel bara M e36
vali vtk is offline   Reply With Quote
Old 30-12-13, 14:05   #555
lary19822

Stage 2
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 35
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

RECOMAND USER.UL "UNU CAIAC " BAIAT SERIOS , I-AM TRIMIS BLOC CU MOTOR M 20 B 20 , PLAFON SI GALERIE EVACUARE FARA BANI URMAND A.MI PUNE BANI IN CONT DUPA CE PRIMESTE COLETUL , INCA O DATA MULTUMESC PENTRU SERIOZITATEA OAMENILOR DE INCREDERE !
lary19822 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -