Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Reply
 
Thread Tools
Old 11-04-10, 15:42   #106
CatalinM

Stage 3
 
CatalinM's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 109
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Au fost ieri calificarile ? Poate sa puna cineva rezultatele ?(in caz ca au fost).
CatalinM is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 18:00   #107
lazar

Stage 4
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 233
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Quote:
Originally Posted by ksi_id View Post
hai sa fim seriosi, fff slab evenimentul din punctul meu de vedere:
- drift masini putine / piloti slabi, mediocri
- expo inexistent
- cnca slab

alegerea locatiei: nici nu se putea mai prost (la spatiu ma refer)
S-ar putea sa ai dreptate, nu am fost si nu am vazut ce s-a intamplat acolo desi inclin sa cred ca ai dreptate. Totusi nu te grabi sa critici, drift-ul este la inceput in Romania si va mai fi mult timp. Problema principala o constituie finantele si lipsa unui traseu/pista pentru antrenamente. Nu e de ajuns sa ai talent, trebuie sa te si antrenezi pentru a deveni mai bun si totodata sa te mentii la un anumit nivel.
lazar is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 18:07   #108
kox_24

Stage 5
 
kox_24's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 623
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

driftu nu a fost asa de rau.este ok zic eu.mai ales cel de duminica.
dar cu prezenta slaba la tuning nu sunt de acord.eu stiu cateva persoane care si-ar fi prezentat masina si nu a fost unde.eu unu am trimis un mail pt inscriere si raspunsul nu l-am primit nici acum.
din punctu asta de vedere se putea lucra mai mult mai ales ca si biletu nu a fost chiar ieftin pt unii.
kox_24 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 19:19   #109
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

faza cu expo a fost lipsa spatiului, daca era mai mult spatiu si driftu era mai spectaculos, oricum eu zic ca a meritat.....show a fost din plin.....singura problema sesizata de mine, a fost prezentatoru, care nu avea nicio treaba cu limba romana si cu driftu
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 19:59   #110
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Mda..la Expo,a fost domnul cu Honda verde,l-am intrebat frumos ce motor are pe ea. Si mi-a raspuns sec : Confindential.
Asa vedetisme sa tot vina la evenimente .

Cei care comenteza de pilotii sa se abtina,baietii toti,au fost de treaba si au facut show mai mult sau mai putin. Felicitari : Lkn,Dobre,Traian,Calin,Keisuke,Tengu,69Hai,Kns,Tar fanes (pacat ca s-a spart radiatorul ) baiatului din MM cu 200Sx cu MM xx RAR. Daca am uitat pe cineva scuzati-ma dar sunt obosit.


Iar "Pinky" mai cu curaj la drifturi !



https://www.youtube.com/watch?v=VTeDh...watch_response
Hai..cand ma alerga..

Last edited by StreetStyle22; 11-04-10 at 20:13.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 20:13   #111
dani_bwr

Stage 4
 
dani_bwr's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 230
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Am fost si sambata si duminica, sambata din pacate nu am putut sa stau mult, per total mi-a placut, ma refer la drift. Nu inteleg de ce s-a ales acea locatie... Cred ca ii cea mai mica parcare dintre toate supermarketurile REAL, sa nu mai zic de altele. Anul trecut la Cluj la KOE am dat 25 lei din cate imi aduc aminte, si am avut ce vedea... 20 lei mi s-a parut cam mult. Si duminica mi-am pierdut rabdarea cu drift-taxi lor si am plecat... Puteau sa faca aia dupa campionat. Si parca au anuntat oficial 4 piloti straini, au fost 2 pe o masina, cel putin duminica... Vreau sa felicit toti pilotii, s-au descurcat bine, chiar si incepatorii, sper sa se dezvolte cat mai mult driftul la noi in tara.
dani_bwr is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 20:37   #112
Andu_RacE
Dacia Driver

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 491
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Felicitari: Lkn,Dobre,Traian,Calin,Keisuke,Tengu,69Hai,Kns,Tar fanes (pacat ca s-a spart radiatorul ) baiatului din MM cu 200Sx cu MM xx RAR. Daca am uitat pe cineva scuzati-ma dar sunt obosit.
Sa nu-l uitam pe Mouse care merita toate aplauzele si nu in ultimul rand pe Serone (sper sa nu-l fi botezat), Timisoreanul nostru, care merita felicitat pentru indrazneala de a participa la un astfel de eveniment.

Si totusi, indraznesc sa spun ca dupa parerea mea, ursache l-a facut pe Tengu. Traian daca nu ma insel, dar in fine. Probabil ca va venii in curand si Alex (2Bad) cu "dovezile" care ma vor sustine si putem discuta despre asta altadata.
Andu_RacE is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 20:52   #113
TM92VIC

Stage 5
 
TM92VIC's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 753
Member of:
[Honda]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Quote:
Originally Posted by Andu_RacE View Post
Sa nu-l uitam pe Mouse care merita toate aplauzele si nu in ultimul rand pe Serone (sper sa nu-l fi botezat), Timisoreanul nostru, care merita felicitat pentru indrazneala de a participa la un astfel de eveniment.

Si totusi, indraznesc sa spun ca dupa parerea mea, ursache l-a facut pe Tengu. Traian daca nu ma insel, dar in fine. Probabil ca va venii in curand si Alex (2Bad) cu "dovezile" care ma vor sustine si putem discuta despre asta altadata.

Ashai are 2bed acolo totu pe card ! o sa ne arate !

Felicitarii tutoror pilotzilor ! Si pt cei debutantzi mult succes si curaj mai departe !

Si Show o fost foarte tare MA bucur ca i-am batut p unguri !
TM92VIC is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 21:40   #114
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

ursii au fost la putere azi.....
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 23:32   #115
Luci_e36

Stage 5
 
Luci_e36's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 5,481
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Quote:
Originally Posted by dogy_10 View Post
ursii au fost la putere azi.....
bine spus....m'am dat si eu la taxi drift cu ursu' lu KNS cel cu motor de 3500 alpina,am dat 50 de lei dar a meritat banii
__________________
Luci_e36 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 23:42   #116
Andu_RacE
Dacia Driver

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 491
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

A fost a lui KNS
Andu_RacE is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 00:12   #117
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Dupa parerea mea ,,umila" de spectator :P mi s-a parut un eveniment foarte reusit in ceea ce priveste Driftul , baietii s-au dat maxim :P si Traian era cat pe ce sa-l bata pe Tengu pacat k a facut spin in a 5-a runda. Eu va scriu din tren intorcandu-ma de la Timisoara spre Bucuresti si probabil in cursul zilei de maine o sa postam si punctajele obtinute de la calificari si rezultatele finale cu punctajele asa cum au fost.
__________________
SABLARE SI POWDERCOATING

EX BMW E30 325i 175 CP || EX posesor BMW E36 COUPE 2.5 24v 193 cp
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 00:47   #118
Luci_e36

Stage 5
 
Luci_e36's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 5,481
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Quote:
Originally Posted by Andu_RacE View Post
A fost a lui KNS
detalii? te rog...
Luci_e36 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 08:27   #119
Crisskro

Stage 5
 
Crisskro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 574
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Mda..la Expo,a fost domnul cu Honda verde,l-am intrebat frumos ce motor are pe ea. Si mi-a raspuns sec : Confindential.
Asa vedetisme sa tot vina la evenimente .
1.4i. Ce conteaza? E la alegerea proprietarilor daca aleg sa spuna tuturor ce modificari au, sa sa pastreze doar pt ei. Poate la cate munca a bagat in ea, ar vrea sa ramana unicat, sau cel putin ca altii sa lucreze la fel de mult sa si-o faca - sa poata aprecia la adevarata valoare.
__________________



Dezmembrez Civic EP1
https://forum.4tuning.ro/477-anunturi...-ep1-1-4i.html
Crisskro is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 08:40   #120
PostaL

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 6
Default Re: Real Drift - 10-11 APRILIE - TIMISOARA

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Mda..la Expo,a fost domnul cu Honda verde,l-am intrebat frumos ce motor are pe ea. Si mi-a raspuns sec : Confindential.
Poate ii era rushine .... (am auzit ca era destul de slabutz motoru, doar zgomotu de el, desi s-ar putea sa ma insel)

A iesit frumos evenimentul...
PostaL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -