Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-03-10, 16:32   #166
ggd_87
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ggd_87's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,644
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[BMW]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
Si eu vreau multe, dar nu suntem la gradinita. Invata sa vorbesti, vino cu argumente, nu off-topic. Cand vezi ca sunt mai mult oameni care te fac frustrat, poate nu ar fi rau sa-ti pui un semn de intrebare, daca, cumva, au dreptate. Cat despre posturile cu blatul, nu le-am sters eu, insa probabil este aceeasi poveste - e usor sa zici ca e blat, fara dovezi. Tu nu te-ai supara in ultimul hal daca as zice si eu de masina ta ca a cea mai praf, cea mai urata, cea mai nasoala, fara sa am si motive sa zic asta? Eu cred ca da...
Pai am venit cu argumente referitoare la premiul dat lu yly ca nu a fost dat pe drept. am pus poze cu defectele incercuite. ce vrei mai mult de atat?
Tu ai zis ca are tuning interior! ti-am cerut argumente. n-ai avut.
Te rog sa pui posturile inapoi si ale mele si a lu Andu si care au mai fost sterse. Nu mi se pare normal sa ramana doar ce va convine voua.
Eu frustrat? nu cred. poate cei care au berline sunt frustrati; in momentul in care eu am zis ca nu merita acea dacie premiu si am cerut argumente (nu am jignit pe nimeni, nu am acuzat proprietarul si nici nu am zis de masina ca e cazan,nasoala sau cum vrei tu, am zis doar ca nu merita acel premiu) au sarit toti de cur in sus ca ce am cu masina. Hondare, eu te-am intrebat pe tine pe ce criteriu a luat premiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
acum se vede cine e la graditina si cine nu. eu am intrebat de 2 zile,nu mi-ai raspuns nici in momentul asta si continui sa stergi comentariile care nu-ti convin si le lasi doar pe alea unde va lauda lumea.
Copilasi, va rog sa invatati sa cititi si pe urma comentati si acuzati. nu am avut nimic personal cu masina. masina aia nu mi-a facut nimic. e a 2 oara in viata mea cand o vad. proprietarul nu-l cunosc, nu stiu cine e. am avut o problema cu organizatorii care dau premiile cum vor ei.
Care au avut ochi sa vada au vazut,care au avut creier sa gandeasca au gandit.
Probabil ca si acest post o sa fie sters. Il am in calculator, daca dispare il pun iar.
__________________
ggd_87 is offline  
Old 16-03-10, 16:33   #167
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by Lucian_GXZ View Post
Am si eu o intrebare, sper sa-mi raspunda la ea daca se poate cineva in masura. De ce anul acesta nu s-a mai acordat premiul de best engine? (ca tot amintea cineva mai sus de 5-arul de la luca motorsport si pentru o curiozitate personala).
s-a spus mai sus de ce nu,cititi cu atentie
si sa va fie rusini,asa,putini cati sunteti si tot va mancati ca niste hiene,intre voi
EvLSant0S is offline  
Old 16-03-10, 16:33   #168
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by preparatu View Post
auzi tati,hai sa-ti spun eu cum sta treaba,cumpara si tu un e36 stock,318 nu ce este acum,cumpara totul,absolut tot ce inseamna optiuni,exterior si interior,suspensie,jante si etc,toate de M3 originale si vezi la ce investitii ajungi,iti zic eu,toti banii bagati in masina asta fac cat 2 passat-uri deale tale,in viziunea multora care nu cumnosc la bmw o vad stock,cine se pricepe si stie cu ce se mananca isi da seama ce este pus pe ea,ce este cu adevarat oem si ce este facatura,deci daca nu esti in cunostinta de cauza veziti de vag-urile tale...
Chief, masina ta este extraordinar de frumoasa, asa cum orice pisica ar visa sa ajunga. Insa nu a existat categorie pentru ea. O alta idee ar fi, pe viitor, sa avem ceva de genul BEST CLEAN STYLE, dedicat masinilor originale, cu elemente originale.
Hondarul is offline  
Old 16-03-10, 16:34   #169
Ionut_SKU

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 6
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by J.D View Post
Nu e nici un efort, si ma bucur ca le accepti. Eu am exagerat in exprimare in mod evident, in incercarea mea de a arata faptul ca masina ta inca nu este completa. In acceptiunea mea, o masina de show nu are voie sa castige nimic cu spatiu intre roata si aripa, si cu niste cauciucuri cu talon, sa-i zicem, de strada.
Oricum, am zis si mai devreme, Symbolul este o masina extrem de dificila datorita liniilor haotice pe care le are...tu ai reusit ceva cu ea, laudabil, cu multa munca sun sigur, dar parerea mea, este ca nu e o masina de premiu...cel putin nu inca. Si in continuare sustin ca pentru acel claxon trebuia sa fii eliminat din salon.
Felul in care spui lucrurile acum suna mult mai ok , diferenta intre mine si multi altii care au 2 masini ( una de expus si una de mers prin oras ) este ca eu am 2 de expus , in in felul asta , am facut anumite sacrificii ca sa evit metroul ( gen spatiul acela dintre roata si aripa )

In alta ordine de idei eu cred ca merit putina apreciere , maisina cum a aratat la expo , asa arata si pe strada ,cum claxoneaza la expo , claxoneaza si pe strada (fara frica) nu o coafez la expozitii , si pe strada o las ciufulita ( vezi maisnile care vineri seara erau la schimbat de jante). Si consider ca nu numai cei care dau 20ron merita sa vada ceva "frumos". Adevaratul meu targhet este pe strada , in fiecare zi ,spunand "frate ce tare" nu la romexpo de 2 ori pe an spunand "frate pot sa fac o poza cu domnisoara de pe capota ta?"

Sper ca ati inteles aluzia.
Ionut_SKU is offline  
Old 16-03-10, 16:38   #170
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by ggd_87 View Post
Pai am venit cu argumente referitoare la premiul dat lu yly ca nu a fost dat pe drept. am pus poze cu defectele incercuite. ce vrei mai mult de atat?
Tu ai zis ca are tuning interior! ti-am cerut argumente. n-ai avut.
Te rog sa pui posturile inapoi si ale mele si a lu Andu si care au mai fost sterse. Nu mi se pare normal sa ramana doar ce va convine voua.
Eu frustrat? nu cred. poate cei care au berline sunt frustrati; in momentul in care eu am zis ca nu merita acea dacie premiu si am cerut argumente (nu am jignit pe nimeni, nu am acuzat proprietarul si nici nu am zis de masina ca e cazan,nasoala sau cum vrei tu, am zis doar ca nu merita acel premiu) au sarit toti de cur in sus ca ce am cu masina. Hondare, eu te-am intrebat pe tine pe ce criteriu a luat premiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
acum se vede cine e la graditina si cine nu. eu am intrebat de 2 zile,nu mi-ai raspuns nici in momentul asta si continui sa stergi comentariile care nu-ti convin si le lasi doar pe alea unde va lauda lumea.
Copilasi, va rog sa invatati sa cititi si pe urma comentati si acuzati. nu am avut nimic personal cu masina. masina aia nu mi-a facut nimic. e a 2 oara in viata mea cand o vad. proprietarul nu-l cunosc, nu stiu cine e. am avut o problema cu organizatorii care dau premiile cum vor ei.
Care au avut ochi sa vada au vazut,care au avut creier sa gandeasca au gandit.
Probabil ca si acest post o sa fie sters. Il am in calculator, daca dispare il pun iar.
GGD-ule, nu te intelege nimeni, eu nici atat... Dar sa fii sanatos, la propriu, ca stiu ca ai pana pe dreapta (sau pe stanga, nu mai stiu...). Nu pun nimic inapoi, ti-am explicat mai devreme de ce. Modificarile de la Dacia in cauza, le-au spus altii, vrei sa le repet ca sa poti dormi linistit? O sa o fac, ca mi-esti drag! Si cu inca ceva, nu ai dreptate - NU au fost sterse posturile care spun chestii negative, vezi ca pe paginile trecute sunt destule nesterse. Au fost sterse posturile care zic prostii, fara argumente. Eu nu mai continuu, te las sa postezi in continuare, sa te certi singur, sau cu cine vrei tu. Dar, iti repet, ca nu prea ai dreptate...

ps: nu a fost frumos sa abuzezi de functia de moderator, ca sa ii dai Infraction lui ILY Asta apropo de ceva personal cu el... Rusinica!
Hondarul is offline  
Old 16-03-10, 16:38   #171
tandrei2

Stage 2
 
tandrei2's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 66
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

va multumim tuturor celor ce aveti ceva de spus despre renault si indirect despre noi cei ce am lucrat ca masina sa ajunga deocamdata asha. Masina va mai suferi modificari, o sa mai lucram la ea, ca ea mai sunt si premiile vorbesc, or sa mai apara si altele, cine nu este multumit de premiile noastre sa faca masini mai bune ca ale noastre, nu am jurizat noi, nu am tras sfori si app nu cred ca daca sunt vreo cateva persoane ce isi dau cu presupusul ar fi bine sa si vina cu argumente clare gen nu cred ca are rost sa mai continuati tam-tam ci mai degraba hai sa facem concret sa se vada produsele
stima
__________________
muzica tare=vecini invidiosi
tandrei2 is offline  
Old 16-03-10, 16:38   #172
ggd_87
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ggd_87's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,644
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[BMW]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by preparatu View Post
auzi tati,hai sa-ti spun eu cum sta treaba,cumpara si tu un e36 stock,318 nu ce este acum,cumpara totul,absolut tot ce inseamna optiuni,exterior si interior,suspensie,jante si etc,toate de M3 originale si vezi la ce investitii ajungi,iti zic eu,toti banii bagati in masina asta fac cat 2 passat-uri deale tale,in viziunea multora care nu cumnosc la bmw o vad stock,cine se pricepe si stie cu ce se mananca isi da seama ce este pus pe ea,ce este cu adevarat oem si ce este facatura,deci daca nu esti in cunostinta de cauza veziti de vag-urile tale...
te chinui degeaba. la concluzia asta am ajuns eu in cele 2 zile care au trecut de la expo. nu ai cu cine!
Daca aveai o pisica zgariata, cu niste spoilere puse de dragu de a fi, erai COOL,tuner adevarat. asa cu o pisica tipla, cine esti?
E vorba de niste copii frustrati care s-au vazut si ei cu permisu in mana si cu o coaja de masina si comenteaza aici.
Nu am venit la expo,dar tin sa te felicit aici pt masina ta. Arata chiar bine! Sa ai grija de ea si incearca sa nu-i mai bagi in seama pe toti tastaturistii astia.
ggd_87 is offline  
Old 16-03-10, 16:39   #173
Lucian_GXZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Lucian_GXZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,374
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Cred ca ar merge si premii Best 3 Old school si Best 3 new school
Cat despre motoare.. se pot face si aici 2 categorii: una de estetica motorului + alta de putere. Pentru ca sincer, e frustrant ca o masina cum este aceasta dacie care a nascut atatea polemici sa plece acasa cu un premiu si o lucrare ca a 5-aului favorit la best engine sa nu ia nimic. Practic nu a avut incadrare la eveniment... Ms Hondarul
__________________
TuningParts ROMANIA - The Performance SHOP
Comenzi Tel: 0745.050.416 (orange);
Site: www.tuning-parts.bg/ro/
Email: tuningparts.romania@yahoo.ro
Facebook: https://www.facebook.com/tuningparts.romania
Lucian_GXZ is offline  
Old 16-03-10, 16:39   #174
V1RuS
4Tuning International Member


Stage 5
 
V1RuS's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 391
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[BMW]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

aicea sunt postate mai mult reprosuri decat felicitari... in fine...

Felicitari tuturor participantilor
V1RuS is offline  
Old 16-03-10, 16:41   #175
Lucian_GXZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Lucian_GXZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,374
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
s-a spus mai sus de ce nu,cititi cu atentie
si sa va fie rusini,asa,putini cati sunteti si tot va mancati ca niste hiene,intre voi
imi cer scuze daca s-a scris despre treaba asta, nu am sesizat. Nu vad unde bati cu ce ai zis...
Lucian_GXZ is offline  
Old 16-03-10, 16:42   #176
ggd_87
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ggd_87's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,644
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[BMW]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
ps: nu a fost frumos sa abuzezi de functia de moderator, ca sa ii dai Infraction lui ILY Asta apropo de ceva personal cu el... Rusinica!
nu am abuzat. mi-a adresat o jignire. daca stateam sa caut 3 posturi sa-i dau pe toate 3 ---> atunci abuzam.
Have a nice day
ggd_87 is offline  
Old 16-03-10, 16:50   #177
preparatu

Stage 5
 
preparatu's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,257
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
Chief, masina ta este extraordinar de frumoasa, asa cum orice pisica ar visa sa ajunga. Insa nu a existat categorie pentru ea. O alta idee ar fi, pe viitor, sa avem ceva de genul BEST CLEAN STYLE, dedicat masinilor originale, cu elemente originale.
stiu boss,cum am spus un post mai sus,nu am avut pretentii de a castiga ceva,nici pe de-aproape,eu am fost bucuros ca masina mea a fost placuta de foarte multa lume care s-a oprit in dreptul ei,dar cand vad pe unii care habar nu au cu ce se mananca un bmw,care este diferenta intre un 318 chel si un 325 full cu toate elementele de M3 ORIGINALE ma ia capul,sa-i transmit eu ceva,carute de passat-uri sunt pe toate drumurile,sunt curios cate e36 asa ca al meu circula pe strada,le numar pe degete...si nu ma laud ca nu-mi prea imi place sa fac asta,dar i-as da lista cu ce este bagat in ea si o sa cam planga...un exemplu numai jantele costa cat motorul lui nou complet la reprezentanta.ASA CA STIMATE DOMN,MASINA CA TA SUNT CU SUTELE,POATE STII SI VERSURILE LUI MAFIA...CAND NU STII CEVA TACI,CHIAR NU TE LUA IN GURA CU CINE NU TREBUIE.GASESTE-MI DEFECT LA MASINA MEA SI MAI VB DUPA.

Last edited by preparatu; 16-03-10 at 16:55.
preparatu is offline  
Old 16-03-10, 16:56   #178
viorel 77
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
viorel 77's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 566
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Preparatu"le, ai nota 100 de la mine
viorel 77 is offline  
Old 16-03-10, 16:59   #179
preparatu

Stage 5
 
preparatu's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,257
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by viorel 77 View Post
Preparatu"le, ai nota 100 de la mine
N-AI CU CINE SA STAI DE VB,18 ANI,CE SA-I CERI,I-A CUMPARAT TATICUL UN PASSAT SI ARE PARTZURI DE MARE OM...DEJA MI-E GREATA.
preparatu is offline  
Old 16-03-10, 17:00   #180
C_kst

Stage 5
 
C_kst's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,928
Member of:
[REV UP SQUAD]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by Lucian_GXZ View Post
Am si eu o intrebare, sper sa-mi raspunda la ea daca se poate cineva in masura. De ce anul acesta nu s-a mai acordat premiul de best engine? (ca tot amintea cineva mai sus de 5-arul de la luca motorsport si pentru o curiozitate personala).
Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
Daca la o masina de fabricatie autohtona sunt pagini de polemici, sa vezi la motor ce-ar fi iesit Ziceam si in alt topic, ca este greu de definitivat ce inseamna BEST ENGINE. Am investit 15.000 in motor, dar nu se vad, sunt interne, etc, bla bla bla... Am 1500 de cp! Dar iar, nu se vad... Ma crezi si-mi dai premiu? Sau ii dai aceluia cu motor mai putin modificat, cu mai putini cai, dar cu furtune albastre mai multe, crom, vopsea, totul curat, etc? E foarte subiectiva...

Insa poate gasim o modalitate de alegere obiectiva a BEST ENGINE, pe viitor, orice idee este binevenita. Daca in trecut erau doar cateva masini modificate la motor si se stia oficial puterea lor, de pe forum, dyno test, etc, acum este mai greu, ca sunt multe si alegerea celor mai puternice, este, normal, mai dificila.

Am mai invatat acum ca trebuie suplimentat premiul de BEST AUTOHTON si BEST CLASSIC CAR, pentru ca numarul posibililor castigatori este in crestere de la an la an se pare.
Asta am intrebat si eu cu 2 3 4 pagini in urma...de ce nu a mai fost BEST ENGINE....

Hondarule....ai dat explicatie lui lucian cum mi-ai dat si mie,atunci inseamna ca in anii trecuti,4tuning 2008 si 4tuning 2009 s-a dat cam aiurea premiul nu ? ca nu s-au facut nici atunci teste si dyno pt best motor....si ar fii luat oricine pt ,,furtunase'' best motor nu ?? super asa...
__________________
E92 320d White M-tech / E93 320d White ///M3
C_kst is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -