Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-03-10, 17:07   #181
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by C_kst View Post
Asta am intrebat si eu cu 2 3 4 pagini in urma...de ce nu a mai fost BEST ENGINE....

Hondarule....ai dat explicatie lui lucian cum mi-ai dat si mie,atunci inseamna ca in anii trecuti,4tuning 2008 si 4tuning 2009 s-a dat cam aiurea premiul nu ? ca nu s-au facut nici atunci teste si dyno pt best motor....si ar fii luat oricine pt ,,furtunase'' best motor nu ?? super asa...
Citeste te rog paragraful meu din mijloc. In trecut, numarai pe degetele de la o mana masinile cu motoare serios modificate. Acum, la Romexpo, au fost peste 15.
Hondarul is offline  
Old 16-03-10, 17:11   #182
C_kst

Stage 5
 
C_kst's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,928
Member of:
[REV UP SQUAD]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
Citeste te rog paragraful meu din mijloc. In trecut, numarai pe degetele de la o mana masinile cu motoare serios modificate. Acum, la Romexpo, au fost peste 15.
De acord cu tine...dar ma refeream la faptul ca au fost si acum destule modificate la motor...care se bateau pt BEST 3 ENGINE...si se puteau da cu usurinta cupele cum s-au dat si la alte categorii...

In fine....
__________________
E92 320d White M-tech / E93 320d White ///M3
C_kst is offline  
Old 16-03-10, 17:15   #183
Greedy91

Stage 5
 
Greedy91's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[FOTO]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

stiu exact si care parte

in fine . discutiile de genu asta duc la nimic bun asa ca nu are rost sa continuam .

@ preparatu : frumoasa pisica , retrag tot ce am spus (desi nu imi aduc aminte sa fi zis ceva rau despre ea daca stai sa citesti posturile mele)
@ bmw_motorsport : nu e nici o aberatie in posturile mele , doar un post neinteles si de acolo ca bulgarele la vale

eu ma retrag de pe topicul asta , creeaza prea multe discutii fara rost .

bafta tuturor cu masinile , bravo pt reusite . ne vedem la expozitia urmatoare in aceeasi formatie
__________________
Greedy91 is offline  
Old 16-03-10, 17:18   #184
PAK
VW Driver

Stage 5
 
PAK's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 469
Member of:
[VW]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

propun categoria BEST OEM+ unde se pot incadra masini cum este e36 preparatu (spre ex)

mai mult , propun ca pe viitor , expozantii sa aiba posibilitatea de a-si inscrie sau nu masinile in concurs. nu am inteles niciodata de ce TOATE masinile intra automat in concurs.... poate proprietarul nu doreste acest lucru...
PAK is offline  
Old 16-03-10, 17:45   #185
PAK
VW Driver

Stage 5
 
PAK's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 469
Member of:
[VW]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

au existat in trecut (4T days 2008 , 2009) niste fise de concurs cu ac optiune . au existat si doar atat... nimeni nu a tinut cont de ele oricum.

din pura curiozitate intreb si eu cum au facut si altii inainte mea. din cine este format juriul $tuning? cumva aceeasi care au redactat articolele de prima pagina 4TuningPEDIA ?
PAK is offline  
Old 16-03-10, 18:27   #186
BogdanWRC

Stage 5
 
BogdanWRC's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 394
Member of:
[VW]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

salut, am citit fiecare post(care a ramas nesters) pana la data postarii mele, si am tras concluzia ca va certati degeaba.. mie imi pare rau ca nu am putut ajunge la eveniment din cauza vremii nefavorabile..ar fi trebuit sa particip si eu la cnca si la expo..la o categegorie cel putin..dar nu neaparat sa castig..pt distractie..pt pasiunea care este tuning`ul auto..am castigat si eu ceva premii la show`urile anterioare..deci consider ca am un cuvant de spus la topicul asta.
castigatorii au fost desemnati pe merit.. megatronul mie personal mi se pare urat..dar e o lucrare unicat..si facuta cu profesionalim..chiar daca are mici defecte..poate a fost facut in graba sau stiu eu.. a meritat un premiu..
dacia yly chiar daca este o dacie mai veche..este un proiect indraznet..care zic eu a transformat masina intr-o masina autohtona exceptionala, chiar daca este departe de a fi gata proiectul..realizarile pana acum sunt impresionante..de asemenea merita premiu pt top autohtona.
GGD`ul..e un logan frumos..dar deja parca s-a obisnuit lumea cu el..e banal..doar un kit exterior custom si jante..are si el imperfectiuni..orice ar zice propietarul si fanii..dar merita si el un premiu de asemenea..e top 3 autohton..nu locurile 1,2,3..nu conteaza ordinea urcarii pe podium sau altceva..
masinile de la ghetto cult arata f bine atat golful cat si fabia..dar fabia doar la exterior poate emite pretentii la premiu..de data asta a fost ghinionist baiatul..
masina lui preparatu..arata f bine, nu poti zice ca e stoc..si e impecabila din orice punct de vedere..si e placut sa vezi un bmw care arata intr`un mare fel ca acesta, simplu si cu gust, nu va luati de el si nici de masina

repet, parerile mele sunt formate dupa ce am vazut pozele de la eveniment..si de asemenea stiu cateva din masini ca le-am intalnit si eu pe la show`uri..nu are rost sa va tot certati aiurea..sa aduceti acuze la adresa organizatorilor..si sa comentati in plus pe forum..din cate am vazut a fost un eveniment reusit.

daca am jignit pe cineva..asta e..stay tuned
__________________
Das auto ...
BogdanWRC is offline  
Old 16-03-10, 18:54   #187
ilegal_racing

Stage 3
 
ilegal_racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 91
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

pacat de admosfera care a fost la eveniment ca s-a ajuns la un asemenea scandal din diferite motive si pacat de criticile care li se aduc lui sku si lui preparatu care sunt niste masini cu adevarat modificate , si mai e o chestie noi in loc sa ne ajutam intre noi cu un sfat una alta ca doar na avem aceasi pasiune noi ne certam prin diferite posturi pe forum oricum bafta all si la cat mai multe evenimente
__________________
montez folie autorizata r.a.r + tractari cu platforma intern si international
pentru detalii si informatii 0762 010 967 sau ym chelios.chelu
ilegal_racing is offline  
Old 16-03-10, 19:18   #188
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Īn primul rānd.. felicitări tuturor că sunteţi participanţi sau organizatori.
Īncercaţi cu această ocazie să vă ambiţionaţi, da e ok, enervaţi-vă şi la următorul eveniment veniţi cu ceva mai unic şi special decāt x, z, s.
Nu uitaţi toţi avem o pasiune, care deja devine..

Īn loc să mulţumiţi că aveţi unde să expuneţi maşinile. Dacă nu se fac evenimente că de ce nu se fac, dacă se fac că nu se fac bine.
Īnvăţaţi să vă mulţumiţi cu ce aveţi.

Comentaţi de parcă ar fi fost ultimul eveniment de pe planetă..

Să nu uitaţi de unde aţi plecat..
Nu toţi sunt mari " tuneri " de la īnceput, cu timpul īnveţi chestii interesante şi noi.
Dar dacă vine cineva nou la expo.. şi veteranii repede.. ahh uite-l şi pe ăla. Dacă aţi fi şi voi mai prietenoşi poate s-ar dezvolta şi mai mult acest domeniu.

Niciodată nu poţi mulţumii pe toată lumea!
D.Y ¬ is offline  
Old 16-03-10, 19:29   #189
cozo
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
cozo's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,383
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by Lucian_GXZ View Post
poate chiar optiune clara la categoria pe care si-o doresc s-o "atace".
la best oem....este m5-ul lui provenzano....super masina...
cozo is offline  
Old 16-03-10, 19:34   #190
Puya123123

Stage 5
 
Puya123123's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,047
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[CHEVROLET]
[Unknown Racers]
[SUBARU]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by Yackone View Post
cateva masini isi merita premile...restul...no coment...
nici macar la box nu e totul corect.se fac blaturi peste blaturi ,si ce e cel mai trist e ca acum blaturile au ajuns si la tuning..important e sa fie fiecare multumit de masina lui,ca nimeni nu o sa i aprecieze munca la un salon de tuning aici in romania,decat probabil daca se stie cu vreun organizator
felicitari participantilor care chiar au meritat ce au castigat
Puya123123 is offline  
Old 16-03-10, 19:41   #191
Ionut_SKU

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 6
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by ilegal_racing View Post
pacat de admosfera care a fost la eveniment ca s-a ajuns la un asemenea scandal din diferite motive si pacat de criticile care li se aduc lui sku si lui preparatu care sunt niste masini cu adevarat modificate , si mai e o chestie noi in loc sa ne ajutam intre noi cu un sfat una alta ca doar na avem aceasi pasiune noi ne certam prin diferite posturi pe forum oricum bafta all si la cat mai multe evenimente
Pe reno forum aceeasi problema , 2-3 aprecieaza , restu critica , acuza , abereaza. astra forum nu mai spun , (mai am o astra ) vroiam sa le fac discount 10% la orice produs ,tuturor utilizatorilor care vin la o intalnire ( nr ultima ) si moderatorul imi cere 10euro sa fac reclama la ei pe forum ......io nu vroiam decat sa anunt la intalnire ca cei prezenti au un beneficiu.

Cam asta e problema cu forumurile in general fie ca e vb de utilizatori sau moderatori.

In fata monitorului simt ca li se cuvine totul , cand e sa faca ceva , pun folie neautorizata , tips de 30ron , si stikere cu racing.....si gata tuningul.
Ionut_SKU is offline  
Old 16-03-10, 20:06   #192
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by DarkSun View Post
O scruta intrebare. Masina de mai jos a luat premiu si daca da pentru ce ?
top 3 rims
CT18NRG is offline  
Old 16-03-10, 20:54   #193
FeS

Stage 5
 
FeS's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,024
Member of:
[Opel]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Bai frate s-au scris 16 pagini (momentan) aiurea doar intr-un singur topic pt un singur eveniment.
Va d-ati seama cat o sa scrieti anul asta?
S-a dus draq chestia cu "avem toti aceeasi pasiune"!
Si eu ma intrebam de ce nu s-a organizat sambata seara un party ceva cu toti participantii! Mai bine asa, ca acum scriam de batai si alte chestii...
Pacat de noi...
FeS is offline  
Old 16-03-10, 21:03   #194
J.D

Stage 5
 
J.D's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 917
Member of:
[Street Zone]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Noi ne platim biletele sa intram sa ridicam masinile si tu intrebi de ce nu s-a organizat nici o petrecere cu si pentru participanti...? Iti spun eu...banul bate obrazul care la randul sau bate pasiunea.
__________________
Renault Megane II dci - KW V2 Coilovers, Custom RS bodykit, 18", Custom 2.7" Navi Mio H610, Custom center 7" Monitor Multimedia Interface, Custom "iDrive" system, Custom CarPC used as DSP, Custom SQ Audio System, etc...

Locul I - EMMA 4Tuning Action & Sound SQ Entry Unlimited
Locul III - CNCA 4Tuning Festival SQ Pasionati
Locul II - CNCA 4Tuning Action & Sound SQ Audiofili Unlimited


https://www.youtube.com/watch?v=CrBTyAXXhKs

Last edited by J.D; 16-03-10 at 21:05.
J.D is offline  
Old 16-03-10, 21:06   #195
dan_eclipse4g63t

Stage 5
 
dan_eclipse4g63t's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 649
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by bogdy.ghetto View Post
))) daneee nu e genu meu Japoneza daca e sa fac alta masina tot din VAG este imi plac genul asta de masini...e bine ca toata lumea intelege dc sunt unii suparati si dezamagiti....
O intrebare Seatul Leon FHO a luat Top Car???

SEATUL DE LA , Bar Society, nr 74.
Fiecare cu genul lui.nu este de condamnat.Mie imi plac provocarile
si cu cat mai complexe cu atat mai bine.
ps.chiar daca masina are unele imperfectiuni de finisaj,{e care le stiu ca doar eu le-am montat} pe orice piesa din masina pui ochii inseamna investitie materiala si nu este stok.Asta cred eu ca inseamna masini modificate daca tot modifici si ai pretentii.Investitia materiala inseamna 70%si 30%finisajele.ca,asa multi au mana fina dar nu au posibilitati materiale
si fac pentru altii.Eu am preferat sa le fac eu si banii pe care trebuia sa-i dau la montaj mi-am luat alte piese de decor la motor s-au mai stiu eu unde pe la masina.ca idee,numai capacul cromat de la motor si capacul transparent de la distributie au fost 220$ si nu sant decat piese de styling al motorului dar si functionale.si nu scot in evidenta banii ci doar un element care conteaza enorm la tuning.nu mai bine si la cat mai multe VAG-URI
dan_eclipse4g63t is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -