Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-03-10, 01:04   #76
J.D

Stage 5
 
J.D's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 917
Member of:
[Street Zone]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Bogdy, ce te astepti cand o masina cu pachet de drumuri grele si cu jante pe 15 ia top car of the show? Ca si concept masina nu e rea, desi datorita liniilor Symbolul este o masina dificila...insa imbinarea aripilor e stramba din absolul orice unghi te uiti la masina, nu mai zic, ca se vede din orice poza treaba asta. Iar pentru acel claxon (care intr-adevar mi-a atras atentia) trebuia dat afara de la salon...in schimb pleaca acasa cu premiul altora, poate chiar al tau. Sa fim seriosi, cred ca a fost singurul salon din Europa unde a luat Top Car of the show o masina care are garda la sol al Megatronului stock.
Sa nu mai aud comentarii de genul ca s-a muncit la masina nu stiu cat...si eu am muncit la masina mea de cand o am...nu cred ca a trecut o saptamana fara sa nu-i fac ceva...si am muncit singur...insa NU CONTEAZA...NU ARE NICI CEA MAI MICA IMPORTANTA...singurul lucru IMPORTANTA ESTE REZULTATUL FINAL! La fel cum nu conteaza nici cine a facut-o...putea sa o faca singur, sau putea sa o faca Chip Foose...important e rezultatul final. Iar daca acea masina castiga premii consecutiva, inseamna ca intr-adevar merita.
__________________
Renault Megane II dci - KW V2 Coilovers, Custom RS bodykit, 18", Custom 2.7" Navi Mio H610, Custom center 7" Monitor Multimedia Interface, Custom "iDrive" system, Custom CarPC used as DSP, Custom SQ Audio System, etc...

Locul I - EMMA 4Tuning Action & Sound SQ Entry Unlimited
Locul III - CNCA 4Tuning Festival SQ Pasionati
Locul II - CNCA 4Tuning Action & Sound SQ Audiofili Unlimited


https://www.youtube.com/watch?v=CrBTyAXXhKs

Last edited by J.D; 16-03-10 at 01:08.
J.D is offline  
Old 16-03-10, 01:06   #77
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by mihai.ghetto View Post
inca una din masinile expuse care merita sa castige, si a fost trecuta cu vederea.
Quote:
Originally Posted by bogdy.ghetto View Post
Multumesc...nu stiu cati pot privi acel zis r8 te dor ochii de cat de urata este
asta e...trebuie sa va puneti mai bine si voi cu lumea de sus Bravo body si ghetto pentru masinile expuse, rosu e la moda

GGD eu zic ca nu are rost sa iti mai bati capu, oricum degeaba...poate o sa inteleaga si YLI ce defecte mai are masina si la ce ar mai trebui sa lucreze(detaliile), daca tot vrea sa fie o masina de expo. Oricum ar trebui sa va calmati si sa asteptati parerea organizatorului si a juriului.
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline  
Old 16-03-10, 01:07   #78
Dan_Dub

Stage 4
 
Dan_Dub's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 174
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by bogdy.ghetto View Post
Mitza sunt multe si multe manevre si asta te enerveaza cel mai mult...inainte de show am postat la megatron si mi-au sters posturile acuma uite ce se spune despre el...clio ala galben ce zici de el aa?? ai vrea sa-l conduci ??
bai sincer...la clio ala s-a despus mai multa munca decat s-a depus la a ta ( parerea mea ) a muncit dodo la ea 5 luni, non stop....e ceva greu de realizat...eu cred ca a meritat premiul care l-a luat.
__________________

========== Race Fast, Die Hard ==========
========== B 89 DUB Golf II 2.0 16V =======
========== B 63 FUG Golf II 2.8 VR6 =======
========= IF 10 COX BMW e30 3.0 12v =====
========= Federatia Romana De Drift =======
============= LAF PERFORMANCE =========

========== www.Parazitii-Club.ro ==========
Dan_Dub is offline  
Old 16-03-10, 01:07   #79
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by luci4n_vl View Post
tot in spania am bazut bmw e36 cu bot de astra 2002...)
da...la ei orice e posibil
RIcKO is offline  
Old 16-03-10, 01:08   #80
Dan_Dub

Stage 4
 
Dan_Dub's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 174
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

oricum, felicitari tuturor participantilor.
Dan_Dub is offline  
Old 16-03-10, 01:12   #81
bogdy.ghetto

Stage 5
 
bogdy.ghetto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,199
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

GheTTo CuLT respecta si apreciaza masinile frumoase si bine lucrate nu conteaza cine esti sau ce faci...ai o masina care e frumoasa e bine lucrata si merita premiul da bravo iti apartine cupa si premiu dar cand apari cu o masina tavalita si mergi cu ea zi de zi prin oras si arata cum arat iei si premiu asta te deranjeaza foarte mult
__________________
Modificari Fibra =>www.GheTToTuninG.ro
bogdy.ghetto is offline  
Old 16-03-10, 01:14   #82
mihai.ghetto

Stage 5
 
mihai.ghetto's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,154
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by Dan_Dub View Post
bai sincer...la clio ala s-a despus mai multa munca decat s-a depus la a ta ( parerea mea ) a muncit dodo la ea 5 luni, non stop....e ceva greu de realizat...eu cred ca a meritat premiul care l-a luat.
dodo a vopsit-o?? aaa, bun atunci, se explica de ce era vopsita cu matura!
mihai.ghetto is offline  
Old 16-03-10, 01:14   #83
Dan_Dub

Stage 4
 
Dan_Dub's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 174
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

bai stii ca eu nu am nimic cu tine si nu trebuie sa intelegi gresit, mi-a placut si masina ta si cea de la ppr, dar din punct de vedere al muncii depuse la masina, eu zic ca a meritat clio. cat despre ce ai spus ca masina tavalita, da ai dreptate.
Dan_Dub is offline  
Old 16-03-10, 01:15   #84
Dan_Dub

Stage 4
 
Dan_Dub's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 174
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by mihai.ghetto View Post
dodo a vopsit-o?? aaa, bun atunci, se explica de ce era vopsita cu matura!
dodo, a facut-o de la stadiul de stock pana in momentul de fata. nu stiu, nu comentez la faza cu matura )
Dan_Dub is offline  
Old 16-03-10, 01:51   #85
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by adrian_YLI View Post
sal
scuze ca dau buzna asa
dar dc nu faci si tu o masina asa MEGATRON
scuza-ma ca folosesc cuvinte din astea pl stiti sa vb dar in principiu nu stiti nimic
Adrian, nu am nimic cu tine, iti respect munca depusa la masina, dar hai sa fim seriosi, conceptul Megatron este 0.
Cu siguranta sunt foarte multi, care daca ar avea banii necesari, ar avea niste proiecte de cel putin 10 ori mai bune decat acest Megatron.
Facem un pariu ca iei 10 oameni de pe acest site, le dai banu, si o echipa care sa-i ajute, si fac 10 masini mai frumoase decat Megatron?
In alta ordine de idei, se pare ca pe cei mai mari, din "juriu" nu-i intereseaza parerea celor multi
Dragi prieteni, care ati facut parte din juriul acestui eveniment, SA VA FIE RUSINEEE !!!...
Lapusneanu i-a spus lui Motoc: "Prosti, dar multi"
Suntem multi, dar nu si prosti, aveti de gand sa dati cateva explicatii legate de eveniment? sau stai acolo, in camerele voastre, in fata pc-ului, si radeti de noi, cei multi...?
Si draga organizator principal, daca esti deranjat de postu meu, da-mi ban, parerea mea despre tine oricum e de ...(si garantat nu sunt singurul)
__________________
Visez mult, dar este visul meu...
bogddanel is offline  
Old 16-03-10, 02:28   #86
GopPo

Stage 5
 
GopPo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,678
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by mihai.ghetto View Post
dodo a vopsit-o?? aaa, bun atunci, se explica de ce era vopsita cu matura!

cata ironieeeeeeeeeeee

on-topic:
am o mica intrebare si o mica dilema:

Cum se face ca cineva care nu a mai participat la showuri de mult timp si inafara de 1 masina modificata grav si un stand care merita tot respectul.....a plecat acasa cu 7-8 premii???

Last edited by GopPo; 16-03-10 at 02:31.
GopPo is offline  
Old 16-03-10, 04:41   #87
Greedy91

Stage 5
 
Greedy91's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[FOTO]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Īn mare parte premiile sunt pe merit . Īn mică parte e vorba de faptu că mie nu mi-au plăcut dar lor da , şi aici intra īn calcul partea cu subiectivismul . Nu ştiu de ce se agita atīta lume . Toţi ştiţi că acest show and shine la urma urmei e afectat de părerile personale . Nu vă convine ? Simplu , alegeţi un sport exact , gen : drag sau gen ... darţ . Acolo e simplu şi clar ca negru pe alb .

Legat de partea cu "multe ore de muncă , bla bla" ... aaa ? wtf ? Ce contează ce se īntamplă īn spatele cortinei ? Voi chiar credeţi ca pe spectatori ii afectează ca aţi muncit prin nămol ? Aici e vorba de rezultat dragii mei . Ce nu se vede contează foooooooarte puţin spre deloc . Dacă unu a fost deştept şi a făcut o maşină in juma de an iar maşina este superbă , de ce să piardă că una cu defecte pe ici pe colo are in spate 1000 de ani ? Unde e logica şi unde e legătura cu show and shine ? Poate trebuie să se facă o nouă categorie gen : show and shine and history .

Īn orice caz : felicitări băieţilor care au preparat maşinile ... cīştigătoare sau nu . Bafta la următorul eveniment !

P.s.: Cine a zis ca nu găseşti maşină veche fara rugină , să arunce un ochi la acel Volkswagen Beetle (sau la altele din salon , exemple sunt destule) .
__________________

Last edited by Greedy91; 16-03-10 at 04:44.
Greedy91 is offline  
Old 16-03-10, 07:53   #88
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by Greedy91 View Post
P.s.: Cine a zis ca nu găseşti maşină veche fara rugină , să arunce un ochi la acel Volkswagen Beetle (sau la altele din salon , exemple sunt destule) .
Aici e vorba de atentia la detalii greedy91 ..... cam de asta ar trebui sa se tina cont in general la orice masina modificata .... uneori detaliile scot in evidenta un proiect de asemenea anvergura [ sunt constient ca e mai greu sa restaurezi o masina veche , decat sa modifici una din timpuri mai moderne , ca sa nu mai zic de restaurare+ modificari ] Cu stima !
DEVIL's Style is offline  
Old 16-03-10, 08:31   #89
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

Quote:
Originally Posted by GopPo View Post

cata ironieeeeeeeeeeee

on-topic:
am o mica intrebare si o mica dilema:

Cum se face ca cineva care nu a mai participat la showuri de mult timp si inafara de 1 masina modificata grav si un stand care merita tot respectul.....a plecat acasa cu 7-8 premii???
Iti raspund eu, pentru ca vad unde bati si nu inteleg de ce...
E treaba fiecaruia la cate show-uri participa, premiile se dau pe ce se expune nu pe numarul de show-uri la care participa un club.
Nu au fost 7-8 cupe ci doar 5 pe care le gasesti la sectiunea de premieri. Eu cred ca premiile primite de noi nu au fost exagerate sau cu vreo urma de subiectivism.
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready

Last edited by B|shOp-VR6; 16-03-10 at 08:34.
B|shOp-VR6 is offline  
Old 16-03-10, 08:38   #90
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: CASTIGATORII DE LA TUNING SHOW!!!

E absolut normal sa fie si pareri negative si persoane care se simt nedreptatiti, ca inca nu poate nimeni da cupe si diplome pentru toata lumea.

Discutii de genul - masina aia nu merita, dar a mea DA... apar mereu si, iar, e normal. Insa argumentele mentionate de voi sunt extrem de putine, chiar inexistente... pentru a contracara alegerea juriului. Este pueril sa zici - Rusine juriului ca nu a premiat masina mea!

Cu 3 posturi mai sus, o parere obiectiva, cea a lui Greedy91. Cred ca parerea celor care NU au avut masinile expuse este cea mai avizata. Cei care le-au avut, dar nu au castigat, evident, vor fi subiectivi si vor spune ca au fost nedreptatiti.

ps: GGD-ule... nu e frumos ce faci. Acum ai devenit atat de notoriu, incat, se pare, ti-e rusine sa imparti un podium cu o Dacie 1310... Ai castigat, dar nu esti multumi. Vroiai sa fii singur, sau cum?
Hondarul is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -