Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-03-10, 23:00   #31
cozo
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
cozo's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,383
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: Accident drift!!

Quote:
Originally Posted by bodo View Post
apropo,Gabi 323i,ce ai patit?,ca am vazut am vazut politie multa dupa,ma refer cu permisu' ai luat amenda,puncte ceva? sau nu ai patit nimic pt. ca era cadru privat?
ce te intereseaza.....nu conteaza....conteaza ca accidentatul sa fie bine si sa se revina cat mai repede printre noi.
starea lui gabi iti dai seama ca nu e una tocmai ok.....crezi ca pe el il intereseaza niste puncte sau o amenda....il intereseaza persoana pe care a accidentat-o, mai ales ca era si prieten cu el.........
__________________
sal
cozo is offline  
Old 14-03-10, 23:03   #32
bodo

Stage 5
 
bodo's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 647
Default Re: Accident drift!!

ok prietene am inteles,mersi
bodo is offline  
Old 14-03-10, 23:06   #33
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Accident drift!!

Băiatul cu rechinul, teoretic nu ar trebui să pătească nimic.

Mă refer aici la permis sau ce ţine de poliţia rutieră. Nu se afla pe drum public ci īntr-un spaţiu privat.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline  
Old 14-03-10, 23:11   #34
Billy c25xe

Stage 5
 
Billy c25xe's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 846
Default Re: Accident drift!!

Quote:
Originally Posted by bodo View Post
apropo,Gabi 323i,ce ai patit?,ca am vazut am vazut politie multa dupa,ma refer cu permisu' ai luat amenda,puncte ceva? sau nu ai patit nimic pt. ca era cadru privat?
Ar fi o porcarie sa-i faca ceva politia , poate nici sa nu aiba permis , este un concurs intr-un spatiu amenajat si atata timp cat omul arata ca stie ce face este totul ok.

Insanatosire grabnica celui accidentat si bine ca a fost doar asa , putea fi mult mai rau !

Pacat ca asa-i omul , intai trebuie sa se intample un incident nefericit pt. a se lua masuri , astazi a fost totul foarte ok , toata lumea era obligata sa mearga foarte normal in dreptul boxelor. Mai bine sa previi decat sa tratezi dar na , nu este nici primul si nici ultimul incident de genul acesta , asa ca aveti grija pe unde ve-ti sta la urmatoarele evenimente.

P.S : clar , vina organizatorului , singurul vinovat dealtfel.
Billy c25xe is offline  
Old 15-03-10, 00:13   #35
GrigoGt

Stage 2
 
GrigoGt's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 26
Default Re: Accident drift!!

Parerea mea este ca deocamdata ar trebui sa lasam divergentele deoparte,si sa fim alaturi de cei implicati in acest incident nefericitCu siguranta niciunul dintre ei nu este mai fericit decat celalalt.Insanatosire grabnica lui Alexutzu! si lui Gabi, sa reuseasca sa treaca peste acest incident!
GrigoGt is offline  
Old 15-03-10, 01:24   #36
bmwowners

Stage 5
 
bmwowners's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 386
Default Re: Accident drift!!

http://stirileprotv.ro/video/salonul...pital/60411442

Pentru mine inceputul reportajului a raspuns la toate intrebarile! Enjoy!
bmwowners is offline  
Old 15-03-10, 02:14   #37
Babanu

Stage 3
 
Babanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 75
Member of:
[FORD]
Default Re: Accident drift!!

Quote:
Originally Posted by Gabi_323i View Post
Buna seara. Eu sunt cel care a condus BMW-ul negru. Regret mult cele intamplate astazi dar fara rost. Il cunosc pe Alexutzu de 6-7 ani, baiatul accidentat de mine. Imi pare foarte rau dar nu mai pot indrepta nimic, acum e prea tarziu, eu inca sunt putin socat, doar sper sa se faca bine repede.As fi preferat sa fiu eu in locul lui dar nu putem da timpul inapoi, rog mult pe critici sa incerce sa se puna in situatia mea, am ranit un prieten si am stricat masina altui prieten, totul s-a derulat foarte repede cert e ca tot ce am putut sa fac a fost sa pun frana, am pus frana masina s-a dus drept nu a incetinit aproape deloc in ~10m din cauza ca pe beton era apa, zapada si pietris aruncat pe margine de participantii la concurs, masina este veche nu este dotata cu sistem de abs.Nu incerc sa ma scuz. Multumesc.


Dupa acest post ar fi trebuit sa se inchida tipicul . Parerea mea.
Babanu is offline  
Old 15-03-10, 08:40   #38
HotWheels

Stage 4
 
HotWheels's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 201
Default Re: Accident drift

Cand v-aud cu garduri de beton sau alte prostii, ma lasa rece... Spuneti ca a fost vina organizatorilor. Va dau un exemplu concret: acum ceva timp, in America, la o cursa de drag (aia au garduri de beton + gard de plasa) a fost un accident pe pista, iar roata de la o masina a sarit in tribune omorand un spectator. Acolo cine a fost vinovat?

Astfel de lucruri se intampla. Astea sunt riscurile, nimeni nu si le doreste, dar inevitabilul se poate intampla oricand.

Mai bine fiti alaturi de baiatul accidentat si atat.
__________________
Imprimerie Textila Iasi
HotWheels is offline  
Old 15-03-10, 09:22   #39
A.x.e.L
Street Vision Member

Stage 3
 
A.x.e.L's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 96
Member of:
[Street Vision]
Default Re: Accident drift

este clar nu a fost vina participantului...si poate nici vina spectatorului (spun asta pt ca nu stiu daca el se afla atunci intr o zona permisa sau nu)....insa un lucru clar este ca se intampla destul de des in ultima vreme astfel de incindente la competitia asta...app la fiecare eveniment trebuie sa fie unul luat pe sus...eu zic ca se pot evita astea cu organizare putin mai profesionista...si parerea mea ca daca tot se pun garduri mkr sa nu mai se dea voie la public in curbe...sa stea lumea doar unde este linie dreapta...sau sa se platesca putin mai mult intrarea sau daca nu era cu intrare sa se faca cu intrare si din banii stransi sa se incerce o mai buna protectie a publicului...in final ramne sa spun santate multa spectatorului...
A.x.e.L is offline  
Old 15-03-10, 13:50   #40
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Accident drift

Am citit in acu 10min in ziarul CLICK ca victima ar avea nevoie de un cadru medical,eu am asa ceva,este nou si sunt dispus sa il ofer,cum iau legatura cu el?lasati-mi un nr de tel ceva sau sa mearga unul din cunoscutii lui cu mine la el(acasa sau la spital)
Astept raspuns
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 15-03-10, 15:22   #41
MARIORAR

Stage 2
 
MARIORAR's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 57
Default Re: Accident drift!!

Quote:
Originally Posted by Babanu View Post
Dupa acest post ar fi trebuit sa se inchida tipicul . Parerea mea.
Stai linistit frate,ca nu e vina ta;inteleg ca esti f suparat,dar dupa cum zici si tu,nu poti da timpul inapoi;astea sunt riscurile,nimeni nu ar vrea deliberat sa faca asa ceva,insa din nefericire,uite ca se intampla si astfel de lucruri;
Presupun ca esti pe deplin disculpat si ca cel mai bine e sa depasesti momentul,iar tanarul sa-si revina si sa fie totul ok!
Hai,sa auzim numai de bine! te salut!

acuma vad ca am postat gresit!!!
uuups,scuze!
__________________
Fi intotdeauna multumit cu ce ai, nu cu ce au altii!!!

Last edited by MARIORAR; 15-03-10 at 15:24.
MARIORAR is offline  
Old 15-03-10, 19:15   #42
ZooM-ZooM
Honda Driver

Stage 5
 
ZooM-ZooM's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,846
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Opel]
Default Re: Accident drift

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Am citit in acu 10min in ziarul CLICK ca victima ar avea nevoie de un cadru medical,eu am asa ceva,este nou si sunt dispus sa il ofer,cum iau legatura cu el?lasati-mi un nr de tel ceva sau sa mearga unul din cunoscutii lui cu mine la el(acasa sau la spital)
Astept raspuns
iti multumim frumos pentru ajutor,insa in momentul asta e inca la reanimare,au cei de acolo grija sa fie totul ok...iar noi incercam sa trecem cat mai mult posibil pe la el...ba mai mult,astazi a avut parte de o vizita surpriza,a trecut gabi pe la el... frumos gest,daca se intampla mai devreme era si mai ok,parerea mea. oricum ar fi,trebuie sa ii fim alaturi,cu mic cu mare,mai ales in momentele astea.

cat despre reportajul de la pro tv....ma abtin,lovitura aia usoara nu i o doresc nimanui,pentru ca implica 2-3 operatii si aproape 1 an per total pana sa si revina definitiv... in ziarul click de azi a fost pe larg un reportaj,care a fost mai aproape de adevar.
__________________
Vand / Schimb Mazda RX7 - Drift Spec/Project
http://mazda.anunturi-auto.4tuning.r...-11584185.html

Garare / parcare moto pe timp de iarna / frig ! pentru detalii click pe linkul de mai jos !

https://forum.4tuning.ro/567-moto/335...bucuresti.html

fuse si se duse... https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...6y8-turbo.html
ZooM-ZooM is offline  
Old 15-03-10, 20:13   #43
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Accident drift

Quote:
Originally Posted by ZooM-ZooM View Post
iti multumim frumos pentru ajutor,insa in momentul asta e inca la reanimare,au cei de acolo grija sa fie totul ok...iar noi incercam sa trecem cat mai mult posibil pe la el...ba mai mult,astazi a avut parte de o vizita surpriza,a trecut gabi pe la el... frumos gest,daca se intampla mai devreme era si mai ok,parerea mea. oricum ar fi,trebuie sa ii fim alaturi,cu mic cu mare,mai ales in momentele astea.

cat despre reportajul de la pro tv....ma abtin,lovitura aia usoara nu i o doresc nimanui,pentru ca implica 2-3 operatii si aproape 1 an per total pana sa si revina definitiv... in ziarul click de azi a fost pe larg un reportaj,care a fost mai aproape de adevar.
Pro TV-ul minte foarte mult. Ştiu cazuri concrete īn care adevărul stătea altfel, dar ei sunt obişnuiţi să īl denatureze.

Pun pariu că dacă păţea aşa ceva cineva cunoscut PRO-TV-ului sau cu relaţii pe la buletinele de ştiri, ar fi făcut din ţānţar -> armăsar.
andi_cimpean is offline  
Old 15-03-10, 20:31   #44
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Accident drift

Quote:
Originally Posted by ZooM-ZooM View Post
iti multumim frumos pentru ajutor,insa in momentul asta e inca la reanimare,au cei de acolo grija sa fie totul ok...iar noi incercam sa trecem cat mai mult posibil pe la el...ba mai mult,astazi a avut parte de o vizita surpriza,a trecut gabi pe la el... frumos gest,daca se intampla mai devreme era si mai ok,parerea mea. oricum ar fi,trebuie sa ii fim alaturi,cu mic cu mare,mai ales in momentele astea.

cat despre reportajul de la pro tv....ma abtin,lovitura aia usoara nu i o doresc nimanui,pentru ca implica 2-3 operatii si aproape 1 an per total pana sa si revina definitiv... in ziarul click de azi a fost pe larg un reportaj,care a fost mai aproape de adevar.
L-am sunat acum 5min si am vb cu el,mi-a zis ca este imobilizat la pat si ca momentan nu are nevoie,dar a spus ca memoreaza numarul si ma suna in caz ca are nevoie!M-as bucura daca as putea sa-i fiu de ajutor sincer cu toate ca nu il cunosc personal,dar ii este greu si este semenul nostru si trebuie sa ne ajutam!
Maine daca il vizitati lasati-mi si mie un nr de tel pe pvt sau va las eu voua si luati-ma si pe mine in vizita la el,defapt ar fi frumos sa mergem mai multi.
Sper ca nu ii poarta nimeni pica baiatului care la lovit,nu a facut-o intentionat,sa intamplat si presupun ca Alex stie lucrul asta.Suntem oameni si nu trebuie sa ne purtam pica,ci sa ne ajutam unii pe altii
Va salut
kidu2006 is offline  
Old 15-03-10, 20:46   #45
bmwowners

Stage 5
 
bmwowners's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 386
Default Re: Accident drift

Eram irnoic la reportajul de la portv atat la "accidentat usor" cat si la "s-au respectat normele de siguranta"!

Multa sanatate pentru ca acum este de tot ce are nevoie!
bmwowners is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -