Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Vitantis ALL STAR DRIFT & Tuning - 10-11 Octombrie

Reply
 
Thread Tools
Old 12-10-09, 01:16   #376
DRK*DeSiGn

Stage 5
 
DRK*DeSiGn's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 330
Default Re: Vitantis ALL STAR DRIFT & Tuning - 10-11 Octombrie - poze inside

ce trist e cand isi da cu parera unu care habar nu are despre ce vorbeste.Chiar te rugam sa ne arati si noua cateva "jmecherii" dastea care le-ai invatat pe youtube.Fratimiu astea sunt masiuni de competitie nu trebuie sa aibe bodykit impecabil sa luceasca vopseaua sau croame pe 20,sunt masini pregatite special pt drift si crede-ma ca te costa ceva banuti sa faci asta,daca tu crezi ca sunt masini modificate pt drift cu piese din targ e problema ta.Un "cazan" dala de e30 e valoareza mai mult decat un e46 din 2000,si cred ca face de 3 ori mai mult spectacol.Si totusi daca nu ti-au placut masinile de ce mai stai sa iti pierzi vremea belind ochii la event??iti multumim pentru parere si poate data viitoare te alaturi concurentilor de azi....

P.S: respect tuturor concurentilor!!!!
__________________
Beware of my 2.0----Volvo powahhh
DRK*DeSiGn is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 01:19   #377
MOUZE

Stage 5
 
MOUZE's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,287
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Vitantis ALL STAR DRIFT & Tuning - 10-11 Octombrie - poze inside

era frumos ca la masina asta sa iasa sarmele pe aripi de la cauciucuri si sa o dai de borduri...nu ?
stiu k te-ai baga si tu cu e46-ele tau sa inveti ceva daca ai avea blocant...
k idee bucata lipsa din caroserie cel putin la masina mea a fost taiata de Traian(sow)un bun tinichigiu pt sorin(hai) au avut nevoie la o masina deoarece dricu' este de "taiat"
dar tu George n-ai de unde sa sti cat il costa pe fiecare "CHILOT"(cum ne crezi tu)un eveniment si intretinerea masinilor asa vechi de 20ani cum sunt ele...cel mai logic este sa investesti intr-o suspensie decat in exterior care nu conteaza cine stie ce...

la ora actuala e30-ul estea ce mai ieftina masina posibila pt.drift...

lasand la o parte habarnavistii....

SHOW-ul a fost SUPERB din multe puncte de vedere....

PS:ca valoare reala masina care o vezi in poza valoreaza cam 4500-5000e iar un E46 cat costa????
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	_MG_5176.jpg
Views:	406
Size:	1.10 MB
ID:	1123426  
__________________
TRANSPORT AUTO & ASISTENŢǍ RUTIERǍ!!! 0721 157 976 !!!

Last edited by MOUZE; 12-10-09 at 01:27.
MOUZE is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 02:23   #378
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Vitantis ALL STAR DRIFT & Tuning - 10-11 Octombrie - poze inside

@George : Te astepti sa vezi Skyline R35 2009 sau Subaru Impereza WRX STi 2007 ? Mai ai de asteptat... oamenii aia nu sunt baietei de bani gata, care le cumpara tati si mami masini si ii si sponsorizeaza cu niste " maruntis " ... Daca ar fi fost asa am fi ajuns departe la capitolul DRIFT , la cati piloti talentati si BUNI avem .. ( Hai , Kns , Tengu , LKN , Traian , Dobre , etc.. astia mi-au venit in cap acuma ca sunt mai multi .. )
Sunt oameni normali , care muncesc ,care poate mai fac o combinatie doua si isi mai scot o toba , un set de cauciucuri , o admisie ,etc..
Numai arunca vorbe in vant , doar ca ai " + 16 " la E-uri "
Si zici ca o vechitura daia nu valoreaza peste 10 mii de euro ? hmm doar 2 exemple :

Ursul lui SESE ( cel gen DTM ) .. valoreaza cam 14-15 mii de euro !
Ursul KYL ( cel mov cu lambo ) .. valoreaza tot cam asa .. 12-13 mii de euro ..


p.s: vezi ca la cati bani au bagat in " cotoarbele " alea isi cumparau nu un E46 .. vreo 2-3 .. in stare buna!
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 02:56   #379
batz

Stage 4
 
batz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 274
Default Re: Vitantis ALL STAR DRIFT & Tuning - 10-11 Octombrie - poze inside

Quote:
Originally Posted by buldogu View Post
nu ai treaba cu ce s-a intamplat azi si ieri masinilea alea cu elemente lipsa din caroserie sau vopsite cu trafaletul sunt adevarate masini de drift...uite-te TU pe youtube la drifteri...e mult peste BUN nivelul la care s-a ajuns driftingul in romania...cred ca nu stii ce-i ala un v8 sau un motor alpina...sa nu mai vbim de ce sta sub capota skylineului lu tengu sau a lu ciuli...nu mai posta aici...du-te si joaca NFS cu masini NOI si cu damage off...ca sa ai mereu o masina lucioasa si noua.


dumnezeule!am zis sa merg si eu azi sa vad care e treaba.si nu ma apuc sa imi dau cu parerea ca nu e asa importanta.dar.ceva nu e inregula in majoritatea capatanilor.incerc sa le iau pe rand.

maus cu touringu.ft bine sa se dea cu el e motoru care trebe masina e oricum dezmembraciones deci sa fie sanatos se misca bine.mai pacat de ala care o sa ia,daca o sa ia,motorul dupa ce isi face maus de cap.

de baietii cu gramatica si inteligenta bruta ca "ursu frateeee ursuu ce stii tu bai asta la masinile alea mare este motoarele si e scumpe si baaaa" aici nu are rost sa intru ca nah...

cel cu e46 si-a exprimat o parere.probabil de individ ori peste 30 ani casual driver dar 2.5 ca probabil a avut cienva in familie si stie de 2.5 dar atat.si nu intelege care e treaba...probabil..nu stiu..

cat despre quote...aici nu pot sa ma abtin.ce este sub capota lui tengu?in mare nu detalii si ce e aia un motor v8 si alpina de pe kns (fiind chiar un motor grav) ce este?educa-l pe george sau pe xulescu sau mai stiu eu ce nepriceput in domeniu.chair te rog.educa-ma pe mine.joc eu rolu de "nepriceputescu gheorghe 64" ce E alea?
batz is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 05:38   #380
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Vitantis ALL STAR DRIFT & Tuning - 10-11 Octombrie - poze inside

Quote:
Originally Posted by george_eu25 View Post
Nu sunt invatat sa ridic in slavi pe cineva daca mie nu mi se pare ca merita....Ca masina conduc un e46(325i) din 2000 si ca toti care au bmw am incercat si eu macar o data cate o "smecherie" cu ea,dar foarte rar,de-aia am spus ca multe sunt banale si le face cam oricine.....Nu am venit pentru MARELE CONCURS,am fost in targ la vitan si aveam masina parcata la practiker si ca orice curios am aruncat si eu un ochi....Si ca sa fie clar eu nu spuneam de cei care aveau expuse masinile la tuning si care aratau super bine,ma refer aici la cei cativa "ursuleti" care sincer aratau varza.....Era unu,cu un e34 break care era vai de el....de-abia tragea masina....Pai ala era om de drift??Mi-ar place sa vad niste masini mai noi de 10-15 ani in concurs,eventual un pic cosmetizate,si sa fie cat de cat o regula la cai putere...minim 150-170 sa zicem,nu toate martoagele cu toba scoasa si turate,ca asa si matizu face zgomot!Eu inteleg ca sunteti la inceput si faceti ceva si sincer jos palaria celui care se zbate,dar practic se inscrie oricine,cu orice masina.....Cat despre cele 10 mii de care vorbea un coleg mai devreme,sa fim seriosi......Ca la 10 mii deja incepi sa te uiti dupa un e36 M,care nu se compara cu "ursuletul"....Da,1000-2-3,poate dar pana la 10000 mai e mult....Acum nu aveti decat sa-mi sariti in cap,dar asta e parerea mea....
Da, un ursulet STOCK costa 1000-2-3.. dar un v8 modificat ... ii mai scump chiar si decat 2 E46 d'ale tale ! care oricum nu prea ai ce sa faci cu ele din cauza sistemelor.
Oamenii astia cand dau atatia bani pe un e30 (varza,cum spui tu) nu se gandesc la aspectul masinii, ci la motor....
Inca ceva: daca tot spui ca ursuletii astia sunt niste cazane....
De ce nu te bagi cu HAI, KNS sau Filip la un battle cu E46 tau super "jmeker" si super frumos si super scump, BOSSULE ?!?!?!
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 06:31   #381
gazaruyo

Stage 5
 
gazaruyo's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 589
Default Re: Vitantis ALL STAR DRIFT & Tuning - 10-11 Octombrie - poze inside

eu zic, ca dreptatea aici este impartita! de ce spun asta! george are si el dreptate cand spune ca masinile arata destul de rau. dar tinand cont ca baietii sunt la inceput si mai se lovesc nu prea are rost sa le faca prea frumoase, momentan. despre faza cu oricine poate sa faca............e o mare aberatie ca nu e deloc asa, aaaaa cu antrenamentele de rigoare.....da, corect! faza cu 10000 de euro iar este total aberanta ca de exemplu KNS are un simplu 3,5 m30 cu cip alpina care nu valoreaza mai mult de 500 euro. parerea mea este ca fiecare critica este de ajutor pentru a evolua.
__________________
BMW E30 , 3.5 m30!
gazaruyo is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 07:11   #382
highboy_97
Ford Driver

Stage 4
 
highboy_97's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 268
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Talking Re: Vitantis ALL STAR DRIFT & Tuning - 10-11 Octombrie - poze inside

foarte frumos ce s-a intamplat weekendul asta la vitantis...felicitari organizatorilor si baietilor si bafta in continuare la cat mai multe showuri de genul asta.
highboy_97 is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 07:46   #383
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Vitantis ALL STAR DRIFT & Tuning - 10-11 Octombrie - poze inside

Nu incepeti iar aici cu polemici si certuri. Trebuie sa acceptati si alta parere decat a voastra, chiar daca nu este la fel sau este negativa. E normal ca nu toata lumea sa fie de acord cu majoritatea. Nu trebuie sa dati in cap omului pentru ca, dupa parerea lui, nu i-a placut show-ul sau ca i s-au parut masinile slabe. Cum zicea cineva mai sus, orice critica, pozitiva sau negativa, ne ajuta sa evoluam. Deci nu mai dati in cap userului George... ca nu e frumos si corect. Si nu are nici rost.

Last edited by Hondarul; 12-10-09 at 07:49.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 07:59   #384
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Vitantis ALL STAR DRIFT & Tuning - 10-11 Octombrie - poze inside

Deja a spus-o Hondarul, e normal că nu toţi pot fi īncāntaţi de show, e drept că pentru unii contează mai mult aparenţele, īnsă indiferent cātă dreptate au sau cāt de mult greşesc, jignirile īn haită pe care le aduceţi altcuiva pentru o PĂRERE nu sunt admisibile.
Temperaţi-va limbajul pentru ca nu se acordă premii pentru cea mai mārlăneasca umilire a unui user, ci dimpotrivă.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 09:34   #385
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default

Quote:
Originally Posted by miticutza View Post
Traiasca razvan SV-08-LKN si sa ne mai onoreze cu prezenta si in alte competitii...Mult noroc razvane mia placut azi cum teai dat la Vitantis...ai facut senzatie MULT NOROC IN CONTINUARE
Merci mult tinere,

Este prima data cand ma dau cu suspensia si diferentialul noi... este alta masina... ne vom vedea de cate ori organizeaza ARTA evenimente..

Bafta si tie.
Quote:
Originally Posted by Bmw_ManiaK View Post
[...] Felicitarile mele baietilor care stiu sa faca show cu adevarat . ! Bineinteles ca Sorin - HAI , Marius - KNS si "The Teacher" TENGU si sa numai vb de baiatul cu "pisicuta" de SV . ( care din pacate nu stiu cum il cheama ) [...]
Razvan ma numesc si nu va imaginati cum ma simt acum, cand numele meu este langa cei pe care ii admiram acum un an jumate (Tengu + HAI & KNS) de cealalta parte a gardului si nu credeam ca voi ajunge in asa scurt timp sa-i cunosc si mai ales sa dau alaturi de ei...

Multumesc celor care m-au sustinut si incurajat sa ajung aici:
- GRATIAN
- HAI
- KNS
si nu in ultimul rand: Nevasta'mea....
Quote:
Originally Posted by denise93 View Post
cateva poze o sa revin si cu filmulete
Merci de poze - sunt super faine...
Quote:
Originally Posted by fritz-sv View Post
succes Razvane te vreau in fruntea tuturor
Merci mestere.....dar sa nu ne luam luati de val... sunt foarte multumit de evolutia mea de la Vitantis, dar pana in fruntea tuturor mai e treaba...

Dar nu ne lasam....

Bafta tuturor,

Razvan LKN
__________________
E36 M3 EVO TURBO 500+ CP- Razvan LKN -!!! LIVE LIFE SIDEWAYS !!!!!

Last edited by Gabi; 12-10-09 at 10:00.
Red Celica is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 09:39   #386
ReleaX

Stage 1
 
ReleaX's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 24
Default Re: Vitantis ALL STAR DRIFT & Tuning - 10-11 Octombrie

pe baiatu asta cu porche-u l-am vaz cand era pe timis cand o plecat din bv) ca eu eram cu bikla pe acolo..best carr
ReleaX is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 10:04   #387
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Vitantis ALL STAR DRIFT & Tuning - 10-11 Octombrie - poze inside

Felicitarile mele pentru:

LEE
SOW
LKN
JAC

Aveti potential mare
Investiti in talentul vostru.

Bafta
kimi is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 10:11   #388
pheerya

Stage 5
 
pheerya's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[BMW]
Default Re: Vitantis ALL STAR DRIFT & Tuning - 10-11 Octombrie - poze inside

sincera sa fiu, am venit cu inima indoita la eveniment crezand ca o sa fie ceva banal, dar am plecat bine dispusa si multumita de ce a iesit... chiar mi-a placut.
felicitari si la cat mai multe evenimente de gen reusite!
__________________
Don't take life too seriously...You won't get out alive!!!

prezent: BMW E36 316i Coupe Individual, 1996, 102cp
ex: Honda Civic FK3 5D, 2007, 2.2 i-CTDi, 140cp
VW New Beetle, 2002, 1.6 SR, 102cp
pheerya is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 10:20   #389
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,026
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Vitantis ALL STAR DRIFT & Tuning - 10-11 Octombrie - poze inside

nu conteaza cum arata masina , inima sa traga , sa aiba putere , eu unu sincer daca as participa la asa ceva , mi as da jos de pe masina barile , sau doar aia de pe spate , ca o faci praf cand o incepe sa sara cauciucu ..
__________________
clio on 16" .... need moar low
expres is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 10:21   #390
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Vitantis ALL STAR DRIFT & Tuning - 10-11 Octombrie

Quote:
Originally Posted by ancutza_mhl View Post
cateva poze si filmulete de la mine...super show astazi...felicitari tuturor....tengu, kns cei mai tari ca sa nu mai spun de HAI'u si baiatul din SV....bv voua....tineti-o tot asa
Merci,

si sunt tare mandru ca am vazut 5-6 posturi de la voi in care numele meu apare langa cei mai buni din RO.....

Daca de la Baneasa am plecat super suparat pe mine ma am mers tare rau, acum sunt in al 9-lea cer. Sunt multumit de mine si asta da bine la psihic....

Astea sunt momentele in care uiti de cat au costat suspensia, scaunele, benzina, cauciucurile...etc.

Va multumesc inca odata,

Razvan LKN
Red Celica is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -