Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-09-08, 20:11   #31
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Colt 1.3 vs.......?

asta vom vedea.... la ce grupa intri, grupa LR?? hai pana una alta sa o dam intr-o seara pe undeva daca ma fumezi asa repede, azi am mai lucrat la atelier la mine putin la ea...crede-ma ca se fumeaza greu coltu... ca trabucu asa... will se am mai vazut asa increzatori ca tine.....
__________________
S-TECH
Performance chiptuning
Kiki is offline  
Old 24-09-08, 23:01   #32
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Colt 1.3 vs.......?

Daca zici ca asta mica trage de 130......si ca iepele japoneze sunt mai bune....ma bag si eu cu un gsi, tot pe la 130 se invarte.......dar numai in cadru legal. Bafta
Ps: acelasi motor ca Skama....numai ca eu sunt putin mai usor...merg la toaleta inaintea fiecarei curse
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline  
Old 24-09-08, 23:06   #33
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Colt 1.3 vs.......?

nu am zis ca trage de 130 e vis unde scrie??a mea are 90 si ceva de cai....si aia e daca pe skama l-am facut...ii ofer si revansa cand vrea el sa vada ca nu e intamplare dar nu am afirmat ca trage de 130 ca as mintii

daca se invarte pe la 130 poate sa fie 140 sau si mai mult cu o volanta usurata, injectoare, si lucrat in chiuloasa cunosc dastea...si iosa vad masina...daca e.....si ne dam nu imi e frica....o dau si cu tine dar faza e ca la legale nu cazi cu mine in grupa io pic la 75-100 u peste 100 doar la libere
Kiki is offline  
Old 24-09-08, 23:17   #34
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Colt 1.3 vs.......?

Quote:
Originally Posted by Kiki View Post
Skma: da man ne dam cand vrea pipotzica ta boss numai ca sa ma anunti dinainte sa fac niste incantatii la masina sa traga bine:P aa si nu vreau sa sperii dar de cand e mai frig trage si mai bine, deci ma anunti si o dam cand vrei tu in cadru restrans
Tzatzichi, da am lasat proiectu jos am alte idei si o sa vin cu o surpriza cat de recent sper io... nu zic nimic decat cand o sa ma afisez, e ceva ambitios si daia stai la cutie pt o vreme si ma dau la categorie mica cu....Tigaia asta de 1.3 care a dat dracii in ea trage de 130 .... nu se poate:P
Spre sfarsitul postului scrie de 130....sau poate am inteles eu aiurea. Mi se pare amuzanta faza cand ai zis ca sa vezi masina....oricum nu poti sa iti dai seama de modificari sau vrei sa imi desfaci motorul? hai ca poate nu stii de gluma si te superi pe mine, am postat aici pentru ca fiind posesor de c20ne (tipul motorului) sa incerc sa iau revansa lui Skma...de asta am zis ca am acelasi motor...plus ca din cate am vazut nici el nu e stock.....si daca l-ai facut.......nu pot decat sa te felicit. Nu are importanta ca a ratat startul.....trebuia sa te prinda pana la finish. Hai ca deja o dau in off , ne vedem la o legala si ne dam...bineinteles la libere.
bobby_gsi2 is offline  
Old 25-09-08, 10:04   #35
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Colt 1.3 vs.......?

da man ma bati pe umar si ne dam, nici el nu e stock am aflat si vad ca vrea sa isi dea masina sper ca nu sunt io cauza pt ca mi-ar parea rau, si nu cred ca a ratat el startu pt ca la buzau eu aveam slikuri si pe start clar nu avea ce sa imi faca iar dupa sa ma prinda, da daca mai erau 100 M ma prindea, io lucrez la masina mea sa fie criminala pt grupa ei strict pe 400 m
Kiki is offline  
Old 25-09-08, 11:16   #36
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Colt 1.3 vs.......?

Cauta o filmare si vezi cum am plecat!
Oricum o sa o vedem live cat de curand sper sa am drum in Bucuresti sau poate vii tu la Ploiesti !
Apropo stai linistit ca nu vand masina pentru ca am pierdut o amarata de cursa !
Si de prins la 400m nush ce sa zic stai ca am gasit filmuletu!
Attached Files
File Type: 3gp MVI_0084.3GP (118.5 KB, 112 views)
__________________
::ex: Opel Vectra A 2.0 8v TURBO - Meqasquirt 2 Stand Alone Management:: Proiect AS Tuning ::
Opel Astra G 1.6 16V in progress

Last edited by Skma; 25-09-08 at 11:18.
Skma is offline  
Old 25-09-08, 11:31   #37
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Colt 1.3 vs.......?

Pentru mine exista doar curse pierdute sau castigate...nu are importanta care cum castiga.....fiind "reisari" nu concep sa ratezi o treapta, sa pleci prost, sa iti agate presul ambreajul etc etc...plecam de la premisa ca fiecare isi cunoaste masina si stie cum sa plece. Personal si eu am avut slick-uri la legala de la Pitesti dar le-am dat jos ca era ud traseul.....intre timp el s-a uscat dar nu le-am pus inapoi si am mers cu cele normale. Sincer...nu mi se pare mare lucru cu ele.....trebuie sa fie incalzite f f bine ca sa ai un avantaj....dar la noi e mai greu cu incalzitul.
bobby_gsi2 is offline  
Old 25-09-08, 16:24   #38
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Colt 1.3 vs.......?

Nu ma intelege gresit ! nu ma scuz am spus si eu ca victoria e victorie insa ai spus tu ca era normal sa-l prind am pus filmuletu informativ fiindca la start el avea cam 3 masini si ceva in fata !
Vom vedea la revansa oricum ma dau de placere !
Cred ca o-ti mai aduc si un Kadett de 90 de cp ca tine asa!
Skma is offline  
Old 25-09-08, 16:26   #39
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Colt 1.3 vs.......?

nush cat aveam avans ca eram ocupat cu mestecatu in cutia de viteze:P ca la cozonaci dar la final era o masina aproape...nu conteaza ce a fost....sa planuim pt maine ceva deci maine seara se anunta cineva??
Kiki is offline  
Old 25-09-08, 16:28   #40
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Colt 1.3 vs.......?

Cred ca o-ti mai aduc si un Kadett de 90 de cp ca tine asa![/QUOTE]

insinuezi ca am ceva la masina?? nu, e inca in garantie motoru e neatins daca la asta te referi restu....:-"
Kiki is offline  
Old 25-09-08, 16:32   #41
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Colt 1.3 vs.......?

3 masini diferenta? Skma tu cred ca pleci in spate si apoi abia ii dai 1-a ). Nu va agitati atat...nu vedeti ca ploua afara sau nu conteaza conditiile meteo? hai sa lasam offtopicul .....care va mai dati cu kiki?
bobby_gsi2 is offline  
Old 25-09-08, 16:45   #42
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Colt 1.3 vs.......?

pun senile daca e ploaie:P pe ud si alunecos e mai fun:P ca se vede si pilotu nu numai masina
Kiki is offline  
Old 25-09-08, 16:50   #43
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Colt 1.3 vs.......?

Hai kiki ca te sustinem,ca vad ca se cam scot uni pe alti!!!
Spui cine te invinge si daca e avem noi grija peurma sa nu plece acasa neinvins
__________________
KNZ Performance
KENZO is offline  
Old 25-09-08, 18:38   #44
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Colt 1.3 vs.......?

Quote:
insinuezi ca am ceva la masina?? nu, e inca in garantie motoru e neatins daca la asta te referi restu....:-"
Nu insinuez nimic.
Prea mult offtopic !
Pana nu se concretizeaza eu nu mai postez aici cand o sa vin in bucuresti te anunt !
Skma is offline  
Old 25-09-08, 19:06   #45
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Colt 1.3 vs.......?

Kenzo ms man.... daca ma invinge e manarita masina rau sau are multi cai peste mine undeva la peste 35-40, la noi in gasca eu sunt cam mezinul la cai...dar rabdarica...apare mama Supra
skama dai PM sau.... postezi aici
Kiki is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -