Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 27-02-09, 14:25   #91
Alexey

Stage 4
 
Alexey's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 187
Default Re: Renault Megane Coupe vs. ...?

Ce conteaza ca sunt 120 sau 140? Omul a zis din ce imi amintesc ca e stock masina si a tinut-o tot asa. Masina are intr-adevar minim 135 de cai. de unde stiu? Se vede din cum trage fata de un Megane normal. Eu ma fac ca il cred in schimb ca nu-mi place sa ma cert cu lumea . Omul nu e obligat sa-si spuna modificarile dar ar putea sa recunoasca faptul ca ele exista totusi, zic eu.

Last edited by Alexey; 27-02-09 at 14:32.
Alexey is offline   Reply With Quote
Old 27-02-09, 17:15   #92
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Renault Megane Coupe vs. ...?

Quote:
Originally Posted by Alexey View Post
Ce conteaza ca sunt 120 sau 140? Omul a zis din ce imi amintesc ca e stock masina si a tinut-o tot asa. Masina are intr-adevar minim 135 de cai. de unde stiu? Se vede din cum trage fata de un Megane normal. Eu ma fac ca il cred in schimb ca nu-mi place sa ma cert cu lumea . Omul nu e obligat sa-si spuna modificarile dar ar putea sa recunoasca faptul ca ele exista totusi, zic eu.
Ma bucur k nu sunt singurul "nebun" cu afirmatii de genu asta
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 12:57   #93
silviuneo

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 42
Default Re: Renault Megane Coupe vs. ...?

Pacat de thread-u asta... macar te-ai dat cu cineva?, pt. k vad ca nu poti sa aranjezi nimic k iti strica lumea tot. L-am deschis kand am vazut cate pagini scrise are... m-am gandit k o sa citesc niste rezultate ceva dar din atatea replyuri decat un rezultat cu golf 2 am aflat. Ce era asa greu de inteles? megan 2001 1.6 provoc pana in 130cp scurt!!! ce atatea f....ere de grija k are un scaun si o bancheta scoasa sa fie masina mai usoara... duceti-va fratilor si aruncatile daca nu va fug masinile nu va mai ofticat si aruncati caiiiii din senin la ala sub capota pt k va face frantuzeasca. Asa curse sa tot facem fratilor! ORIBILLLL!!!!
silviuneo is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 13:27   #94
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Renault Megane Coupe vs. ...?

Quote:
Originally Posted by silviuneo View Post
Pacat de thread-u asta... macar te-ai dat cu cineva?, pt. k vad ca nu poti sa aranjezi nimic k iti strica lumea tot. L-am deschis kand am vazut cate pagini scrise are... m-am gandit k o sa citesc niste rezultate ceva dar din atatea replyuri decat un rezultat cu golf 2 am aflat. Ce era asa greu de inteles? megan 2001 1.6 provoc pana in 130cp scurt!!! ce atatea f....ere de grija k are un scaun si o bancheta scoasa sa fie masina mai usoara... duceti-va fratilor si aruncatile daca nu va fug masinile nu va mai ofticat si aruncati caiiiii din senin la ala sub capota pt k va face frantuzeasca. Asa curse sa tot facem fratilor! ORIBILLLL!!!!
Varule tu de unde ai aparut?,daca nu stii si cunosti mai bine abtine-te
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 13:32   #95
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Renault Megane Coupe vs. ...?

Varu asta vezi ca e prieten cu mma-u si chiar membru Pole Position Racers
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 13:59   #96
silviuneo

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 42
Default Re: Renault Megane Coupe vs. ...?

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Varule tu de unde ai aparut?,daca nu stii si cunosti mai bine abtine-te
Nu stiu cat stii tu cumatrule var, atat kt faci curse cu o masina stock si ti-o pui la start cu logan degeaba mai e ea japoneza, dc mai are si ceva ani vechime de unde stii dc mai ai toti caii? asa k lasa-l pe om sa se dea cu masini in mintile lor..... si tunate k nu deranjeaza pe nimeni doar face parte din joc, nu cu japoneze defecte.
silviuneo is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 20:32   #97
Alexey

Stage 4
 
Alexey's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 187
Default Re: Renault Megane Coupe vs. ...?

Quote:
Originally Posted by silviuneo View Post
Nu stiu cat stii tu cumatrule var, atat kt faci curse cu o masina stock si ti-o pui la start cu logan degeaba mai e ea japoneza, dc mai are si ceva ani vechime de unde stii dc mai ai toti caii? asa k lasa-l pe om sa se dea cu masini in mintile lor..... si tunate k nu deranjeaza pe nimeni doar face parte din joc, nu cu japoneze defecte.
Daca omu si-a luat japoneza veche insemna ca nu are bani de una noua. Toata lumea are dreptul sa faca curse daca are cu ce. Uiti ca nu toata lumea s-a nascut in puf si au plans la 19 ani la mami si la tati sa le cumpere masini de treij de mii ca sa "face si ei curse ca da bine la pi**e". Fiecare se da cu ce are. Am condus megane de 1.6 16v destul timp si stiu indeajuns de bine sa-i dau ca sa imi dau seama daca o masina e stock sau nu. ORIBILLL e sa minti ca esti stock cand nu esti! Nimeni nu te obliga sa-ti declari modificarile, ai dreptul sa tii secret dar e urat sa minti sa spui ca e stock. Mi se pare penibil ca unii care vor sa fie respectati sa aiba bucurii atat de ieftine incat sa minta legat de cai. Daca e ceva ORIBILLL, asta e
Alexey is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 08:39   #98
felixb

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 438
Default Re: Renault Megane Coupe vs. ...?

De acord cu tine Alexey, spune calutii, nu si modificarile...
felixb is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 10:19   #99
silviuneo

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 42
Default Re: Renault Megane Coupe vs. ...?

Quote:
Originally Posted by Alexey View Post
Daca omu si-a luat japoneza veche insemna ca nu are bani de una noua. Toata lumea are dreptul sa faca curse daca are cu ce. Uiti ca nu toata lumea s-a nascut in puf si au plans la 19 ani la mami si la tati sa le cumpere masini de treij de mii ca sa "face si ei curse ca da bine la pi**e". Fiecare se da cu ce are. Am condus megane de 1.6 16v destul timp si stiu indeajuns de bine sa-i dau ca sa imi dau seama daca o masina e stock sau nu. ORIBILLL e sa minti ca esti stock cand nu esti! Nimeni nu te obliga sa-ti declari modificarile, ai dreptul sa tii secret dar e urat sa minti sa spui ca e stock. Mi se pare penibil ca unii care vor sa fie respectati sa aiba bucurii atat de ieftine incat sa minta legat de cai. Daca e ceva ORIBILLL, asta e
Da alexey ai dreptate, frumos e sa recunosti ce cai are masina dar nici voi sa faceti scandal pe thread-ul omului pe tema asta, de 7 pagini incoa numai asta se discuta... pai cine mai sta sa raspunda la provocare atunci?, macar de v-ati da voi cu el... si bucurii ieftine vad k voi aveti sa stricati un thread, dc era un moderator sa va stearga posturile era mai bine?, dar nu hai sa facem cu totii greva aici pe forum, "nu-i cinstit ala are modificari") frate nu zi modificarile zi cai... bun gandestete k am blocant, sunsp sport, e mai usoara cu 200 kile, si te las un tir in urma (exemplu) pai atunci nu-i corect? doar sunt stock la motor cu tastatura in fata toata lumea se cearta e frumos asa? k gasiti voi nod'n papura. NU E NIMENI OBLIGAT SA SE DEA VREI BINE NU VREI IARASI BINE! si cu asta am terminat k nu vreau sa devin si eu vreun tastaturist nebun dupa cearta cu lumea pe forumuri, distractie placuta la cei ce va dati cat si voua criticilor care stati in casa si ravniti dupa rezultate din fata monitorului.

ps: imi pare rau dc am ofensat cu ceva la adresa lu' kidu', raspunsul era la comparatia facuta mai sus intr-un post intre o japoneza si o frantuzeasca. Strigator la cer)) CUM E POSIBILL?)))))) asta e si eu am mancat bataie de la un renault nu te mai da atat cu curu de pamant k omu mai mult de 10 cai n-a castigat dintr-un 1.6, dc a mai slabit bv lui... incearca si tu herbalive am auzit k's bune
silviuneo is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 10:28   #100
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Renault Megane Coupe vs. ...?

Eu zic ca MMA-u are un V8 ascuns in portbagaj
Cum e nenea cand te acuza lumea ca ti-ai modificat masina si nu ar trebui sa te dai cu ei???

Nemultumiti vor fi intotdeauna
bluey is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 14:45   #101
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Renault Megane Coupe vs. ...?

Rog un moderator sa inchida thread-ul asta din cauza aplaudacilor.Multumesc!
Forumul bate viatza!
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 18:48   #102
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Renault Megane Coupe vs. ...?

Quote:
Originally Posted by silviuneo View Post
Nu stiu cat stii tu cumatrule var, atat kt faci curse cu o masina stock si ti-o pui la start cu logan degeaba mai e ea japoneza, dc mai are si ceva ani vechime de unde stii dc mai ai toti caii? asa k lasa-l pe om sa se dea cu masini in mintile lor..... si tunate k nu deranjeaza pe nimeni doar face parte din joc, nu cu japoneze defecte.
Eu cred ca tu nu ma cunosti pe mine pana la urma,rog celalalt kid imaginar al lui silviuneo sa ridice mana sus
Frate?toti suntem prieteni cu toti,deci eu cu MMA ma cunosc,mi-a impartasit 80% din secretele masinii lui,pe bune,vb aiurea si totodata in necunostinta de cauza!
Probabil mai sus te refereai la cealalta japoneza,adica Celica,care acum nu o mai am,dar in schimb am alta ... japoneza!
In primul rand ca sa te lamuresc pe tine,nu stiu de unde si pana unde ar fi problema ta cu ce masina vin eu sau altu la curse!Stock sau modificata .. crede-ma nu-mi dai tu bani de benzina sa ma critici
Alta chestie ar mai fi sa-ti vezi de ale tale te rog frumos,iti repet,ai vorbit in necunostinta de cauza despre ce ai spus pe acolo: cai,ani vechime,modificari,etc
O seara buna
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 19:07   #103
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Renault Megane Coupe vs. ...?

ce conteaza cati cai are masina atata vreme cat se da cu masini de grupa ei , chiar de grupa mai mare , nu mai mica ? daca nu ma insel are 105 cp de fabrica...atata vreme cat nu are turbo sau alte modificari majore caii nu pot fi prea multi peste cei de fabrica...o evacuare si o admisie nu iti dau 30 de cai...abia daca iei 10-15 cai...kidule nu inteleg care e problema atata vreme cat tu ai 136 cp stock iar el , ipotetic vorbind , cu modificari 130+
din cauza discutiilor de genul asta eu militez pentru grupele pe cilindree , nu pe cai putere.

p.s. o sa va spun un secret ca vad ca se vorbeste de fantuzesti...exista un raport intre caii de masina frantuzeasca si caii de alta origine...
Notam CF=cal frantuzesc si CO=cal de alta origine
1CF=1.3xCO => 105x1.3=136.5 cp => caii MMA-ului
asta e secretul
__________________
--------------------------------
Renault Clio 1.5 dci
Renault Megane II 1.9 dci
Renault Clio Sport 2.0 16v

--------------------------------

Last edited by 59AFA; 17-06-09 at 19:16.
59AFA is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 19:25   #104
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Renault Megane Coupe vs. ...?

si la japoneze cum e ? )
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 19:26   #105
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Renault Megane Coupe vs. ...?

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
si la japoneze cum e ? )
se aplica formula doar la caii frantuzesti pentru a-i transforma in cai reali...caii de japoneza sunt reali

Last edited by 59AFA; 17-06-09 at 19:30.
59AFA is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -