Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-05-08, 11:13   #196
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Il astept cu drag,da`mi buzz si da`mi filmul sa ma admir si sa`l pun la colectie aici
Mai sunt ceva doritori?Vreau sa vad un 318is,sunt cam constient de rezultat dar vreau sa incerc...bucurestiu mai anunta ceva sau s-au terminat masinile?
P.S.: Bobby buzunaru de data asta nu ma mai lasa sa vin la Craiova,poate data viitoare
Aaaahhhhh.....da nu te prind la prima legala....sa vezi ce batuta iti dau...amical asa....
mikafly is offline  
Old 13-05-08, 11:36   #197
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
Aaaahhhhh.....da nu te prind la prima legala....sa vezi ce batuta iti dau...amical asa....
Plm esti cam periculos,poate la urmatoarea legala o sa fiu mai pregatit,nu ma refer financiar,ma refer pe partea ailalta..sa-mi iau si io niste sandale in picioare...alea aleaca sa fug de tine
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 13-05-08, 16:23   #198
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

poti sa iti iei tu ce vrei ca fara o modificare majora nu ai sa ai sanse sa il dovedesti.
are sub o tona + 136 cai de fabrica.
shadowro is offline  
Old 13-05-08, 18:25   #199
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
poti sa iti iei tu ce vrei ca fara o modificare majora nu ai sa ai sanse sa il dovedesti.
are sub o tona + 136 cai de fabrica.
Da ma stiu,tocmai daia am si zis ca e periculos,m-as da cu el doar de placere sincer,pentru ca dupa spusele lui si ale tale este logic rezultatul...iar cat despre o modificare majora la mine sincer nu cred,parerea mea este ca pe langa 136-140cp ai lui,la mine ar fi de ajuns 130cp!Asta o spun din parerea personala ca imi cunosc masina si stiu ce poate la puterea actuala!
Sa vedem poate intr`un viitor apropiat o sa ne intalnim
kidu2006 is offline  
Old 14-05-08, 11:09   #200
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Next race avem asa,un peugeot care vrea sa-si ia revansa,un lungan de 16v si o lancia delta...So...
Celica 105cp VS Peugeot 307(parca),cai putini mai multi ca ai mei din cate stiam
Celica 105cp VS Logan 1.6 16v 105cp
Celica 105cp VS Lancia diesel 90cp parca zicea(ca rupe tot)

Rezultatele o sa le afisez curand...da-ti drumul la pariuri intre timp
kidu2006 is offline  
Old 14-05-08, 13:49   #201
maniacu_mnc

Stage 5
 
maniacu_mnc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 698
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Kidule da-mi si mie PM daca te intalnesti cu ei ca a-si vrea si eu cu Lancia sa incerc
maniacu_mnc is offline  
Old 14-05-08, 13:54   #202
t@uru
Renault Driver

Stage 5
 
t@uru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,126
Member of:
[RENAULT]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Peugeot 207 disel 100cp (am fisa dyno pentru dovada)
t@uru is offline  
Old 14-05-08, 15:02   #203
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by t@uru View Post
Peugeot 207 disel 100cp (am fisa dyno pentru dovada)
A ok,dar parca cand ne-am mai dat ai spus ceva de vreun soft sau ceva de genu ca n-am inteles prea,iti dadea peste cei 105cp ai mei...in fine,cum zici tu..
Maniacule,nu stii unde sa vii ma?hai fie iti dau PM(private msg nu plm )
Cat despre lancia de 90cp,mie practic mi-e imposibil sa cred ca un diesel de 90cp e in stare sa bata benzinare de 110cp cum spunea cineva pe forum pe aici...o avea ceva vraji facute..o sa vin sa fac o exorcizare vineri seara sa scoatem demonii din Italianca aia nervoasa.in fine,vdm

Last edited by kidu2006; 14-05-08 at 15:04.
kidu2006 is offline  
Old 14-05-08, 17:33   #204
t@uru
Renault Driver

Stage 5
 
t@uru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,126
Member of:
[RENAULT]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Am soft la ea, dar atat mi-a dat. ti-am zis am fisa de dyno dupa soft daca nu ma crezi. Iar la un diesel nu prea mai ai ce sa faci decat daca ii schimbi turbina si intercoolerul, iar eu o am cat se poate de stock.
Si oricum la cele 1320 de kg care le am in talon plus scut metalic nu cred ca ar trebui sa ai probleme, mai ales ca spui ca faci masini de peste 110 cai, in conditiile in care tu ai maxim 1150 de kilograme...dar cine stie...poate se petrece eventul.
Sper ca daca pierzi nu o dai pe treburi gen ca nu ai gume...sau ca nu iti merge nu stiu ce....mai bine le zici de pe acuma. Dar cum faci masini de 145 de cai 4x4 nu ar trebui sa fie probleme la masina nu ?

Last edited by t@uru; 14-05-08 at 17:36.
t@uru is offline  
Old 14-05-08, 18:42   #205
Eddie C.
Alfa Romeo Driver

Stage 4
 
Eddie C.'s Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 264
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

tot urmaresc thread-ul asta si pot spune ca apreciez Celica lui Kidu'.Masina chiar fuge frumos.Da va avertizez ca am vazut lancia rosie si atat maisna cat si proprietarul sunt "in tema" ca sa zic asa. Sunt chiar curios ce v-a iesi.P.S. la prima vedere lancia aia nu spune multe...in plus proprietarul are la el "laptopul" si imediat ii rescrie softul O sa vedeti voi
__________________
Eddie C. is offline  
Old 14-05-08, 18:54   #206
fiderzen

Stage 5
 
fiderzen's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 4,899
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

daca lancia ramane la fel cum era pana acum...merg pe mana lui kidu
fiderzen is offline  
Old 14-05-08, 18:55   #207
t@uru
Renault Driver

Stage 5
 
t@uru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,126
Member of:
[RENAULT]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Stiu cum fuge lancia si fuge frumos. Vedem ce iese, o sa fie f interesant
t@uru is offline  
Old 14-05-08, 23:03   #208
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by t@uru View Post
Am soft la ea, dar atat mi-a dat. ti-am zis am fisa de dyno dupa soft daca nu ma crezi. Iar la un diesel nu prea mai ai ce sa faci decat daca ii schimbi turbina si intercoolerul, iar eu o am cat se poate de stock.
Si oricum la cele 1320 de kg care le am in talon plus scut metalic nu cred ca ar trebui sa ai probleme, mai ales ca spui ca faci masini de peste 110 cai, in conditiile in care tu ai maxim 1150 de kilograme...dar cine stie...poate se petrece eventul.
Sper ca daca pierzi nu o dai pe treburi gen ca nu ai gume...sau ca nu iti merge nu stiu ce....mai bine le zici de pe acuma. Dar cum faci masini de 145 de cai 4x4 nu ar trebui sa fie probleme la masina nu ?
100 de cai si 1320 kg? ce zici incerci si cu seatu meu? da aia 100 d cp sa nu fie kw
b01uxd is offline  
Old 14-05-08, 23:39   #209
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by t@uru View Post
Am soft la ea, dar atat mi-a dat. ti-am zis am fisa de dyno dupa soft daca nu ma crezi. Iar la un diesel nu prea mai ai ce sa faci decat daca ii schimbi turbina si intercoolerul, iar eu o am cat se poate de stock.
Si oricum la cele 1320 de kg care le am in talon plus scut metalic nu cred ca ar trebui sa ai probleme, mai ales ca spui ca faci masini de peste 110 cai, in conditiile in care tu ai maxim 1150 de kilograme...dar cine stie...poate se petrece eventul.
Sper ca daca pierzi nu o dai pe treburi gen ca nu ai gume...sau ca nu iti merge nu stiu ce....mai bine le zici de pe acuma. Dar cum faci masini de 145 de cai 4x4 nu ar trebui sa fie probleme la masina nu ?
Bai 145cai nu au fost,poate 143,iar de 4x4 nu am pomenit niciodata pana acum,cat despre facut-nefacut din cate imi aduc aminte nu m-ai facut niciodata,din partea mea poti sa-ti pui si roti de raba sau avion si 2-3 softuri,si stai linistit ca am mai luat bataie pana acum,de 3-4ori maxim cu Celica si nu am gasit scuze deloc.Iar daca doamne fereste mi se intampla ceva la masina,te anunt dinainte sa ne dam.Te astept cu drag sa-ti bag mintile in cap once for ever
Iar Lancia minune,intelesesem ca e STOCK cu 90cp,ma si miram de altfel sa aibe decat 90cai pe Diesel si sa bata masini pe benzina de 110cp...Oricum ea/el sunt invitatii mei pe strada cum am mai spus mai sus
UXD-ule,daca vrei adu-ti Seatu si tu...deja am 4 masini cu care tre sa concurez
Vreo miza ceva?
kidu2006 is offline  
Old 15-05-08, 08:19   #210
t@uru
Renault Driver

Stage 5
 
t@uru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,126
Member of:
[RENAULT]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Ca sa nu mai stam sa ne "certam" pe aici vedem la finish ce si cum. Si de facut te-am facut desi era cam greu sa nu ma vezi la 3 masini in lateral de tine da hai sa trecem peste (o trecem ca o neoficiala)(ca sa iti readuc aminte erai cu lancia si un g2 gti care e acuma pocnit...cred ca stii despre cine e vb...).
Te inteleg ca esti increzator in fortele tale dar ca parere personala, ai putea sa o lasi ceva mai moale cu superlativele despre tine si masina ta. E o masina misto, trage bine, dar nu e Porsche. Sincer daca ai fi ceva mai discret ai avea mai multe de castigat. Nu mi-o lua in nume de rau, e doar o parere, un sfat.
Numai bine .
t@uru is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -