Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 24-02-05, 09:32   #91
AudiPerformance

Stage 5
 
AudiPerformance's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 804
Default

aaa probabil tu fara sa-ti dai seama faci reclama la audi pt k din poza e clar ca audi poate mai mult decat bmw =)) (asta ca sa fim putin sarcastici si sa mai destindem atmosfera) k io nu am vazut bmw decat pe strada... si e clar ca orice om normal si cu capul pe umeri o sa i-a audi de azi inainte pt ca in afara de faptul ca e buna masina pt strada (asfalt) mai poa' sa si are! si cum Romania e o tara in care agricultura are o pondere mare...
__________________
fel de fel de oameni cu fel de fel de idei: PUTINE SI FIXE!!!
SCUMP doamna SCUMP, dincolo era mai ieftin!
AudiPerformance is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 09:34   #92
pauladrian

Stage 4
 
pauladrian's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 232
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"AudiPerformance\"
pauladrian ce vrei sa spui cu asta?
da imi cer scuze dar nu am reusit sa incarc de prima data poza.
detinatori de audi sper sa nu se supere cand glumesc
pauladrian is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 09:35   #93
AudiPerformance

Stage 5
 
AudiPerformance's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 804
Default

pai de ce s-ar supara cand tu le arati ca masina lor poate mai mult decat stiu ei????
AudiPerformance is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 09:37   #94
pauladrian

Stage 4
 
pauladrian's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 232
Default

da dar in caz ca ramane impodmolit vom trimite un x5 sa tarasca dupa el audi cu tot cu chestia aia care nu stiu cum ii zice.pentru mine e grebla.
__________________
[img]http://www.*************/sig/pauladrian.jpg[/img]
pauladrian is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 09:51   #95
bimmer5

Stage 5
 
bimmer5's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 943
Default

Parerea mea este ca AUDI este pe drumul cel bun....se ridica din ce in ce mai mult ....iar la BMW este invers treaba....au luat-o pe un drum pe care nu trebuia ...se duc din ce in ce mai jos.Toate seriile bangle sunt un dezastru la design le mai salveaza motoarele ca altefel nu stiu ce s-ar fi facut. Au mare noroc ca lumea le cumpara ca domne e BMW ...noroc ca ii mai ajuta renumele pe care si l-au facut dealungul anilor. La design AUDI a cam dat clasa la BMW trebuie sa recunoastem....si odata cu aparatie noului RS4 se vede ca nici la motoare nu stau prost sa nu mai zic de interior care este de un lux si o calitate de nota 10+. Cel mai rau imi pare ca au scos din productie RS6 . A zis cineva de fiabilitatea motoarelor biturbo.....eu nu cred ca iti cumperi o masina sa faci peste 200.000km cu ia ....pana in 200.000km nu cred ca sunt probleme prea mari...nu zic ca nu mai pica o turbina asta este....cad ele si la diesel si vrei sa nu cada la RS
__________________
Magazin Tuning pentru orice model auto : www.bmw-shop .ro

Faruri angel eyes,faruri cu DLR , stopuri cu leduri , suspensii , spoilere , arcuri sport , eleroane , pleoape si multe altele !

Chip tuning Germania : www.speeed-buster.ro
bimmer5 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 09:54   #96
georgeb

Stage 5
 
georgeb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 517
Member of:
[Observator 4tuning]
Default

defineste : viata prea lunga ...
georgeb is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 09:54   #97
pauladrian

Stage 4
 
pauladrian's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 232
Default

sincer la design nici audi nici bmw nu sunt mare lucru.
bmw este cunoscut prin calitatea motoarelor,rezistenta si un tren de rulaj perfect
de ce credeti ca bmw scoate timp bun in circuite
pauladrian is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 09:59   #98
pauladrian

Stage 4
 
pauladrian's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 232
Default

poate are audi rs4 multi cai dar in rest nimic
poate sa arate puterea la liniuta si apoi
power without control is nothing
pauladrian is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 10:12   #99
georgeb

Stage 5
 
georgeb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 517
Member of:
[Observator 4tuning]
Default

ia nu mai fa reclama la anvelope. defineste durata de viata !
georgeb is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 10:17   #100
pauladrian

Stage 4
 
pauladrian's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 232
Default

ce sa definesc
se stie ca motoarele supraalimentate nu sunt asa durabile sau ma rog cele cu nitro de asemenea.
pauladrian is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 10:37   #101
bimmer5

Stage 5
 
bimmer5's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 943
Default

Hai da deja o iei pe un drum gresti ca BMW . Cu fiabilitatea...iti garantez eu ca te tine 200.000km fara prea mari probleme ....peste nu mai conteaza fie M5 fie RS ambele sunt obosite deja de la 150 de mii km in sus....cine are bani de masini ca astea nu sunt probleme isi ia alta ....daca tu vrei sa iti cumperi o masina si sa imbatranesti cu ea e treaba ta dar nu mai baga chesti dastea cu fiabilitatea ca sunt fiabile ambele motoare si de la M si de la RS. Gata auzi de turbina si te sperii ....nu e chiar asa....intradevar un motor turbo necesita putin mai multa ingrijire dar nu ceva excesiv. Cat despre control credema ca nu merge doar drept ...poate face si curba...intrader BMW-ul este un pic mai rapid pe viraje si circuit dar pe strada nu vad nici un circuit.
Greu mai este sa recunoasca omu ceva care ii este bine bagat in cap.AM mai spus-o si o repet alegerea se face in functie de gustul fiecaruia.Performante sunt amble cu plusuri si minusuri de ambele parti.
bimmer5 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 10:42   #102
georgeb

Stage 5
 
georgeb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 517
Member of:
[Observator 4tuning]
Default

singurul lucru care trebuie ingrijit la motoarele turbo este turbina . trebuie sa ai un pic de grija cu ea . in rest .. vorba aia , apa paie si bataie

tot nu mi-ai definit ce intelegi tu prin durata scurta de viata ... 50 000 km ? 100 000 km ? 500 000 km ?
georgeb is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 10:48   #103
pauladrian

Stage 4
 
pauladrian's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 232
Default

bmw nu este nici decum pe drum gresit.
e la locul lui si nu vad ce ar mai putea evolua caci tot timpul a fost in top.
eventual sa-l faca avion
audi si vw au dus greul pana sau ridicat si ei de jos sa se puna langa bmw si merci dar sa stea in banca lor ca nu vor lua locul celor doua veci.
oare va veni o zi cand dacia va dori sa stea si ea langa audi vad ca e la moda
pauladrian is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 13:48   #104
AudiPerformance

Stage 5
 
AudiPerformance's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 804
Default

hai ca deja o dam in polemici! un singur lucru e clar si cu asta end of discussion: in toate revistele de specialitate Audi apare in clasament in fata celor de la Bmw! daca nici asta nu spune nimic atunci imi cer scuze ca ma simt nevoit sa fiu direct si sa spun ca va zbateti degeaba!
sper sa nu intelegeti gresit!
AudiPerformance is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 13:55   #105
AudiPerformance

Stage 5
 
AudiPerformance's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 804
Default

aaa si inca ceva! pai pana la urma cine suntem noi sa stabilim care e mai buna si care nu cand lucrul asta a fost deja stabilit de zeci poate chiar sute de persoane care fac test drive pt reviste de specialitate???? pai daca oamenii aia care stiu infinit mai multe lucruri ca noi despre fenomen spun ca e asa tot nu credeti?
e un vechi proverb: \"cand 2 persoane spun ca esti beat te duci si te culci!\"
asta e realitatea vrem nu vrem sa o acceptam
AudiPerformance is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -