Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 18-01-05, 11:52   #16
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

eh , sa mai incerce odata , poate poate...



sev
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 18-01-05, 13:59   #17
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default

daca e stock stock civic-ul tau ma bag eu...eu am acelasi motor ca al lui sev fara nimic momentan...flash d-abia pe la sfarsitul lui februarie
zGb is offline   Reply With Quote
Old 18-01-05, 15:49   #18
snuggles

Stage 1
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 23
Member of:
[Insomnia]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Bogdan_16v\"
N-a fost frumos din partea lui supersev...nici nu se poate compara un chip la un 1.6 aspirat pe langa un chip, posibil flash chiar, la un 1.9 Tdi 130cp. Injusta lupta...ce-mi displac oamenii care fac pe inocentii: \"e stock nene\"...Fiti gentlemani, nu romani!!!
din cate am inteles..provocarea nu a fost facuta de Sev iar nici Aki nu e stock..... din cate am inteles
snuggles is offline   Reply With Quote
Old 18-01-05, 16:25   #19
Aki

Stage 4
 
Aki's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 224
Default

Eu acum am 137hp, Ceky va poate confirma!!!
Oricum eu nu aveam probleme nici cand eram stock cu Golf-urile de 130hp!
Jhon va poate confirma ca eram paralel cu el...el cu A3 1.8T de 150hp, dar cu a 3a pleca de langa mine!
Chip-ul il am de 1 luna maxim!
__________________
www.asigurari-instant.ro
Aki is offline   Reply With Quote
Old 18-01-05, 17:49   #20
supersev

Stage 4
 
supersev's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 170
Member of:
[Insomnia]
Default

nu stiu cum sa va spun insa ... nu cred ca aveti de ce ma acuza pe mine de absolut nimik ....
eu am primit o provocare de la aki ... si am acceptat-o ....
eu am aflat acu cateva minute ca masina e chipata ... de pe forum ..
nu cred ca eu sunt cel nedrept .... si nu uitati ca stock masina mea are motor PD cu un cuplu de 310 NM .... cati NM are masina lui Aki ? cu chip cu tot ? nu cred ca depaseste 200 totusi ..... deci pe a 3a s-a vazut ....
salut !
__________________
Ultima stire din irak.. نو بوت ينتامبلات ه ينكريديبيل.. سيتري دي آخر اورا الدين روسسيا نو بوت ينتامبلات ه ينكريديبيل.. سيتري دي آخر اورا الدين روسسيا نو بوت ينتامبلات ه ينكريديبي سيتري دي آخر اورا الدين روسسيا nu pot sa cred ce s-a intamplat........................
supersev is offline   Reply With Quote
Old 18-01-05, 18:43   #21
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

ready 2 take it 2 the next level ? sper sa vii azi .. prin ... vreau sa-ti mai propun 2 chestii
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 18-01-05, 18:46   #22
supersev

Stage 4
 
supersev's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 170
Member of:
[Insomnia]
Default

vin da nu stiu daca vin cu masina mea ...
oricum ... vorbim
bye !
supersev is offline   Reply With Quote
Old 18-01-05, 21:35   #23
Aki

Stage 4
 
Aki's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 224
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"supersev\"
si nu uitati ca stock masina mea are motor PD cu un cuplu de 310 NM .... cati NM are masina lui Aki ? cu chip cu tot ? nu cred ca depaseste 200 totusi ..... deci pe a 3a s-a vazut ....
salut !
Sev, vrei sa spui ca tu m-ai facut cu ajutorul cuplului?
Eu ma duc la Ceky si imi scot chip-ul si daca tu ma faci pe mine cu un Golf 4 tDI, cu 310NM, iti dau 1000E!!!
Dar nu cu a ta, ca acum stiu ce are, iti dau masina unui prieten ( care este luata in noiembrie 2004, are 20.000km), le punem si pe DYNO daca vrei!!! EU 125- stock si tu 130
Ce parere ai? TE TINE?
Aki is offline   Reply With Quote
Old 18-01-05, 21:53   #24
Aki

Stage 4
 
Aki's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 224
Default

Apropo, golful tau stock prinde suta in 9.9s din cate am gasit eu pe net! ( http://vagboy.online.fr/index.html)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	honda_871.jpg
Views:	55
Size:	163.2 KB
ID:	16777  
Aki is offline   Reply With Quote
Old 18-01-05, 21:54   #25
Aki

Stage 4
 
Aki's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 224
Default

***
Aki is offline   Reply With Quote
Old 18-01-05, 22:50   #26
passat

Stage 1
 
Join Date: May 2004
Posts: 14
Default

9.6 secunde 0-100km/h
passat is offline   Reply With Quote
Old 18-01-05, 23:00   #27
Aki

Stage 4
 
Aki's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 224
Default

Dap, dar eu pe GTECH, cu Hondarul in masina, fara chip i-am dat 8.4...
Oricum, dupa cum am spus, ma tine sa fac pariu pe 1000E ca fac cu masina stock orice golf de 130 TDI- stock!!!
Aki is offline   Reply With Quote
Old 18-01-05, 23:04   #28
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default

Eu cu o Ibiza dde 100cp m-am dat cu un Passat de 130cp si l-am facut cam cu un bot de masina, nici nu putea trece de mine nici macar pe a 3-a, asa ca faza cu cuplul pica, oricum nu suntem prosti, nu cuplul te ajuta intr-o liniuta. Sa zicem ca Passatul era ceva mai greu, dar pe mine Aki m-a facut cred ca cu vreo 4-5 masini, mi-a dat-o intr-un mod cat se poate de grav, desi plecasem ceva mai bine cu un castig de aproape o masina la sprint. Ca sa mai fac o comparatie, am castigat cam la un bot de masina in fata unui Coupe de 136cp cu mici probleme la frane. Plus ca am dat si o mica tura cu ea si o cunosc cat de cat. Aki poate confirma tot ce am zis sus. Sub nici un caz nu mai ai cum sa ai 130cp si ai da dovada ca esti un \"true gentleman\" daca recunosti ca masina ta e modificata si daca ne spui cat ai acum. Totusi, nu suntem veniti cu pluta pe conducta!
Nu vreau sa creez un scandal, dar pur si simplu ma dezgusta fazele astea, \"pe talon scrie x cp, atata are\", cand s-a vazut clar ca nu e asa. Bombitza aia a lui Aki a castigat stock in fata unor masini cu mai mari pretentii, si acum, la 137cp si 800 si ceva de kg, nici nu l-ai fi mirosit in conditiile in care ai fi avut masina stock.
  Reply With Quote
Old 19-01-05, 02:34   #29
supersev

Stage 4
 
supersev's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 170
Member of:
[Insomnia]
Default

auziti ma ?
vedeti-va voi de cursele voastre ... eu nu am incercat sa demonstrez nimanui nimik ... nu am facut nici o provocare la adresa vreunuia dintre voi si nici nu cred ca am cerut socoteala in privinta cailor .... puteati sa aveti si 500 .... pt mine e irelevant ....
mai bine va dati intre voi si cu ce masini vreti si ma lasati pe mine in pace ... si e problema voastra cu ce masini v-oti fi dat ...
lasa ! fiti gentelmani si pt mine , ok ?
va multumesc si va rog sa incetati sa va dati cu preupusul vis-a-vis de masina mea fara sa aveti idee de ceea ce se afla sub capota , da ?
supersev is offline   Reply With Quote
Old 19-01-05, 09:45   #30
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default

nu vreau sa iau apararea nimanui dar de ce va agiati atat?! voi l-ati provocat pe om el a raspuns la provocare si asta e tot ce pana mea nu stiti sa pierdeti?! parca pana acum toti eram secretosi cu ce modificari avem la masini acum gata vreti sa stiti tot?
daca omul are in talon 100 de cai si a scos din acelasi motor 200 sa fie sanatos e spaga lui si meritul lui voi ce vreti sa ziceti ca AKi e stock?
hai sa fim seriosi ,iar bogdan daca tu crezi ca ,,, cuplul nu conteaza aici te inseli amarnic mai gandestete putin.



parerea mea proprie si personala
__________________
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
bogdan is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -