Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-12-06, 09:27   #241
razvan_gti

Stage 1
 
razvan_gti's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 18
Default Re: GTI vs. everyone

cu bujiile e cam nashpa ,daca sunt f proaste dai rateuri,daca sunt bunicele dai rateuri dar in ture mari .
razvan_gti is offline  
Old 18-12-06, 10:39   #242
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: GTI vs. everyone

Quote:
Originally Posted by razvan_gti View Post
cu bujiile e cam nashpa ,daca sunt f proaste dai rateuri,daca sunt bunicele dai rateuri dar in ture mari .

hmmm ... asta e o veste buna ... inseamna ca problemele lui -zz- de aici se trag ...
El da rateuri in ture mai mari ... parca in jur de 5500 ... el stie mai bine...
Cu bujiile pe care le ai acum, ai mai avut probleme? ti-a mai dat rateuri?
SFW is offline  
Old 18-12-06, 11:49   #243
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: GTI vs. everyone

acum plec spre vw sa imi iau bujiile originale.sa le pun pe alea la loc sa vedem ce si cum....sper sa fie bine....si sa stii ca cold air intake-ul ala de la forge nu e chiar asa de rau precum crezi....chiar daca e tabla...nu stiu ce are ,dar nu prea se incinge asa tare..e doar caldutza....sunt curios daca o si imbrac cu ceva... ....numai sa gasesc hainutze pe masura
-ZZ- is offline  
Old 18-12-06, 13:18   #244
bogdan_kwx

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Default Re: GTI vs. everyone

Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post
acum plec spre vw sa imi iau bujiile originale.sa le pun pe alea la loc sa vedem ce si cum....sper sa fie bine....si sa stii ca cold air intake-ul ala de la forge nu e chiar asa de rau precum crezi....chiar daca e tabla...nu stiu ce are ,dar nu prea se incinge asa tare..e doar caldutza....sunt curios daca o si imbrac cu ceva... ....numai sa gasesc hainutze pe masura
sper sa fie de la bujii.in cursa cu pricina zgomotele care sa aud sint de la masina mea cind a dat in limitare mai ales pe treapta a 3 sint foarte clare
bogdan_kwx is offline  
Old 18-12-06, 13:30   #245
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: GTI vs. everyone

Quote:
Originally Posted by bogdan_kwx View Post
sper sa fie de la bujii.in cursa cu pricina zgomotele care sa aud sint de la masina mea cind a dat in limitare mai ales pe treapta a 3 sint foarte clare

Sa stii a exact asa se aud si la el rateurile ...
Poate se auzea de la amandoi ...
Si eu sper sa fie bujiile si sa mearga golfuletul la capacitatea maxima ... sa nu mai fie zozo suparat pe el
SFW is offline  
Old 18-12-06, 13:35   #246
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: GTI vs. everyone

oricum sunt suparat pe el...ca nu are integrala ....da punem noi un nos de 1000 de cai
-ZZ- is offline  
Old 18-12-06, 13:42   #247
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: GTI vs. everyone

Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post
oricum sunt suparat pe el...ca nu are integrala ....da punem noi un nos de 1000 de cai

Da da da ... umplii bortbagajul cu butelii .... bagi nos si motorul face poc ...
TAREEEE

Pai ce sa te astepti ... nu e audi quattro
SFW is offline  
Old 18-12-06, 15:35   #248
razvan_gti

Stage 1
 
razvan_gti's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 18
Default Re: GTI vs. everyone

@sfw
ku astea pe care le am nu a mai dat rateuri k sunt noi dar nu se stie niciodata.cel mai bine e sa le cumperi pe cele mai scumpe ca alea de fabrica nu fac fatza.
razvan_gti is offline  
Old 18-12-06, 21:46   #249
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: GTI vs. everyone

Quote:
Originally Posted by razvan_gti View Post
@sfw
ku astea pe care le am nu a mai dat rateuri k sunt noi dar nu se stie niciodata.cel mai bine e sa le cumperi pe cele mai scumpe ca alea de fabrica nu fac fatza.
aici trebuie sa te contrazic un pic......eu am sa le pun din nou pe cele de fabrica ,care din cate am aflat mai nou sunt facute special de bosch pentru vw si numai pentru tipul de motor axx si anume 2.0 tfsi.....am tot incercat altele cu nu stiu ce capuri de platina si degeaba ...pana una alta cele de fabrica m-au tinut 30 k kilometri...cele "scumpe" doar 1000 de km poate......

nu le-am gasit pe stoc....dar am sa le pun la loc pe la sfarsitul sap si vbim dupa...
-ZZ- is offline  
Old 18-12-06, 21:48   #250
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: GTI vs. everyone

Quote:
Originally Posted by SFW View Post
Da da da ... umplii bortbagajul cu butelii .... bagi nos si motorul face poc ...
TAREEEE

Pai ce sa te astepti ... nu e audi quattro
dar pana face poc
-ZZ- is offline  
Old 18-12-06, 22:37   #251
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: GTI vs. everyone

Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post
dar pana face poc

da face poc imediat ...
SFW is offline  
Old 18-12-06, 23:03   #252
razvan_gti

Stage 1
 
razvan_gti's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 18
Default Re: GTI vs. everyone

@ZZ
ar fi bine sa tii cont ca bujiile de fabrica au tinut mai mult pt ca nu aveai toate modificarile pe masina de la inceput .eu zic ca cel mai bine te interesezi si tu cam care ar fi cele mai bune luand in calcul si modificarile,ca nu are rost sa stai sa arunci cu banii pe bujii toata ziua.
razvan_gti is offline  
Old 19-12-06, 00:44   #253
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: GTI vs. everyone

Quote:
Originally Posted by razvan_gti View Post
@ZZ
ar fi bine sa tii cont ca bujiile de fabrica au tinut mai mult pt ca nu aveai toate modificarile pe masina de la inceput .eu zic ca cel mai bine te interesezi si tu cam care ar fi cele mai bune luand in calcul si modificarile,ca nu are rost sa stai sa arunci cu banii pe bujii toata ziua.
pai bujiile actuale le are de la cel de la care au venit si prepararile pt motor (cred, nu stiu foarte sigur ...) si se presupune ca ar fi trebuit sa i le fi recomandat pe cele mai bune pt masina lui ...
SFW is offline  
Old 19-12-06, 10:04   #254
dogarel

Stage 5
 
dogarel's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 563
Default Re: GTI vs. everyone

Dupa o vizita pe VORTEX am gasit ceva interesant despre bujiile de 2.0TFSI, si anume:
spatiul intre electrozi ar trebui sa fie 0.28. Asta se masoara cu o lera.
Scuze pt poza dar a fost singuar pe care am gasit-o repede.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bujie.JPG
Views:	56
Size:	23.7 KB
ID:	190838  
__________________
Gratziela te ubim k k tine nu gasim.
dogarel is offline  
Old 19-12-06, 10:55   #255
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: GTI vs. everyone

aici mai este o problemutza...sunt unele bujii care lucreaza f bine la cald si unele la rece....bujiile pe care le am eu....cred ca lucreaza perfect dupa ce se incalzesc(la drum lung nu am probleme) si probabil ca mi-au fost recomandate pentru a evita detonatziile.....dar eu le schimb ....prima data cu cele originale,care au fost prevazute sa lucreze si la puteri mai mari....am vazut ca pana si kitul de 313 cp de la abt merge pe aceleasi amarate de originale...le incerc pe aste mai intai si daca tot nu e sa fie,am sa incep cautarile, dupa ce il trag de urechi pe Niku ,bineinteles
-ZZ- is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -