Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-11-06, 13:55   #226
bogdan_kwx

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Default Re: GTI vs. everyone

Quote:
Originally Posted by Razvan P View Post
Te pupa tata, cristi !
Auzi tzutzu ....chiar crezi ca are 272 cai golful ala ?
salutare!
vad in poza o masina Volvo foarte frumoasa.mi-ar face placere sa incercam o paralela.daca e integrala poate o incercam asa de pe la 20-30 km/h.Sincer nu stiu ce putere are masina ta si sper sa nu fac o boacana cu aceasta sa -i zicem "provocare".
toate bune.
Am uitat sa-ti zic daca mai e cazul ca am un R5Turbo
bogdan_kwx is offline  
Old 04-11-06, 01:17   #227
Razvan P

Stage 4
 
Razvan P's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 231
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: GTI vs. everyone

nu e cazul sa specifici , stiu ce masini ai de cand au inceput legalele pe splai si accept provocarea
din mers nu cred ca are rost , e prea grea masina mea , cam de doua ori greutatea masinii tale
puterea pe banc la vitan a fost de 287 cai

nu stiu daca e relevant sau nu , masina trage acceptabil ; putem incerca intr-o seara , doar sa fie conditii de aderenta
toate bune
__________________
www.insomniaracing.org

Razvan P is offline  
Old 04-11-06, 16:28   #228
bogdan_kwx

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Default Re: GTI vs. everyone

Quote:
Originally Posted by Razvan P View Post
nu e cazul sa specifici , stiu ce masini ai de cand au inceput legalele pe splai si accept provocarea
din mers nu cred ca are rost , e prea grea masina mea , cam de doua ori greutatea masinii tale
puterea pe banc la vitan a fost de 287 cai

nu stiu daca e relevant sau nu , masina trage acceptabil ; putem incerca intr-o seara , doar sa fie conditii de aderenta
toate bune
ok! incercam oricum pentru spectacol
bogdan_kwx is offline  
Old 17-12-06, 13:46   #229
razvan_gti

Stage 1
 
razvan_gti's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 18
Default Re: GTI vs. everyone

in legatura cu golful ala de se aude ca are 272 de cai:
nu cred ca are cum doar din soft,evacuare si admisie sport (asta daca o avea).am si eu un glof 5 gti si am o gramada de modificari ,unele facute in germania si masina mea pe dyno nu a scos niciodat mai mult de 260 de cai.daca ar fi avut 272 de cai cred ca nu ar mai fi plecat de pe loc asa cu pleaca in filmuletele pe care lea-m vazut.scuze daca am deranjat pe cineva.
razvan_gti is offline  
Old 17-12-06, 15:24   #230
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: GTI vs. everyone

si care ar fi gramada aia d modificari p care o ai?
SpeedeR is offline  
Old 17-12-06, 16:36   #231
razvan_gti

Stage 1
 
razvan_gti's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 18
Default Re: GTI vs. everyone

evacuare B&B TUNING + o clapa pe evacuare care se deschide in ture mari si da gazele afara imediat dupa catalizator,admisie PIPERCROSS VIPER modificata in asa fel incat sa imi traga aer de langa proiector(am facut eu o gaura se vede si la avatar daca te uiti atent ), chip sa aspad(am primit ceva mai special de la ei), bujii de platina Ngk la care am modificat deschiderea ,furtune samco.am stat toata vara cu masina pe dyno la autotest si mi-am reglato cat de bine s-a putut.oricum motorul asta TFSI e foarte ciudatel ,nu e chiar asa simplu sa faci modificari la el .a am mai avut si blow off valve de la forge da pierzi cai cu prostia aia chair daca nu iti vine a crede mi-am testat eu masina si am pierdut 7 cai .pe grafic la dyno masina descarca in 4500 cu blow off-ul pus,fara linia de putere urca normal.
razvan_gti is offline  
Old 17-12-06, 16:51   #232
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: GTI vs. everyone

Quote:
Originally Posted by razvan_gti View Post
evacuare B&B TUNING + o clapa pe evacuare care se deschide in ture mari si da gazele afara imediat dupa catalizator,admisie PIPERCROSS VIPER modificata in asa fel incat sa imi traga aer de langa proiector(am facut eu o gaura se vede si la avatar daca te uiti atent ), chip sa aspad(am primit ceva mai special de la ei), bujii de platina Ngk la care am modificat deschiderea ,furtune samco.am stat toata vara cu masina pe dyno la autotest si mi-am reglato cat de bine s-a putut.oricum motorul asta TFSI e foarte ciudatel ,nu e chiar asa simplu sa faci modificari la el .a am mai avut si blow off valve de la forge da pierzi cai cu prostia aia chair daca nu iti vine a crede mi-am testat eu masina si am pierdut 7 cai .pe grafic la dyno masina descarca in 4500 cu blow off-ul pus,fara linia de putere urca normal.
so...nu mai sta toata ziulica la dyno si vezi si tu la paralele cum stai...ca pe hartie nu pierzi aderentza

de ce ti-ai modificat tu acolo pe la proiector cate ceva ca sa tragi aer...cand exista kit complet de la forge care vine numa bine ?

cu bujiile cum te impaci ? ...ca eu trebuie sa le schimb pentru ca am probleme din cauza lor

si prostia aia de bov e foarte buna,pt ca itzi protejeaza turbina,dar supapa de gti de pe masina e cam slabutza cu al ei arc prea moale care descarca cam des.....asta daca ti-ai montat corect bov-ul ca din cate vad eu ..tu scrii ca izti descarca la 4500 ...normal nu trebuie sa itzi descarce decat cand vrei tu ...si anume ...cand se ia piciorul de pe acceleratie sau la treapta inferioara...

apropo..unde vad si eu filmele alea despre care zici u ?
-ZZ- is offline  
Old 17-12-06, 17:14   #233
razvan_gti

Stage 1
 
razvan_gti's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 18
Default Re: GTI vs. everyone

cu bujiile greu.e a 3 oare cand le schimb .astea par sa fie bunicele deocamdata.eu am filtru pipercross viper din carbon si e legat cu un furtun siliconic sa imi traga aer rece de langa proiector.ai zis tu ceva de un kit de la forge ,nush ce sa zic l-am vazut la nick racyng si era ceva de genu ca iti scoteai carcasa si venea el cu o teava in care bagai debitmetru si pe urma teava aia cobora undeva intr-o zona cu aer rece.ma rog ideea la un chit de admisie e ca treb sa observi daca temp aerului din admisie e mai rece decat la cea din fabrica(se vede pe laptop).cum kitul ala de la forge era cu tevile alea din inox ,alea se incalzesc de poti sa prajesti pe ele daca ai chef ,eu cred ca ar treb sa fie invelite cu un material termoizolant.admisia pe care o am eu pe masina chiar ofera un aer mult mai rece ca cel de fabrica,cat despre cai castigi cam 10.daca vrei o sa fac niste poze si ti-le trim pe mail.te rog sa ma crezi cand zic de blow off ,nush daca tu ai dar cu ala de la forge pierzi ,si arcul e moale dar atunci de ce fara el nu descarca in 4500?
la liniute stau destul de bine zic eu ca doar nu stateam cu masina doar pe dyno
razvan_gti is offline  
Old 17-12-06, 17:41   #234
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: GTI vs. everyone

pai iesi cu masina pe strada lasa teoria
zGb is offline  
Old 17-12-06, 17:50   #235
WPP

Stage 5
 
WPP's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: GTI vs. everyone

Quote:
Originally Posted by razvan_gti View Post
la liniute stau destul de bine zic eu ca doar nu stateam cu masina doar pe dyno
Te invit eu la o plimbare pe 400m
WPP is offline  
Old 17-12-06, 19:17   #236
razvan_gti

Stage 1
 
razvan_gti's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 18
Default Re: GTI vs. everyone

@wpp
nush daca mai stii dar ne-am dat mai demult pe chei,aveam doar chip pe atunci.
razvan_gti is offline  
Old 17-12-06, 20:02   #237
WPP

Stage 5
 
WPP's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: GTI vs. everyone

Quote:
Originally Posted by razvan_gti View Post
@wpp
nush daca mai stii dar ne-am dat mai demult pe chei,aveam doar chip pe atunci.
Stiu, daca credeam ca iti trage la fel avea rost sa ma mai dau cu tine??? sau crezi ca un urs 2.5 aspirat nu trage???
Deci.....
WPP is offline  
Old 17-12-06, 20:13   #238
razvan_gti

Stage 1
 
razvan_gti's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 18
Default Re: GTI vs. everyone

nici nu am zis ca nu iti trage masina.oricum din cate am vazut eu in seara aia chiar iti tragea chiar tare.
razvan_gti is offline  
Old 17-12-06, 20:28   #239
WPP

Stage 5
 
WPP's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: GTI vs. everyone

Quote:
Originally Posted by razvan_gti View Post
nici nu am zis ca nu iti trage masina.oricum din cate am vazut eu in seara aia chiar iti tragea chiar tare.
Masina trage ceva mai bine acum si sunt curios sa vad cum stam, astept un pm sau ceva ca zilele astea o sa ma apuc de schimbat admisia ( un mic upgrade) si nu cred ca mai scot masina vre-o 2 saptamani.
__________________
Chiptuning, dealer standalone VEMS, tuning motor...

WPP Tuning
Tel.: 0768 417 627
Email: contact@wpp.ro
Web: www.wpp.ro
YM: catalin_wpp
WPP is offline  
Old 18-12-06, 01:41   #240
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: GTI vs. everyone

Quote:
Originally Posted by razvan_gti View Post
cu bujiile greu.e a 3 oare cand le schimb
De curiozitate ... ce probleme iti faceau celelalte bujii ? cum se manifesta.
Intreb pt -zz-
SFW is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -