Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 05-04-10, 22:28   #226
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Vor mai fi surprize anul asta

Important ca suntem pe un drum ascedent !
gaju is offline   Reply With Quote
Old 05-04-10, 22:33   #227
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

ma voi repeta si aici:intalnirea trebuia sa aiba loc la orele 12.00 ale pranzului,cand temperatura permitea si lui bobi mom o plecare buna[masina acestuia avand slickuri].
nu spun ca nu ar fi batut gtr-ul de pe loc,dar cel putin bobi avea o sansa sa vada cum sta dupa loc.
dar intalnirea s-a amanat ptr ora 20.00 cand datorita temperaturii,plecarea lui bobi era egala cu zero.[motivul amanarii fiind gtr-ul]
s-au dat din mers.gtr-ul pleca in fata 1 masina dupa care bobi venea din spate si depasea gtr-ul[a nu se intelege ca trecea racheta]
avem si filme din masina lui bobi [a avut o camera montata on board]
in cazul in care cineva contesta rezultatul,va fi postat filmuletzul.
multa bafta
__________________
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 05-04-10, 23:00   #228
privat4u2

Stage 5
 
privat4u2's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 829
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

se anuntza un an serios cu multe bombe de masini pe strazi...urez tuturor multa bafta si aderentza maxima...si sper sa in vedem si pe "germanul" nostru posesor de japoneza in romania
__________________

Daca semeni Vant...culegi Furtuna....de aici intzelegi ce vrei.
privat4u2 is offline   Reply With Quote
Old 06-04-10, 00:20   #229
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
ma voi repeta si aici:intalnirea trebuia sa aiba loc la orele 12.00 ale pranzului,cand temperatura permitea si lui bobi mom o plecare buna[masina acestuia avand slickuri].
nu spun ca nu ar fi batut gtr-ul de pe loc,dar cel putin bobi avea o sansa sa vada cum sta dupa loc.
dar intalnirea s-a amanat ptr ora 20.00 cand datorita temperaturii,plecarea lui bobi era egala cu zero.[motivul amanarii fiind gtr-ul]
s-au dat din mers.gtr-ul pleca in fata 1 masina dupa care bobi venea din spate si depasea gtr-ul[a nu se intelege ca trecea racheta]
avem si filme din masina lui bobi [a avut o camera montata on board]
in cazul in care cineva contesta rezultatul,va fi postat filmuletzul.
multa bafta
nu vreau sa ma bag ca musca in lapte dar cred ca sunt citeva amanunte care conteaza :

- in conditii normale pt folosirea slickurilor cu o masina tractiune spate incaltata cum trebuie si o suspensie setata pt curse nu ar trebui sa piarda la plecare fata de o integrala decat o diferenta infima mai ales cand te dai de cativa ani cu masina si o stii pe dinafara

- momentan GTr-urile au o problema cu plecarea de pe loc in cazul unor puteri extreme(parca si Gtr Exilis pleaca cu 1 bar boost si pe treptele superioare se duce cu 1.5)

-cine ce si cum a castigat,au fost poze de finish si unu a avut o opinie si altul contraru.Important e ca s-au dat si sigur soferii au fost cu adrenalina la maxim

-vor fi cateva curse unde se va regla si oficial "aceasta nedumerire"
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 06-04-10, 18:49   #230
urs_e30

Stage 5
 
urs_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 469
Member of:
[2 Roti]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

ff interesant acest topic ... dar nu prea am inteles ... deci nu conteaza anul masini nu conteaza ce motor are doar hp scosi la dyno ... ?

ps: din cate stiu eu supra lui virgil nu este in ro ... si chiar daca ar fi nu este inscrisa pe ro ... si dupa mine nu ar avea ce cauta in acest topic ...
__________________
Tears will get you sympathy, sweat will get you results ...
urs_e30 is offline   Reply With Quote
Old 06-04-10, 19:53   #231
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Quote:
Originally Posted by urs_e30 View Post
ff interesant acest topic ... dar nu prea am inteles ... deci nu conteaza anul masini nu conteaza ce motor are doar hp scosi la dyno ... ?

ps: din cate stiu eu supra lui virgil nu este in ro ... si chiar daca ar fi nu este inscrisa pe ro ... si dupa mine nu ar avea ce cauta in acest topic ...
hai sa nu mai revenim la chestia asta...pt k si eu mi`am luat "bobarnace" in cap de la "profesorii" acestui thread.....ei stiu mai bn cn este posesorul celei mai puternice masini....la KOE va venii...si o sa vedem si noi ce va fi....oricum...au dat de intels aici "PUTERNICA" ca motorizare...nu pt drag..din cate am vazut pe net...supra chiar este o masina fff puternica....ce vrei sa facem? sa convingem omul sa se repatrieze? important este ca are suflet`ul de roman...
__________________
https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...vl-23-sob.html




Keep talking bitches,cause i love attention!!!
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 06-04-10, 22:21   #232
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
ma voi repeta si aici:intalnirea trebuia sa aiba loc la orele 12.00 ale pranzului,cand temperatura permitea si lui bobi mom o plecare buna[masina acestuia avand slickuri].
nu spun ca nu ar fi batut gtr-ul de pe loc,dar cel putin bobi avea o sansa sa vada cum sta dupa loc.
dar intalnirea s-a amanat ptr ora 20.00 cand datorita temperaturii,plecarea lui bobi era egala cu zero.[motivul amanarii fiind gtr-ul]
s-au dat din mers.gtr-ul pleca in fata 1 masina dupa care bobi venea din spate si depasea gtr-ul[a nu se intelege ca trecea racheta]
avem si filme din masina lui bobi [a avut o camera montata on board]
in cazul in care cineva contesta rezultatul,va fi postat filmuletzul.
multa bafta
eu nu inteleg de ce va gasiti voi ca si avocati? bobi are user pe forum si il rog pe el sa scrie de acum in colo pentru masina lui, ca si pe ceilalti participanti la astfel de intalniri
__________________
sec
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 06-04-10, 23:17   #233
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
eu nu inteleg de ce va gasiti voi ca si avocati? bobi are user pe forum si il rog pe el sa scrie de acum in colo pentru masina lui, ca si pe ceilalti participanti la astfel de intalniri
bobi intra mai rar pe forum.imi cer scuze daca am deranjat,am fost on topic si in masura sa vb ptr ca am fost prezent la fatza locului si stiu ce s-a intamplat.
daca am deranjat,inca odata scuze.[adevarul doare cateodata ptr unii,stiu ]

Last edited by T@zMania; 06-04-10 at 23:25.
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 12:12   #234
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

cu ironia nu rezolvi problema
nu trebuie sa-ti ceri scuze ca nu suntem la scoala...pur si simplu te rog sa nu mai scrii in locul lui, nu ma intereseaza ca ai fost acolo sau nu ai fost acolo, pareri personale putem avea cu totii...daca cineva poate sa vorbeasca despre cursa in sine, aceia sunt posesorii masinilor care au participat in cursa si nimeni altcineva cu pareri personale si subiective!
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 12:13   #235
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

cu ironia nu rezolvi problema
nu trebuie sa-ti ceri scuze ca nu suntem la scoala...pur si simplu te rog sa nu mai scrii in locul lui, nu ma intereseaza ca ai fost acolo sau nu ai fost acolo, pareri personale putem avea cu totii...daca cineva poate sa vorbeasca despre cursa in sine, aceia sunt posesorii masinilor care au participat in cursa si nimeni altcineva cu pareri personale si subiective!
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 22:05   #236
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
cu ironia nu rezolvi problema
nu trebuie sa-ti ceri scuze ca nu suntem la scoala...pur si simplu te rog sa nu mai scrii in locul lui, nu ma intereseaza ca ai fost acolo sau nu ai fost acolo, pareri personale putem avea cu totii...daca cineva poate sa vorbeasca despre cursa in sine, aceia sunt posesorii masinilor care au participat in cursa si nimeni altcineva cu pareri personale si subiective!
Ba frate Ceausescu ar fi fost mic copil pe langa tine daca aveai puterea lui ....
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 00:52   #237
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

nu esti frate cu mine si te sfatuiesc sa-ti vezi de lungul nasului si sa stai in banca ta pana ai ceva de zis la obiect
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 22:51   #238
cata4

Stage 4
 
cata4's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 290
Member of:
[Dream Squad]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Eu zic ca se fac mult prea multe comentarii complet nefondate!

Nu cred ca este cazu sa se vb in locul altor persoane,spre exemplu eu am auzit complet altceva, decat ce se insinueaza , chiar de la proprietarul GTRului!

Eu zic ca in cel mult o luna si ceva o sa se rezolve multe probleme, adica la Tulcea o sa fie prezenti mai toate masinile tari, o sa fie un asfalt bun, o sa fie cald (dar sper eu ca nu mult prea cald), ce mai ... hai sa asteptam putin si sa vb dupa!
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli !
cata4 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 23:14   #239
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

Quote:
Originally Posted by cata4 View Post
Eu zic ca se fac mult prea multe comentarii complet nefondate!

Nu cred ca este cazu sa se vb in locul altor persoane,spre exemplu eu am auzit complet altceva, decat ce se insinueaza , chiar de la proprietarul GTRului!

Eu zic ca in cel mult o luna si ceva o sa se rezolve multe probleme, adica la Tulcea o sa fie prezenti mai toate masinile tari, o sa fie un asfalt bun, o sa fie cald (dar sper eu ca nu mult prea cald), ce mai ... hai sa asteptam putin si sa vb dupa!
avem filmare din masina lui bobi
se poate demonstra,asteptam doar unda verde
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 23:57   #240
cata4

Stage 4
 
cata4's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 290
Member of:
[Dream Squad]
Default Re: TOP 10 Cele mai Puternice Masini tunate din Romania

) asta e tare, ca si Theo are mai multe filme,intradevar nu am avut rabdarea sa le vad, dar tinand cont ca vroia sa le arate ...

Cred ca cel mai bine ar fi sa se puna filmele si sa se termine cu discutiile astea aiurea!
cata4 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -