Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Exterioare custom

Reply
 
Thread Tools
Old 29-03-08, 20:37   #286
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Sa nu o luati cu rautate.
Mai schimbati si voi designul barii spate ca prea se aseamana cu restul

Ca sugestie pentru BVL scapa de bandourile de pe usi
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 20:53   #287
B.v.L

Stage 5
 
B.v.L's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 863
Member of:
[Fiat]
[MERCEDES]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

o sa dispara .. mersi de sugestie
B.v.L is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 21:59   #288
aski

Stage 2
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 53
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Foarte fain Fiatu
aski is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 21:59   #289
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by Aaronnel^ View Post
Sa nu o luati cu rautate.
Mai schimbati si voi designul barii spate ca prea se aseamana cu restul

Ca sugestie pentru BVL scapa de bandourile de pe usi
voi astepta proiectele tale cu nerabdare!!
nu din greseala am ales modelul .tehnic nu am avut incotro!!si nici habar nu ai cum arata deflektorul pt ca are o forma deosebita ce nu se vede in poze !
protuning is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 22:06   #290
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Onorabile.. eu doar mi-am spus parerea nu am dat in cap si nu am zis ca nu imi place. Comparativ cu celelalte acesta ti-a iesit super. Nu inteleg de ce te ataci si vorbesti asa.
__________________
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 22:15   #291
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

felicitari pentru fiat...... bara spate e.... superba
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 22:28   #292
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

arata bine fiatul, totul in afara de diffuser dupa parerea mea... de ala nu stiu ce sa zic... e clar ca nu e deloc functional si nu stiu cat de mult imi plac aripioarele de pe el puse asa la un unghi.... nu stiu, cred ca daca aripioarele erau drepte si se continuau in dedesuptul masinii ca sa fie cat de cat functionale, dupa mine ar fi fost mult mai bine... Acuma bara aia din spate nu actioneaza decat ca o parasuta mare de tot, ca banuiesc ca varfurile de la toba o sa iasa prin gaura din mijloc... Asta ar fi singurul lucru care l-as schimba, si sper ca nu te superi, si nici proprietarul nu se supara, e doar opinia si gustul meu.
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 22:33   #293
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

acuma daca diffuserul, hatch-ul, capota si fustitele laterale erau din fibra de carbon, masina asta ar fi CRIMINALA! Tot inainte Robert, sunteti pe drumul cel bun!!
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 23:44   #294
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by Aaronnel^ View Post
Onorabile.. eu doar mi-am spus parerea nu am dat in cap si nu am zis ca nu imi place. Comparativ cu celelalte acesta ti-a iesit super. Nu inteleg de ce te ataci si vorbesti asa.
criticile le accept doar de la oamenii care au dreptul sa o faca !!! cum e de ex bloodfart pt ca are perfecta dreptate! intre timp ce tu ai doar cativa anisori cu experienta 0 . eu nu ma cert cu tine pt ca nu asta e scopul numai nu-mi place cand cineva posteaza doar sa se afle in treaba!
"Mai schimbati si voi designul barii spate ca prea se aseamana cu restul" -in propozitia asta vad doar figuri iefine cu vorbele tale zis mai vezi-ti tu de treaba ta! daca nu stii sa-ti exprimi parerea decent!!!cu repect robert
protuning is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 02:02   #295
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

da, n-am vrut sa intru in detalii despre designuri, pentru ca din putinul care-l stiu pe Robert, el are o tona de idei si planuri noi, care cand ii v-a fi posibil, puteti sa fiti siguri ca o sa va lase din nou cu gurile cascate. Nu serios, chiar imi place ca nu se lauda cu nimic inainte de a realiza ceva nou si unic, desi dupa mine ar avea o gramada de lucruri pe care sunt sigur ca majoritatea nici nu le banuiesc. Mai aveti putina rabdare, si o sa va spuna el totul cand considera ca e momentul potrivit

nu stiu cat timp mai are pentru completarea FIAT-ului si ce planuri finale are pentru el, dar cine stie, poate o sa vedeti o parte din ce ma refer chiar pe el, daca nu, soon.
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 08:40   #296
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

fiatul va fi continuat de mine in design exterior si interior se va face dupa imaginatia mea atat vopsit atat coborata si multe alte chestii.....va fi frumos va promit

apropo daca va intereseza se incepe iar la golful meu ce inseamna s-a trezit ursul care imi face interiorul fibrat pana acum dupa el am stagnat masina fiiind in fulher final exteriorul motorul scos la lustruit doar interiorrul trebuie ansamblat in fibra si electronica
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 12:22   #297
cipricipri
VW Driver

Stage 5
 
cipricipri's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 618
Member of:
[VW]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by protuning View Post
o dedicatie pt catalin!!!(proprietarul fiatului) cu mesajul te asteapta bolidul!!
Foarte frumos fiat-ul ,bafta in continuare !De logan nu se mai aude nimic?Nu de alta dar deocamdata nu ma pot deplasa sa vad in ce stadiu e.
__________________
I spend most of my money on parts or petrol, the rest I waste
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...ti-16v-bm.html
cipricipri is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 16:36   #298
monk

Stage 5
 
monk's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,085
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Fiat]
[VW]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

impecabil fiatelul... imi pare ft ft rau ca esti tocmai la baia mare ca altfel puneam in aplicare ce vorbisem pe net.. poate cine stie intr-un viitor sper eu cat mai apropiat sa ma pot lipsi de masina pt ceva radical

cat despre kitul fiatului imi place ft mult, insa am o singura obiectie pe care nu stiu daca sunt in masura sa o fac la praguri.... nu stiu exact ce e, dar daca ar fi fost dupa mine as fi continuat pragul drept pana la roata din fata, adica sa fie clean pana la roata din fata.

oricum nota 11 pt efortul si munca depusa.
monk is offline   Reply With Quote
Old 01-04-08, 23:19   #299
cypy

Stock
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 3
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Salutare, am o rugaminte.
Am vazut poza aceasta aici:
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...1&d=1183219072

As vrea sa invat sa desenez si eu masini asa frumos. Ma poate indruma cineva, va rog. Ar fi un inceput pt mine. Imi place tuningul exterior la nebunie. As vrea ca tuningul sa faca parte din viitorul meu.
cypy is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 11:46   #300
alexufo
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
alexufo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,904
Member of:
[CSR]
[DACIA]
[PEUGEOT]
[CITROEN]
[Competitor CNCA]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

mai..certurile astea nu isi au rostul... designul de la baia mare e unic.. asta evidentiaza masinile lor de restu...si sincer se vede de departe o lucrare prostreet.liniile ce le folosesc ei sunt "deacolo"?(pt cei ce stiu) in domeniul custom au revolutionat tuningul in Romania.nu am vazut pe cineva mai tare decat ei.ar fi indicat sa ii lasati cu designul lor pt ca la fiecare show castiga premii.
sunteti No.1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

si vreau sa vad un fiat cu o bara spate custom mai tare decat asta .

respect
__________________
Team C.S.R.
alexufo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -