Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Scuterul meu

Reply
 
Thread Tools
Old 12-10-09, 19:57   #166
alexbadea12

Stage 5
 
alexbadea12's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 602
Default Re: Scutere de max. 50cc

oricum on road nu are farmec, macar sti ca te distrezi cu el pe coclauri
alexbadea12 is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 20:00   #167
guitar_man

Stage 1
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21
Default Re: Scutere de max. 50cc

Pai da dar trebuie sa ajung cumva la coclaurile alea) ca in Bucuresti nu sunt.Poate merge sa il inregistrez ca vehicul forestier sau utilitar.Dar nu stiu daca la noi e ca la nemtzi).La ei merge sa inmatriculezi si monoposturi de F1 daca ii pui faruri si stopuri si semnalizatoare.
guitar_man is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 21:43   #168
guitar_man

Stage 1
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21
Default Re: Scutere de max. 50cc

Saptamana asta nu am avut cand sa merg pe "teren" sa gasesc vreun parc de dezmembrari.Stie careva unde gasesc asa ceva in Bucuresti?M-ati scuti de un efort
guitar_man is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 20:01   #169
calin_pirotehnistul

Stage 1
 
calin_pirotehnistul's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 14
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Scutere de max. 50cc

Fara suparare dar cu banii de care dispui iti cumperi un ATV chinezesc cu motor de 110cc in 4 timpi si nu te mai chinui cu motoare de scutere si alte chestii. Si eu am avut idei dinastea dar m-am lasat pagubas. Si daca iti place sa mesteresti nu iti face griji, ca odata si odata se mai strica si Atv-ul si o sa poti sa mesteresti atunci. Si gasesti piese cate vrei peste tot, mai ales prin bucuresti sau alte orase mari.
E nasol ca trebuie sa ii faci directie si sa adaptezi cumva o transmisie la roata. Transmisia ai putea sa o faci in felul urmator: daca pui motor de scuter, in locul rotii din spate pui un pinion de mici dimensiuni care transmite puterea la rotile de pe puntea spate prin intermediul unui lant, care in spate vine pus pe un pinion mare, ca sa ai mai multa fosta la plecare si sa poti urca dealuri. Mai ramane directia.
La un atv le ai pe toate astea.
calin_pirotehnistul is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 13:36   #170
AlexCobra

Stage 1
 
AlexCobra's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 17
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Scutere de max. 50cc

Complicata treaba...
AlexCobra is offline   Reply With Quote
Old 07-09-11, 23:19   #171
Bmw850

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 64
Default Re: Scutere de max. 50cc

salut...vreau sa achizitonez un scuter chinezesc de la un prieten,un Tornado parca,baiatu spune ca ai trebuiesc skimbati semeringurile,sunt 4 parca...2 pe interior si 2 pe exterior,asa am inteles...se pot scoate si fara presa?? daca da,cum??:S
Bmw850 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -