Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2009 -- 10-12 aprilie 2009 -- Bucuresti - Romexpo

Reply
 
Thread Tools
Old 07-04-09, 12:57   #91
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by cozo View Post
diseara cand ajung acasa voi pune o poza. momentan sunt la servici si nu am poze in calc. ca idee aripa este lovita sub bandou din cauza ca s-a strambat bascula si a intrat roata in aripa.
uite un link....daca poti sa iti dai seama despre ce este vorba...
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...1&d=1238670301
Hai frate ca asta e un rahat... cum crezi tu ca nu te-ar primi la drift din cauza unei infundaturi la aripa ??
kimi is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 13:39   #92
cozo
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
cozo's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,383
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by kimi View Post
Hai frate ca asta e un rahat... cum crezi tu ca nu te-ar primi la drift din cauza unei infundaturi la aripa ??
vorba lu Florica....decit sa existe discutii.....
cozo is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 14:52   #93
Alexxxx

Stage 4
 
Alexxxx's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 236
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

Cu oameni precum Florica si Gratian sigur driftul se va dezvolta din ce in ce mai mult si sper sa ajunga si Romania in rand cu tarile in care driftul deja e"un sport national"
Sper sa ne vedem in numar cat mai mare la eveniment!
Alexxxx is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 17:55   #94
nutzu4pub
Opel Driver

Stage 5
 
nutzu4pub's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 319
Member of:
[Opel]
Default Re: Campionatul National de Drift

cand va fi finala?sambata sau duminica..sau nici pana acuma nu s`a decis?
nutzu4pub is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 21:59   #95
axela

Stage 5
 
axela's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 433
Cool Re: Campionatul National de Drift

Chiar sunt curios de finalul acestul eveniment in urma caruia sunt convins suta la suta ca vor fii discutii ....dar....asa cum a zis si Gratian ....aratati ce puteti!!!!

Toate comentariile care vor veni de la cei care nu au avut ce arata....nu isi au rosul...eu personal chiar daca risc 80% sa vin la eveniment sa ies plin de scuipati si de injuraturi (kiar daca am o scuza cum ar fii ca mas este HIDRAMATA si nu are lsd de drift si mai mult are si HICAS pt cei ce stiu) dar ce pl..... . ma risc.

Asa ca ne vedem pe pista si cei care vor veni cu scuze mai bine nu mai zic nimik jignitor ca nu au scuze....ori poti ori nu !!!!!


bafta la toti..
__________________
www.japanteam.ro
axela is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 22:03   #96
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by cozo View Post
diseara cand ajung acasa voi pune o poza. momentan sunt la servici si nu am poze in calc. ca idee aripa este lovita sub bandou din cauza ca s-a strambat bascula si a intrat roata in aripa.
uite un link....daca poti sa iti dai seama despre ce este vorba...
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...1&d=1238670301
-Nu se pune problema sa nu poti participa doar de la atat , cat despre depunctare nici atat.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 22:09   #97
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

Axela parerile celor de pe margine nu conteaza niciodata. Deocamdata toti suntem novici si asta ne au demonstrat o in octombrie cei doi de la KOE....ca a3lea era joker'ul lor cred.....dar e dde munca mult si daca reusesti sa dai un rond nu inseamna ca stii sa dai drift. Eu unul i mi este frica ca masina este terminata de cateva zile inca nu o cunosc si s ar putea sa nu fiu la inaltime. Antrenament oha ...si lipsa de spatiu si de timp....asa ca sunt sceptic in privinta mea.....si eu vin dupa cati va ani de absenta si ......asta este cum o vrea dumnezeu si masina.....se strica taraba asta e mai muncesc 6 luni sa o fac la loc si mai muncesc inca cati va ani si tot nu renunt.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 22:21   #98
nutzu4pub
Opel Driver

Stage 5
 
nutzu4pub's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 319
Member of:
[Opel]
Default Re: Campionatul National de Drift

si finala cand va fi?
nutzu4pub is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 22:46   #99
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Campionatul National de Drift

imi pare rau k nu pot concura (decat dak vreun prieten ma va lasa pe masina lui ) pt k io nu am nici o masina gata, iar in asamblarea nissanului chiar nu vreau sa grabesc lucrurile pt k va fii masina mea cu care voi concura in anii urmatori si tinta e sa fie gata pt KOE oricum sigur standardele vor fi mai inalte acest an si de asta sunt sigur ne vedem acolo
__________________
SABLARE SI POWDERCOATING

EX BMW E30 325i 175 CP || EX posesor BMW E36 COUPE 2.5 24v 193 cp
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 23:08   #100
axela

Stage 5
 
axela's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 433
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
Axela parerile celor de pe margine nu conteaza niciodata. Deocamdata toti suntem novici si asta ne au demonstrat o in octombrie cei doi de la KOE....ca a3lea era joker'ul lor cred.....dar e dde munca mult si daca reusesti sa dai un rond nu inseamna ca stii sa dai drift. Eu unul i mi este frica ca masina este terminata de cateva zile inca nu o cunosc si s ar putea sa nu fiu la inaltime. Antrenament oha ...si lipsa de spatiu si de timp....asa ca sunt sceptic in privinta mea.....si eu vin dupa cati va ani de absenta si ......asta este cum o vrea dumnezeu si masina.....se strica taraba asta e mai muncesc 6 luni sa o fac la loc si mai muncesc inca cati va ani si tot nu renunt.
man tu stii mas mea un pik mai bine...si stii ca cu mas automata e mai greu sa dai plus ca dif de automata e mai slab ca si cel de manuala si totusi o mai invart....cat despre modificari nu mai zis ca e cam stoc...dar...nu ma las nene nici mort :d .....bagam 6 luni la reparatii si asta e....facem ce e nevoie sa iasa cat mai bine evenimentul...
bafta la masina....
axela is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 23:38   #101
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by MC Mate View Post
imi pare rau k nu pot concura (decat dak vreun prieten ma va lasa pe masina lui ) pt k io nu am nici o masina gata, iar in asamblarea nissanului chiar nu vreau sa grabesc lucrurile pt k va fii masina mea cu care voi concura in anii urmatori si tinta e sa fie gata pt KOE oricum sigur standardele vor fi mai inalte acest an si de asta sunt sigur ne vedem acolo
-Hai ma Mate cum sa te las sa salivezi....cateva minute poate conduce si altcineva masina mea.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 08-04-09, 01:33   #102
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by Razvan_MFV View Post
As face o propunere cu scuze pt off, desi tot despre drift.

.................

Eu deja am fost in parcuri industriale si am intrebat daca pot inchiria curtea vreunui depozit dupa programul lor de lucru; cand le-am spus pentru ce, toti s-au uitat ca si cum tocmai m-au vazut sarind gardul din Balaceanca imbracat in pijama..sunt convins ca voi ati gasi usor un loc.

...........................
ei... uite ca intelegeti, usor - usor...
se poate face rost de loc de antrenament
dar pentru asta ca sa nu se mai uite la noi ca la "cei cu pijamale", trebuie sa promovam putin sportul asta.
apoi vom gasi si spatiu de antrenamente

daca avem masini frumose si piloti priceputi, gasim spatiu ?
sau daca avem "cazane" vorba cuiva de mai sus si ardem doar cauciucuri in gol si facem cercuri in draci?

intelegeti de ce insistam pe ordine, organizare, estetica, si... pricepere...

cat timp forteaza diversi intrarea pe pista fara inscriere si doar pe baza de prietenie, ca sa se dea "ca a bagat bani in masina" si ca sa-l vada prietena cum scoate fum in fata multimii......... Nu gasim loc de antrenament

asa ca .... intelegere
hai sa facem treaba
va rog sa fiti organizati, priceputi, si sa respectati organizarea, la fel cum se face in orice sport, ok?


multa bafta tuturor !
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 08-04-09, 06:51   #103
cozo
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
cozo's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,383
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
-Nu se pune problema sa nu poti participa doar de la atat , cat despre depunctare nici atat.
multumesc pt raspuns...
cozo is offline   Reply With Quote
Old 08-04-09, 11:19   #104
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by Gratzian View Post
corect... acum am citit postul tau...
suntem pe aceeasi lungime de unda
si cand ma gandesc ca m-ai suparat deunazi...
Ai sa ma cunosti mai bine, poate acum la Buc, mai sigur la 4tuning days de la suceava si ai sa vezi ca te pot ajuta cu multe la evenimentele din zona.
Nu trebuia sa te superi pe mine . Eu am facut singur tot evenimentul de la sv de acum 3 sapt si vreau sa-ti spun ca a fost cel mai fain si mai reusit din moldova ever: 55 de masini inscrise la cele 3 probe si peste 3000 de spectatori in 2 zile...
Data viitoare il facem impreuna si va fi si mai tare.

See u friday,
Razvan
__________________
E36 M3 EVO TURBO 500+ CP- Razvan LKN -!!! LIVE LIFE SIDEWAYS !!!!!
Red Celica is offline   Reply With Quote
Old 08-04-09, 13:28   #105
CatalinM

Stage 3
 
CatalinM's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 109
Default Re: Campionatul National de Drift

Deci vineri de la ora 17:00 vor fi calificarile si vor fi deschise publicului pentru vizionare ? Multumesc anticipat
CatalinM is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -