Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2009 -- 10-12 aprilie 2009 -- Bucuresti - Romexpo

Reply
 
Thread Tools
Old 04-04-09, 22:09   #46
kezzy

Stage 4
 
kezzy's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 198
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by Gratzian View Post
si la legale, dupa cum stii este secundar, dupa grupe si in masura timpului....
Secundar sau nu, sa fie SENZATIEEE! Si ultimul eveniment a permis evoluarea dupa program a catorva pasionati si a fost frumos...eu zic ca si de data asta se poate.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC01479.jpg
Views:	977
Size:	39.1 KB
ID:	860583   Click image for larger version

Name:	DSC01392.jpg
Views:	1056
Size:	46.4 KB
ID:	860584   Click image for larger version

Name:	DSC01894.jpg
Views:	960
Size:	63.0 KB
ID:	860585  

Click image for larger version

Name:	DSC01977.jpg
Views:	943
Size:	70.8 KB
ID:	860586   Click image for larger version

Name:	DSC02058.jpg
Views:	965
Size:	49.3 KB
ID:	860587   Click image for larger version

Name:	DSC02224.jpg
Views:	933
Size:	52.9 KB
ID:	860588  

Click image for larger version

Name:	DSC02248.jpg
Views:	929
Size:	49.8 KB
ID:	860589   Click image for larger version

Name:	DSC02329.jpg
Views:	965
Size:	55.6 KB
ID:	860590   Click image for larger version

Name:	DSC02362.jpg
Views:	948
Size:	46.4 KB
ID:	860591  

Click image for larger version

Name:	DSC02401.jpg
Views:	938
Size:	41.2 KB
ID:	860592   Click image for larger version

Name:	DSC02423.jpg
Views:	941
Size:	61.6 KB
ID:	860618   Click image for larger version

Name:	DSC02522.jpg
Views:	934
Size:	52.3 KB
ID:	860619  

Click image for larger version

Name:	DSC02539.jpg
Views:	913
Size:	49.1 KB
ID:	860620   Click image for larger version

Name:	DSC03338.jpg
Views:	944
Size:	53.2 KB
ID:	860621   Click image for larger version

Name:	DSC03388.jpg
Views:	962
Size:	61.1 KB
ID:	860622  

Click image for larger version

Name:	DSC03423.jpg
Views:	928
Size:	50.5 KB
ID:	860623   Click image for larger version

Name:	DSC03448.jpg
Views:	944
Size:	56.6 KB
ID:	860624   Click image for larger version

Name:	DSC03510.jpg
Views:	936
Size:	52.9 KB
ID:	860625  

Click image for larger version

Name:	DSC03542.jpg
Views:	921
Size:	34.8 KB
ID:	860626   Click image for larger version

Name:	DSC03532.jpg
Views:	975
Size:	68.6 KB
ID:	860627  
kezzy is offline   Reply With Quote
Old 04-04-09, 22:37   #47
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

-Sunt in masura sa va comunic primele date certe cu privire la tot ce consta in participarea concurentilor si primele 2 zile de eveniment.
-MASINILE SI CONCURENTII >
_Autoturismele sun acceptate si neinmatriculate in concurs.
_Trebuiesc sa arate bine estetic , complete , fara scurgeri de lichide , fara fire, table , izolatii care atarna si f important este esapamentul care nu trebuie sa atinga nimic din componentele masinii.
_Autoturismele care nu corespund estetic si tehnic nu vor fi acceptate indiferent de cat de mult ne cunoastem sau cat de buni prieteni suntem.
_Daca autoturismul are montat rollcage , casca pentru sofer este obligatorie.
_Nu sunt acceptate masini cu tractiune spate fara LSD (diferential autoblocant) si masini tractiune fata.

-CONCURENT (Sofer)
_Trebuie sa detina permis categoria B
_Nu trebuie sa fi consumat bauturi alcoolice sau altceva....

-PREINSCRIERI (Element nou)
_Vor avea loc JOI -9 Aprilie-2009 incepand de la ora 15 "00 in parcarea de la INTRAREA POARTA F si vor consta in inspectia tehnica si estetica a masinilor.
_De la ora 17"00 fiecare din cei trecuti de tehnic & estetic vor trebui sa execute cerc in jurul unui jalon. Dupa aceasta proba se vor da fisele de participare in concurs si numerele de concurs.

-CALIFICARI
_VINERI vor participa la calificari toate mainile care JOI au primit numere de concurs si vor executa probele descrise amanuntit in primul post al acestui subiect. acestea se vor desfasura cu incepere de la ora 17"00.


-FNALA
_Inca nu am stabilit daca se va desfasura Sambata sau Duminica , cu siguranta va vom comunica la fata locului


-Nu se fac abateri si decalari de la acest program pentru nimeni si nimic.
-Parcul auto al participantilor va fi f bine pazit de cei de la BGS si accesul la autoturismele participante se va face doar pt posesorul autoturismului.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 05-04-09, 09:07   #48
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Campionatul National de Drift

dar voi chiar doriti sa limitati participarea celor din afara Bucurestiului?
De ce nu se pot face inscrierile vineri, inainte de calificari? Eu vin din Suceava, am fost si anul trecut, dar nu pot veni de joi...si la fel ca mine mai sunt cativa.
Anul trecut au fost 15 concurenti cu masini asa si asa. Un sfert din ei nu aveau LSD si inca cativa aveau masini inestetice pe care i-ati scos din concurs din start anul acesta. Eu sunt foarte deacord cu estetica masinii si cu LSD-ul, ca ma avantajeaza. Dar as propune sa facem vineri de la 14-15 inscrierile (verificare tehnica, estetica, proba practica, etc) si de la 17 - 18, calificarile.
Sunt cativa oameni care sigur doresc sa vina, dar de joi, e cam devreme.
Poate reconsiderati.
__________________
E36 M3 EVO TURBO 500+ CP- Razvan LKN -!!! LIVE LIFE SIDEWAYS !!!!!
Red Celica is offline   Reply With Quote
Old 05-04-09, 11:48   #49
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

-Nu hotarasc eu ce si cum trebuie facut.
-Nu doresc limitarea numarului de participanti.
-Nu este tarlaua mea sa fac cum vreau eu.
-Evenimentul este organizat de 4 Tuning. Daca aveti nelamuriri va rog sa va adresati direct organizatorului , dar cu siguranta ve ti primi raspunsul chiar aici.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 05-04-09, 20:09   #50
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by Red Celica View Post
dar voi chiar doriti sa limitati participarea celor din afara Bucurestiului?
De ce nu se pot face inscrierile vineri, inainte de calificari? Eu vin din Suceava, am fost si anul trecut, dar nu pot veni de joi...si la fel ca mine mai sunt cativa.
Anul trecut au fost 15 concurenti cu masini asa si asa. Un sfert din ei nu aveau LSD si inca cativa aveau masini inestetice pe care i-ati scos din concurs din start anul acesta. Eu sunt foarte deacord cu estetica masinii si cu LSD-ul, ca ma avantajeaza. Dar as propune sa facem vineri de la 14-15 inscrierile (verificare tehnica, estetica, proba practica, etc) si de la 17 - 18, calificarile.
Sunt cativa oameni care sigur doresc sa vina, dar de joi, e cam devreme.
Poate reconsiderati.
aceeasi problema o am si eu.........joi nu pot veni......nu pot lipsi se la munca.......daca vin vineri mai am vreo sansa.....?

masina corespunde tuturor cerintelor pe care le-ai mentionat.....

multumesc.....
sal.........
__________________



contact 0766-671407
jakal is offline   Reply With Quote
Old 05-04-09, 21:08   #51
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

-Am stat ieri seara cateva ore sa decidem cum sa facem acest program. Oricum am face ne suprapunem cu alte activitati in cadrul acestui eveniment. Daca sunteti atenti in acel post pus de mine nici macar nu stim cand vom da FINALA .
-As vrea sa fac in asa fel inat sa multumesc pe toata lumea dar spune ti mi voi cum sa va multumesc pe toti si sa iasa si evenimentul bine. Daca tot ce am explicat ca trebuie facut in zilele de Joi si Vineri le coptam pt o singura zi Vineri va iesi un mare rahat pt ca Romexpo nu ti pune la dispozitie acel platou pt toata ziua ci doar pt un orar anume.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 05-04-09, 22:38   #52
B83RUP

Stage 5
 
B83RUP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,790
Member of:
[VW]
[BMW]
[Colectionar Machete]
Default Re: Campionatul National de Drift

-As vrea sa fac in asa fel inat sa multumesc pe toata lumea dar spune ti mi voi cum sa va multumesc pe toti si sa iasa si evenimentul bine. Daca tot ce am explicat ca trebuie facut in zilele de Joi si Vineri le coptam pt o singura zi Vineri va iesi un mare rahat pt ca Romexpo nu ti pune la dispozitie acel platou pt toata ziua ci doar pt un orar anume.[/QUOTE]

ai si tu dreptate
dar cum am mai spus dupa finala sa intre si cei care nu au apucat sa vina la preselectii sa se dea 5-10 minute
eu lucrez si nu pot sa vin joi si vineri(presupun ca nu sunt singuru in situatia asta)
Masina mea respecta toate cerintele voastre si chiar as vrea sa intru alea cateva minute
__________________

Last edited by B83RUP; 05-04-09 at 22:44.
B83RUP is offline   Reply With Quote
Old 06-04-09, 01:13   #53
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Campionatul National de Drift

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
-Am stat ieri seara cateva ore sa decidem cum sa facem acest program. Oricum am face ne suprapunem cu alte activitati in cadrul acestui eveniment. Daca sunteti atenti in acel post pus de mine nici macar nu stim cand vom da FINALA .
-As vrea sa fac in asa fel inat sa multumesc pe toata lumea dar spune ti mi voi cum sa va multumesc pe toti si sa iasa si evenimentul bine. Daca tot ce am explicat ca trebuie facut in zilele de Joi si Vineri le coptam pt o singura zi Vineri va iesi un mare rahat pt ca Romexpo nu ti pune la dispozitie acel platou pt toata ziua ci doar pt un orar anume.
de acord cu voi...dar avem si noi un servici....am investit ceva bani in masini si totusi cred ca lumea ar vrea sa le vada live.....

acum cum ne-o fi norocul........

sal...........
jakal is offline   Reply With Quote
Old 06-04-09, 07:30   #54
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

-De ce sa va mint sa va spun ca dupa finala o sa aveti spatiu sa va dati la liber. Astazi o sa incerc sa modificam ceva in acest program sa va incadram pe toti macar la liber sa va dati si voi Sambata sau Duminica. Nu este o promisiune este o incercare de a face ceva pt cei care nu pot ajunge Joi.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 06-04-09, 08:40   #55
x-28-TRA
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
x-28-TRA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 966
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Campionatul National de Drift

sincer se pare ca va batetzi joc de cei din afara bucurestului.mai bine spunetzii ca nu vretzi sa participe si altzi din alte orase. am facut tot posibilul sa venim vineri .dar acuma spunetzi ca trebuie joi .daca mai stam putzin o sa fie miercurii.
eu zic sa va mai ganditzii si sa ne oferitzi si noua o sansa de a arata celorlaltzi ce stim sa facem.in cadrul concursului de drift (SAU VA E FRICA).
__________________
x-28-TRA is offline   Reply With Quote
Old 06-04-09, 08:51   #56
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

Stii ceva TRA ule....ia vorbiti voi cu Gratian , eu i mi sparg capul cum sa fac sa fie bine pt toata lumea si tu vorbesti ca ne este frica? Sa modifice Organizatorul programul daca doreste , eu nu ma mai implic in asta , cum mi se pune la dispozitie timpul si spatiul asa voi face.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 06-04-09, 09:11   #57
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Campionatul National de Drift

boss...boss....nu te enerva..............tu ne-ai ajutat mereu....
cred ca ceea ce vrei sa faci joi se poate cupla cu vineri......e doar o parere...stiu ca va e greu ...ca sint multe masinii....dar cred ca vineri se poaye da verdictu cine intra sau nu.....

in timpul probei se poate vedea si starea masinii,daca respectivul poate face un cerc acolo......si daca poate participa....intradevar este greu si pt voi dar si cei din tara care bat cateva sute de km isi doresc sa faca spectacol asa cum stiu sau cum pot...

oricum eu cred ca la libere va fi show-ul cel mai mare.....)

bafta la toata lumea.......
jakal is offline   Reply With Quote
Old 06-04-09, 09:29   #58
Z L R

Stage 5
 
Z L R's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 461
Default Re: Campionatul National de Drift

@ FLR: io nu stiu d c te ai agitat tu asa mult cu asta....trebuia sa lasi p Gratzian si alti sa organizeaza....stai sa bati capu , sa iei responsibilitate, cand ai altele d facut.....
stii ca orice zice orice face tot iese discutii,cearta si alea....
tu zici ca, daca ai anuntat tu aici la forum ca nu conteaza ca sunteti prieteni si tovaras sau membru d la cluburi si bla bla nu o sa vina unu " hai ma esti nesimsit?" sau mai urat?? sa nu injur aici la forum
crezi ca nu o sa intre macar unu cu japca cu o masina cazuta orice faci tu sa il opresti....ca anu trecut......
io ma antrenez d 4 luni d zile pt evenimentu asta.si ce crezi am distrus ambreaju si nu am bani nici timp sa schimb....asa ca nici nu o sa ma agit sa intru la libere daca o sa fie...si toti tre sa fie asa...si stii foarte bine ca as merita o sansa acolo......dar ai auzit d la mine dupa ce ai pus reguli d intrare si asta...ca am comentat....vb ta...ca suntem tov si astea numai conteaza..ca multi vine cu probleme sa strica masina acolo mai rau....
oricum io as fi d acord sa nu fie nimic joi...ca asa...ajungem sa facem salonu maine.....cu multi care nu are nici o treaba..... ai inteles tu ce vreau sa zic....
lasa dracu discutiile...avem standu d facut...ai clubul tau d aranjat....
__________________

ZLR : Tyre Killer !!!

Proud Owner of :
BMW E36 325i Coupe '94
BMW e38 730 V8 '94
BMW E30 318i Touring '90
BMW E21 320i Coupe '77

BMW E36 Coupe\
BMW E30 Coupe/ DRIFT CARS


No Free Rides ! Gas or Ass !!!

FB: https://facebook.com/21zlr
Twitter: http://twitter.com/TheZLR

Last edited by Z L R; 06-04-09 at 09:35.
Z L R is offline   Reply With Quote
Old 06-04-09, 09:40   #59
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de Drift

Incercam sa facem ceva sa fie multumita toata lumea. Daca Gratian doreste sa schimbe ceva in acest program va schimba , daca doreste sa cumulam Vineri ce trebuie facut JOI asa voi face. Am mai spus , nu sunt banii mei in acest eveniment ca sa fac cum vreau eu.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 06-04-09, 10:12   #60
Georg1q

Stage 2
 
Georg1q's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 40
Default Re: Campionatul National de Drift

sau ca o sugestie, joi ar putea veni cei din bucuresti, iar vineri cei din provincie
Georg1q is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -