Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > KATANA TEAM

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-02-10, 00:11   #511
ShurikeN
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
ShurikeN's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 433
Member of:
[Hyundai]
[KATANA TEAM]
Default Re: KATANA TEAM @ Iasi

Quote:
Originally Posted by =Virus= View Post
Nu vad unde e ironia

Si tot nu inteleg de unde o scoateti pe asta ca nu ne intalnim. Daca nu e intalnire televizata cu participarea "presei" vad ca nu e bine. Poate unii dintre noi chiar au destule pe cap incat sa nu isi poata face program comun cu majoritatea nici macar doua ore. Este chiar asa un lucru de grav?

Spui ca clubul in sus, clubul in jos, clubul nu merita si bla bla bla. Dar "clubul" a facut vre-o data ceva pt noi si eu nu stiu?

Hai ca am o idee si mai buna: cine are mai multe masini sa vina cu toate, ca da mai bine la poza.

Stiti ceva? I'm out!

LE: daca cristi si asu nu aveau treaba prin zona, chiar crezi ca veneau sa va viziteze? Think about it.
Ironia este peste tot in ceea ce zici Virus.

Spui ca clubul in sus, clubul in jos, clubul nu merita si bla bla bla. Dar "clubul" a facut vre-o data ceva pt noi si eu nu stiu? , Da spun asta dar ca sa faca ceva pentru tine.. arata ca faci si tu ceva pentru EL, ce vroiai sa faca clubul pentru tine daca abia te lasi "vazut" la niste intalniri, nu porti parasolarul clubului sa nu se ia cei de la service de tine si ca nu-l porti pe masina germana ca "nu da bine" , iar despre partea cu " Poate unii dintre noi chiar au destule pe cap incat sa nu isi poata face program comun cu majoritatea nici macar doua ore " e foarte dificil de inteles pentru ca MIE mi-e IMPOSIBIL sa cred ca tu ai un program ATAT DE RIGUROS incat nu-ti poti permite lucrul asta.

Asu a venit de la Pascani de mai multe ori aici fara treburi .. si-a venit sa ne viziteze, asa ca nu o mai da pe "treaba in zona".


Decizia pe care ai luat-o "i'm out" e decizia ta si ti-o respect. Succes

Last edited by ShurikeN; 16-02-10 at 00:29.
ShurikeN is offline  
Old 16-02-10, 00:13   #512
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: KATANA TEAM @ Iasi

Quote:
Originally Posted by =Virus= View Post
Nu vad unde e ironia

Si tot nu inteleg de unde o scoateti pe asta ca nu ne intalnim. Daca nu e intalnire televizata cu participarea "presei" vad ca nu e bine. Poate unii dintre noi chiar au destule pe cap incat sa nu isi poata face program comun cu majoritatea nici macar doua ore. Este chiar asa un lucru de grav?

Spui ca clubul in sus, clubul in jos, clubul nu merita si bla bla bla. Dar "clubul" a facut vre-o data ceva pt noi si eu nu stiu?

Hai ca am o idee si mai buna: cine are mai multe masini sa vina cu toate, ca da mai bine la poza.

LE: daca cristi si asu nu aveau treaba prin zona, chiar crezi ca veneau sa va viziteze? Think about it.

Stiti ceva? I'm out!
Nu trebuie sa fie televizata , insa nu am vazut nici o poza , 2-3 randuri ce ati facut la intalnire. Nu cred ca nimeni absurd sa ceara televiziunea la intalnirile KTN din Iasi.

Ce am facut pentru KTN Iasi ? Am facut un eveniment in vara , la care nu s-a obosit nimeni sa ajunga, nu sa ne ajutati (chiar daca aveam nevoie de cat mai multi oameni) , ci sa fiti prezenti . A venit Asu , a stat cat a stat , dar a venit ...

Dar intrebarea e , noi tre sa facem pentru voi ? Parca tot KATANA TEAM scrie pe parasolare (cine are ma refer) si nu trebuie sa facem nimic unii pentru altii , decat sa ne respectam si spun eu , sa ne implicam daca tot facem parte dintr-un club , doar daca ne consideram prieteni in primul rand si mai apoi membrii al unui club.
VaLeX is offline  
Old 16-02-10, 00:25   #513
ShurikeN
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
ShurikeN's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 433
Member of:
[Hyundai]
[KATANA TEAM]
Default Re: KATANA TEAM @ Iasi

Quote:
Originally Posted by =Virus= View Post
" Dar "clubul" a facut vre-o data ceva pt noi si eu nu stiu? "
"clubul" este format din membri, iar membrii "clubului" se ajuta intre ei. ASTA face "clubul" pentru voi.

Eu am sa dau un singur exemplu ca asa poate ai sa pricepi ce inseamna "ajutorul clubului".

Eleronul care a fost pe masina mea a costat ( in starea jalnica in care era - si ma poate corecta cine vrea sa o faca )o suma destul de importanta de bani si totusi l-am DONAT lui magnito ( Mihai ) pentru ca zicea ca are nevoie de un eleron . Am facut-o pentru ca am vrut SA AJUT "clubul".

Asta este ideea de-a fi CLUB si-a ajuta.

Last edited by ShurikeN; 16-02-10 at 00:32.
ShurikeN is offline  
Old 16-02-10, 11:11   #514
Medox

Stage 5
 
Medox's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 386
Default Re: KATANA TEAM @ Iasi

Quote:
Originally Posted by =Virus= View Post
Nu vad unde e ironia

Si tot nu inteleg de unde o scoateti pe asta ca nu ne intalnim. Daca nu e intalnire televizata cu participarea "presei" vad ca nu e bine. Poate unii dintre noi chiar au destule pe cap incat sa nu isi poata face program comun cu majoritatea nici macar doua ore. Este chiar asa un lucru de grav?

Spui ca clubul in sus, clubul in jos, clubul nu merita si bla bla bla. Dar "clubul" a facut vre-o data ceva pt noi si eu nu stiu?

Hai ca am o idee si mai buna: cine are mai multe masini sa vina cu toate, ca da mai bine la poza.

LE: daca cristi si asu nu aveau treaba prin zona, chiar crezi ca veneau sa va viziteze? Think about it.

Stiti ceva? I'm out!
virus vezi ca te inseli . eu am fost intr-o zi la piatra fara sa fi avut absolut nicio treaba . asa ca think about it
Medox is offline  
Old 16-02-10, 11:22   #515
Medox

Stage 5
 
Medox's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 386
Default Re: KATANA TEAM @ Iasi

daca continuati cu cearta nu ajungem nicaieri..in fine..sa nu uitam ca si virus a facut cate ceva pt unii dintre noi...eu unu tot timpu am tinut cu dreptatea si de asta spun ceea ce spun..... oricum e nasol asa, ca macar odata la o mie de ani, nu participam in numar mai mare. ar fi mai multe de spus, chiar foarte multe, dar nu am sa deschid niciun subiect aici. eu am fost la piatra de 2 ori de cand a inceput..anul 2010, odata cu treaba, dar i-am sunat si pe baieti, shuri nu era , si nici vali si m-am intalnit numai cu pod. a doua oara chiar nu am venit cu nicio treaba.iar anul trecut am trecut prin piatra din nou.fusesem pe la bicaz, si la intoarcere am stat vreo 2 ore cu baietii in parcare la mol. In fine nu vreau sa ma dau rotund ca eu am fost...da nah intelegeti fiecare ce vreti la urma urmei...cam atat...si ne vedem sambata.

P.S. Chiar imi pare rau ca Ghe nu mai e in club..

si inca ceva..Eu am sa ii propun lu Ghe, si am sa insist sa se intoarca in Club. Sper ca nu are nimeni nimic impotriva...Multumesc
__________________
I Don`t Drive Fast I Fly Low

Last edited by Medox; 16-02-10 at 11:52.
Medox is offline  
Old 16-02-10, 13:12   #516
mad_runner
Daewoo Driver

Stage 4
 
mad_runner's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 298
Member of:
[DAEWOO]
[Virtual Tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Virus mi se pare mie sau tu arzi prin balarii mah , a trecut un semestru in care tu nu ai iesit deloc la nici o intalnire , am vb sa facem intalnire in fata casei tale ca sa nu te deranjezi foarte tare si tot nu ai vrut , bah katana team nu e doar un parasolar sau un stiker si nu e nici club (deocamdata) ...katana team reprezinta un grup de prieteni care impartasesc o pasiune comuna pt masini (si tot ce tine de ele) ... asa ca clubul nu te ajuta cu nimic oamenii din "el" te ajuta ....

deci in momentul de fata vreau sa organizam o intalnire la iasi cu cei care cred ca pot sa mearga sa stabilil ce si cum facem cu plecarea la roman
__________________
I live my life a quarter mile at a time.For those ten seconds or least I'm free nothing else matter.

Daewoo cielo=> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...bc-33-mad.html

Last edited by VaLeX; 16-02-10 at 13:16.
mad_runner is offline  
Old 16-02-10, 13:15   #517
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: KATANA TEAM @ Iasi

Quote:
Originally Posted by Medox View Post
daca continuati cu cearta nu ajungem nicaieri..in fine..sa nu uitam ca si virus a facut cate ceva pt unii dintre noi...eu unu tot timpu am tinut cu dreptatea si de asta spun ceea ce spun..... oricum e nasol asa, ca macar odata la o mie de ani, nu participam in numar mai mare. ar fi mai multe de spus, chiar foarte multe, dar nu am sa deschid niciun subiect aici. eu am fost la piatra de 2 ori de cand a inceput..anul 2010, odata cu treaba, dar i-am sunat si pe baieti, shuri nu era , si nici vali si m-am intalnit numai cu pod. a doua oara chiar nu am venit cu nicio treaba.iar anul trecut am trecut prin piatra din nou.fusesem pe la bicaz, si la intoarcere am stat vreo 2 ore cu baietii in parcare la mol. In fine nu vreau sa ma dau rotund ca eu am fost...da nah intelegeti fiecare ce vreti la urma urmei...cam atat...si ne vedem sambata.

P.S. Chiar imi pare rau ca Ghe nu mai e in club..

si inca ceva..Eu am sa ii propun lu Ghe, si am sa insist sa se intoarca in Club. Sper ca nu are nimeni nimic impotriva...Multumesc
Aici sunt si eu pentru si sper ca si ceilalti sa nu aiba nimic impotriva reintoarcerii lui Ghe.

Quote:
Originally Posted by mad_runner View Post
Virus mi se pare mie sau tu arzi prin balarii mah , a trecut un semestru in care tu nu ai iesit deloc la nici o intalnire , am vb sa facem intalnire in fata casei tale ca sa nu te deranjezi foarte tare si tot nu ai vrut , bah katana team nu e doar un parasolar sau un stiker si nu e nici club (deocamdata) ...katana team reprezinta un grup de prieteni care impartasesc o pasiune comuna pt masini (si tot ce tine de ele) ... asa ca clubul nu te ajuta cu nimic oamenii din "el" te ajuta ....

deci in momentul de fata vreau sa organizam o intalnire la iasi cu cei care cred ca pot sa mearga sa stabilil ce si cum facem cu plecarea la roman

Chiar te rog MAD sa te ocupi cu plecarea celor din Iasi spre Roman ...sa stabiliti o ora cand sa plecati incat sa ajungeti pe la 12 la Roman. Stabiliti si voi o viteza de cruaziera , mergeti la consum ...sa ajungeti sanatosi.

Last edited by VaLeX; 16-02-10 at 13:17.
VaLeX is offline  
Old 16-02-10, 13:16   #518
mad_runner
Daewoo Driver

Stage 4
 
mad_runner's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 298
Member of:
[DAEWOO]
[Virtual Tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: KATANA TEAM @ Iasi

nu il cunosc da sunt de acord .....
mad_runner is offline  
Old 16-02-10, 13:23   #519
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: KATANA TEAM @ Iasi

Quote:
Originally Posted by mad_runner View Post
nu il cunosc da sunt de acord .....
O sa-l cunosti cat de curand ...
VaLeX is offline  
Old 16-02-10, 13:48   #520
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Angry Re: KATANA TEAM @ Iasi

Quote:
Originally Posted by =Virus= View Post
Ar fi o idee mai aproape de normalitate, doar nu mergem la legale sa avem nevoie de toate masinile.
Sincer ... au fost atatea evenimente prin zona ( la Suceava mai ales ...nu mai spun de cel din P.Neamt ) ...si de la Iasi nu a fost nimeni ( deci nu prea isi are rostul in ceea ce ai spus tu legat de : doar nu mergem la legale sa avem nevoie de toate masinile ) .
Quote:
Originally Posted by =Virus= View Post
Si tot nu inteleg de unde o scoateti pe asta ca nu ne intalnim. Daca nu e intalnire televizata cu participarea "presei" vad ca nu e bine. Poate unii dintre noi chiar au destule pe cap incat sa nu isi poata face program comun cu majoritatea nici macar doua ore. Este chiar asa un lucru de grav?

Spui ca clubul in sus, clubul in jos, clubul nu merita si bla bla bla. Dar "clubul" a facut vre-o data ceva pt noi si eu nu stiu?

Hai ca am o idee si mai buna: cine are mai multe masini sa vina cu toate, ca da mai bine la poza.
Nimeni nu a cerut intalniri televizate sau mai stiu eu ce .... dar niste poze de la intalniri ( pentru galeria foto a clubului ) ... sau sa mai spuneti ce idei aveti pentru masinile voastre ...sau ce ati mai facut la masini ...( oare e asa de greu ca sa stati 10-15 minute intr-o seara sa scrieti ceva pe forum ? ) ...
Quote:
Originally Posted by =Virus= View Post
Spui ca clubul in sus, clubul in jos, clubul nu merita si bla bla bla. Dar "clubul" a facut vre-o data ceva pt noi si eu nu stiu?
Dar crezi ca eu castig ceva daca fac poze masinilor din Katana ?
Am si eu o intrebare pentru tine ... ce ai vrea sa faca acest club pentru tine ... nu ai vrea sa facem toti o cheta si sa ne apucam sa-ti modificam masina ?
Legat de Katana TEAM ...poate nu ai inteles ce inseamna acel TEAM pentru noi : ajutor reciproc intre membri ( dar mai important intre PRIETENI )
stefan_88 is offline  
Old 16-02-10, 14:01   #521
mad_runner
Daewoo Driver

Stage 4
 
mad_runner's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 298
Member of:
[DAEWOO]
[Virtual Tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: KATANA TEAM @ Iasi

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
Chiar te rog MAD sa te ocupi cu plecarea celor din Iasi spre Roman ...sa stabiliti o ora cand sa plecati incat sa ajungeti pe la 12 la Roman. Stabiliti si voi o viteza de cruaziera , mergeti la consum ...sa ajungeti sanatosi.

o sa vb diseara despre asta ....
mad_runner is offline  
Old 16-02-10, 14:39   #522
=Virus=

Stage 5
 
=Virus='s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 857
Default Re: KATANA TEAM @ Iasi

@ShurikeN: Magnito este un baiat de nota 20 si chiar nu e cazul sa il amesteci in discutia asta. Daca te simti in pierdere cu eleronul, poti sa imi zici cat vrei si ti-l platesc eu.

De asemenea trebuie sa clarific ceva: eu nu am spus ca nimeni din club nu m-a ajutat, am spus doar ca clubul in sine nu m-a ajutat cu nimic.

Pe o parte voi spuneti ca inainte de a fi membri ai clubului trebuie sa fim prieteni, iar cealalta am observat ca daca ne intalneam ca prietenii si nu neaparat ca membrii unui club nu era bine!


Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
am riscat sa stau pana mai tziu in aceasta seara pe net...pt ca am prevazut ca iese cu nasol din discutia de mai sus... si sincer am fost 100%convins ca ai sa zici ca iesi!
ce ai facut tu pentru club? iti amintesc tot eu... un mare scandal cu GHE care sincer dupa mine nu trebuia in veci sa paraseasca clubul pentru ca el din cate am discutat a fost singuru din iasi care a vrut sa faca ceva pentru club .

Intr-un final... e decizia ta... faci cum stii si cum crezi de cuviinta!
buddy_lexx: erai sigur ca am sa ies, nu? oare de ce erai asa sigur? poate ca de cand s-a infintat katana iasi si pana acum nimeni nu are prea minunatele diplome de membru despre care ne-ati vorbit? sau pentru ca desi exista filiala de ceva vreme, deciziile tot de la NT se iau? Nimeni din iasi nu are moderatie nici pe 4t la katana macar la intalniri iasi, ca sa nu mai zic de "site oficial". Nu vroiati filiala la iasi, nu era nimic, decat asa ca ia uite ce mare favoare ne-ati facut voi noua...
Ce-am facut eu pt club?! Cred ca sunt alte persoane mai in masura ca tine sa zica asta, persoane care stiu detalii pe care tu nici nu ti le imaginezi. Si scandalul cu GHE tot "nefacand" nimic a inceput, doar nu era treaba mea ca dimineata la prima ora sa fiu cu el la mecanic sa ii faca franele...

Quote:
Originally Posted by Medox View Post
daca continuati cu cearta nu ajungem nicaieri..in fine..sa nu uitam ca si virus a facut cate ceva pt unii dintre noi...
Asule, tocmai tu nu ma asteptam sa zici ca am ajutat, mai ales ca pe tine nu te-am ajutat. Chiar si acum imi pare rau ca in tentativa de a face bara frontala la fiat sa arate mai bine a iesit mai naspa.

Quote:
Originally Posted by mad_runner View Post
Virus mi se pare mie sau tu arzi prin balarii mah , a trecut un semestru in care tu nu ai iesit deloc la nici o intalnire , am vb sa facem intalnire in fata casei tale ca sa nu te deranjezi foarte tare si tot nu ai vrut , bah katana team nu e doar un parasolar sau un stiker
...
deci in momentul de fata vreau sa organizam o intalnire la iasi cu cei care cred ca pot sa mearga sa stabilil ce si cum facem cu plecarea la roman
Bah mad, bah, iti urez succes bah cu intalnirea, si cu masina, cu piesele care te lauzi ca le ai desi nu prea ai idee cum arata... Aici fac referire la motorul "tau" 2 l turbo, da' opel, la care nu mai are sens sa zic ce spuneai tu ca scrie pe el.

Quote:
Originally Posted by stefan_88 View Post
Sincer ... au fost atatea evenimente prin zona ( la Suceava mai ales ...nu mai spun de cel din P.Neamt ) ...si de la Iasi nu a fost nimeni
Ce sa fac daca aveam motorul desfacut atunci? Vroiai sa vin cu bicicleta, sau cu masina lui tata?
Quote:
Originally Posted by stefan_88 View Post
Nimeni nu a cerut intalniri televizate sau mai stiu eu ce .... dar niste poze de la intalniri ( pentru galeria foto a clubului ) ... sau sa mai spuneti ce idei aveti pentru masinile voastre ...sau ce ati mai facut la masini ...( oare e asa de greu ca sa stati 10-15 minute intr-o seara sa scrieti ceva pe forum ? ) ...
Aici ai dreptate...
Quote:
Originally Posted by stefan_88 View Post
... nu ai vrea sa facem toti o cheta si sa ne apucam sa-ti modificam masina ?
Legat de Katana TEAM ...poate nu ai inteles ce inseamna acel TEAM pentru noi : ajutor reciproc intre membri ( dar mai important intre PRIETENI )
Nu ms, prefer stock Pt mine tuningul nu inseamna numai exteriorul care il tragi tu in poza. Apropo, pozele alea doua care te-am rugat sa le modifici putin acum jumatate de an, ce mai fac? Fac bine, nu? Nu e nimic, le-a modificat cineva care nici nu ma cunoaste, el a putut sa isi faca timp, desi nu este din "club".

In incheiere va spun ca eu nu port ura pe nimeni. Daca o sa vrea cineva sa vb cu mine, nu am sa ma fac pierdut, iar daca nu, asta e.
__________________
=Virus= is offline  
Old 16-02-10, 15:13   #523
mad_runner
Daewoo Driver

Stage 4
 
mad_runner's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 298
Member of:
[DAEWOO]
[Virtual Tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: KATANA TEAM @ Iasi

Quote:
Originally Posted by =Virus= View Post
Bah mad, bah, iti urez succes bah cu intalnirea, si cu masina, cu piesele care te lauzi ca le ai desi nu prea ai idee cum arata... Aici fac referire la motorul "tau" 2 l turbo, da' opel, la care nu mai are sens sa zic ce spuneai tu ca scrie pe el.
bah tu ai citit ce am scris inainte sa comentezi .... sau eshti prea obsit dupa facultate si nu poti citi si te bagi in seama ca sa nu te pliktiseshti .... citeshte ce am scris

ce piaese am eu e problema mea ...poate am gresit sau nu atunci cand am zis ... nu mai conteaza ...

citeshte ce s-a scris aici inainte sa vb ,,,
mad_runner is offline  
Old 16-02-10, 15:44   #524
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Exclamation Re: KATANA TEAM @ Iasi

Quote:
Originally Posted by =Virus= View Post


Ce sa fac daca aveam motorul desfacut atunci? Vroiai sa vin cu bicicleta, sau cu masina lui tata?


Nu ms, prefer stock Pt mine tuningul nu inseamna numai exteriorul care il tragi tu in poza. Apropo, pozele alea doua care te-am rugat sa le modifici putin acum jumatate de an, ce mai fac? Fac bine, nu? Nu e nimic, le-a modificat cineva care nici nu ma cunoaste, el a putut sa isi faca timp, desi nu este din "club".
Puteai veni cu ce vroiai tu ... si cu "masina lui tata " daca chiar vroiai sa mergi si sa reprezentam cu totii acest "CLUB " .
Pozele respective ...fac chiar foarte bine . Imi "cer" mii de scuze fata de tine ...ca eu fiind mai prost credeam ca tuning-ul inseamna doar niste plasticuri puse pe masina ... . .

L.E : Mad incearca sa scrii fara "sh" , "k" in loc de "ca" etc etc . Mersi

Last edited by stefan_88; 16-02-10 at 15:54.
stefan_88 is offline  
Old 16-02-10, 16:51   #525
Magnito

Stage 3
 
Magnito's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 101
Default Re: KATANA TEAM @ Iasi

salutare la toata lumea... cam multa cearta pe aici... valex eu as veni si cu frate-miu da 2 sambete la rand am de la ora 10 cursuri de formare la munk si nu stiu cat ne tine ( asa ca nu am cum sa apar si eu.. chiar as vrea sa vin si eu si frate-miu ( sa`mi bag ceva in REnault-ul lu masa
__________________
Magnito is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -