Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > WRC - FORMULA 1 - Alte sporturi cu motor

Reply
 
Thread Tools
Old 25-08-04, 03:39   #61
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

eu i- am auzit pe cei de la Peugeot cum se laudau ca la ora actuala au cea mai puternica masina ... doar ca sezonul asta e cam dus pentru ei ... si daia au numai nasole. fac probe pe masina!
personal: imi place Loeb.
__________________
- Life is Either a Daring Adventure or Nothing At All -
n0namee is offline   Reply With Quote
Old 14-09-04, 21:00   #62
NOS

Stage 5
 
NOS's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 381
Default

In opinia mea cel mai talentat dintre pilotii tineri este Sebastian Loeb, iar Citroen este o echipa care ii da exact ce acesta cere de la masina. Asta ii face aproape cei mai buni, cu cele mai mari sanse la titlu.
__________________
Norocul este mult in lumea asta mare... s-a impartit egal, dar nu la fiecare
NOS is offline   Reply With Quote
Old 21-09-04, 13:57   #63
Murarashu

Stage 3
 
Murarashu's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 138
Default

Eu zic ca e foarte greu de stabilit care este cel mai bun pilot; despre masini, nici atat nu se poate vorbi, pt ca masina din Raliul Safari nu are aproape nimic in comun cu masina din Turul Corsicii.

Mecanicii trebuie sa interpreteze exact ceea ce vrea pilotul de la masina si sa puna in practica intr-un mod exemplar; masina are pe ea cateva zeci de senzori care comunica real-time computerelor echipei parametrii de functionare a motorului, turbo`ului, suspensiei, transimisiei, precum si alti parametri globali ai masinii: acceleratie laterala, tendinte de comportament, aderenta, raportul real-time de distributie a masei masinii pe punti, pt ca nu e constant in mers, etc. etc..... O infinitate de lucruri ne sunt inaccesibile ca informatii, si nu putem decat sa ne dam o parere mai mult sentimentala asupra masinilor si pilotilor, noi astia de ne-o facut muma piloti de curse cu un amarat de permis de categ B.
Murarashu is offline   Reply With Quote
Old 22-09-04, 10:28   #64
NOS

Stage 5
 
NOS's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 381
Default

Cred ca ar fii inutil de precizat toate detaliile pentru ca habar nu am avea ce inseamna si cum sa le interpretam!
\"pilotii de categoria B\" sa fie sanatosi ca in rest...
NOS is offline   Reply With Quote
Old 22-09-04, 13:24   #65
Murarashu

Stage 3
 
Murarashu's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 138
Default

Din contra, cred ca informatii in plus nu strica nimanui; cine nu vrea, sa nu se uite

Sper sa ia Loeb campionatul. Mi-a placut f mult acum un an sau doi, cand era inca un anonim, dar a castigat Turul Corsicii. Cred ca totusi anul trecut
Murarashu is offline   Reply With Quote
Old 22-09-04, 15:02   #66
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Murarashu: deocamdata, Loeb este principalul candidat la trofeu. Sper si eu, din tot sufletul, ca Seb sa ia campionatul. Anul trecut a avut ghinion pe final si Solberg \"l-a terminat\".
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 22-09-04, 15:16   #67
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default

Go Solberg...
  Reply With Quote
Old 10-10-04, 12:31   #68
GSi

Stage 5
 
GSi's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 657
Member of:
[Midnight Racers]
Default

Solberg nu prea mai are ce face, chiar daca iese pe locul 1 in toate cele 3 raliuri care au mai ramas, lui Loeb ii trebuie doar un loc 5 ca sa castige.
__________________
Opel Kadett GSi 2.0 87\'

I am kept in place by G-forces, not seatbelts.
GSi is offline   Reply With Quote
Old 22-10-04, 20:51   #69
BIZ

Stage 5
 
BIZ's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 333
Default

and the winner of the WRC 2004 is Sebastian Loeb. bv lui da si xsara e tare, masina :P
BIZ is offline   Reply With Quote
Old 24-10-04, 21:15   #70
Carmen

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 492
Member of:
[Extreme Racing]
Default

A fost acuzat la castigarea primului raliu ca a avut prea mult noroc, s`a vehiculat ca a aparut din senin si ca la fel va intra in anonimat, s`a comentat ca la interviuri nu stie sa spuna decat: \"Masina a mers bine, am ales bine pneurile\"... Cu toate acestea, A REUSIT!!!
Carmen is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -