Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 25-04-09, 16:59   #76
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: VTM Mosteni

Regretul meu este iesirea lui Cristi (g3 gti), era si mai ok daca nu se intampla asa . dar cine merge tare...risca. Din puctul meu a fost ok.
Ps: ai vazut gabule ca nu ai cum sa scapi de mine?
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 18:33   #77
gigicakent

Stage 3
 
gigicakent's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 125
Member of:
[4Rally]
Thumbs up Re: VTM Mosteni

super frumos la mosteni ( in afara de iesirea in decor ) in rest bine organizat si vremea a tinut cu noi. in continuare o filmare de 8 minute si ceva.

https://www.youtube.com/watch?v=fBjHXMMdK_I
gigicakent is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 20:22   #78
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: VTM Mosteni

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Regretul meu este iesirea lui Cristi (g3 gti), era si mai ok daca nu se intampla asa . dar cine merge tare...risca. Din puctul meu a fost ok.
Ps: ai vazut gabule ca nu ai cum sa scapi de mine?
tablele se fac ... sechelele raman ... iar mi-ai tras-o

Asteptam urmatoarea cursa
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 20:55   #79
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: VTM Mosteni

pff

Last edited by cryssl; 26-04-09 at 05:39.
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 21:39   #80
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: VTM Mosteni

Felicitari organizatorului pentru ca a organizat o etapa foarte buna si pentru ca a facut ceea ce FRAS nu a facut niciodata acordand premii substantiale tuturor celor care au terminat pe podium.

PS. A fost frumos si ne-am simtit bine azi!

Poze de la premiere cu toata lumea: http://www.ono41.ro/forum/showthread.php?t=1069&page=3
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 05:40   #81
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: VTM Mosteni

felicitari ono..a fost super te mai asteptam pe la noi
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 16:39   #82
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: VTM Mosteni

Ieri am participat la o competitie in Slatina iar la premiere am fost placut surprins de organizator pentru ca ne-au oferit premii.
La FRAS in 2 ani de cand concurez in campionatul mare nu am primit nimic niciodata si as vrea sa fiu lamurit in legatura cu asta.

Cum se face ca la o cursa in care participa amatori cu masini de strada, se dau premii destul de interesante (eu am primit pt locul 1 un detector de radar in valoare de 100 euro si doua anvelope care valoreaza aprox 100 euro iar ceilalti sportivi care s-au urcat pe podium au primit si ei premii frumoase), iar la FRAS unde cheltuielile sunt enorme nu se dau decat 3 cupe, de ce?

La Slatina au fost prezenti la start aprox 25 concurenti care au platit in total 1250 ron si toate grupele au primit si premii in afara de cupe.

La FRAS chiar daca ar fi doar 25 de concurenti s-ar strange 3750 euro avand in vedere faptul ca noua taxa este de 150 euro adica peste 157 de milioane de lei vechi si nu primeste nimeni nimic in afara de cupe.

PS. STIU CA M-AM REPETAT IN LEGATURA CU CEEA CE NU NE DA FRAS DAR AS VREA SA FIM LAMURITI DE CATRE CEI RESPONSABILI.
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 19:09   #83
morcov_ssl
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
morcov_ssl's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 782
Member of:
[Dacia Rally Team]
Default Re: VTM Mosteni

tabel cu timpi are cineva?
boby ce timp ai avut?
morcov_ssl is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 19:20   #84
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: VTM Mosteni

Cristache......plm...la bun vb acu`.....ce ai facut tu nu se face in veci.....nu tragi tare din prima....mergi progresiv sa vezi de un poti castiga o secunda doua....nu vii blana din prima....nu ai nici masina potrivita....si nici experienta, plus ca nici traseul nu iti era cunoscut. Daca ai observat...ono a avut urcare si de 1,25...deci nu a tras de nebun din prima. Ti-am zis de la inceput unde sa fi atent.....sincer eu ma oftic rau....e naspa sa p|zdesti o masina la care tii, mai ales dauna totala cum ai dat-o tu, dar ma gandesc totusi ca putea sa fie si mai rau....important e ca tu esti intreg, mereu se spune fraza asta......"se putea si mai rau"...dar de ce sa se poate mai rau cand "nu se putea deloc?" Am venit la distractie si eu la fiecare vtm vin cu gandul sa duc inapoi masina pe rotile ei...nu pe platforma.
Morcov...timpul meu a fost 1,24:90.....iar timpul ocupantului locului 2 la grupa a fost 1,24:88-cel cu type r...misto nu?
Ps: azi la linii iar a mers sportiva in doua viteze.....maine se pune cutia veche )
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 19:22   #85
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: VTM Mosteni

Rebelule ce-ai patit ma? Cum dauna totala?
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 19:40   #86
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: VTM Mosteni

Quote:
Originally Posted by pHlow View Post
Rebelule ce-ai patit ma? Cum dauna totala?
suntem offtopic ... o mica iesire in decor

@Bobby: omu din greseli invata.. data viitoare promit k o sa ma pastrez pt ultima cursa
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 20:55   #87
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: VTM Mosteni

Quote:
Originally Posted by ono41 View Post
Ieri am participat la o competitie in Slatina iar la premiere am fost placut surprins de organizator pentru ca ne-au oferit premii.
La FRAS in 2 ani de cand concurez in campionatul mare nu am primit nimic niciodata si as vrea sa fiu lamurit in legatura cu asta.

Cum se face ca la o cursa in care participa amatori cu masini de strada, se dau premii destul de interesante (eu am primit pt locul 1 un detector de radar in valoare de 100 euro si doua anvelope care valoreaza aprox 100 euro iar ceilalti sportivi care s-au urcat pe podium au primit si ei premii frumoase), iar la FRAS unde cheltuielile sunt enorme nu se dau decat 3 cupe, de ce?

La Slatina au fost prezenti la start aprox 25 concurenti care au platit in total 1250 ron si toate grupele au primit si premii in afara de cupe.

La FRAS chiar daca ar fi doar 25 de concurenti s-ar strange 3750 euro avand in vedere faptul ca noua taxa este de 150 euro adica peste 157 de milioane de lei vechi si nu primeste nimeni nimic in afara de cupe.

PS. STIU CA M-AM REPETAT IN LEGATURA CU CEEA CE NU NE DA FRAS DAR AS VREA SA FIM LAMURITI DE CATRE CEI RESPONSABILI.
In sfarsit am ajuns si eu acasa ( nu stiu daca timpul dvs. v-a dat ragazul sa constatati ca eu sunt din Craiova) si pentru ca nu beneficiez de un sistem de comunicare/inregistrare - enline, am vizionat in primul rand VTM-ul (pe care chiar il iubesc) si apoi accelerarea de astazi.

Sigur nu sunt in stare sa "MULTUMESC SUFICIENT" tuturor particpantilor, pentru modul sportiv si exemplar in care s-au comportat in cursa
(desi au fost...... tare macinati de ambitii, in conditiile in care eu i-am rugat sa ma ajute sa fac o cursa fara evenimente - ca sa "conving politia" ca noi suntem niste sportivi, nu ......).
Inca o data vreau sa-i mutuesc lui Daniel Onoriu pentru ca a "licitat" pe un organizator "de doi lei comparativ cu FRAS - ul" - cum zic unii din fanii lui - care a dat la Mosteni, o lectie de "comportament civilizat al unui campion in sportul auto"
Muti dintre spectatorii de pe margine si-au insusit lecta, dar foarte putini dintre concurenti l-au bagat in seama [inclusiv cel care si-a insusit un premiu, "dat din greseala de noi, dar ne refuzat din fair play de el" - sa-i fie rusine, iar eu pentru ca am vazut imagini din cursa (revenirea la START).... le "transmit cartonasul galben" baietilor care mi-au dovedit ca NU VOR SA CITEASCA REGULAMENTUL].
Nu stiu daca v-a mai citi acest mesaj (desi ma voi ocupa personal, ca sa fie postate maine, listele cu comisarii sportivi si rezultatele "oficiale"), dar vreau sa transmit in numele organizatorului, dorinta expresa de a mai colabora in viitorul imediat, in mediatizarea sportului auto.

Simt ca sunt incoerent,... va cerscuze, sunt foarte obosit (revin acasa dupa aproape 72 de ore) si traiesc un entuziasm extraordinar pentru ca a "iesit" si cursa de acccelerare.
Incerc maine sa "ma adun" si sa inchei in mod civilizat acest topic. Sper sa nu ma sanctioneze moderatorul, ca nu "discut despre atomobile" - dar eu cred ca discut tocmai de placerea de a participa la practica sportului auto si asta datorita unui mare portiv, care "in zilele noastre" - chiar si in potriva fanilor lui - a venit la Slatina.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 21:18   #88
Bass-Evolution
Honda Driver

Stage 5
 
Bass-Evolution's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of:
[Honda]
[4Rally]
Default Re: VTM Mosteni

Foarte frumos. Multumiri si felicitari organizatorilor si in special Dvs. D-le Lamboiu. Astept urmatorul eveniment organizat de dvs.
Bass-Evolution is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 21:56   #89
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: VTM Mosteni

Quote:
Originally Posted by Bass-Evolution View Post
Foarte frumos. Multumiri si felicitari organizatorilor si in special Dvs. D-le Lamboiu. Astept urmatorul eveniment organizat de dvs.
Eu va multumesc voua ca "ati riscat sa mergeti pe mana mea"
Voi meritati aplauze, pentru ca ati demonstrat ca puteti sa respectati si reguli nu sa va urmati doar instinctul varstei.
Desi sunt ffffoarte obosit, am sentimentul ca eu sunt cel castigat, pentru ca v-am recuperat pe voi in sufletul meu (in conditiile in care "pentru o clipa am crezut ca generatia voastra este neguvernabila" - fals..... pentru voi nu au aparut guvernatorii.... ei sunt de vina - NU VOI)
Am trait experienta a doua curse foarte reusite, dar 100 %, pentru ca ati participat voi, nu pentru ca am visat-o eu.
(va sugerez sa va informati si despre "liniutele" de astazi - cea mai frumoasa "chestie" este ca azi am adus pe pista langa "noi" - motociclisti -
- este cea mai frumoasa realizare a unui vis din tinerete, prin tineretea voastra, care nu trebuie "reprimata" trebuie condusa.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 27-04-09, 03:17   #90
miliady
Renault Driver

Stage 5
 
miliady's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,266
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: VTM Mosteni

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
...
Muti dintre spectatorii de pe margine si-au insusit lecta, dar foarte putini dintre concurenti l-au bagat in seama [inclusiv cel care si-a insusit un premiu, "dat din greseala de noi, dar ne refuzat din fair play de el" - sa-i fie rusine, iar eu pentru ca am vazut imagini din cursa (revenirea la START).... le "transmit cartonasul galben" baietilor care mi-au dovedit ca NU VOR SA CITEASCA REGULAMENTUL]....
returnez si premiul si cupa daca doriti

mai am insa cateva intrebari.
un reno 5 cu 1,4 turbo de fabrica intra tot la grupa <1400
o dacie cu 1,4 turbo intra la grupa urmatoare?
o masina de fabrica sa zicem cu 1795 turbo si integral din fabrica intra tot la 1800?

in orice caz. felicitari pentru organizare si la mai multe.
miliady is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -