Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 15-04-09, 16:47   #1
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default VTM Mosteni

1. Viteză pe Traseu Monantan (în coastă) – MOŞTENI / Slatina

- data desfăşurarii 25 aprilie 2009
- locaţia: drumul judeţean DJ 546 direcţia Slatina- Dragaşani, km 111+800 – 114+800
- diferenţă nivel: aprox. 97M
- secretariat: Parcare magazin OLTUL, în ziua concursului de la ora 7.00
ORAR CONCURS 25. aprilie 2009 Parcare magazin OLTUL

- verificare administrativă 7.00 - 8.30
- verificare tehnică 7.15 - 8.45
- plecare către Moşteni 9.00 - în coloană cu excorta Poliţiei Rutiere
MOŞTENI - afişare ordine de start 9.30
- START primul concurent 10.01
CIRCULAŢIA PUBLICĂ ESTE OPRITĂ INTRE ORELE 10.00 - 13.00
In acest interval se vor desfăşura următoarele urcări, cu start din minut în minut:
manşă de recunoaştere necronometrată 1 urcare
manşă de antrenament cronometrată 2 urcări
manşă concurs oficial cronometrat 2 urcări
In clasament va conta timpul cel mai bun din cele două urcări oficile.
Se vor forma gruple de concurs: N; A; H; cu clase de cilindree: 1400 – 1600 – 2000/ peste

- plecare Moşteni – Slatina 13.30 - în coloană cu excorta Poliţiei Rutiere
- afişare clasment provizoriu 14.00
- FESTIVITATE PREMIERE 14.30

Viteza in Coasta sambata 25 aprilie 2009

Concurs Slatina: este anuntul initial de informare generala despre actiune
Regulament Participare: o insiruire rapida cu principalele obligatii
Adeziune regulament: prin semnare, concurentul este deacord si se supune
Cerere inscriere ecchipe: daca este cazul pentru cluburi (se plateste taxa separat)
Cerere inscriere individuala: dupa acestea o sa facem grupele si ordinea de start
Declartaie vehiucul tert: doar daca pilotul nu ee propriearul masini (certifica ca s-a inteles verbal cu proprietarul si organizatorul nu va avea probleme cu acesta
Fia de Verifiarce Tehnica: INFORMATIVA o completam noi dupa formaularele trimise on line - la concurs trcem doar ora si minutul cand intra in parc (cine nu are fisa completata de noi, inseamna ca nu s-a inscris din timp - 24.04.09 - ora 17.00; deci plateste supra taxa de inscriere)
Attached Files
File Type: doc ADEZIUNE REGULAMENT COMPETITIE.doc (28.5 KB, 78 views)
File Type: doc CERERE INSCRIERE ECHIPA.doc (238.5 KB, 24 views)
File Type: doc CERERE INSCRIERE INDIVIDUALA.doc (45.5 KB, 78 views)
File Type: doc CONCURS SLATINA 25 26 aprilie.doc (32.5 KB, 43 views)
File Type: doc DECLARATIE VEHICUL TERT.doc (214.5 KB, 25 views)
File Type: doc FISA VERIFICARE TEHNICA.doc (67.5 KB, 40 views)
File Type: doc REGULAMENT DE PARTICIPARE.doc (48.0 KB, 59 views)
__________________

Last edited by cryssl; 17-04-09 at 12:29.
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 16:55   #2
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: VTM Mosteni

Intrebare: La cati km se afla Slatina de Bucuresti?

Poate ne spuneti cum e asfaltul si ce fel de traseu e, viteza mica, medie sau viaje de viteza. O harta a traseului exista? Credeti ca se poate sa faceti un filmulet onbord sa verdem cum arata traserul?

Daca am masina gata pana pe 25 poate vin si eu.
__________________
www.ono41.ro (NOU)

Last edited by ono41; 15-04-09 at 16:59.
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 18:17   #3
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: VTM Mosteni

salut ono...

distanta intre slatina si bucuresti este de aproximativ 200 km

sa vad poate merg eu acuma pana acolo sa fac un filmulet.. sunt filme si din ani precedenti..o sa le caut eu pe youtube.. traseul este cam prost in prima parte deoarece nu a fost asfaltat..dar este acceptail...

este drept cam 700 m apoi un viraj la dreapta inainte vreo 300 metri apoi ac de par la stanga apoi mai mergi putin ac de par la dreapta si drept pana la finish
mai revin cu informatii ..acuma plec pana in oras
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 18:31   #4
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: VTM Mosteni

sa inteleg k se pot da la gramada si amatorii (cu auto neomologate de raliu) si pilotii cu auto pregatite ?
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 19:11   #5
D R A
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 316
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: VTM Mosteni

Prezent cu conditia sa termine tinichigiu treaba pana atunci .
Vopseaua oi da eu mai incolo , ca demult vreau sa fac un Mosteni.
D R A is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 22:02   #6
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: VTM Mosteni

scuze dar nu am ajuns pana la mosteni..am sa dau cateva linkuri de pe youtube facute acuma 1 an

https://www.youtube.com/watch?v=KETrml1aHTU - urcare recunoastere
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 13:59   #7
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: VTM Mosteni

Cryss este plecat sa fac pozele si filmuletele solicitate
In cel mai scurt timp va trensmite precizari privind formularele ce trbuie completate enline inaintaea curselor
Intentia este sa fie folosit la maxim timpul in care circulatia este blocata de Politia Rutiera
O precizare importanta din partea ORGANIZATORULUI: pentru concurentii din judetele "departate" se poate asigura cazare - convenabila- mai ales daca doresc sa se dea in ambele etape adica VTM sambata25.04 si accelerare duminica 26.04.09
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 14:04   #8
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: VTM Mosteni

Va rugam mult de tot, inainte de a va inscrie sa cititi regulamentele particulare ale celor doua curse.
Nu ezitati sa solicitati orice informatie de la Cryss sau de la mine (numai ca eu stau mai putin pe net, dar pot reactiona relativ repede la interpelare pe mail sau telefon: raulllamboiu@yahoo.com sau 0722.327762)
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 14:07   #9
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: VTM Mosteni

toate informatiile le'am pus in primul post..se pot incepe inscrierile
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 15:53   #10
Bass-Evolution
Honda Driver

Stage 5
 
Bass-Evolution's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of:
[Honda]
[4Rally]
Default Re: VTM Mosteni

Ce s-a intmplat cu topicul de pe craiovaforum ?
Bass-Evolution is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 16:47   #11
Bubu_021
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bubu_021's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 618
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: VTM Mosteni

Quote:
Originally Posted by Bass-Evolution View Post
Ce s-a intmplat cu topicul de pe craiovaforum ?

cursa este organizata de filiala olt a acs auto oltenia. filiala trebuia sa aibe acceptul clubului pentru aceste curse si nu il are - conform statutului filialei.

nu am fost contactati pentru aprobari, despre cele 2 curse afland de pe internet.

filiala nu este in curs de afiliere independenta la fras (cum s-a anuntat), acest lucru nu il poate face o filiala, ci doar un club.

s-a incercat mascarea adevarului privind organizatorul, fiind anuntat un club "Clubul Sportiv AUTO RALIU OLT" - entitate juridica inexistenta.

acordul nu il va avea pt ca cele 2 curse sunt organizate in colaborare cu acr si pentru a impiedica implicarea auto oltenia in aceste curse cu acr, marti prima zi lucratoare dupa pasti, filiala olt a acs auto oltenia va fi dizolvata.

daca dialogul ar fi fost initiat din timp aceasta situatie putea fi evitata si probabil ar fi gasit alt club care sa organizeze cursele sau s-ar fi luat aprobarile pe acr. timpul nu este inca trecut si aspectele astea se pot rezolva, doar ca pana acum nu am gasit intelegere in acest sens. sper sa se rezolve

cam asta e situatia. pe cf sunt moderator si pana la clarificarea situatiei am sters topicul in care se anuntau cursele. ii voi da restore dupa ce mi se va confirma neimplicarea filialei in aceste curse. as prefera sa se intample acelasi lucru si aici, dar altcineva face aici regulile si ma voi supune deciziei moderatorului.
Bubu_021 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 18:16   #12
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: VTM Mosteni

Am si eu o intrebare Cine este "Bubu 021" si in ce calitate face aceste precizari.
Din text inteleg ca este administrator Craiova Forum si considerand ca i-au fost lezate interesele personale, a anulat topicul prin care un club sportiv privat din tara, anunta ca organizeaza doua curse auto de divertisment, legale, deci evident este intr-un garv conflict de interese cu sportul auto.
Cat priveste afirmatia "Filiala Olt a clubului sportiv auto Dolj" mi se pare o aberatie de genul "Filiala Olt a clubului sportiv STEAUA Bucuresti" (cer scuze pentru utilizarea neautorizata denumirii Clubului Steaua, dar nu l-am folosit decat ca un simplu exemplu, fara nici un fel de referire directa).
Nu inteleg deasemenea, comentariile despre ACR - Olt.
Bubu 021 contesta faptul ca pe teritoriul Romaniei ACR poate sa organizeze competitii automobilistice ? (chiar daca acum nu este cazul)
Referitor la cursele de automobile, acestea vor avea loc pentru ca exista acordul autoritatilor locale pentru desfasurarea unui eveniment sportiv local, cu scopul promovarii sportului cu motor.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 18:36   #13
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: VTM Mosteni

Interese mai presus de pasiuni....se pare ca si aici sunt discutii.....si asta nu face decat sa afecteze imaginea motorsportului romanesc....si asa destul de sarac.
Daniel, cauta pe youtube filmulete de pe acolo.....traseul e relativ scurt.....se parcurge repede...sunt 6 viraje, prima portiune e din placi ....si acolo e mai grav....apoi urmeaza portiunea refacuta......in acul de par e f mult nisip pe margini.Mai bine suna-l pe Ciufrila si te lamureste el.....anul trecut s-a dat si el odata pe traseul asta.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 19:32   #14
Bubu_021
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bubu_021's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 618
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: VTM Mosteni

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
Am si eu o intrebare Cine este "Bubu 021" si in ce calitate face aceste precizari.
Din text inteleg ca este administrator Craiova Forum si considerand ca i-au fost lezate interesele personale, a anulat topicul prin care un club sportiv privat din tara, anunta ca organizeaza doua curse auto de divertisment, legale, deci evident este intr-un garv conflict de interese cu sportul auto.
Cat priveste afirmatia "Filiala Olt a clubului sportiv auto Dolj" mi se pare o aberatie de genul "Filiala Olt a clubului sportiv STEAUA Bucuresti" (cer scuze pentru utilizarea neautorizata denumirii Clubului Steaua, dar nu l-am folosit decat ca un simplu exemplu, fara nici un fel de referire directa).
Nu inteleg deasemenea, comentariile despre ACR - Olt.
Bubu 021 contesta faptul ca pe teritoriul Romaniei ACR poate sa organizeze competitii automobilistice ? (chiar daca acum nu este cazul)
Referitor la cursele de automobile, acestea vor avea loc pentru ca exista acordul autoritatilor locale pentru desfasurarea unui eveniment sportiv local, cu scopul promovarii sportului cu motor.
Bubu_021 sau numele din CI Andi Chirca
sunt membru fondator si vicepresedinte al clubului acs auto oltenia, pe ac carui filiala vreti sa organizati cele 2 curse in colaborare cu acr, iar ce tine de PR, comunicare, anunturi etc. pe internet de clubul asta ma ocup eu (printre altele).
cand m-am referit in acest caz la club sau la mine, a fost si este vorba de clubul ACS Auto Oltenia.
nu vreau sa ma asociez cu acr sub nici o forma si sub nici un pretext.
nu vreau sa ma asociez cu dvs.

prin asocierea in cele 2 curse cu acr ma puneti pe mine ca club intr-o situatie de genul celei de la campulung in care stiti ce s-a intamplat, daca nu - cautati si aflati, tot asa cum ati cautat sa afiliati filiala.

sfatul meu, pentru cele 2 curse este sa mutati aprobarile pe acr olt si sa scoateti acs auto oltenia - filiala olt din ecuatie.
nu am spus sa nu mai faceti cursele si nu am nimic impotriva lor, am spus sa nu ma implicati fara voia mea intr-o asociere cu acr.
dl Badita, presedintele filialei, nu a inteles acest lucru, se pare ca nici dvs nu vreti sa il intelegeti.
singurele masuri care pot sa le iau pentru a impiedica aceasta asociere nedorita de mine, este sa desfiintez filiala si o voi face in prima zi lucratoare de dupa pasti.


atat am avut de spus. sper ca am fost clar si nu cred ca am lasat loc de interpretari.
Bubu_021 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 21:34   #15
TJR_EVO_9

Stage 1
 
TJR_EVO_9's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 16
Default Re: VTM Mosteni

Pt ca nu suport oamenii fara caracter, o sa va informez eu despre acest bubu21, cine e si cine e clubul condus de acesti oameni lipsiti de caracter.el + taso.

El e mare pasionat auto, a fost presedintele unui club de pasionati auto din Craiova(Midnight, parca), pana a dat tzeapa cu niste bani, "colegilor" din club.S-au certat si omul a ramas fara paine.Intelegeti nuanta...
S-a apucat de organizat curse, a facut un club+site ( cu tenta acr-ista) si s-a apucat de treaba.
Nu e nevoie sa credeti, dar mai la toate cursele organizate de ei, au aparut probleme.Sunt chiar si filme pe net, despre ei si despre certurile pe care le-au provocat ( o sa caut si o sa le postez) ....daca va fi nevoie.
Nu mai vorbesc de curse care "s-au anulat" cu cateva zile inainte sau chiar ore. Un exemplu ar fi o etapa de RallySprint prin 2007. Chiar si Onoriu era participant, nu mai vorbesc de Titi Aur. S-a anulat, desi participantii isi pregatisera masinile, facusera rezervari la cazare , unii chiar erau pe drum spre Craiova cand au primit telefonul si-au fost anuntati ca s-a anulat.
Motivul : acest club nu avea de gand sa platesca arbitrii FRAS, si oamenii n-au vrut sa vina la acest eveniment si sa fie platiti dupa. De ce or fi gandit asa? Va spun, bineinteles, tot eu..:P .
Mai luasera TZEAPA de la ei, tot pe aceeasi placa.va dam banii dupa eveniment...
Cam cat de prost sa fii sa iei tzeapa de doua ori? de la aceleasi personaje? nu stiu la ce s-au gandit atunci, cert e ca daca nu ai arbitri , nu poti organiza.
Evenimentul respectiv era destul de important, supervizat de FRAS, dar daca te apuci de tot felul de "scheme", risti sa o iei in ....
Adevarul l-am aflat de la cineva din conducerea FRAS ( de la timpul respectiv), total diferit de ceea ce au spus ei. bubu junior + taso.

Adevarul e ca omul este un mare guru in Craiova, mare organizator si conduce un bmw serie 5 , SH cu numere de Bulgaria. Ceea ce, inseamna ca a pus ceva bani deoparte.De unde...nu e treaba mea...:P
A evoluat de la o cojeta de Fiat Innocenti, la o "nemtoaica"

Acum, trebuie sa intelegeti de ce va spun toate astea.

M-a deranjat ca se pune contra organizarii acestei curse la Mosteni, pe ideea ca "va desfiintez' daca o faceti, si mie nu-mi dati nimic, dar totusi este o filiala a clubului pe care il conduce.
Adica oamenii vor sa organizeze, fac reclama clubului ( care chiar are nevoie sa se reabiliteze ) si tu te trezesti, si-i ajuti amenintandu-i cu desfiintarea.
Pai unde iti este spiritul de racer si mare vicepresedinte al acestui club?
In loc sa-i ajuti, tu la dai pe la spate?
Ar trebui sa-ti fie rusine, dar ma indoiesc ca stii ce e aia.Daca stiai de rusine , dadeai banii inapoi sponsorilor care ti-au dat pt organizarea unui eveniment care s-a anulat.va dau si un exemplu.
se duce omul( adica taso) la un prieten si-l intreaba: nu sponsorizezi si tu concursul asta? ( in speta , Rallysprint Craiova 2007 ) Omul ii da o suma de bani, evenimentul se anuleaza, si acest club..se face ca ploua , legat de bani. Nici in ziua de azi n-au dat banii inapoi. Nu era o suma prea mare, dar totusi.

Nu stiu cum a ajuns moderator pe CF, dar are aceeasi atitudine ostila si lipsita de bun simt si acolo.Ce nu-i convine...sterge.Cum a facut si cu topicul despre Mosteni.Mare moderator...ce sa zic. Putea sa spuna, cum a facut si aici, motivele si oamenii isi dadeau cu parerea.
JOS CENZURA...nu-i spune nimic, el e fan Benone Sinulescu.Jur !...)
E dilau rau de tot...


Acum pe bune, cu ce il 'jenau" baietii astia care organizeaza? Poate sa stea si acasa, si sa isi imagineze ca nu se organiza nimic, ei faceau cursa, si daca iesea de kko, la striga dupa aceea, ca s-au folosit de numele clubului si nu sunt in stare sa organizeze curse.Cum face el...

Sunt multe de zis, dar vroiam sa va "atentionez" in legatura cu acest nick/personaj.Aveti grija sa nu-i dati bani, ca fuge cu ei.E chestie ereditara.E sport de familie.

In episodul urmator , o sa va povestesc cine e si cine a fost taso....:P . Daca nu v-am convins acum....
TJR_EVO_9 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -