Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Alte discutii machete

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-10-11, 17:59   #1
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Stie cineva oare?

Salutare, stie cineva sau se ocupa cineva cu realizarea unor machete auto? Si cam cat ar fi costul? Multumesc Anticipat!
Thomas Everywhere is offline  
Old 09-10-11, 18:06   #2
cardone

Stage 3
 
cardone's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 102
Default Re: Stie cineva oare?

La ce te referi cand spui realizarea machetelor?Daca te referi la realizarea machetelor de la 0...adik sa realizeze el toate piesele...pe la noi pe forum nu cred ca este nimeni care realizeaza asa ceva...poate stiu colegi mai vechi pe cineva.
cardone is offline  
Old 09-10-11, 18:09   #3
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Stie cineva oare?

Quote:
Originally Posted by cardone View Post
La ce te referi cand spui realizarea machetelor?Daca te referi la realizarea machetelor de la 0...adik sa realizeze el toate piesele...pe la noi pe forum nu cred ca este nimeni care realizeaza asa ceva...poate stiu colegi mai vechi pe cineva.
da, la asta ma refeream, fabricata. Ok, am intrebat si eu, sa ma lamuresc , mersi.
Thomas Everywhere is offline  
Old 09-10-11, 22:33   #4
cotabitza

Stage 3
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 81
Default Re: Stie cineva oare?

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
Salutare, stie cineva sau se ocupa cineva cu realizarea unor machete auto? Si cam cat ar fi costul? Multumesc Anticipat!
Eu (daca pot sa zic asa)... Momentan lucrez la un MAN TGA 1:18 din plastic, dar e oribil de greu (si asta tinand cont doar de faptul ca nu lucrez la un maxim de detaliu), iar costurile ... sa nu vorbim de ele (mai repede iei una gata facuta de o firma "x" de renume daca ne raportam la costuri). Dar lasand la o parte costul, ramane timpul - care e foarte pe termen lung. Insa , daca te chinui sa faci asa ceva ( macheta de la 0) satisfactia care o ai la final, de ceea ce ti-a iesit din ale tale maini e nepretuita....Aaaaaaa, sa nu uitam si de rabdarea pe care trebuie sa o ai....


Dar, daca ai curiozitatea, ai putea sa incerci chiar tu ca sa iti faci o idee, plecand de la o "macheta" din hartie ( se gasesc destule de astfel de machete pe internet facute pana aproape de detaliu)...
cotabitza is offline  
Old 09-10-11, 22:37   #5
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Stie cineva oare?

ok, am inteles si imi dau seama bine cat de greu este, pentru ca de aceea sunt si asa scumpe, nu sunt chiar atat de nebun sa nu inteleg. Am intrebat asa de curiozitate, dar desigur ca e greu sa faci toate detaliile si no sa iasa ceva perfect. Nu incerc ca nu prea o sa-mi iasa si ma enervez cand nu-mi iese. Da de cumparat e cea mai buna solutie. Vreau sa-mi cumpar un Volvo FH, cred ca toate cele 4 facelift-uri Mersi.
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -