Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii machete (https://forum.4tuning.ro/583-discutii-machete.html)
-   -   Stie cineva oare? (https://forum.4tuning.ro/583-discutii-machete/282075-stie-oare.html)

Thomas Everywhere 09-10-11 17:59

Stie cineva oare?
 
Salutare, stie cineva sau se ocupa cineva cu realizarea unor machete auto? Si cam cat ar fi costul? Multumesc Anticipat!

cardone 09-10-11 18:06

Re: Stie cineva oare?
 
La ce te referi cand spui realizarea machetelor?Daca te referi la realizarea machetelor de la 0...adik sa realizeze el toate piesele...pe la noi pe forum nu cred ca este nimeni care realizeaza asa ceva...poate stiu colegi mai vechi pe cineva.

Thomas Everywhere 09-10-11 18:09

Re: Stie cineva oare?
 
Quote:

Originally Posted by cardone (Post 4634338)
La ce te referi cand spui realizarea machetelor?Daca te referi la realizarea machetelor de la 0...adik sa realizeze el toate piesele...pe la noi pe forum nu cred ca este nimeni care realizeaza asa ceva...poate stiu colegi mai vechi pe cineva.

da, la asta ma refeream, fabricata. :) Ok, am intrebat si eu, sa ma lamuresc :D, mersi.

cotabitza 09-10-11 22:33

Re: Stie cineva oare?
 
Quote:

Originally Posted by Thomas Everywhere (Post 4634325)
Salutare, stie cineva sau se ocupa cineva cu realizarea unor machete auto? Si cam cat ar fi costul? Multumesc Anticipat!

Eu (daca pot sa zic asa)... Momentan lucrez la un MAN TGA 1:18 din plastic, dar e oribil de greu (si asta tinand cont doar de faptul ca nu lucrez la un maxim de detaliu), iar costurile ... sa nu vorbim de ele (mai repede iei una gata facuta de o firma "x" de renume daca ne raportam la costuri). Dar lasand la o parte costul, ramane timpul - care e foarte pe termen lung. Insa , daca te chinui sa faci asa ceva ( macheta de la 0) satisfactia care o ai la final, de ceea ce ti-a iesit din ale tale maini e nepretuita....Aaaaaaa, sa nu uitam si de rabdarea pe care trebuie sa o ai....


Dar, daca ai curiozitatea, ai putea sa incerci chiar tu ca sa iti faci o idee, plecand de la o "macheta" din hartie ( se gasesc destule de astfel de machete pe internet facute pana aproape de detaliu)...

Thomas Everywhere 09-10-11 22:37

Re: Stie cineva oare?
 
ok, am inteles si imi dau seama bine cat de greu este, pentru ca de aceea sunt si asa scumpe, nu sunt chiar atat de nebun sa nu inteleg. Am intrebat asa de curiozitate, dar desigur ca e greu sa faci toate detaliile si no sa iasa ceva perfect. Nu incerc ca nu prea o sa-mi iasa si ma enervez cand nu-mi iese. Da de cumparat e cea mai buna solutie. Vreau sa-mi cumpar un Volvo FH, cred ca toate cele 4 facelift-uri :D Mersi.


All times are GMT +2. The time now is 21:50.

- Copyright 2026 4Tuning