Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Alte discutii machete

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-10-10, 20:52   #31
TZN 85 BUB

Stage 5
 
TZN 85 BUB's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,398
Member of:
[DAEWOO]
[2 Roti]
Default Re: HUMER H 1 - RC - AMD Computer

frumoase ambele poriecte, pacat ca te-ai retras " in glorie" si nu ai vrut sa ne arati pana la sfarsit.

Pune pe forum cine te-a suparat si cu ce, ca sa stim si noi de cine sa ne ferim, si poate un moderator va lua masurile necesare ca sa nu se piarda useri care merita sa fie prezenti in defavoarea unor ****....

toate bune si te asteptam,
__________________
Vand jante Mak audace mirror 4x114 - 15" - 6j - et38 - 250 euro

https://forum.4tuning.ro/459-jante-an...-250-euro.html
TZN 85 BUB is offline  
Old 14-10-10, 06:41   #32
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: HUMER H 1 - RC - AMD Computer

@ TZN 85 BUB

Am scris pe pagina anterioara numele a doi membri īn care se umfla "ovazul patriotico- mioritic" din moment ce scri ceva si se stie ca esti......."tradator de tara". Din pacate īn ultimul timp sīt tot mai multe "specimene" din astea pe aici si pur si simplu nu mai am chief.
Incultii astia, īn afara ca debiteaza numai tīmpenii cum deschid gura, mai si sustin ca "ma laud" ca sīnt īn Germania.
Pai fira-s al naibi, nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar daca ar fi sa ma laud, ceea ce nu fac, cel putin am cu ce.
Eu cel putin am avut curajul acum 20 de ani sa-mi iau copilul de 6 ani (fara mama) + 2 valize de trancote, sa las naibi totul (apartament proprietate īn Resita + 2 masini - o dacie si un oltcit) si sa plec de capul meu s-o iau de la zero īntr-o tara straina, si nu sa stau ca un las sa ma vait "sīnt sarac si n-am bani" jucīnd table toata ziua īn fata blocului asteptīnd "pica para malaiata" de la neamurile din vest.
Īn afara de asta, numai niste dementi inculti pot crede ca aici umbla cīinii cu covrigi īn coada, ca statul german īmi baga totul pe de gratis īn fund si nu trebuie sa faci nimic. Chit ca sīnt neamt din categoria minoritatilor nationale romānesti, am trecut prin destule rahaturi pe aici pīna m-am pus pe picioare.

Īn fine..................

Am sa fac o exceptie pīna termin proiectul asta, ulterior, cine-i curios sa vada ce fac īn domeniul asta, ori urmareste YouTube ori merge pe pagina de net unde-mi prezint proiectele, pe www.3xconect.home.ro
momentan aici este doar o redirectionare la pagina germana dar am sa fac īn funcrtie de timpul care-mi sta la dispozitie o versiune romāna.

Īn ceea ce priveste Humer-ul, asta ar fi trebuit sa fie gata deja dar am amīnat vopsit-ul pīna luna care vine deoarece am facut unele cumparaturi īn domeniu cu banii rezervati pt. proect. Printr-e altele, am luat si un BMW M3 GTR scara 1:6
E cam ramolit si mizerabil , dar īl pun pe picioare, va trebui si revopsit, reparat sistemul RC deoarece nu merge cum trebuie etc.

Cīteva poze:









Oricum, despre proiectul BMW M3 GTR - Full Size Gaming PC n-am sa mai scriu.
Cīnd voi īncepe lucrarea n-am sa mai fiu aici.

Am mai pus ochii si pe un MAIBACH īn scara 1:6 aproape nou.
Cel ce-l vinde e tot aici īn Duisburg si daca mai lasa din pret, īl umflu si pe asta

Last edited by CyberCSX; 14-10-10 at 06:47.
CyberCSX is offline  
Old 14-10-10, 06:47   #33
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: HUMER H 1 - RC - AMD Computer

Felicitari pentru ce faci si te rog sa ne incanti in continuare cu proiectele tale, unii din noi doar visam la ele
2010 is offline  
Old 14-10-10, 12:05   #34
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Cool Re: HUMER H 1 - RC - AMD Computer

Arata superb bmw-ul ! Felicitari ca te'ai intors!!!
DrifterGT is offline  
Old 14-10-10, 12:46   #35
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: HUMER H 1 - RC - AMD Computer

Īn ceea ce priveste "īntrors-ul" cum am mai spus, pīna e gata Hummer-ul si de postat, postez numai aici. Restul forumului nu ma mai intereseaza.

Scuze dar BMW-ul arata bine cīnd sīnt eu popa, īn halul asta. L-am spalat ca sa apara cīt de cīt curat īn poze. Īn realitate, e penibil rau. īi lipsesc si sticlele galbene de la faruri. Astea-s īntr-o punga.
Imitatia de luneta e sparta si lipita aiurea, īntr-un colt desprinsa.

Oricum, cīnd va fi sa fie gata va arata ca cel din poza atasata dar fara sponzori si pe sticlele galbene de pe faruri va avea pleoape negre "Bad Boy" :
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	m3.jpg
Views:	60
Size:	108.1 KB
ID:	1695025   Click image for larger version

Name:	m32.jpg
Views:	61
Size:	183.2 KB
ID:	1695026  
CyberCSX is offline  
Old 14-10-10, 13:40   #36
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: HUMER H 1 - RC - AMD Computer

bine ca v-ati intors.astept sa vad ce ne mai prezentati.spor la munca
FED express is offline  
Old 15-10-10, 10:39   #37
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: HUMER H 1 - RC - AMD Computer

@ FED express

Conform user pic al tau vad ca esti fan BMW.
Spune-mi M3-ul asta cum e al meu, cum e botezat īn RO?
ursulet sau pisicuta?
Te īntreb serios.
Nu fac glume de prost gust.
CyberCSX is offline  
Old 15-10-10, 15:37   #38
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: HUMER H 1 - RC - AMD Computer

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
@ FED express

Conform user pic al tau vad ca esti fan BMW.
Spune-mi M3-ul asta cum e al meu, cum e botezat īn RO?
ursulet sau pisicuta?
Te īntreb serios.
Nu fac glume de prost gust.
), e36 este pisicuta si varianta de dinainte, e30-ul este ursulet, varianta e46 de dupa pisicuta este COTOI, asa i se mai spune) acum depinde, asa ii spun unii pasionati, nu este un termen atat de general cum este pisicuta si ursulet.Ma intelegeti? este COTOI) o mata cu steroizi.
FED express is offline  
Old 15-10-10, 17:58   #39
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: HUMER H 1 - RC - AMD Computer

Te-am īntrebat deoarece daca masina si asa va fi vopsita negru cu rosu, cred ca iar prinde bine un airbrush cu capul unei pisici negre pe capota de la motor, asa..... o privire din aia sireata de mītza fioroasa ce s-ar potrivi si cu farurile cu sticla galbena care primesc pleoape "Bad Boy".
CyberCSX is offline  
Old 15-10-10, 19:22   #40
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: HUMER H 1 - RC - AMD Computer

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Te-am īntrebat deoarece daca masina si asa va fi vopsita negru cu rosu, cred ca iar prinde bine un airbrush cu capul unei pisici negre pe capota de la motor, asa..... o privire din aia sireata de mītza fioroasa ce s-ar potrivi si cu farurile cu sticla galbena care primesc pleoape "Bad Boy".
ce tare ar fi...cred ca ar costa ceva...airbrush pe macheta hmm...ce bestial ar fi.sunt curios cum va arata la final.pastram legatura
FED express is offline  
Old 15-10-10, 19:26   #41
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: HUMER H 1 - RC - AMD Computer

Un airbrush din asta mic m-ar costa vreo 15 euro si asta nu-i o avere.

Pe bara din fata īn mijloc care va fi rosie vine scris cu alb "FUCK OFF" iar īn spate īntr-e stopuri "EAT MY DUST" tot cu airbrushing.

Last edited by CyberCSX; 15-10-10 at 19:30.
CyberCSX is offline  
Old 23-10-10, 16:28   #42
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: HUMER H 1 - RC - AMD Computer

Revenind la Hummer-as:

Azi am mai avut timp samai mesteresc cīteceva.

Am facut decupajele si pozitionat cele 4 proiectoare ce erau pe tavan, pe bara din fata, am montat led-urile īn faruri si stopuri + am mai adaugat 2 led-uri pt. semnalizatoare. Astea n-au avut becuri din fabricatie asa ca vor fi folosite ca pozitii īn stilul american, pozitie īn semnalizatoare.

īn afara de semnalizatoare, fiecare far si stop, primeste 2 led-uri dispuse īn ungi de 45° si īn stopuri la 90°.

Cele dispuse la 45° si 90° cu iluminare indirecta, sīnt toate cuplate īn paralel de sursa PC-ului la 12V. Cele directe care īnlocuiesc beculetele cu incandescenta originale sīnt cuplate de sistemul RC al masinii si lumineaza dependent de functiile de mers activate (īnainte sau īnapoi).

Īn total sīnt aici 18 led-uri albe cu rezistentele necesare pt. sursele de 12 V (PC si RC).

Tastele POWER (īn stīnga) si RESET 8īn dreapta) sīnt albastre si sīnt montate lateral pe imitatia troliului. Astfel sīnt ascunse dar totusi usor accesibile.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	001.JPG
Views:	55
Size:	335.0 KB
ID:	1707769   Click image for larger version

Name:	002.JPG
Views:	53
Size:	265.9 KB
ID:	1707770   Click image for larger version

Name:	003.JPG
Views:	51
Size:	238.2 KB
ID:	1707771  

Click image for larger version

Name:	004.JPG
Views:	51
Size:	176.7 KB
ID:	1707772   Click image for larger version

Name:	005.JPG
Views:	42
Size:	272.3 KB
ID:	1707773  
CyberCSX is offline  
Old 23-10-10, 16:57   #43
dragosprio

Stage 1
 
dragosprio's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 15
Default Re: HUMER H 1 - RC - AMD Computer

felicitari pentru proiecte...l-am urmarit atat pe cel cu ferrari cat si pe acesta...din pacate pe cel cu bmw nu o sa-l mai pot urmari aici...o sa incerc sa-l urmaresc pe pagina dumneavoastra chiar daca imi va fi un pic cam greu(nu stiu germana,iar traducerea facuta de google lasa de dorit)..off-topic:cam la ce pret ajunge o macheta 1:6 gen bmw-ul ...multumesc frumos si bafta in continuare
dragosprio is offline  
Old 23-10-10, 17:29   #44
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: HUMER H 1 - RC - AMD Computer

Dependent de noroc cam de la 25 euro īn sus depinde de starea īn care este.
RC-uri noi īn 1:6 sub 100 EURO nu gasesti.
BMW 1:6 e cam rar.
Eu pot sa spun ca am avut noroc.
Am sa profit de norocul asta sa fac ceva serios din el.
CyberCSX is offline  
Old 23-10-10, 23:35   #45
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: HUMER H 1 - RC - AMD Computer

fac o mica paranteza referitoare la BMW M3 GTR:

azi l-am desfacut si asa de curiozitate am vrut sa vad ce se potriveste aici si ce nu la capitolul hardware.
voi, asa numai īn poze, nu realizati cīt este de imensa masina asta. ei bine, numai īn botul masinii, īntr-e bos si marginea parbrizului, au loc doua mecanisme optice DVD puse unul peste celalalt, fara sa depaseasca limita de jos a caroseriei.
īnter-e caroserie si asa zisa capota motor, mai are īnca 5 - 8 mm loc iar ca sa stea cīt de cīt drepte le-am proptit pe un pachet de tigari.

deci, daca mecanismele abea ocupa 25% din lungimea caroseriei, mai fiind loc si īn laterala, lungimea unei placi de baza area abea 34 cm ce are loc īn lungul mecanismelor si īn spatele placii de baza, īn lungul ei, o sursa de PC cu o capacitate de 750 wati e o nimica toate.

Pt. harduri nu-mi bat capul. Īn afara de harware-ul mentionat mai sus, au loc lejer 6 HDD-uri de 2,5" ce se folosesc la notebook.

Cred ca acum va dati seama ce imensa e masina, are mai mult spatiu alocat ca humerul si ce PC-se poate monta aici. (vezi pozele)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMGP0499.JPG
Views:	57
Size:	409.9 KB
ID:	1708302   Click image for larger version

Name:	IMGP0501.JPG
Views:	60
Size:	377.9 KB
ID:	1708303   Click image for larger version

Name:	IMGP0502.JPG
Views:	52
Size:	336.9 KB
ID:	1708304  

CyberCSX is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -