Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Alte discutii machete

View Poll Results: DA sau NU?
DA 52 96.30%
NU 2 3.70%
Voters: 54. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-12-09, 21:56   #46
alexu_bad_boy
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
alexu_bad_boy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,814
Member of:
[Inferno Motorsport]
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

eu sunt foarte multumit de forum.......eu am unele masinute sau machete de la 4 ani si am aproape 21,le strang de mic si am avut grija de ele cum am putut......eu pe 4tuning intram incontinuu dar nu intrasem pe forum sa vad cum e......si am dat din greseala peste Machete (dintr-un post care avea semnatura cu ''hobby ,machete'' si am intrat imediat).....vazusem machetele lui edy,rekin si multi altii si aproape ca plangeam de bucurie ca am gasit si eu baieti pasionati de machete ca mine si ca le pot prezenta si eu undeva....eu sunt multumit chiar daca am avut unele probleme la inceput cu scrisul dar acum este bine zic eu.
Singura chestie este cand vreau sa vad colectia la cineva trebuie sa iau toate paginile la citit....ar fi super binesa putem cumva sa vedem pozele mai usor....... altceva nu am de zis..
Si sa nu uit ca aici pe forum am cunoscut o gramada de baietii de nota 10....in rest numai bine...salut

Last edited by alexu_bad_boy; 02-12-09 at 21:58.
alexu_bad_boy is offline  
Old 02-12-09, 22:27   #47
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Da,ce sa zic. Bine organizata,etc. etc.

Primul meu post mai sus...
Mai am de adaugat ceva: Poze mai bune. Adica nu cer numai poze facute cu DSLR-uri ci doar poze care sa fie lizibile... Sunt exemple de oameni care nu au cine stie ce aparate foto dar chiar si asa pozele lor sunt foarte bune!
Degeaba ai o macheta misto daca pozele nu sunt inteligibile.
__________________
Corvette Racing Fan

~~~" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."~~~
J.F. Kennedy
Dark Side is offline  
Old 05-12-09, 20:14   #48
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Dap, super-multumit de sectiune! Moderii de aici fac treaba buna.

Sunt foarte bune regulile cu limita de poze, si sub-forumul cu battle (doar sa se faca mai multe battle-uri), adica cam tot e super fain, nu-mi vine tot in minte. Doua lucruri ma nemultumesc putin:
1. am vazut ca o gramada de oameni fac threaduri pe subforumul "Machetele mele" si fac 2-3 posturi, dupa care lasa threadul sa pice. Nu ca e o problema imensa, dar se ocupa spatiu, threadurile cu 1-2 posturi ar trebui sterse , si sa fie lasate numai daca RESPECTIVII USERI RASPUND LA MESAJ (care poate fi pus pe un anumit topic, nu stiu care...oricum e numai o sugestie)
2. la "vanzari/cumparari machete" sunt o gramada de threaduri, se fac vreo 10 threaduri pe zi, am lipsit 3 zile de pe forum si deja mi-am gasit threadul pe pagina 5. Ar trebui sa se faca o limita - nu mai mult de 5 threaduri pe zi
__________________
Machetele Mele
Racer21 is offline  
Old 05-12-09, 22:40   #49
manu_96xls

Stage 5
 
manu_96xls's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,465
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Quote:
Originally Posted by Racer21 View Post
Dap, super-multumit de sectiune! Moderii de aici fac treaba buna.
Mulțumim frumos!


Quote:
Originally Posted by Racer21 View Post
2. la "vanzari/cumparari machete" sunt o gramada de threaduri, se fac vreo 10 threaduri pe zi, am lipsit 3 zile de pe forum si deja mi-am gasit threadul pe pagina 5. Ar trebui sa se faca o limita - nu mai mult de 5 threaduri pe zi
Nu se poate așa ceva, însă am luat în calcul ideea de a face pe secțiunea asta câte un topic pentru fiecare user, gen „magazinul meu-x” în care fiecare să-și vândă machetele, iar pentru piesele mici un topic, dar astea numai după ce se fac modificările cele mari pe forum. Până atunci rămânem la stadiul de idee...
__________________
Second to a hammer , a cable tie can fix anything!
manu_96xls is offline  
Old 07-12-09, 21:23   #50
ciuca2

Stage 4
 
ciuca2's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 188
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Sunt foarte multumit de aceasta sectiune.Este cea mai completa sectiune de acest gen,mai ales ca regulile sunt acceptabile.
ciuca2 is offline  
Old 04-02-10, 22:35   #51
enDzo

Stage 5
 
enDzo's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 858
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Raspunsul este "DA"; pana sa-mi creez un acont, am urmarit ceva timp ce se petrece pe sectiunea asta si mi-a placut, altfel nu as fi pe-aici. Succes si vigilenta moderatorilor mai departe !
enDzo is offline  
Old 05-02-10, 16:34   #52
arctix
Colectionar Machete

Stage 5
 
arctix's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 950
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Sunt de parere ca trebuie implementat un sistem gen "Trader rating" cum este cel de pe CG, activ si vizibil doar pe aria de Vanzari/cumparari
arctix is offline  
Old 10-02-10, 12:36   #53
inchains0

Stage 5
 
inchains0's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 896
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Si eu sunt pe multumit de aceasta sectiune, felicitari moderatorilor, isi fac bine treaba, succes pe mai departe!!!
Ce mi-ar fi placut sa fie altfel, e ca sectiunea 'Machetele mele' sa fie impartita in 2, pt cei care prezinta machete 1:18 si 1:24 si pt cei care prezinta machete la scari mai mici, mie unul nu prea imi place ca ne amestecam toti!!!
__________________
inchains0 is offline  
Old 10-02-10, 17:35   #54
enDzo

Stage 5
 
enDzo's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 858
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

subscriu la postul lui "inchains0"... si anume daca s-ar putea face ceva in privinta impartirii sectiunii "Machetele mele" pe scale - am vazut asta pe unele forumuri internationale - si nu vreau prin asta sa se simta cineva lezat...
enDzo is offline  
Old 10-02-10, 17:37   #55
manu_96xls

Stage 5
 
manu_96xls's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,465
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Nu avem cum, mulți useri au machete de dimensiuni diferite în colecție, nu am putea să le încadrăm corespunzător.
manu_96xls is offline  
Old 10-02-10, 17:53   #56
e30_eVG3n

Stage 5
 
e30_eVG3n's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,712
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Exact, eu am la toate scarile(1/18, 1/24, 1/43 si 1/64). Ce m-as face daca as avea un topic pentru fiecare? Si cum as putea pune in limita a doua machete pe zi (una acolo, cealalta dincolo... nu merge)!

On: Felicitari moderatorilor, fac treaba foarte buna O sectiune curata(fara posturi aiurea) si bine intretinuta! 10+++++
__________________
e30_eVG3n is offline  
Old 10-02-10, 21:05   #57
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

De acord cu Manu, mai este un forum dedicat machetelor (nu-i zic numele, sa nu fac reclama) care are sectiuni de prezentare pe baza scarii, si sincer nu-mi place...adica eu personal am: 1/24, 1/43 si 1/64 si 2 1/32, sa ma apuc sa fac un topic separat pentru cele 1/32 care sunt numai 2?

Inca odata, de acord cu Manu si Eugen
Racer21 is offline  
Old 11-02-10, 02:45   #58
enDzo

Stage 5
 
enDzo's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 858
Exclamation Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

... era doar o "idee"... mi-e indiferent... e foarte bine si asa ! Cei care va ocupati de forum, stiti mai bine ce merge si ce nu, aici.
enDzo is offline  
Old 13-02-10, 20:06   #59
GAHU

Stage 5
 
GAHU's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 876
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Ar fi o propunere si o idee:cei care colectioneaza doar o scara sau 2 sa posteze in titlu ceva de genu:Machetele mele-XXXXX (1.1
GAHU is offline  
Old 06-03-10, 22:02   #60
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Nota 10 pentru moderatori!!!! Votez -DA-
2010 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -