Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Alte discutii machete

View Poll Results: DA sau NU?
DA 52 96.30%
NU 2 3.70%
Voters: 54. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-02-09, 19:18   #31
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Multumum pentru aprecieri in primul rand!
1) O sa ne gandim sa ajungem la o concluzie! In mare, ideea e formata! Sa pot pune poze multe cu masinile care merita! Oricine poate vedea ce masini merita si ce nu!
NOUA REGULA MAI SUS MENTIONATA INTRA IN VIGOARE DE ACUM!
- sper ca Manu sa fie de acord!
2) Cu uploadul forumului ... eu nu am ce sa fac!
3) Noi le spunem ... dar ... "N-am aparat", "Fac cu telefonul", etc ...
4) Chiar ne consultam mai demult sa facem sub-sectiuni! 1/18, 1/24 ... si fiecare sa se uite la exact ce il intereseaza! Nu pot fi exclusi cei cu "jucarii"!
p.s. In timp o sa se rezolva toate problemele ... dar nu depinde numai de noi (Manu si eu)
coman razvan is offline  
Old 18-02-09, 19:44   #32
ciprian_f

Stage 5
 
ciprian_f's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,107
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

sunt convins ca aceste modificari depind si de instantele superioare...
ciprian_f is offline  
Old 18-02-09, 19:45   #33
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Exact!
coman razvan is offline  
Old 20-02-09, 10:29   #34
Jass95

Stage 2
 
Jass95's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 53
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Nu prea inteleg de ce n-ar fi ... ( am votat DA )
Jass95 is offline  
Old 06-03-09, 20:13   #35
NSL_ADY666

Stage 5
 
NSL_ADY666's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 451
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

si eu as "vota" pentru regula cu uploadul de poze !
Faci cu telefonul, dar peste cateva zile(saptamani) poti sa le schimbi sa vada lumea (chiar daca sunt jucarii cazul alex_vt) ca sunt frumoase ca au detalii!
Parerea mea asta a fost!
__________________
Numai intru!Nu ma asteptati!
Cont nou!
NSL_ADY666 is offline  
Old 06-03-09, 20:21   #36
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Cine ti-a interzis sa pui poze mai calitative, peste ceva vreme?
coman razvan is offline  
Old 06-03-09, 20:25   #37
NSL_ADY666

Stage 5
 
NSL_ADY666's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 451
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

nu vorbeam de asta , dar ma gandeam ca poate ar fii o chestie ca sa fie mai curat pe aceasta sectiune ca, na poti imprumuta de la varu' o camera foto mai buna sau sa chemi un prieten sa te ajute si asa ar fii mai frumos pe forum ,nu ne-am mai chinui 5 minute sa vedem ca de fapt acela era un sticker, nu o pata!
Am zis si mai zic, sa nu se supere nimeni dau doar cu parerea!
NSL_ADY666 is offline  
Old 06-03-09, 20:31   #38
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Am inteles acum! Am ajuns la concluzia ca fiecare pune poze cum poate..unii au mai modificat...nu prea se poate face nimic!
coman razvan is offline  
Old 09-03-09, 21:30   #39
world_eye007

Stage 5
 
world_eye007's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,013
Member of:
[Colectionar Machete]
[Hyundai]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Am sa imi spun si eu parerea despre aceasta sectiune.
Este frumos ca avem si noi un loc in care putem sa ne impartasim pasiunea si parerile, insa citesc posturi (nu dau nume) in care cei mai mici, sunt luati la misto, sau cineva se gaseste sa isi bata joc de ei. Trist este ca uneori chiar moderatorii o fac. Nu ma refer la posturile editate cu greseli gramaticale ci la altele (le stiti voi). Uneori pur si simplu citesc cate un post (am patit-o acum vre-o 5 minute) dupa care simt ca... mi se face greata.
Acum ceva timp parea destul de linistit forumul, insa nu mai e asa. Mi se pare aiurea sa tot fie amenintata lumea cu "pauze" si alte sanctiuni. Suntem oameni, cu totii gresim, nici eu nu sunt perfect, nu scriu perfect nici chiar pe forum. Intr-adevar poate devenii un lucru enervant sa citesti un post scris numa cu "q" "k" "tz" la un moment dat, insa asta nu inseamna ca trebuie pentru cea mai mica virgula sau orice alta greseala sa sarim la cineva sau sa ne batem joc de el.
Sincer sa fiu, eu respect un om mai mult dupa caracterul sau decat dupa cat de corect scrie. Mai degraba respect un om care e de treaba si cu care ma inteleg bine desi nu scrie perfect (ca oameni suntem), decat unul cu un caracter (ma scuzati) jegos, dar care scrie perfect nu ma refer la cineva anume de aici, era un exemplu. Si sincer nici mie nu imi convine uneori cand trebuie sa ma chiorasc la vreo poza care e facuta miscata sau cu telefonul sau la vreo macheta mai mica si mai urata, dar asta nu inseamna ca trebuie sa il "taxez" pe acel cineva de fiecare daca cand am ocazia, doar pentru ca vezi Doamne eu am machete mai frumoase. Nu e nimeni vinovat ca nu are cel mai bun aparat foto sau ca trebuie sa se multumeasca sa faca poze cu un telefon mobil, ar trebuii sa ii intelegem. Nici eu nu fac cele mai frumoase poze si nu am nici cele mai frumoase machete. Incerc doar sa ma tin pe linia de plutire.

Sper ca parerea mea si implicit acest post nu a ofensat pe nimeni, nu am avut aceasta intentie, tot ce imi doresc este ca aceasta mica comunitate sa nu o ia pe un drum gresit in care toti ne sicanam unii pe altii. Nu am nimic nici cu manu, cu razvan nici atat, pentru el am chiar un mare respect, deoarece el a fost cel care m-a facut sa colectionez machete propriu-zis, el m-a ajutat cu sfaturi etc. si inca o face.

Nu am dat niciun nume si niciun post ca exemplu tocmai in ideea de a evita certuri, suparari etc. Tot ce va rog este ca indiferent daca sunteti moderatori, colectionari sau simpli oameni care privesc si isi posteaza parerea, cititi de 2 ori postul inainte de a da "Submit Reply" si ganditi-va daca cineva ar putea fi ofensat de cuvintele voastre.

Va multumesc pentru timpul acordat "lecturarii" acestor randuri si sper sa va dea de gandit! O seara placuta!
__________________

Last edited by world_eye007; 09-03-09 at 21:32.
world_eye007 is offline  
Old 09-03-09, 22:49   #40
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Interesant text....
Aaa sa imi zic si eu parerea in legatura cu chestia cu pozele: nu ma intereseaza cu ce sunt facute dar sa fie cat mai putin miscate (nu zic sa puneti aparatul pe trepied) si sa se inteleaga ceva din poza(e).
In legatura cu greseliile gramaticale sau (cel mai des) greseli facute din cauza ca respectivul(a) a scris in viteza si nu a mai re-citit textul scris cel putin o data.
Inteleg sa se accepte de cateva ori niste greseli minore sau cateva presucrtari dar nu pana la nesfarsit.
In rest aaa nu prea imi pasa daca unul posteaza machete sau plastice dar as vrea (sper sa nu supar pe nimeni si chiar daca o fac rog acea persoana sa ma scuze) din tot sufletul sa se posteze masini cat mai apropiate de doi termeni: -"macheta";
-"diecast".
NU vorbesc despre kiturile de gen tamya care sunt numai din plastic.
In rest chestia cu mai multe poze este buna.
Mai ales ca avem useri care au ce arata (CMC-uri,BBR-uri,Aa-uri etc.).
__________________
Corvette Racing Fan

~~~" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."~~~
J.F. Kennedy
Dark Side is offline  
Old 10-03-09, 11:52   #41
model collector
Banned


Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 3,002
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[Honda]
[Hyundai]
[Toyota]
[PEUGEOT]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Sa spun si eu parerea mea:

- regula cu scrisul mi se pare foarte buna, pt ca nu cred ca atunci cand scrieti pe la o teza(cei care sunt la scoala, majoritatea) scrieti cu k,sh,tz. Majoritatea sunteti foarte tineri si cand veti ajunge sa aveti un job si sa trimiteti un mail sau orice in format electronic destinatarul s-ar putea sa se uite stramb, la obisnuinta voastra de a le folosi la redactarea electronica. Devine un obicei si nici nu iti dai seama ce insiri in text.

- pentru poze cel mai bine ar fi sa se stabileasca o rezolutie acceptabila, sunt destule programe care le modifica automat. De tremurat mana ,majoritatea camerelor foto corecteaza singure.

- impartirea si prezentarea pe scari ar fi foarte binevenita

- o sectiune pentru alte materiale cu caracter auto in afara de machete, reviste, filatelie auto, poze etc., poate mai sunt interesati

- o sectiune, ceva de genul Garaj unde sa fie cuprinse vanzari/cumparari exclusiv de piese pentru machete.

In rest numai de bine.
model collector is offline  
Old 10-03-09, 14:52   #42
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Or sa fie luate in considerare toate propunerile, dar problema este ca acum vine 4TuningDAYS, ceea ce inseamna ca Administratorul care face schimbari tehnice este foarte ocupat cu organizarea si sunt slabe sperante de schimbari ale forumului acum, deci va rugam sa aveti rabdare
EaGle is offline  
Old 10-03-09, 21:44   #43
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Ideea aia cu "garaj" a lui model collector mi se are foarte interesanta!
Adica ar fi mult mai usor sa gasesti piese (sau accesorii) pentru machete intr-o zona dedicata acestora decat sa cauti prin toata zona de vanzare/cumparare.
Cheers,
Mihai
Dark Side is offline  
Old 02-12-09, 13:28   #44
ME_THA_DON22

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 57
Thumbs up Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

SAL All...vreau sa intru si eu in discutie..si sa va prezint machetele mele...pt. inceput am doar 5...vreau sa ajung in 1 an la 100 de modele..toate la scara 1/24...Bburago , Maisto , Nerv...etc....ce parere aveti ?...postati si voi poze , sa ne cunoastem si poate schimburi ceva...Multumesc ...

Last edited by ME_THA_DON22; 02-12-09 at 13:37.
ME_THA_DON22 is offline  
Old 02-12-09, 15:08   #45
model collector
Banned


Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 3,002
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[Honda]
[Hyundai]
[Toyota]
[PEUGEOT]
Default Re: Sunteti multumiti de sectiunea "HOBBY - Modelism, machete & stuff"

Quote:
Originally Posted by ME_THA_DON22 View Post
SAL All...vreau sa intru si eu in discutie..si sa va prezint machetele mele...pt. inceput am doar 5...vreau sa ajung in 1 an la 100 de modele..toate la scara 1/24...Bburago , Maisto , Nerv...etc....ce parere aveti ?...postati si voi poze , sa ne cunoastem si poate schimburi ceva...Multumesc ...
Intra in sectiunea Machetele mele si acolo sunt prezentate colectii ale membrilor.
model collector is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -