Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Slobozia

Reply
 
Thread Tools
Old 14-04-09, 18:04   #16
Mirko

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1
Default Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii

Quote:
Originally Posted by CIPRIAN_17_CIP View Post
Daca astea sunt costurile unui club..... ai dreptate,la asta nu cred ca s-a gandit nimeni.
Un club nu se face numai cu tricouri si cu stickere:P daca ar fi fost asa ar fi fost mii de cluburi in romania.bafta
Mirko is offline   Reply With Quote
Old 26-12-09, 15:04   #17
mani4k
Honda Driver

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 48
Member of:
[RENAULT]
[Honda]
Default Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii

..... as vrea sa revitalizez putin topicul asta..... destul de prafuit!

Ideea infiintarii unui club auto in Slobozia, este inca de actualitate...
cand vin in Slobozia vad pe strazi masinute nervoase, baietii le tureaza pe la semafoare.....prin parcari.....iar ideea de a le uni sub un singur nume nu ar face decat sa prospere si grupul ca intreg si fiecare driver in parte. Mereu se ajunge la bani.... stiu ca asta e o problema, dar nu una foarte mare!

Trebuie sa intrii in legalitate cu numele clubului pentru ca altfel nu vei putea primii sposorizari si alte donatii (asta in cazul in care faci rost), dar din cunostintele mele infiintarea nu ajunge la 4000 lei, poate pe la jumatate (asta incluzand si stampila, logo - emblema etc)

Membrii clubului trebuie sa aiba talonul la masina pe numele lor - nu masina lu' taticu'!

Daca s-ar cotiza cu 50 lei pe luna / fiecare membru, eu cred ca ar fi un inceput promitator.

Chiar daca nu vom putea organiza concursuri din primul an, s-au al doilea, in timp cred ca se vor gasi masini care sa concureze la diverse probe, fie ca e 402 m, fie ca e indemanare, prezentare, audio, fie ca e drift.....

Ideea de baza a postului meu este ca fara unitate nu prea poti face nimic!

Personal am vazut un club auto din Bucuresti cum a crescut.... si asa au inceput si ei, pune-au bani in fiecare luna si cumparau unuia dintre membrii un intake sau un exhaust, un sunet, jante - fiecare la partea care statea mai prost, anul asta bagat 2 masini la 4tuning days, probabil ca la anu vor baga 4; Unul dintre membrii a castigat locul 1 la SQL amatori (cu un sistem SH cumparat din bucati);

Astept comentariile voastre.....
mani4k is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 05:14   #18
alex_77_marius
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
alex_77_marius's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 849
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii

Iti dau 100% dreptate.Dar cum ai zis si tu trebuie sa fim uniti ceea ce este un lucru foarte greu in situatia noastra mai ales ca pentru multi "tuning-ul" a fost un "curent", ceva de moment iar cand a aparut partea cu investitul in masina...multi au zis..."mai bine nu".mi-as dori si mai sunt cativa care isi doresc existenta unui club in Slobozia "dar cu 2-3 flori nu se face primavara".numai bine!!
__________________

D.R.T Motorsport

2.0 16v F4R 730 engine|KW v1 Coilovers|BORLA exhaust 50mm|Logan VAN front brake calipers|ZIMMERMANN front brake discs 259mm ventilated & perforated|FERODO Premier front brake pads|R19 rear brake calipers|OEM R19 rear brake discs 240mm|OEM R19 rear brake pads|MOTUL brake fluid|ATS DTC 15' rims yellow edition
alex_77_marius is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 11:08   #19
mani4k
Honda Driver

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 48
Member of:
[RENAULT]
[Honda]
Default Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii

.... nu numai ca pentru unii tuningul a fost ceva temporar, rezultatele "framantarilor" lor a fost o monstruoziate.
Mie unul imi plac masinile simple, nu foarte gatite.... plec de la ideea ca fiecare masina e "buna" - diferenta o face felul de a o coduce! Era o replica intr-un film: drumurile drepte sunt facute pentru masini rapide, curbele sunt pentru piloti rapizi!
alex_77_marius: acei 2-3 pot face diferenta..... un club nu trebuie sa aiba "n" membrii..... nu cantitatea conteaza ci calitatea!
mani4k is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 17:56   #20
Villy ATS
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
Villy ATS's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 846
Member of:
[Moderators]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii

Quote:
Originally Posted by mani4k View Post
alex_77_marius: acei 2-3 pot face diferenta..... un club nu trebuie sa aiba "n" membrii..... nu cantitatea conteaza ci calitatea!
Din cate am inteles eu baietii din oras care formeaza clubul South Racers au luat initiativa si vor sa faca ceva serios, ai putea discuta cu ei
Villy ATS is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 19:10   #21
Sebastien SIR

Stage 4
 
Sebastien SIR's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 175
Default Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii

daca se face ceva...va pot ajuta cu un logo.....
Sebastien SIR is offline   Reply With Quote
Old 18-02-10, 01:18   #22
Villy ATS
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
Villy ATS's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 846
Member of:
[Moderators]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii

Ia legatura cu baietii, eu nu cunosc foarte multe legate de ei, probabil urmeaza sa-si faca un thread cu numele lor aici sa ne spuna si noua mai multe.
__________________
D.R.T. MotorSport
Villy ATS is offline   Reply With Quote
Old 18-02-10, 20:19   #23
Sebastien SIR

Stage 4
 
Sebastien SIR's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 175
Default Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii

id: robe_sebastian
Sebastien SIR is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 13:08   #24
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii

pentru stikere va dau eu pe cineva din bucuresti , care trimite si prin fun curier in tara
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 24-04-10, 19:29   #25
plymonth

Stage 2
 
plymonth's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 39
Default Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii

Salut ...... South Club nu South Racers in primul rand ...... deocamdata nu sunt detalii ...... stickere exista ...... ne-am descurcat noi :P ...... site provizoriu este ......... membrii sunt putintei ....... mai multe detalii gasiti pe site www.southclub.haos.ro si la sectiunea contact de pe site .....
plymonth is offline   Reply With Quote
Old 24-04-10, 21:47   #26
rmirko

Stage 1
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 19
Default Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii

...Pai voi vretzi Club de masini,...si nu avetzi bani sa va alimentati decat cu 30 de lei,sau chiar 20...Cu ce sa platiti voi sticherele si cotizatia ptr ca un CLUB sa fie si el cat de cat viabil,sa poata sa aiba niste fonduri,voi nu stiti decat MANA SI SUNA,cat despre partea mecanica nu va pricepeti la nimic...Si la asa ceva trebuie sa se gandeasca cineva cu minte la cap,...si nu pe forum sa va treziti ca discutati afaceri...faceti si voi niste Cursuri de Antreprenoriat,sa vedeti cu ce se mananca o afacere...si apoi sa vb voi la anii vostrii despre asa ceva,va uitati la TV pe cine stie unde si visati apoi ca aveti si voi tupeu de CLUB DE MASINI,platiti si voi niste taxe,si facturi,ca apoi sa stiti ca un club asa se tzine...Cu sudoare,ravniti la altii,si voi nu sunteti in stare sa Conduceti bine o masina...
rmirko is offline   Reply With Quote
Old 24-04-10, 23:00   #27
alex_77_marius
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
alex_77_marius's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 849
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii

Quote:
Originally Posted by rmirko View Post
...Pai voi vretzi Club de masini,...si nu avetzi bani sa va alimentati decat cu 30 de lei,sau chiar 20...Cu ce sa platiti voi sticherele si cotizatia ptr ca un CLUB sa fie si el cat de cat viabil,sa poata sa aiba niste fonduri,voi nu stiti decat MANA SI SUNA,cat despre partea mecanica nu va pricepeti la nimic...Si la asa ceva trebuie sa se gandeasca cineva cu minte la cap,...si nu pe forum sa va treziti ca discutati afaceri...faceti si voi niste Cursuri de Antreprenoriat,sa vedeti cu ce se mananca o afacere...si apoi sa vb voi la anii vostrii despre asa ceva,va uitati la TV pe cine stie unde si visati apoi ca aveti si voi tupeu de CLUB DE MASINI,platiti si voi niste taxe,si facturi,ca apoi sa stiti ca un club asa se tzine...Cu sudoare,ravniti la altii,si voi nu sunteti in stare sa Conduceti bine o masina...
Mirko nu inteleg de ce a trebuit sa dai replica asta?Daca oamenii au facut un club cu ce te deranjeaza pe tine?Faptul ca ei nu platesc taxe si tu platesti? Discutie care ai deschis-o aiurea,chiar nu are treaba cu ce se discuta aici.Ahh era sa uit... un CLUB DE MASINI NU E O AFACERE asa cum ai zis tu mai sus pur si simplu un grup de prieteni care au toti aceeasi pasiune MASINILE :P .Bafta!!!
alex_77_marius is offline   Reply With Quote
Old 25-04-10, 10:54   #28
mani4k
Honda Driver

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 48
Member of:
[RENAULT]
[Honda]
Default Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii

Quote:
plymonth
Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii
Salut ...... South Club nu South Racers in primul rand ...... deocamdata nu sunt detalii ...... stickere exista ...... ne-am descurcat noi :P ...... site provizoriu este ......... membrii sunt putintei ....... mai multe detalii gasiti pe site www.southclub.haos.ro si la sectiunea contact de pe site .....
Imi place mascota voastra, Flacarila cu doua pistoane, asta inseamna ca nu o sa acceptati motoare rotative la voi in club:P
Se da lumea la voi pentru ca faceti concurenta presupun (am vazut pe site la services: montari folie si alte colatari), eu zic sa nu-i bagati in seama si sa continuati prin stangerea de cat mai multi membri!
ps. imi place NCZ-ul, unde va face-ti intalnirile? sa o vad mai de aproape
mani4k is offline   Reply With Quote
Old 25-04-10, 16:14   #29
Villy ATS
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
Villy ATS's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 846
Member of:
[Moderators]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii

Quote:
Originally Posted by plymonth View Post
Salut ...... South Club nu South Racers in primul rand ...... deocamdata nu sunt detalii ...... stickere exista ...... ne-am descurcat noi :P ...... site provizoriu este ......... membrii sunt putintei ....... mai multe detalii gasiti pe site www.southclub.haos.ro si la sectiunea contact de pe site .....
Chiar ma bucur ca ati luat initiativa de a va face simtita prezenta si pe sectiunea 4Tuning Slobozia.
Villy ATS is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 09:38   #30
cristi_kry86

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 790
Default Re: Facem si noi un club in slobozia de masini?? cu stikere si alte nebunii

Quote:
Originally Posted by plymonth View Post
Salut ...... South Club nu South Racers in primul rand ...... deocamdata nu sunt detalii ...... stickere exista ...... ne-am descurcat noi :P ...... site provizoriu este ......... membrii sunt putintei ....... mai multe detalii gasiti pe site www.southclub.haos.ro si la sectiunea contact de pe site .....
salut am intrat la voi pe site si am vazut ca montati folii autorizate cu cine iau si eu legatura???ma intereseaza foarte mult
cristi_kry86 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -