stiu ca topicul acesta este de 7-8 ani si am aparut eu, dar este interesanta tare motocicleta aia y2k.
nu prea am gasit date despre ea, decat ca are 52.000 rpm, 580 nm la 2000 rotatii pe minunt, are 1.53 cp/kg si 190 kg. are un revervor de 37l si vit max putin peste 400 km/h.
o masinarie din viitor, o pot numii. o minune inginereasca. motor cu reactie propriuzis.
5 buc/an se fac.
care au mai multe detalii despre motorul asta, il rog sa ma impresioneza in continuare cu "elicopterul" asta de razboi.