Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale moto (https://forum.4tuning.ro/571-discutii-generale-moto.html)
-   -   Y2K (https://forum.4tuning.ro/571-discutii-generale-moto/846-y2k.html)

dkz 02-04-04 17:30

Y2K
 
Motocicleta respectiva (prima) are motor de elicopter, a fost conceput pentru combustibil JET tip A, dar pe strada e admis cu motorina. Costa aproximativ 120.000 USD, deci nu e chiar asa de scumpa, problema ramane ca nu avem noi strazi pentru asa ceva...

OVI 02-04-04 22:42

despre care motocilcleta vorbesti??? sau n-am fost eu pe faza??? :lol:

b99sha 03-04-04 03:38

Cred k se referea la asta

OVI 03-04-04 19:46

ok sha :lol: mersi

tekno 03-04-04 19:56

e motocicleta de la sfarashtiul lui torque...

ESPinoza 03-04-04 21:13

lol nu credeam ca exista motocicleta din torque

tekno 03-04-04 21:53

nici yo...
deaia cum am ajuns acasa de la cinema am cautat-o pe net... shi am gasit-o :D

BAMBAKE 09-09-11 01:38

Re: Y2K
 
stiu ca topicul acesta este de 7-8 ani si am aparut eu, dar este interesanta tare motocicleta aia y2k.

nu prea am gasit date despre ea, decat ca are 52.000 rpm, 580 nm la 2000 rotatii pe minunt, are 1.53 cp/kg si 190 kg. are un revervor de 37l si vit max putin peste 400 km/h.
o masinarie din viitor, o pot numii. o minune inginereasca. motor cu reactie propriuzis.
5 buc/an se fac.

care au mai multe detalii despre motorul asta, il rog sa ma impresioneza in continuare cu "elicopterul" asta de razboi.


All times are GMT +2. The time now is 04:01.

- Copyright 2026 4Tuning