Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-06-06, 22:17   #46
Bogdan OCC
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Bogdan OCC's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 921
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Old School Cars]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
Default Re: CE MOTORETA AM VOIE DE LA 14 ANI ???

Salut tuturor
Nu am stat sa citesc tot, dar din nerabdarea de a conduce(masini bineinteles) si din cauza varstei de 16 ani impliniti acum 3 zile am intrat pe un forum de motoare si scutere implicit si am invatat destule despre ele....
Exista tuning ptr ele, filtre de aer sport tobe sport dau aceleasi performante ca la masina presupun(inafara de cele care sunt limitate din toba) si ca sa fie combinatia perfecta ar fi si carbu` de umblat la el si sunt multe un site aici vorbeste despre efectul tuningului la scuter, destul deinteresant si jos mai gasiti si alte pagini interesante...
Cat despre condusul scuterelor de la 16 ani trebe A1(si poti sa conduci fara probleme si "motoare" de 125 cmc) citeste pe forumul asta daca aveti rabdare gasiti si postul in care explica cineva ca tre sa fie in fisa tehnica scris moped sau ciclomotor parca max 45 km/h si 50 cmc(fara carnet) nu scuter si chestii dinastea si pe foaia de la peugeot scuzati expresia te pisi (cea care zice ca poti sal conduci fara carnet-poti daca vrei amenda) asa, cautati pe forumul acela informatii despre scutere si eu la 18 ani sper sa revin la pasiunea mea masinile mai ales ca masina de la semnatura ma asteapta nerabdatoare
Bafta All(si scuzati posibilele greseli ortografice sunt obosit)
__________________
Instalări sisteme audio#Custom #SoundQuality #SPL #OEM+integration #Japan #Deutschland echipa-Zoom.com
Bogdan OCC is offline  
Old 30-06-06, 08:53   #47
evill

Stage 1
 
evill's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 21
Default Re: CE MOTORETA AM VOIE DE LA 14 ANI ???

Quote:
Originally Posted by TuningBoy
loool/ tu auzi ce spui? cartierul e tot drum public...acele stradute din cartier... doar in poligon ai avea acces legal....dar poti si pe stadion,platforme ...numai sa nu fii prins
Stiu ce e ala drum public stai linistit. Eu ma refeream la fite ca am avut si eu scooter. Pe drumuri mari si eu purtam casca ( in special pentru siguranta mea ).

b0gDaN3l nu iti trebuiesc neeaparat pedale ca sa fie moped ( in caz ca te referi la vechile mini-mobre care nu necesita permis ) . Pedalele sunt optional. Eu comercializez asa ceva si stiu ce vorbesc ( http://revaromania.ro/ ) sunt dealer zonal al acestei firme. Scooterele sunt avizate RAR ca mopede si pot fi conduse pe drumurile publice de la 16 ani. Daca ai neclaritati ma poti intreba.

Last edited by evill; 30-06-06 at 08:57.
evill is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -