Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > 4 Speed Squad

Reply
 
Thread Tools
Old 08-05-08, 11:35   #61
G3org3l

Stage 5
 
G3org3l's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 719
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: my car FIAT COUPE 2.0 20VT under construction

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
...si io am avut un necaz in seara asta cu ea....eram asteptat la o cafea la aer curat si m-am dus sa-mi pun gumele alea mai asortate de cafenea...si omu' de la vulcanizare...a facut el ce-a facut si mi-a f***t doua prezoane plus,ce-i mai grav,doua gauri din butuc...am ajuns cu ea acasa in doua prezoane......binenteles ca nu se mai punea problema de vreo cafea...si nici nu stiu daca voi mai avea sansa sa gasesc aceeasi cafea nici prea dulce nici prea amara,in alta zi...cica maine o sa fie mult mai amara...deh...
multi oameni prosti pe la vulcanizari ...
G3org3l is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 15:58   #62
Eddie C.
Alfa Romeo Driver

Stage 4
 
Eddie C.'s Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 264
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: my car FIAT COUPE 2.0 20VT under construction

Exact(bine aproape) aceeasi problema am avut si eu!Am fost sa imi schimb cauciucurile si acasa am observat ca nu mai am 2 prezoane.Unu de pe fata si unu de pe spate.Mesesiari adevarati in romania ce sa mai zic...
__________________
Eddie C. is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 16:44   #63
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: my car FIAT COUPE 2.0 20VT under construction

Probabil ca tie au uitat sa le stranga..apa de ploaie..cumperi altele si gata.Eu de FIECARE data inainte sa plec din vulcanizare,verific cu crucea mea fiecare prezon in parte.Te vei invata si tu curand.As fi vrut eu sa fie asta problema mea...La mine necazul s-a intamplat IN vulcanizare FARA sa misc masina nici un milimetru .
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 20:20   #64
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: my car FIAT COUPE 2.0 20VT under construction

eu nu inteleg cum nu stati cu ochii pe :domnii: vulcanizatori
drq eu cand am fost la vulcanizare, i-am pus eu cricul sub masina si am stat cu ochii mari sa vad cum strange fiecare prezon
sunt eu paranoic sau ati fost voi prea indulgenti?
__________________

Daca ai ceva de zis, zi cu voce tare. Daca vrei sa taci, taci sa auzi numai tu.


alexutzu is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 22:48   #65
G3org3l

Stage 5
 
G3org3l's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 719
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: my car FIAT COUPE 2.0 20VT under construction

cred ca nu ne-am gandit niciodata ca-ti trebuie 10 certificari sa strangi niste roti ... da uite ca unii e asa prosti ca daca nu stai cu paru pe ei ... se intampla prostii din astea .
__________________
just a car crush away .........
FIAT COUPE 2.0 20V T a.k.a. " pufy za bici "[ex car ]
BMW E46 328 ci coupe / tiuning : odorizant sport , cartita haioasa in geam care rade la tine[Ex car]
BMW E38 725TDS
G3org3l is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 01:08   #66
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: my car FIAT COUPE 2.0 20VT under construction

Quote:
Originally Posted by G3org3l View Post
cred ca nu ne-am gandit niciodata ca-ti trebuie 10 certificari sa strangi niste roti ... da uite ca unii e asa prosti ca daca nu stai cu paru pe ei ... se intampla prostii din astea .
am fost eu aicea la un service si politica firmei era:

se strang rotile sus pe rampa se verifica dinou cand masina e jos, se chema seful de tura sa verifice ca sunt stranse.

cat am fost eu pe acolo procedura asta s-a respectat la toate masinile la care s-a lucrat la roti (se cam lucra la toate ca rotatia cauciucurilor era inclusa in revizie)

mie mi s-a parut pierdere de vreme dar, se pare ca nu-s ei prosti degeba (daca ar avea deface cu procese si daune cred ca ar baga procedura asta si la noi)
200SX is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -