Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar CAR AUDIO > Amplificatoare auto & stuff

Amplificatoare auto & stuff Amplificatoare Auto, Statii, Cabluri, Condensatoare, Baterii Deep Cycle, audio

Reply
 
Thread Tools
Old 05-01-14, 11:08   #1
ANTONIAN84

Stage 4
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 185
Default Vand amplificator DLS la super pret

Vand un amplificator DLS model CA50 functional si fara interventii / reparatii.
Datele tehnice se gasesc foarte usor pe net; la fel si preturile!!!
Pret: 320 lei + taxe de transport.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dls.jpg
Views:	57
Size:	776.2 KB
ID:	2919222   Click image for larger version

Name:	d ll ss.jpg
Views:	62
Size:	924.0 KB
ID:	2919223   Click image for larger version

Name:	ca50 (1).jpg
Views:	124
Size:	846.3 KB
ID:	2919224  

Click image for larger version

Name:	sf (2).jpg
Views:	92
Size:	409.6 KB
ID:	2919225  
ANTONIAN84 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-14, 10:04   #2
ANTONIAN84

Stage 4
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 185
Default Re: Vand amplificator DLS la super pret

Anunt valabil!
ANTONIAN84 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-14, 11:43   #3
ANTONIAN84

Stage 4
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 185
Default Re: Vand amplificator DLS la super pret

Vandut.
ANTONIAN84 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-14, 13:49   #4
Bogz02
Competitor CNCA

Stage 5
 
Bogz02's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 451
Member of:
[2 Roti]
[4Wheels]
[Competitor CNCA]
Default Re: Vand amplificator DLS la super pret

Revin cu un feedback, din pacate negativ la adresa lui ANTONIAN pentru acest amplificator DLS, care l-am primit in "moarte clinica", la mine dandu-si duhul dupa o scurta proba. Nu stau sa detaliez povestea, pe scurt, s-a umblat in amplif, desii in anunt scrie clar ca nu a suferit interventii, etc. Sigiliul de la unii finali era rupt, si se vedea clar ca surubul a fost desfacut si multe alte lucruri de genul.

Per total, am ramas cu o teapa si cu ochii in soare, multumita userului ANTONIAN. Nu zic sa nu mai cumparati de la el, dar va rog sa aveti mare atentie cand cumparati ceva, tot timpul cu proba si atentie amanuntita.
Se pare ca degeaba mi-a facut un video de 2 minute cu ampliful mergand, fiindca se pare ca el atat merge: 2-4 minute dupa care pauza... Rusine, nu credeam ca mai exista astfel de oameni, dar se pare ca toti au un loc sub soare.
__________________
Bogz02 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-14, 16:49   #5
sugar20

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 117
Default Re: Vand amplificator DLS la super pret

Quote:
Originally Posted by Bogz02 View Post
Revin cu un feedback, din pacate negativ la adresa lui ANTONIAN pentru acest amplificator DLS, care l-am primit in "moarte clinica", la mine dandu-si duhul dupa o scurta proba. Nu stau sa detaliez povestea, pe scurt, s-a umblat in amplif, desii in anunt scrie clar ca nu a suferit interventii, etc. Sigiliul de la unii finali era rupt, si se vedea clar ca surubul a fost desfacut si multe alte lucruri de genul.

Per total, am ramas cu o teapa si cu ochii in soare, multumita userului ANTONIAN. Nu zic sa nu mai cumparati de la el, dar va rog sa aveti mare atentie cand cumparati ceva, tot timpul cu proba si atentie amanuntita.
Se pare ca degeaba mi-a facut un video de 2 minute cu ampliful mergand, fiindca se pare ca el atat merge: 2-4 minute dupa care pauza... Rusine, nu credeam ca mai exista astfel de oameni, dar se pare ca toti au un loc sub soare.

Trist!
Si de ce sa mai cumpere lumea de la el? Din moment ce minte. Nu ai de ce sa scrii ca e impecabil, fara interventii etc, daca NU e asa.
Din pacate e plin de "afaceristi" de astia.
__________________
If it's too loud...
You're too old !
sugar20 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-14, 17:40   #6
ANTONIAN84

Stage 4
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 185
Default Re: Vand amplificator DLS la super pret

In primul rand nu e prima data cand vand produse aici si niciodata n-am mai patit asa ceva, iar cine a cumparat de la mine poate sa confirme ca a primit produse functionale!
Amplificatorul a fost trimis in perfecta stare de functionare si fara reparatii. La mine a functionat mult si bine fara probleme. A primit si video cu el inainte de cumparare, asa cum a solicitat si amplifu functiona corect... daca dorea video cu el de 1-2-3... ore, trebuia sa ceara. Referitor la tranzistori i-am explicat ca la vreo 2-3 perechi am slabit suruburile de fixare pt. a observa ce tranzistori sunt folositi, celelalte perechi de tranzistori si sisteme de fixare a pcb-ului au sigiliile la locul lor, deci nu s-a reparat/inlocuit nimic la acest amplif. Sa-mi fi aratat el mie imediat ce a primit ampliful piese schimbate in el sau lipituri sau alte chestii de genul!!!
In alta ordine de idei, a mai zis ca a mai cumparat niste amplificatoare si acleasi simptome dupa ce au ajuns la el, daca nu stie cum sa le utilizeze e problema lui.
Amplificatorul a fost vandut cu predare personala unui mecanic de locomotiva - ales de el, n-am de unde sa stiu in ce conditii a fost transportat ampliful.
Cat despre sugar 20.. ce sa zic, eu am cumparat de la el un soclu cu siguranta de 150A, iar el imi trimite siguranta de 200A, sper ca iti amintesti!
ANTONIAN84 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-14, 18:20   #7
sugar20

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 117
Default Re: Vand amplificator DLS la super pret

Quote:
Originally Posted by ANTONIAN84 View Post
Cat despre sugar 20.. ce sa zic, eu am cumparat de la el un soclu cu siguranta de 150A, iar el imi trimite siguranta de 200A, sper ca iti amintesti!
Mare "teapa" ce pot sa spun. Cei drept nu m-am uitat pe siguranta sa vad exact ce valoare are. Nu stiu de ce am stiut eu ca are 150A. Daca a fost chiar asa mare inconvenientul puteai sa ma suni imd ce lai primit sau sa-mi lasi mesaj cum ca nu e ceea ce doresti. Asa cum nu m-am imbogatit cu 50-60 lei nici nu saraceam daca vroiai sa returnezi soclul si eu sa-ti returnez banii.
sugar20 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-14, 18:35   #8
ANTONIAN84

Stage 4
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 185
Default Re: Vand amplificator DLS la super pret

Quote:
Originally Posted by sugar20 View Post
Mare "teapa" ce pot sa spun. Cei drept nu m-am uitat pe siguranta sa vad exact ce valoare are. Nu stiu de ce am stiut eu ca are 150A. Daca a fost chiar asa mare inconvenientul puteai sa ma suni imd ce lai primit sau sa-mi lasi mesaj cum ca nu e ceea ce doresti. Asa cum nu m-am imbogatit cu 50-60 lei nici nu saraceam daca vroiai sa returnezi soclul si eu sa-ti returnez banii.
Mare teapa ca siguranta ai de 200A era prea mare ca valoare pt. aplicatia mea si am mai dat vreo 20 lei pe alta de 150A. Am considerat ca nu se mai merita efortul sa mai merg la posta si sa fac retur, dar aici m-a deranjat reactia ta cand spui ca vezi scris... "impecabil" si ma mai faci si mincinos!
ANTONIAN84 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-14, 19:19   #9
Bogz02
Competitor CNCA

Stage 5
 
Bogz02's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 451
Member of:
[2 Roti]
[4Wheels]
[Competitor CNCA]
Default Re: Vand amplificator DLS la super pret

Quote:
Originally Posted by ANTONIAN84 View Post
Amplificatorul a fost vandut cu predare personala unui mecanic de locomotiva - ales de el, n-am de unde sa stiu in ce conditii a fost transportat ampliful.
Da, ca mi-ai adus aminte: asa se trimite un amplfiicator? Il arunci in plasa de cumparaturi si "Ia-l nene!. Spala-te cu el pe cap!" Nu am mai primit niciodata pana acum un produs in asemenea stare de ambalare, daca pot sa-i spun asa.

Oricate scuze ai incerca tu sa aduci, teapa tot teapa ramane. Din partea mea, ti-am zis, sa-ti fie de cap aia 250 lei si sa-ti faca viata mai buna si mai frumoasa.
Bogz02 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-14, 19:42   #10
ANTONIAN84

Stage 4
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 185
Default Re: Vand amplificator DLS la super pret

Quote:
Originally Posted by Bogz02 View Post
Da, ca mi-ai adus aminte: asa se trimite un amplfiicator? Il arunci in plasa de cumparaturi si "Ia-l nene!. Spala-te cu el pe cap!" Nu am mai primit niciodata pana acum un produs in asemenea stare de ambalare, daca pot sa-i spun asa.

Oricate scuze ai incerca tu sa aduci, teapa tot teapa ramane. Din partea mea, ti-am zis, sa-ti fie de cap aia 250 lei si sa-ti faca viata mai buna si mai frumoasa.
Eu nu incerc sa aduc nicio scuza pt. ca nu am de ce; produsul a fost vandut cu predare personala. Dupa cum am zis am constiinta impacata ca ti-am trimis produs perfect functional si ca D-zeu e sus si vede!
ANTONIAN84 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-14, 20:02   #11
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Vand amplificator DLS la super pret

electronicele se cumpara doar cu proba sau pe incredere daca in prealabil ai mai cumparat de la persoana respectiva,ori are feedback 100%.

poate sa mearga 3 ani si sa crape in urmatoarele 5 minute.
e second hand,poata sa tina,poate sa nu.

eu am luat telescoape spate e36 second hand si m-au tinut 500 de km.
Sa ma duc sa ii dau cu ele de cap la vanzator ?
NU !
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 29-04-14, 12:44   #12
Bogz02
Competitor CNCA

Stage 5
 
Bogz02's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 451
Member of:
[2 Roti]
[4Wheels]
[Competitor CNCA]
Default Re: Vand amplificator DLS la super pret

Sau pot sa mearga 5 minute cat sa faci o proba si dupa il vinzi si omu isi ia teapa. Merge si asa, nu?
Bogz02 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-14, 22:45   #13
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Vand amplificator DLS la super pret

da,bineinteles ca se poate.
greseala vanzatorului a fost lipsa de corectitudine cand a zis ca n-a fost umblat in ea,destul cat sa isi piarda increderea si sa ii atraga si lui vinovatia.

cineva ramane cu paguba,altcineva ramane fara cuvant
pus in balanta,se deduce cine are de pierdut cu adevarat.

Last edited by zpzpzpo; 29-04-14 at 22:48.
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -